kjax-prominenten in Waddinxveen w V I Clubkampioenschappen Tennisclub Zevenhuizen afgerond Groeneweg wint en speelt V gelijk Dames- badminton Zevenhuizen G-Elftal Be Fair begint sterk Ongelukkige nederlaag Moerkapelle C. Nobel na-toerkampioen en generaal kampioen SPORT Hart van Holland 18 september 2002 pagina 15 Woon- en tuinplezier.... Poor Karin Jongkind (TekstUeelf Waddinxveen - Er heerste zaterdag een gezellige sfeer op en rond de vel den van voetbalvereniging Waddinx veen. Een team van oud-Ajax promi nenten speelde een wedstrijd tegen een gelegenheidsteam van de Wad- dinxveense voetbalclub. De gezellig heid stond voorop, want de Wad- dinxveners bleken niet in staat een vuist te maken tegenover de Ajax- cieden. Het waren dan ook niet de eerste de besten, die de reis naar het Gouwedorp hadden ondernomen: naast keeper Fred Grim stonden onder andere Brian Roy, Rob Witschge, John van 't Schip en John ny Bosman in het veld. Deze relatief recente Ajaxhelden werden terzijde gestaan door iets oudere coryfeeën, zoals Simon Tahamata, Gerrie Müh- ren, Sjaak Swart, Johnny Rep, Edo Ophof en Dick Schoenaker. Dit bonte gezelschap was goed voor twee keer een half uur amusant voetbal, met van tijd tot tijd aardige persoonlijke acties. Hierbij was een hoofdrol weg gelegd voor onder meer Simon Tahamata, die opvallend vaak voor het doel van de Waddinxveense kee per Henk Hekman verscheen. y£22!j Zevenhuizen - De laatste vlucht van dit seizoen, voor de Stormvliegers, was een concours vanuit Peronne, 259 kilometer. Het waren zaterdag weersomstandigheden die alleen voor de hele sterken succes kon brengen, zwaar bewolkt en een ster ke noordenwind. Daarnaast was de eindfase van de competitie heel spannend, het verschil tussen Joh. I Stofberg en C. Nobel was, na 35 con coursen slechts twee punten. De 202 duiven werden om 13.00 uur gelost en precies 4 uur later kwam Voetbal Zevenhuizen - Door doelpunten van Gido Stuurman (2x), Maurice Eckhardt en Léon van Vliet heeft de nieuwbakken 4e klasser Groe- neyyeg, in een doordeweekse wed strijd, heel makkelijk de volgende ronde van de KNVB- beker gehaald. De 4-0 overwinning op 5e- klasser Schiebroek had nog veel hoger uit kunnen vallen als Groe nweg na de rust wat meer inspira tie aan de dag had gelegd. Afgelopen zondag was hét een ander verhaal. Net als de Zevenhuizenaren is ook het gedegradeerde Haastrecht aan een '■erjongingskuur begonnen. De twee jeugdige teams maakten er geen mooie maar wel spannende wed strijd van. Dat routinier Léon van het, door vakantie niet van de par- 'j:1hpg een belangrijke pion is in het 'tal van trainer Hazebroek, is pin i^' ^''n balvastheid geeft het al rust en dat is wat in de wed- rijd tegen Haastrecht ontbrak, yperend voor deze wedstrijd aren de reacties van beide trainers a atloop. Hazebroek: "Daar ben ik st°nZ° Zie'c van" en Arie van rier 5 ft- van Haastrecht: "Daar had ik et meer op gerekend." Groeneweg d inderdaad direct na de rust de trijd op slot kunnen, nee moe- 1gooien bij grote kansen vóór eerst Rick van Yperen en een nog mooiere voor Dennis van Vliet. Voor de rust had deze zelfde speler Groe neweg verdiend op 1-0 gezet. Na een goede actie van van Yperen, schoot Eckhardt de bal prima in maar de Haastrecht keeper reageerde, in eer ste instantie, uitstekend. De terug springende bal werd echter attent door van Vliet ingeschoten. Waren de genoemde kansen direct na de rust verzilverd dan had Groeneweg zonder twijfel uit twee wedstrijden de volle Winst gehaald. Haastrecht was nog nauwelijks in de buurt van doelman Gert Haan geweest toen echter een kwartier voor tijd volko men onverwachts de gelijkmaker werd ingekopt na een goed genomen corner. Trainer Hazebroek was om die reden dan ook behoorlijk ziek omdat Groeneweg de buit allang binnen had moeten hebben en van der Stelt zag onverwachts zijn elftal scoren en direct in de wedstrijd komen. En, zoals zo vaak in het voet bal, had Haastrecht na de gelijkma ker zelfs nog de betere kansen op de volle winst. Groeneweg zou dit ook beslist niet verdiend hebben maar daar wordt niet naar gevraagd. Al met al