Start najaarsserie koffieconcerten in Praathuis Vacaturelijnbus bezoekt Waddinxveen Gouda Cl - Groeneweg Cl: 3-0 J I Tweede ronde vaccinatiecampagne meningokokken C van start Muzikale dag Smurfenvoetbal Concordia Lezingen in openbare bibliotheken Hart van Holland BERICHTEN Kindermusical "Toffe Tommie Zorgeloos" m 010 - 5222790 Hart van Holland 18 september 2002 Uitvoering vrijdagavond 11 oktober 19.30 uur Zaterdagavond 12 oktober 19.30 uur Kaartjes a €3,- te koop bij Albert Heijn Ticketservice elke vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur milieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Uitvaartverzorging van den Bogerd Hoekeindseweg 50 A 2665 KE Bleiswijk fyl dag en nacht bereikbaar bgg 06 - 12509217 Uitvaartbegeleidsters: Marian van den Bogerd - Kind Jeanne Matze - Koch 29.000 exemplaren eze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocate UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect BOEKWEITAKKER 1 - 2743 DL WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Boskoop - Het Praathuis start zon dag 22 september de najaarsserie koffieconcerten. Dit keer is het een i wat bijzonder concert door de I instrumenten die zullen worden bespeeld. Tenslotte is de combinatie I van fluit en slagwerk minstens ver- I rassend. Maar ook het programma van het concert heeft licht exotische i trekken. En dat is omdat de muziek ondermeer afkomstig zal zijn van componisten uit Ierland, Frankrijk, I Spanje, Hongarije, India en Argenti- nie. De musici die deze composities zullen vertolken zijn de fluitiste Mar- greet Niks en de geboren Boskoopse slagwerker Michel Ponsioen. Op het concert zullen zij op de verschillen de stukken enige toelichting geven. In de zondagochtendserie van het Praathuis zitten verder dit najaar drie koffieconcerten. Op 20 oktober wordt het harpduo Cambria ontvan gen, op 17 november een sopraan- luit duo en op 15 december het Lin naeus Ensemble met hobo-fluit-klari- net en piano. Het koffieconcert zondagochtend in het Praathuis begint om 11.30 uur. Waddinxveen - De mkb-vacaturelijn- bus bezoekt woensdag 25 septem ber mkb-werkgevers op industrieter rein Coenecoop. Zij kunnen hun vacatures aan de busconsulent doorgeven. Het MKB-minderheden- project, waarvan de bus een onder deel is, blijft, ondanks de economi sche terugval, onverminderd suc cesvol. De teller staat inmiddels op bijna 72.000 gemelde vacatures. Ruim 61.000 mensen zijn aan een baan gekomen, van wie 53.000 all ochtonen. De vacaturelijnbus bezoekt industrieterrein Coenecoop op woensdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. De bus is niet bedoeld voor werkzoekenden. Zij kunnen voor een baan contact opnemen met CWI. Voetbal Gouda/Zevenhuizen - In het sport park Groenhoven in Gouda werd zaterdag de wedstrijd Gouda Cl 'egen Groeneweg Cl gespeeld. Het I elftal van Gert Haan had nog het lek kere gevoel van afgelopen maandag 111 de schoenen. En, vertelde de trai- neT de training van woensdag was ook goed verlopen. De scheidsrech ter floot precies op tijd het beginsig- naal Na enkele minuten was het gelijk gevaarlijk voor de Groeneweg- seeper. Walter deed zijn werk echter goed en hield het doel schoon. In de minuut ging Groeneweg met Jer- aine aan de rechterkant in de aan- al en daar gaf Jermaine een schifte end voorzet precies op de slof van ark Schaaf; de bal kwam verkeerd JP zijn schoen en ging over. De egenstander was gewaarschuwd, "danks dat de aanvallen van ouda gevaarlijker waren dan die van Groeneweg bleef het 0-0. Net oor rust werd Jermaine de Riet gehaakt op de lijn van het straf schopgebied. Hij kreeg echter niets, terwijl het minimaal een vrije schop had moeten zijn. In de tweede helft was het wedstrijdbeeld niet anders. Gouda was nog steeds gevaarlijker dan Groeneweg. Het zag er naar uit dat de wedstrijd gelijk zou eindigen. Walter, die een goede partij keepte, schoot te snel uit; die bal kwam pre cies in de voeten van de tegenstan der. Die haalde uit en de bal lag in het doel. In de laatste tien minuten