Boskoop toont alle aspecten van schoon in de gemeente Kinderkleding- en speel- Kindercentrum de Boemel goedbeurs in "De Schakel" 10 jaar Senioren op kunstbezoek Herstel van de Henninks Bingo voor senioren Dierenbescherming zoekt collectanten Fancy Fair Eben Hazerschool Kaartavond Gouwe Rijders Kaboutervoétbal Kledinginzameling voor clubgebouw 'Bentwoud' bij RTW WADDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 18 september 2002 Door Frits Bromberg Boskoop - 'Hoe schoon ons Bos koop is'. Dat had ook de titel kun nen zijn van de gebundelde acti viteit afgelopen weekeinde in deze gemeente, vrijdagmiddag geopend door wethouder Han de Jager in de nieuwe galerie van Cees Tim mermans aan de Burg. Colijnstraat 57. Dat de opening plaatsvond in een galerie waarin ook werk van Cocky van der Velde te zien was, berustte op toeval. De wethouder had ook een eerste beet uit de appel kunnen nemen ergens tus sen de bomen van een van de schil derachtige laantjes, waaraan Bos koop zo rijk is. Of in een atelier van een kunstenaar, die zijn werk ruimte nooit door buitenstaanders laat bezichtigen, maar het afge lopen weekeinde zijn deur wèl open hield. De activiteit omvatte dan ook alle schone kunsten, bomen en monumenten die Boskoop rijk is en, gedeeltelijk, op een platte grond werden weergegeven. De organisatie had zich nu beperkt tot veertien locaties, omwille van de overzichtelijkheid. Dat aantal had ook met tien of met honderd verme nigvuldigd kunnen worden, omdat deze drassige gemeente - nog steeds - beschikt over talloze pan den die architectonische juweeltjes kunnen worden genoemd, maar ook 'gewone' woonhuizen, musea, ker ken en zelfs winkels, die kunnen meedingen naar een schoonheids prijs. Dat Boskoop beschikt over Wethouder Han de Jager, geflankeerd door Hellen Snoek (links) en Thea de Langen namens de organisatie. een groot aantal schitterende tuinen mag door de inwoners van deze gemeente als vanzelfsprekend wor den ervaren, maar dat een liefheb ber van een mooi aangelegde tuin niet alleen is aangewezen op gemeenten als Wassenaar, werd met deze activiteit ook fijntjes aange toond. Of het aantal bijzondere gewassen, afkomstig uit Mongolië, of een halve eeuw vastgegroeid aan het hekwerk van Biezen 58, naast 68. En boom kwekerijen, de enige appelgaard van de familie De Bruin in Boskoop aan de Halve Raak en windakkers, bestaande uit een dubbele rij bomen op een smalle strook grond in een brede sloot tussen twee per celen grond. Gewezen werd voorts op de expositie van leden 'Boskoop Creatief' in de bibliotheek aan de Babsloot 7, de diverse kunstenaars en, ondergebracht onder de letter M Huize Winnetou, Laag Boskoop 123. Old Shatterhand weet daar ongetwij feld meer van. Boskoop - Er wordt op maandag 23, dinsdag 24 en woensdag 25 septem ber een kinderkleding- en speelgoed beurs gehouden in "De Schakel" aan de Nieuwstraat 77. Goede najaar- en winterkleding (schoon, heel en enigszins van deze tijd, in de maten 68-182) en speel- KERKDIENSTEN - 22 september Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur Woord Communievering. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Eucharistieviering Geref. kerk 9.30 uur ds. RA.C. Bon- gers; 13.30 uur Trektochtdienst. Herv. Kerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 13.30 uur Trektochtdienst in OK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. C. Bijl; 16.30 uur ds. B. Gratz. Herv. Gem. De Rank 14.30 uur ds. M. de Boer en ds. M.A. Bos. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk 9.30 uur mw.drs. G.H. Kerssen; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen in HK. 1 hr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Wijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. M. Rougoor. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur N. Heutink. Benthuizen ?o ff'" Elem. 9.30 uur ds. Paul; 13.00 uur Leesdienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende sartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weeken- ^•j/fcestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. goed (goed bruikbaar en compleet) kunnen worden ingeleverd op maan dag 23 september van 19.00 tot 21.00 uur en dinsdag 24 september van 9 tot 11.00 uur. Men kan maximaal 30 stuks inleve ren en men bepaalt zelf de verkoop prijs, eventueel in overleg. Tweeder de deel is voor de aanbieder, eender de is voor het bouwfonds van de Christelijk Gereformeerde kerk. De verkoop is op dinsdag 24 septem ber van 19.00 tot 21.00 uur en woens dag 25 september van 9.00 tot 10.30 uur. Voor meer informatie: 0172-587808, 0172-213031 of 0182-610360. In verband met de reconstructie van de Nieuwstraat zijn er parkeerplaat sen gemaakt aan het einde van de Biezen, bij het voetgangerstunneltje naar de Nieuwstraat. Gevraagd: Judopak voor 6 jarige 0180-631582 Gevraagd: Puch Maxi, defect geen bezwaar. Tot €90,=- 079-3414256 Gevraagd: wol om dekens te breien voor Oekraïne 0180-632411 Verrijdbare computertafel zgan €10,- 010-420431 Waterbed als nieuw 200x140 cm €350,=- 0180-634868 Waddinxveen - Het Kindercentrum de Boemel aan de Beukenhof 5 viert zaterdag 21 september feest. Het kindercentrum bestaat 10 jaar en wordt gevierd met ouders en kinde ren die dagelijks op het kindercentrum komen. Er is een feestprogramma vanaf 15.00 uur. De kinderen kunnen diver se spelletjes doen en worden ver maakt door twee clowns. Er is een echte brandweerauto met brand weermannen en de kinderen mogen zelf 'de brand gaan blussen'. Een springkussen maakt het feest com pleet. Om ongeveer 16.30 uur mogen de kinderen allemaal een ballon opla ten en worden de prijzen uitgereikt van de kleurwedstrijd. De ouder commissie verzorgt voor alle ouders en kinderen een barbecue. Kinderen die ooit op de Boemel hebben geze ten en hun ouders zijn ook van harte uitgenodigd tussen 15.00 en 17.00 uur. Waddinxveen - De Stichtint Wad- dinxveens Welzijnswerk organiseert sinds september 2001 de activiteit 'Kunstbezoek voor senioren'. Veel senioren blijken het niet leuk vinden om alleen naar een museum of con cert te gaan. Bovendien is voor velen de reis er naar toe al een hoge drempel. Inmiddels hebben de seni oren een bezoek gebracht aan twee musea in Den Haag, het Kröller Mül- lermuseum op de Hoge Veluwe en de Floriade. Op 4 oktober staat een bezoek aan het glascentrum in Leer dam op het programma. Na dit bezoek volgt er 's middags een boot tocht over de Linge, met een (over dekte) boot. De kosten voor deelna me bedragen 30,-. Bij dit bedrag inbegrepen zijn de kosten voor de reis (per touringcar), koffie met gebak, bezoek aan het glascentrum inclusief rondleiding en de boot tocht. De lunch is voor eigen reke ning. Eigen brood meenemen kan ook. Er wordt rekening gehouden met mensen die slecht ter been zijn en/of gebruik maken van een rol stoel. Het is wel noodzakelijk dit aan te geven bij aanmelding, zodat er passende maatregelen kunnen wor den genomen. Voor meer informatie en aanmel ding: 631932. Schaken Waddinxveen - Op de tweede club avond van de Waddinxveense Schaakvereniging behaalden de drie Henninks drie punten, tegenover een totaal van een half in de eerste ronde. Het minst spectaculair was de prestatie van vader Willem: als het gewoon gaat, wint hij van Her man van Offeren. En zo geschiedde. Erik Hennink leidde de witte stukken tegen Ton Kuiper en behaalde een duidelijke overwinning. Arjan Hen nink leidde de zwarte stukken tegen Henny de Roodt, die precies een plaats onder hem stond op de rang lijst. En Arjan drukte de witte stel ling vakbekwaam in elkaar. Laurens Ellers vermorzelde langs de open f- lijn de stelling van Jeroen van der Veen. Albert Prins kwam binnen zeer korte tijd tot winst tegen Wim van der Hoek. Nico Dannis bracht tegen Frans Draaisma een grotere ervaring tot gelding. Arie Versluis werd door Henk van Erk terzijde geschoven. Ryan den Drijver was materiaal ach ter tegen Adriaan van der Starre, maar verdedigde zich agressief en won tenslotte door tijdsoverschrij ding van zwart. Eduard Philipse was heel tevreden: met zwart had hij een vol punt tegen Hans van Woudenberg. Herman Smitskamp en Ton van Nieukerke brachten elkaar niet