staat Groeneweg, ongeslagen op de gedeelde derde plaats. Zon dag volgt de uitwedstrijd tegen het stugge Dilitant in Krimpen a/d Lek. Scheidsrechter én medeorganisator van het evenement Jan Leunissen leidde de wedstrijd. Over de einduit slag werd later opvallend weinig gesproken 80-jarig bestaan De drijvende kracht van het evene ment was John Verver, algemeen directeur van sponsor Digi Neder land, maar bovenal fanatiek lid van voetbalvereniging Waddinxveen. Jozien Bonefaas, lid van de kantine- evenementencommissie, vertelt over de impact van de wedstrijd op 'haar' voetbalvereniging. "Voetbal vereniging Waddinxveen bestaat dit jaar 80 jaar. John Verver kwam op het idee om in het kader van het jubileum een groots voetbalevene ment te organiseren met bekende voetballers. Wij waren eigenlijk direct enthousiast en zagen het als een buitenkans. De kantineop brengst komt geheel ten goede aan de club, dus dat zorgt voor een aardige financiële impuls. Met tien mensen zijn we druk bezig geweest om alles te organiseren. De meeste voorbereidingen hadden betrekking op de grote feestavond, die we aan sluitend aan de wedstrijd hebben georganiseerd. Het aantal toeschou wers viel helaas wat tegen, maar dat zorgde aan de andere kant ook voor een wat knussere sfeer." Voor de wedstrijd van de 'grote man nen' speelde de F-jes van Waddinx veen een onderlinge wedstrijd. Tij dens de wedstrijd van de Ajax-spe- lers tegen het gelegenheidselftal van Waddinxveen traden zij later op als ballenjongen. De ajax-spelers namen na de wedstrijd alle tijd voor het uit delen van handtekeningen of om te poseren voor een foto. Duivensport de eerste duif aan bij J.S. Heijkoop, die niet alleen de eerste in de vere niging had, maar ook in de C.C. Lei den en dat tegen 4025 duiven. De onderlinge kampioensstrijd tus sen Joh. Stofberg en C. Nobel, werd gewonnen door C. Nobel die deze laatste vlucht een geweldige uitslag maakte. Hij zag 19 van de 20 inge- korfde duiven terug in de uitslag. Uitslag: 1, 4, 5, 6. Joh. Heijkoop; 2,3, 8, 10. C. Nobel; 7. Joh. Stofberg; 9. R. Brands; 13. C. Zweere. Zevenhuizen - De clubkampioen- schappen van tennisclub Zevenhui zen waren dit jaar in tweeën gedeeld en werden tegelijk met de jeugd clubkampioenschappen gespeeld. Ongeveer 155 deelne mers, verdeeld over 6 categorieën senioren en 6 junioren. Er werden in 9 dagen 240 wedstrijden gespeeld bij redelijk tot fantastisch weer. Met name in het finalewee kend was het heerlijk tennisweer. óoral de herenfinale Hans Hof- huis-Michiel Poorter was een strijd tussen jong en oud. Vorig jaar stonden beide heren al tegen elkaar in de finale; toen won de jeug dige Michiel. De verwachting was dat dit zich zou herhalen. Zeker toen Michiel de eerste set met 6-0 won. Maar Hans kwam terug en won de tweede en ook de derde set. Bij de dames was Mirjam Daniels voor de vijfde keer de sterkste van de vere niging. Uitslagen senioren: HE-A:Hans Hofhuis - Michiel Poorter 0-6 7-5 6-4; HE-B: Arie IJzerman Arie Paul 6-2 6-0 DE-A: Mirjam Daniels - Stella Dokter 6-2 6-1; DE-B: Silvia Markus - Sandra van Rijn 7-6 7-5; GD- A: Mirjam Daniels/Bennie Verbakei - Ilona Gritter/Bart Eindhoven: 6-4 6-2; GD-B: Sylvia en Eef Kreder - Gera en Frans Kreder: 7-5 6-3. Uitslagen juioren: ME 10: Margot de Wilde - Dorien van Iwaarden; JE 10: Alexander Parkin son - Paul Minderhout: 6-0 6-2; ME 12; Nicole van den Bosch - Loes Poot 6-3 6-2; JE 12: Luuk Gritter - Pepijn de Groot: 6-2 6-1; ME 14-17: Laudry van der Meer - Judith Uittenboogaard: 6- 3 6-2 JE 14-17 Thomas Schmidt - Martijn van der Meer 6-2 6-1. Zevenhuizen - Sedert jaar en dag is er iedere maandagochtend badmin ton voor dames, georganiseerd door badmintonvereniging Zevenhuizen. Van 9.00 tot 11.00 uur wordt in het dorpshuis Swanla recreatief gebad mintond. Er wordt vooral damesdub- bel gespeeld. De nadruk ligt op het recreatieve en gezellig met z'n allen een sportief spelletje spelen. Een maal in de maand is er een uurtje les. Er is ook tijd voor een kopje koffie en een babbel. Regelmatig worden er toernooien onderling georganiseerd zowel voor de dames enkel/dubbel