wisselde Gert Haan, Jermaine de Riet en Ardie Ottespeer. Voor hen kwamen Erwin Hof en Dennis van Rijn er in. Dit had tot gevolg dat Kevin Konijnenburg in de spits ging en Rik Gravenstein laatste man was geworden. Het hart was daarmee uit het elftal. Je kon zien dat met name Rick niet gewend was als laatste man te voetballen. Er vleien nog eens twee doelpunten. Waddinxveen Bromfietser onderuitWoensdag 11 september om 12.30 uur reed een 21-jarige bromfietser op de Starin glaan toen hij door onbekende oor zaak een stoeprandje raakte. De bromfietser kwam ten val en raakte de aldaar aanwezige lantaarnpaal. De bromfietser is met onbekend let sel door de ambulance vervoerd naar het Bleuland. De politie heeft inmiddels een onderzoek ingesteld. Boskoop Fietser aangereden: Op woensdag 11 september om 12.30 uur vond een ongeval plaats waarbij een 9-jarige fietser uit Boskoop werd aangere den door een 72-jarige automobilist uit Reeuwijk. De automobilist reed over de Linnaeusweg komende uit de richting van de Gouwe. Ter hoog te van de Hugo de Vriesstraat schoot de fietser vanachter een pas serende tegemoetkomende bestel auto zijn weghelft op om over te ste ken. Ondanks krachtig remmen van de automobilist kon hij een aanrij ding niet voorkomen. De fietser is ter plaatse onderzocht door ambu lancepersoneel. Verkeersongeval: Een 83-jarige man uit Boskoop is maandag 16 septem ber omstreeks 19.30 uur gewond geraakt nadat hij was aangereden door een 44-jarige bromfietser uit Bodegraven. De bromfietser reed over de Zijde komende uit de rich ting van de Goudse Rijweg en gaan de in de richting van de hefbrug. Toen de Boskoper de Zijde overstak werd hij aangereden. Hij werd met onbekend letsel overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Zevenhuizen Controle alcohol: Na een melding van overlast van alcoholdrinkende jongeren op de Dorpstraat, waar een alcoholverbod geldt, heeft de politie in de nacht van zondag 15 septem ber proces verbaal opgemaakt tegen een 19-jarige Zevenhuizenaar. Regio Verkeershandhaving: Op de door gaande wegen in de regio houdt de politie regelmatig snelheidscontro les. Naast snelheid is ook het dragen van de veiligheidsgordel één van de speerpunten van het regionaal ver- keershandhavingsteam. In de komende week zal het team ver schillende gordelcontroles uitvoe ren, alsmede bromfietscontroles en alcoholcontroles. Regio - De GGD Zuid-Holland Noord startte dinsdag met de twee de ronde van de vaccinatiecam pagne tegen meningokokkenziekte type C. Deze keer zijn de kinderen van zes tot en met veertien jaar aan de beurt. Gemeenten, data, locaties en tijden Alle kinderen krijgen een persoon lijke schriftelijk oproep. In die oproep staan de datum, locatie en tijd waarop ze verwacht worden. Het oproepen gaat op postcode. Het is belangrijk dat iedereen zich houdt aan de tijd die in de oproep bij zijn of haar postcode staat. Opkomst op andere tijden kan lange wachttijden veroorzaken en lang wachten is voor niemand aangenaam. Neem de oproepkaart mee! De gegevens over data, gemeenten, locaties en tijden zijn ook te vinden op de website van de GGD. Inhaalronde De inhaaldag voor alle kinderen en jongeren, zowel uit de eerste als uit de tweede vaccinatieronde, die om welke reden dan ook nog geen vac cinatie hebben ontvangen is zater dag 2 november tussen 9.00 en 17.00 uur in sporthal de Zijl aan de Para- maribostraat 66 in Leiden. 'Inhalers' van de eerste vaccinatie ronde (kinderen van veertien maan den tot en met vijf jaar en jongeren van vijftien tot en met achttien jaar), die hun oproepkaart hebben terug gestuurd, krijgen voor deze inhaal dag opnieuw een schriftelijke oproep. 'Inhalers' die geen schrifte lijke oproep ontvangen of van wie de oproepkaart is zoekgeraakt of van wie de ouders zelf de oproep kaart hebben bewaard, krijgen geen nieuwe oproep. Zij kunnen met de oude oproep en een geldig legitima tiebewijs naar de inhaaldag komen. Als ze geen oude oproep meer heb ben, kunnen ze zonder oproepkaart maar wel met een geldig legitimatie bewijs komen; er wordt dan ter plek ke een nieuwe kaart uitgeschreven. 