uit evenwicht. Ton Bronk verloor naar verwachting tegen Ronald Dannis voor het eerst. Wim van Vuuren won tegen Dirk van Offeren. Leo van der Haven kreeg in een speelbare stand van Henk Erke- lens precies de zet te bestrijden, die Henk niet had moeten doen: punt voor Leo. Kees Klaassen kwam met wit tegen de ervaren Frank Hordijk in het voordeel en herleidde dat met vaste hand tot winst. Sander van Veen, overgekomen van de jeugd, won van Wouter Hartog, die uit het zomerschaak gekomen is. Arie Kardol kreeg een gevaarlijke zwarte pion in zijn stelling geplant, maar nam het initiatief over, zodat Wim Muld.er de vlag moest strijken. Hans van Offeren won met enige medewerking van Jan Kraijesteijn. Frido Ritter raakte tegen Jaap Smit een pion kwijt, maar verdedigde het eindspel creatief en volhardend: een verdiende remise. Jan Klijn won tegen Randy Girdhari enig materiaal, maar was slordig in de afwerking en verloor zelfs nog. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling seniorenwerk, houdt dinsdag 24 september een bingoavond in het Anne Frank-activiteitencentrum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-piussers in Waddinxveen. Waddinxveen - Ter gelegenheid van Werelddierendag op 4 oktober zal de Dierenbescherming, werk groep Waddinxveen, van 30 sej> tember tot en met 5 oktober de jaarlijkse collecte houden. Het resultaat hiervan komt voorname lijk ten goede aan het Dierentehuis Midden-Holland in Gouda. Daar worden uit de hele regio zwerf- en afstandsdieren opgenomen. Voor de medische controle en ver zorging zijn twee dierenartsen ver bonden aan het Dierentehuis. Dat het tehuis nog altijd nodig is getuigt het feit dat er jaarlijks zo'n 800 honden en katten worden opgenomen. Bijna alle dieren krij gen een nieuw tehuis of gaan terug naar de eigenaar Om een zo goed mogelijk resultaat te behalen kan de werkgroep nog collectanten gebruiken. Wie wil helpen de collecte tot een succes te maken (ook jongeren vanaf 14 jaar kunnen zich aanmel den) kan bellen: 0182-616519 voor nadere inlichtingen. Waddinxveen - De Eben Hazer school houdt zaterdag 21 septem ber een fancy fair van 10.00 tot 13.00 uur. Die dag zijn er kramen en attracties, zoals een crea-work- shop, goochelaar Rens, pannen- koekenkraam, darten, sjoelen, boe kenmarkt en nog veel meer. De opbrengst is bestemd voor de Leprastichting en voor het opknappen van het schoolplein. Waddinxveen - Autoclub de Gouwe Rijders houdt donderdag 19 september een klaverjasavond in De Unie aan de Kerkweg 226. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur. Het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden 4 rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Waddinxveen - Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen maakt het Kaboutervoetbal bij voetbalver eniging Be Fair zijn opwachting. Eind september wordt gestart om kinderen van 4 en 5 jaar op een speelse en recreatieve manier ken nis te laten maken met de voetbal sport en met de voetbalvereniging. De bedoeling is om in de loop van hetseizoen 5 keer te trainen op een zaterdagochtend en af te sluiten met een 'echte wedstrijd'. Voor meer informatie en opgave- 610491. Waddinxveen - in het kader van de nieuwbouwplannen voor een club gebouw, doet muziekvereniging Concordia mee aan de inzameling van kleding. Kleding en ander textiel kan het gehele jaar door ingeleverd wor den bij Concordia op de donder dagavonden van 19.00 tot 22.00 uur bij clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg. Voor meer informatie: 0182-619569. Waddinxveen - Het RTW FM pro gramma 'Robert in gesprek met...." besteedt woensdag 25 september aandacht aan het onderwerp 'Ben twoud'. Presentator Robert Vis- scher spreekt tussen 15.00 en 16.00 uur met Hans Smit en Jan van Leeuwen over dit onderwerp. Zij hebben een alternatief plan ingediend, een waterlandschap in plaats van een bos. Geïnteresser- den kunnen afstemmen op RTW FM. In de ether 105.8 FM en op de kabel 93.1 FM. Beide frequenties zijn te beluisteren in stereo.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13