Echtpaar Breedijk viert diamanten huwelijk Moerkapelse jeugdteams schieten met scherp Openbare repetitie en work shop de Kleine Trompetter Gemeente werkt mee aan lichtmastreclame Collecte kankerbestrijding Zelfpluk bij Swanla Hoeve B Commissie bezwaar en beroep onrechtmatig If. Zevenhuizen Moerkapelle 'i Rechter vernietigt besluit commissie bezwaar en beroep T7\/ËTÏÏÏÏj IZ E N - M OERK APE LLE Hart van Holland 18 september 2002 pagina 19 Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle t nnor Frits Bromberg Moerkapelle - Het echtpaar H. Breedijk (85) en N. Breedijk-van Helden (79) heeft vorige week het diamanten huwelijk (60 jaar) gevierd met 's middags bezoek van burgemeester Westendorp en echt genote en 's avonds een drukbez ochte receptie in een zaal van de gereformeerde kerk. Dat die receptie een grote fami lie op de been bracht, viel te verwachten. Het echtpaar Breedijk kreeg zeven zonen en die leverden weer 18 kleinkinderen op en 16 achterkleinkinderen. Hoe het er 60 jaar geleden aan toe ging, weet een glunderende mevrouw Breedijk zich goed te her inneren. "Hij was een goede vriend van m'n broer en kwam dus veel bij ons thuis. Tot hij meer voor mij kwam dan voor m'n broer en ook steeds vaker. Kortom, hij was gewoon verliefd en ik vond hem ook erg aardig, dus." Beiden kunnen terugzien op een werkzaam leven dat zich al die jaren in of rond Moerkapelle afspeelde. De heer Breedijk als landbouwer en een aantal jaren bij Brinkers, mevrouw Breedijk in de huishouding. "En nooit ruzie. Nou ja, we hebben wel eens woorden, maar daarmee ook een gelegenheid het weer goed te [maken", weet de heer Breedijk I tevreden. Zoals beiden een meer ■dan tevreden indruk maken. Ook Mevrouw Westendorp behulpzaam bij het opspelden van de corsage. over gevoel voor humor hebben bei den evenmin te klagen. De heer Breedijk: "Wat hebben we nog te wensen? Dat vroegen de kin deren: wat willen jullie voor cacteau. We hebben alles al en waar zouden we nieuwe dingen moeten laten?" Het echtpaar Breedijk heeft weinig of niets te klagen. De 85-jarige echt genoot doet 's morgens met de brommobiel boodschappen, hij kookt en doet de afwas. Mevrouw Breedijk: "Hij vindt koken nu een maal leuk en hij heeft een hekel aan afdrogen. Dat doe ik dus." Verveling is er niet bij. De heer Bree dijk: "Zij breit voor Roemenië, ik puzzel graag en heb m'n wekelijkse rummycub. Vroeger. Ja, dat was anders. Nog een jaartje gevoetbald, tot ik een keiharde bal in m'n buik kreeg. En geschoten heb ik ook, met zo'n windbuks; kampioen geworden, ja." Met de corsage had mevrouw Bree dijk wel moeite, maar daarbij wist mevrouw Westendorp behendig raad. Het is een gezellig dagje geworden. Vermoeiend, maar gezel lig- I Moerkapelle - Het was zaterdag [jongstleden voor de jeugdafdeling voetbalvereniging Moerkapelle een uitstekende dag. Uit de 9 f gespeelde wedstrijden werden maar ■liefst 24 punten behaald. In veel duels werd er ook nog eens lustig op i gescoord. In totaal maar liefst 77 keer. Alle drie juniorenteams behaal- Iden in hun duels tot dusverre de ■volle winst en voeren daarmee hun I ranglijst aan. [Al en Capelle A2 waren in de le helft [redelijk aan elkaar gewaard, rus- stand 2-3. In de 2e helft was Al dui- Jdelijk de sterkere en trok tenslotte [met 2-5 de winst naar zich toe. |Zowel BI als Cl wonnen hun duels met een monsterscore. BI kwam met 1-12 winst terug van WSE B2, met 4 goals van Niels de Zwart en 3 van Kemal Boutasgound. Cl had geen enkele moeite met Zoetermeer C3. Na een 7-0 ruststand bleef de tel ler tenslotte bij 12-0 steken. Justin van Hoven en Stefan Sallevelt waren vier- en driemaal succesvol. Dl leek bij DSO na een 1-4 ruststand gemakkelijk te gaan winnen. In de 2e helft waren de rollen omgekeerd en mocht Dl zich met de 4-5 winst gelukkig prijzen. D2 was veel te sterk voor SJZ D3. Met 16-0 werd een monsterscore behaald. Maar liefst 6 verschillende spelers scoorden er lustig op los. Datzelfde kan van El gezegd worden. Met een 0-13 winst werd teruggekeerd van WDS E2. Ook hier werden de goals door diverse spelers gemaakt. E2 speelde best leuk tegen Bodegraven E2. Goede kansen werden echter niet verzil verd. Aan de andere kant gebeurde dit wel, vandaar de 1-6 nederlaag. F1 voert na twee wedstrijden de ranglijst aan. Met 10-3 werd WSE geen enkele kans gelaten. Tim Koo- revaar (5), Yori Broers (3) en Dylan van Vliet verzorgden de productie. F2 tenslotte vocht met Rohda F3 een heel spannend duel uit. Vlak voor tijd maakte Jeffrey de Wilde met 2-3 de vreugde compleet. Zevenhuizen - De Kleine Trompetter houdt maandag 23 september een openbare repetitie en op zaterdag 28 september een workshop in het dorpshuis Swanla. De openbare repetitie begint om 19.00 uur en is voor iedereen, vanaf 10 jaar, die interesse heeft en eens wil kijken en