nieuws Informatieavond: Opnieuw grote belangstelling voor "Kunst en Kitsch" Emissie Robeco CDO Obligatie Sep 08 Benut uw financiële mogelijkheden! Antwoordcoupon De bank waar je lid van wordt L— 'a li - Ja ik kom naar de internet bijeenkomst op donderdag Weeknieuws agenda pagina 2 Hart van Holland 11 september 2002 L'oor u' van en door uw bank 60% van eigen-huis-bezitters is rijker dan men denkt Internet en Internetbankieren voor beginners f§ Bezoekadressen: Helpdesk Telebankieren: Openingstijden: 2761AJ Zevenhuizen oerkapelle Helpdesk Telebankieren Extra: 09.00-1: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabofoon: Rabo orderliin: Service centrum verzekeringen: ^-mail-adres: Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: i Rabobank Stichting Oud Zevenhuizen/Moerka- pelle heeft ook dit jaar weer het con cept van "Tussen Kunst en Kitsch" naar het Oogstfeest gehaald. Een paar uur lang heeft de heer Hor dijk, directeur van het Vendu-notaris huis uit Rotterdam zitting gehouden in de Rabobank. En ook dit jaar was de belangstelling groot. Ruim 100 bezoe kers kwamen langs om hun veelal oude voorwerpen te laten taxeren. Velen hadden twee of meer zaken meegenomen. Sommigen toonden een mooi bord of een antieke vaas. Er zaten enkele mooie en waardevolle zaken bij. Bij de taxatie werd bepaald uit welke periode het getoonde voor werp kwam, of het echt was en of het voorwerp beschadigd was. Bij elk voorwerp hoorde weer een ander, eigen verhaal. Het geheel werd gepre senteerd door de heer Boertje. De belangstelling van beleggers voor individuele obligaties is op dit moment zeer hoog. Door beleggers bij de Rabobank is dit jaar al voor ruim EUR 1,5 miljard aan individuele obligaties aangekocht. De combinatie van de vaste rente, de vaste looptijd en het (relatief) lage risi co zijn kenmerken van obligaties die in het huidige beursklimaat als uiter mate aantrekkelijk worden bevonden. Daarnaast winnen door de belasting herziening van 2001 individuele be- drijfsobligaties sterk aan populariteit. Begrijpelijk, want sindsdien zijn de rente-inkomsten van deze beleggin gen niet langer belast. Bij het beleg gen in bedrijfsobligaties is het echter ook belangrijk om uw risico's goed te spreiden. Robeco heeft daarom een bijzondere obligatie ontwikkeld: de Robeco CDO Obligatie Sep 08. De Robeco CDO Obligatie Sep 08 spreidt haar risico's over meer dan honderd gerenommeerde Europese en Amerikaanse ondernemingen. Daardoor hebt u een aantrekkelijke variabele rente die kan oplopen tot boven de 7%, terwijl uw risico gespreid is. De coupon-opbrengsten van de kredietportefeuille worden per kwartaal als coupon aan de beleggers in de Robeco CDO Obligatie Sep 08 uitgekeerd. De variabele coupon en terugbetaling van de hoofdsom zijn afhankelijk van de kredietwaardigheid van een aantal geselecteerde bedrij ven. Op basis van historische gege vens ligt de variabele coupon onder de huidige marktomstandigheden voor Robeco CDO Obligatie Sep 08 gemiddeld op 7,1%. De obligatie heeft een looptijd van zes jaar, maar is tus sentijds verhandelbaar. Het belangrijkste risico is de kans dat een onderneming uit het 'creditfonds' in gebreke blijft in zijn betalingsver plichtingen. In dat geval is de coupon uitkering lager en kan ook de aflos sing op einddatum van de Robeco CDO Obligatie lager dan 100% zijn. Dit product is geschikt voor beleggers in individuele obligaties die naar een hoge rente streven en bereid zijn daarbij meer risico te lopen. De inschrijvingsperiode loopt van 2 september tot en met 1 oktober 2002, 17.00 uur. De inschrijving kan bij grote belangstelling echter eerder sluiten. U schrijft in via uw adviseur van de Rabobank, de Rabo Orderlijn (0800 - 0705) ofwww.rabobank.nl. Heeft u nog vragen of wilt u een advies over de plaats die de obligatie, mede gelet op uw doelrisicoprofiel, in uw effectenportefeuille kan innemen? Neem dan contact op met uw advi seur van de Rabobank op telefoon nummer 0180-637326. Wie een eigen huis bezit is rijker dan hij of zij denkt. De afgelopen jaren is de waarde van de huizen explosief gestegen. Die zogenaamde 'over waarde' kan veel voordeel opleve ren. Maar bijna tweederde van de Nederlanders met een eigen huis laat die mogelijkheden onbenut. Verkopen De waardevermeerdering van een huis is een plezierige bron van vermo gen. De meest gebruikte vorm om dat vermogen te verzilveren is natuurlijk door het huis te verkopen. Dankzij de overwaarde beschikt u dan over flink wat eigen geld, waardoor een grotere woning gekocht kan worden. Verbouwen Maar ook wanneer u niet van plan bent te verhuizen, kan de overwaarde u een goede dienst bewijzen. Door een extra hypotheek af te sluiten en dat geld te gebruiken voor een verbou wing bijvoorbeeld. Het aantrekkelijke is, dat het huis nog meer waard wordt, terwijl de extra maandlasten zullen meevallen, dankzij de huidige lage rentestand. Ook is de rente over de verbouwingskosten fiscaal aftrekbaar. De fiscus betaalt u dus mee aan het verbeteren van het wooncomfort. Doorlopend krediet aflossen De overwaarde van uw huis kunt u ook gebruiken om in één keer een duur doorlopend krediet af te lossen. Voor zo'n krediet betaald u vaak een veel hogere rente. Een hypotheek is dan veel voordeliger. Nog meer mogelijkheden Er zijn nog meer interessante moge lijkheden. Bijvoorbeeld ruimte om iets extra's te doen. Een wereldreis bijvoor beeld. Of een privé-sauna. Wilt u weten wat u met de over waarde van uw woning kunt doen? Neem dan contact met ons op, via telefoonnummer 0180 - 63 73 53. Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle organiseert op donderdag 19 september 2002 een bijeenkomst voor inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelie die geïnteresseerd zijn in (de mogelijkheden van) internet. De bank komt hiermee tegemoet aan de sterk toegenomen interesse voor het fenomeen "internet" en internetbankieren. De bijeenkomst is vooral bedoeld voor mensen die weinig of geen erva ring hebben met internet en e-mail, maar er toch graag wat meer vanaf willen weten. De avond is gratis en duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Indien u nader kennis wilt maken met de boeiende materie van internet, dan is dit uw kans. Deze bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk, klant of geen klant van de Rabobank. U kunt zich aanmelden door onder staande coupon in te vullen en op te sturen naar of af te geven bij de Rabo bank in Zevenhuizen of Moerkapelie. Uw aanmelding wordt schriftelijk bevestigd.Telefonisch aanmelden kan natuurlijk ook via (0180) - 63 73 83 of per e-mail via: info@zevenhuizenmoerkapelle. rabobank.nl. 19 september 2002. Ik kom alleen Ik kom, inclusief mijzelf, metpersonen. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats Telefoonnummer: Deze coupon kunt u afgeven op ons kantoor in Zevenhuizen of Moerkapelie of opsturen naar: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 5,2760 AA Zevenhuizen. Huishoudgeld voor studentenactie op Radio 538 Vorige week is de 'Radio 538 Rabo bank Studentenkameractié gestart. De Rabobank stelt prijzen in de vorm van huishoudgeld beschikbaar, in het kader van de actie geeft dj Edwin Evers eind september in zijn ochtend programma 'Evers staat op' elke dag één gratis studentenkamer voor een j heel jaar weg in de vijf meest gevraagde studentensteden. De Rabobank neemt de eerste maand het huishoudgeld voor haar rekening. Dat wil zeggen dat elke winnaar 250 euro op zijn of haar Rabo Studenten Rekening krijgt bijgeschreven. Van maandag 23 september tot en met vrij dag 27 september gaat de actie op locatie van start. Studenten die in sep tember een Rabo Studenten Rekening openen, maken bovendien kans op een maand extra (uitwonende) studie financiering van ruim 200 euro. Hans Smits vertrekt als voorzitter Raad van Bestuur Hans Smits heeft maandag 2 septem ber jl.zijn functie als voorzitter van de Raad van Bestuur van de Rabobank Groep neergelegd. Aanleiding voor zijn besluit zijn verschillen van opvat ting over het management van Rabo bank Nederland, waardoor hem - naar zijn mening - het werken aan uitvoe ring van de overeengekomen strate gie te zeer wordt bemoeilijkt. In een interne toelichting op zijn besluit laat Smits er geen misverstand over bestaan dat hij zijn karwei graag had afgemaakt. De Raad van Commissaris sen van de Rabobank Groep heeft drs. Rik van Slingelandt gevraagd in zijn rol als waarnemend voorzitter van de Raad van Bestuur de zaken voorlopig waar te nemen. Van Slingelandt is sinds 1996 lid van de Hoofddirectie, zoals de Raad van Bestuur tot voor kort heette. Hij is met name verantwoordelijk voor de internationale activiteiten van Rabobank Nederland (Rabobank Inter national). Smits' opvolging wordt met spoed ter hand genomen. Shell Nederland en Rabobank sluiten overeenkomst over groene stroom Shell Nederland heeft een overeen komst gesloten met de Rabobank voor de levering van groene stroom aan leden van de bankgroep. Het Shell-onderdeel biedt Rabobank- leden naar eigen zeggen aantrekke- lijke condities bij de overstap naar groene stroom, zoals een lage kilo- wattuurprijs en korting op de eerste jaarrekening. Daarnaast sparen de leden in het duurzaamheidsfondsvan de Rabobank. Voor ieder deelnemend lid stopt Shell een bedrag in dit fonds. Wet Identificatie bij Dienstverlening (WID) Per 1 september 2002 zijn de wettelijke regels voor identificatie verder aange scherpt. De banken moeten veel meer dan in het verleden een geldig legiti matiebewijs aan haar klanten vragen bij de levering van diensten. Het is dan ook raadzaam om altijd een geldig legi timatiebewijs mee te nemen bij een bezoek aan de bank. Voor Nederlanders I die ingezetenen zijn van Nederland zijn dit: geldig Nederlands paspoort, geldig Nederlands rijbewijs of geldige Neder landse Europese identiteitskaart. Floriade 6 april t/m 20 oktober Expositie Diet Alblas 1 t/m 30 september Informatieavond Internet Internetbankieren 19 september Ral <boba"k

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2