als voor de mix met heren (deze trai nen op woensdagavond). De dames van de maandagochtend kunnen nog enthousiaste (nieuwe) leden gebrui ken. Ervaring is niet nodig. Het spor tief met elkaar bezig zijn staat bij hen voorop. Voetbal Waddinxveen - Waar vind je het nog, spelers die zich verontschuldigen als ze de tegenstander tackelen. Of als de tegenstander een speler tekort komt dat er een van de ande re partij mee mag doen. Na afloop samen een patatje en wat drinken. Bij de G-elftallen (gehandicapten) is dat allemaal mogelijk. Plezier staat voorop, winnen is bijzaak. Zo ook voor het G-elftal van Be Fair. Afgelopen zaterdag is de competitie begonnen. Tegenstander deze eerste ronde was SEV uit Leidschendam. Op voorhand toch wel rekening mee te houden omdat voor de bekercom petitie pas na strafschoppen gewon nen werd. Op de accommodatie van SEV bleek het deze keer anders te lopen. Een kwartier hield SEV stand totdat Kevin de ban brak voor Be Fair door een mooie solo af te ronden. Kansen stapelde zich op en door doelpunten van tweemaal Kevin en een prachtige doelpunt van Gerben, zijn eerste ooit gescoord, ging men rusten met 4-0. En of je nu met je eigen team mee speelt of met de tegenstander doet er niet toe, Yolanda, spelend voor SEV maar door tekort aan spelers meedoen met Be Fair, scoorde keu rig tweemaal. Nogmaals Kevin een maal en Renee twee keer brachten de eindstand op 9-0. Komende zaterdag staat het duel met KRV uit Katwijk op het program ma, aanvang 11.00 uur terrein Be Fair. Wie heeft mijn step meegenomen bij de deur? Graag terugbrengen op Noordelijke Dwarsweg 6 - Jorien Volgende week in het Hart van Holland: Adverteren:? Bel 0180-632289 Voetbal Moerkapelle - Het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle liep zaterdag tegen Alphia tegen een even ongelukkige als onterechte 2-1 nederlaag op. Het team van trainer André Ramsteijn was in Alphen gelijkwaardig aan het afgelopen sei zoen uit de 3e klasse gedegradeerde Alphia. Zeker in de eerste helft was dat het geval. Verdedigend werd wei nig weggegeven en keeper Matthew Dubbis kreeg nauwelijks moeilijke ballen te verwerken. Met goed veld spel hadden de "Blauw-witten" gedurende die le helft een voortdu rend overwicht, waaruit de ploeg zich minimaal een viertal doelrijpe kansen wist te creëren. In het benut ten ervan schoot men echter te kort. Edwin Zuierveld schoot na een knappe actie net voorlangs en ook de goed spelende Martin Lekkerkerk zag een paar keer "goed doorgaan" op rechts niet beloond. Rob van Leeuwen en Lennaert Visser zagen hun inzetten door de keeper gestopt. Samengevat werd er door de "Blauw-witten" tot de 16 meter- lijn best leuke gespeeld, maar werd in de afwerking duidelijke tekort geschoten. Zoals zo vaak viel ook dit keer de goal aan de andere kant. Een vrije schop op rechts werd door de Moerkapelse defensie niet goed getaxeerd, waarna een Alphia speler vrij eenvoudig de 1-0 kon binnentik- ken. Vlak voor rust werd Robin Reig- wein binnen de zestien omver gelopen. De scheidsrechter zag er echter geen strafschop in. In de 2e helft waren de ploegen opnieuw gelijkwaardig aan elkaar. Hoewel Moerkapelle nu minder kans wist te scheppen. Rob van Leeuwen en Len- naerd Visser zagen goede afstand schoten ook nu door de keeper gestopt. Halverwege de 2e helft was het toch Alphia, dat opniet scoorde, al rook deze treffer sterk naar bui tenspel. Het laatste deel van de wed strijd probeerde de "Blauw-witten" met een sterk offensief het tij nog te keren. Maar verder dan de 2-1 aan sluiting door Rob van Leeuwen kam men niet. (Na uittrappen van een tegenstander passeerde hij met een strak schot de doelman.) De tijd was echter tekort om vervolgens nog langszij te komen. Zaterdag aanstaande ontvangt Moerkapelle het naar de 4e klasse gepromoveerde Kamerik. Aanvang 14.30 uur. Om aansluiting te behouden is winst noodzakelijk. Moerkapelle 2 verloor ook haar tweede duel. Nu was CVC Reeuwijk met 4-3 te sterk. Voor de Moerkapellenaren scoorden Edwin Regters, Mark Noomen en Joauod El Alloui.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15