13 Indrukwekkende presentatie steltlopen tijdens Oogstfeest Gemeentelijke onderscheiding voor Henk Hogebrug m "Geloven in de toekomst" Vrouwen van Nu starten seizoen Zelfbewust en assertief Mountainbiken bij Tiekamp rdffl DEZE WEEK IN HET HART VAN HOLLAND Nieuwe ruimte voor helpdesk SWW Oude ambachten en meer op Oogstfeest Zie pagina 17 Zie pagina 18 Bel voor een gratis informatie- pakket! Zwemvierdaagse brengt veel geld op Zie pagina 13 KETEL NODIG? VISSER EN ZN. KIJK OOK OP WWW.HART-VAN-HOLLAND.NL Zevenhuizen - "Geloven in de toe komst" is het thema van de gemeentedagen, waarmee de Her vormde gemeente het wintersei zoen start. De gemeentedagen worden gehouden op zaterdag 14 en zondag 15 september. Het pro gramma op zaterdag begint om 13.15 uur. Naast een ontspannings gedeelte met fietstochten, wande lingen en schilderen/aquarellen is er de mogelijkheid aan een aantal pittige workshops deel te nemen. Er zijn aparte programma's voor kinderen in diverse leeftijdsgroe pen. Na een gezamenlijke maaltijd van 18.00 tot 19.30 uur, is er vanaf 20.00 uur een optreden van mime- speler Peter van Dijk, die het evan gelie op een verfrissende wijze bij de kijker brengt. Het gehele pro gramma vindt plaats in en om de hervormde kerk aan de Dorps straat. Op zondag wordt er om 10.00 uur een kerkdienst gehou den, met na afloop koffiedrinken. Om 18.00 uur start de zangdienst, die in de plaats komt van de regu liere avonddienst. Moerkapelle - De Vrouwen van Nu, afdeling Moerkapelle, houden woensdag 18 september de eerste afdelingsavond van het seizoen in Op Moer, aanvang 20.00 uur. José Bontje komt vertellen over de kib boets in Israël. Leden hebben gra tis toegang, introducés betalen 3,40. Nieuwerkerk a/d IJssel - De Vier- siroom, afdeling maatschappelijk k, organiseert een training voor jonge vrouwen om meer zelf bewust en assertief te worden. De training wordt gegeven door Sonia Hopmans en Jannie Bruil er zijn H twee wekelijkse, bijeenkom sten op donderdagmiddag van j 15.30 tot 17.30 uur. Voor meer informatie: Bij het Alge meen Maatschappelijk Werk in de woonplaats of bij de Zorglijn van de Vierstroom, telefoon 0182- 594500. Bergschenhoek - Kinderen tussen 9 en 13 jaar kunnen zaterdag 28 september bij Buitensportcen- bum Tiekamp komen moutainbi- ken. Zij worden begeleid door ervaren mountainbikers. Van tevo ren inschrijven is verplicht, zodat de organisatie kan zorgen dat er voor iedereen een bike klaar staat, "e kosten voor deelname bedra- §en 5,-. Voor meer informatie/ inschrijven: 06-50930104 of e-mail: 'eenboon@planet.nl. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Als vanouds trok het Oogstfeest in Zevenhuizen bezoe kers vanuit de verre omtrek. Er was dan ook veel te zien en te beleven op het jaarlijkse feest in en om de Dorpsstraat. Met name de steltlo pers uit Merchtem maakten veel indruk op het toegestroomde publiek. Ver verheven boven alle aanwezigen liepen de steltlopers, zonder ongelukken, een forse ronde door het dorp. Lees verder op pagina 18 Door Karin Heereh Zevenhuizen - In het gemeentehuis werd maandag 2 september op fee stelijke wijze stilgestaan bij het feit dat de heer Henk Hogebrug veer tig jaar bij de gemeente werkzaam is. Tijdens de receptie ter gelegen heid van deze gebeurtenis kreeg hij, tot zijn eigen grote verrassing, uit handen van burgemeester Westendorp de gemeentelijke ere penning in goud; voor veertig jaar trouwe dienst. Een echte sollicitatieprocedure is er niet geweest. In 1962 ging Henk Hogebrug op de fiets bij het gemeentehuis langs en daar was de secretaris er even niet. Zodat hij aangenomen werd door de eerste ambtenaar. De carrière van de heer Hogebrug ontwikkelde zich geleide lijk, steeds op gunstige momenten waren er reorganisaties of andere veranderingen zodat hij kon groeien binnen de gemeente. Door gebruik te maken van deze gunstige ogen blikken was Henk Hogebrug, voor zover hij zelf weet, de jongste chef Financiën in de provincie Zuid-Hol land bij zijn aanstelling. Bij de aanstelling veertig jaar gele den kampte de gemeentelijke organi satie al met ruimtegebrek. In het oude gemeentehuis waren op de begane grond drie kamers, waarvan een voor de ambtenaren. Omdat deze kamer vol was moest hij voor lopig maar zijn intrek nemen in de kamer van de gemeentesecretaris. Henk Hogebrug heeft veel mensen zien komen en gaan. Een groot aantal bur gemeesters, te begin nen bij burgemeester Boer. Tal van wethou ders en vele raadsle den. Voor zover de heer Hogebrug zich kan herinneren begon hij met zeven collega's op het gemeentehuis. Vanzelfsprekend kan hij ook terugkijken op een groot aantal ver kiezingen, met hele dagen op het stembu reau met de race tegen de klok om als eerste stembureau met de uitslagen te komen. Ook het materiaal waarmee gewerkt wordt is aan grote ver anderingen onderhe vig geweest. Van rekenmachine en boekhoudmachine en de eerste computer zo rond de bouw van het huidige gemeentehuis, een computer met 16K-geheugen, tot het huidige niveau van automati sering. Henk Hogebrug heeft het altijd als een voordeel ervaren om voor een kleine gemeente te werken. Een breed scala aan werkzaamhe den op allerlei terrein is het deel van een ambtenaar van een kleine gemeente. Er zijn ook nadelen: er is in de veertig jaar dat hij in dienst is geweest van de gemeente altijd ruimte- en geldgebrek geweest. De heer Hogebrug heeft het altijd erg naar zijn zin gehad bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel- le. In zijn begintijd was het werken op zaterdagmorgen net afgeschaft en al snel moest hij ook nog zijn mili taire dienstplicht vervullen. Hij kwam vervroegd uit dienst op aan drang van burgemeester Boer in ver band met persoonlijke onmisbaar heid. Inhoudelijk heeft het werk van Henk Hogebrug altijd een financieel tintje gehad. Bovendien is hij ambte naar van de burgerlijke stand en in die hoedanigheid heeft hij zo'n 150 huwelijken afgesloten, tot nu toe. Ook het gezin van Henk Hogebrug heeft het al die tijd goed naar de zin gehad in Zevenhuizen. Samen met zijn vrouw Leny is hij jarenlang actief geweest binnen de gym nastiekvereniging O.S.S. waar zij bei den bestuurlijke functies hebben gehad. Telkens als hij zijn carrière wilde verbeteren en buiten de gemeente solliciteerde kreeg hij thuis te horen dat het enige wat hij mee kreeg bij een eventuele verhui zing zijn fiets zou zijn. n zover is het nooit gekomen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 1