'Inhalers' van de tweede vaccinatie ronde krijgen geen nieuwe schrifte lijke oproep. Zij kunnen met de oude oproep en een geldig legitimatiebe wijs naar de inhaaldag komen. Als ze geen oude oproep meer hebben, kunnen ze zonder oproepkaart maar wel met een geldig legitimatiebewijs komen; er wordt dan ter plekke een nieuwe kaart uitgeschreven. Kinderen jonger dan 16 jaar die zon der begeleiding van een ouder of verzorger naar de inhaaldag komen, moeten naast hun geldig legitimatie bewijs een door een ouder of ver zorger getekende oproepkaart bij zich hebben of een door een ouder of verzorger ondertekend toestem mingsbriefje. Voor meer informatie kan men op werkdagen van 8.00 tot 21.00 uur terecht bij: landelijk (0800) 300 80 51, gratis; GGD Informatielijn (0900) 202 26 11 - 0,35 per minuut. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia houdt zaterdag 12 oktober een muzikale dag bij Plusmarkt Rijnart in de Zuidpias. De gehe le dag zullen muzikanten uit C-Akkoord (het opleidingsorkest van Concordia Waddinxveen en Excelsior Boskoop) in groepjes muziek ten gehore brengen. Tussen 12.00 uur en 13.00 zal het harmonie-orkest van Concordia hun muzi kale bijdrage aan deze dag leveren. Deze muzikale dag wordt gehouden in het kader van de Hoge Noot(d) loterij die Concor dia organiseert om geld in te zamelen voor hun nieuwbouw plannen. Voor meer informatie: 0182-630511 of 06- 14708496. Waddinxveen - Het nieuwe seizoen van het smurfenvoetbal start zaterdagochtend 21 september. Het smurfenvoetbal wordt geor ganiseerd bij voetbalvereniging WSE. Het is voor jongens en meis jes van 3, 4 of 5 jaar die graag willen Ieren voetballen, maar eigen lijk te jong zijn om mee te doen met de competitie. De smurfjes leren de beginselen van het voetbalspel: schieten, aannemen, kop pen, op doel schieten, hoog schieten, dribbelen enzovoort. De smurfjes moeten om 10.45 uur aanwezig zijn zodat de training om 11.00 uur kan beginnen. De training duurt tot 12.00 uur, daar na is er voor iedere smurf drinken, iets lekkers en een verrassing. Voor meer informatie: 06-21295135. Regio - 'Aandachtig luisteren - de kunst van je horizon verbreden...', dat is het motto van een lezingen circuit dat wordt georganiseerd door de samenwerkende openbare bibliotheken in Midden-Holland en de Krimpenerwaard. Omdat openbare bibliotheken zich realiseren dat de ene per soon zich graag informeert via boeken, de ander met behulp van internet en een volgende liever kijkt of luistert, kiezen zij er voor om de informatie op verschillende manie ren aan te bieden. Door middel van het lezingencircuit richten zij zich op die groep mensen die graag samen met anderen ervaringen, meningen, visies, verhalen van weer anderen horen. Naast het informa tieve deel - de lezing - is er ook tijd ingelast voor koffie, thee, reacties en (na) praten. Soms zijn er boeken over het onderwerp of van de schrij ver die de lezing verzorgt te koop. Kaarten voor de lezingen zijn in de voorverkoop verkrijgbaar aan de balie van alle deelnemende biblio theken en, mits niet uitverkocht op de avond dat de lezing plaatsvindt 'aan de zaal'. De bijdrage voor een bezoek aan een lezing bedraagt 5 euro per persoon. De lezingen vinden plaats in de openbare bibliotheek en beginnen om 20.00 uur. De zaal is open om 19.45 uur. In Zevenhuizen wordt woensdag 16 oktober door Jolien Manassen een lezing verzorgd: 'Meisjes van tachtig - literaire lezing over de opvallende hoeveelheid debuterende vrouwen in de jaren '80. Pauline Slot is te gast bij de Openba re Bibliotheek Waddinxveen op dins dag 5 november. In Boskoop wordt woendag 13 november een work shop mandala's tekenen gehouden door Petra Grootes en Diny Arend. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Bent huizen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Ver laat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl www.hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2002 | | pagina 3