luisteren naar de ver richtingen van het leerlingenorkest, de slagwerkgroep of dë harmonie. De Kleine Trompetter wil op deze manier proberen nieuwe leden over de streep te trekken. Mensen die nog geen instrument bespelen, slagwerk of blaasinstrument, kunnen dat bij De Kleine Trompetter leren, leder ander die al een instrument bespeelt, maar nog geen lid is van de Kleine Trompetter is uiteraard ook van harte welkom. Voor de twijfelaars is er zaterdag 28 september de gelegenheid tijdens de workshop diverse instrumenten uit te proberen en te zien. In dorps huis Swanla staan van 13.00 tot 15.00 uur diverse leden en docenten klaar om alles te vertellen en te laten zien en horen over de Kleine Trompetter. Voor informatie en aanmeldingen: 0180-633704, 0180 - 632484 of 0180 - 632957. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het col lege van burgemeester en wethou ders werkt mee aan het plaatsen van lichtmastreclame in de gemeente. Onlangs heeft het college daarvoor de voorwaarden vastgesteld. De wegen van de industrieterreinen in de kernen, de Bredeweg en de Noor delijke Dwarsweg komen voor deze reclame in aanmerking. B W stel len op deze manier bedrijven in de gelegenheid hun bereikbaarheid te verbeteren en daarnaast extra inkomsten te verwerven. Zevenhuizen - De collecte voor de kankerbestrijding heeft in Zeven huizen 4081,05 opgebracht. Alle gevers en collectanten worden harte lijk bedankt voor hun bijdrage. Zevenhuizen - Van de gelegenheid om tegen gereduceerde prijs appels en peren te plukken op de Swanla Hoeve aan de Knibbelweg is druk gebruik gemaakt. Tientallen appel en perenplukkers bevolkten zater dag de boomgaard. Ook komende zaterdag kan men nog terecht om zelf fruit te plukken. Door Karin Heeren Zevenhuizen-Moerkapelle - Naar aanleiding van een aangespannen spoedprocedure inzake het verwijderen van een stacaravan op zijn ter rein door de heer P. Houweling, juridisch bijge staan door de heer H. Schouten, is een uit spraak van de commissie bezwaar en beroep van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle onrechtmatig verklaart. Sinds de inwerkingtre ding van de Wet Dualisering, die daags na de gemeenteraadsverkiezing inging op 7 maart 2002, mogen 'andere' commissies, zoals bij voorbeeld een commissie bezwaar en beroep, niet meer uit raadsleden bestaan. In Zevenhui ien-Moerkapelle bestaat deze commissie nog vel geheel uit raadsleden en daarmee is de tommissie in strijd met de wet. De stacaravan van de heer Houweling bij zijn glastuinbouwbedrijf aan de Julianastraat in Moer kapelle acht de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle in strijd met het bestemmingsplan. De heer Hou weling heeft deze caravan in 1976 geplaatst tijdens de verbouw van zijn woning. Na die tijd heeft hij de cara van laten staan en gebruikt als logeerplaats. De gemeente heeft onder druk van een dwangsom van ƒ1500,— (EUR 453,-) per week met ingang van 1 november 2001 bepaald dat de caravan weg moet. Wegens het in oktober ingestelde bezwaar is die termijn verlaat en is momenteel nog niet aangevangen. De commissie bezwaar en beroep oordeelde pas op 23 juli 2002 dat het aangevoerde bezwaar van de heer Hou weling niet gegrond is. Deze beslissing is genomen na het inwerking treden van de wet dualisering door een commissie die daar dus niet voor bevoegd is. Tegen dit besluit heeft de heer Houweling, bijgestaan door de heer Schouten, beroep ingesteld bij de rechtbank. Tijdens de zitting op 5 september heeft de heer Schou ten, lid van de steunfractie van de PvdA in Zevenhui zen-Moerkapelle aangevoerd dat er vele situaties zijn binnen de gemeente die worden gedoogd en vergelijk baar zijn met de situatie op het terrein van Houweling. De heer Schouten heeft echter geen concrete zaken wil len aangeven, hij wilde geen klokkenluider zijn. Daar bij haalde hij ook de voorbeeldfunctie aan die burge meester Westendorp bekleedt. Hij woont in strijd met het bestemmingsplan in een woonhuis bestemd voor agrarische doeleinden. De bestuursrechter vond het bestuurlijk niet zo handig van de burgemeester, echter bij deze zaak niet ter zake doend. Op grond van de artikelen 83, tweede lid en 84, twee de lid, van de Gemeentewet zoals gewijzigd bij de Wet Dualisering gemeentebestuur mogen met ingang van 7 maart 2002 raadsleden geen deel meer uitmaken van een commissie die door het college is ingesteld en andersom. Naar het oordeel van de Voorzieningenrech- ter geldt dit ook voor bezwaarschriftencommissies en klachtencommissies. Het oordeel van de rechter komt er op neer dat er een nieuwe commissie bezwaar en beroep ingesteld zal moeten worden, die niet bestaat uit raadsleden en deze commissie zal de heer Houweling en zijn juridisch adviseur opnieuw moeten horen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19