Braderie in Boskoop Lustrum-Kroegentocht Bridgeclub Fraaie winst heren-B Rowah Voorbereidingen Coene- cooploop in volle gang Fietspuzzeltocht voor Sint Victorkerk De Bruggen viert vijfjarig bestaan Historische Vereniging Boskoop: 'Kalender 2003 is onze laatste" II Inloop Pop-In koor pagina 8 Hart van Holland 18 september 2002 REGIO www.coenecooploop.nl Grote keus bij Van Waay interieurs Door Karin .longkind Benthuizen - Al meer dan 100 jaar is Van Waay interieurs een begrip in de regio. Het familiebedrijf heeft een grote naamsbekendheid opge bouwd, vooral door de goede kwa liteit van haar producten én de klantvriendelijke houding. Hoewel het assortiment in de loop der jaren sterk is veranderd en uitgebreid, is het karakter in al die jaren nagenoeg gelijk gebleven: Van Waay interieurs staat na 100 jaar nog steeds voor vakmanschap, kwalitatief hoog waardige producten, goede service én een zeer persoonlijke benadering van haar klanten. Prachtige showroom Van Waay interieurs was lange tijd gevestigd in de Dorpsstraat. Ruim twee jaar geleden liet de interieur specialist een fraai nieuw bedrijfs pand bouwen aan het Verbreepark 27. Hier heeft Van Waay de beschik king over een prachtige showroom van ruim 3500 m2. De moderne en klassieke meubels, complete slaap kamerinrichtingen en het grote aan bod aan woningtextiel komen hier prima tot hun recht. De 'gezellige woonsfeer' wordt gecreëerd met tal van accessoires. De vloer- en wan dafwerking geven de klant een com pleet beeld van de inrichting van de meubels in zijn of haar eigen huis. Persoonlijk advies Van Waay interieurs heeft 16 bekwa me en enthousiaste medewerkers in dienst, die er alles aan doen het de klant zoveel mogelijk naar de zin te maken. "De persoonlijke begeleiding Boskoop - De officiële opening van de 24e Boskoopse Braderie is vrij dag 20 september om 14.00 uur op de kruising Burg. Colijnstraat-Zijde. Het thema dit jaar is 'oude ambach ten'. Zowel vrijdag als zaterdag is een keur aan oud ambachtlieden te vinden; zij zullen op beide dagen demonstraties verzorgen. Buiten een enorm aantal kramen is er veel ruimte voor muziek en straat theater, zoals onder andere de clown Oom Co, Arie met zijn accor deon, een kunstzinnige dame, Leent en Krent en twee boerenzonen uit de provincie. Op het Gouweplein komt een groot podium met horecapunt, goed voor spetterende optredens van onder andere De Baggerbeugels, Excelsior C-akkoord, in 't Wild en nog veel meer. Zeer speciaal is het optreden van de Belgische harmonie "De Rustende Moeders". Deze harmonie treedt op tussen 11.30 en 14.30 uur. De organisatie zegt met klem over 'voldoende parkeerruimte te beschikken', dus iedereen, ook van buiten Boskoop, is van harte wel kom. is bij ons erg belangrijk," vertelt manager Maarten Molenaar. "Een bezoek aan huis of het maken van een interieurtekening behoort bij ons tot de mogelijkheden. Klanten twijfelen soms of de meubels of het woningtextiel wel bij hun bestaande inrichting past. In dat geval helpen wij ze graag met een geheel per soonlijk advies. Dit is overigens één van de vele extra services die wij bieden." Toekomstplannen De verhuizing van Van Waay inte rieurs naar het Verbreepark bleek een goede keuze. Naast de promi nente ligging van de nieuwe locatie, waardoor veel nieuwe klanten hun weg wisten te vinden naar het bedrijf verloopt ook de logistieke afhandeling van inkomende en uit gaande goederen vanuit de nieuwe vestiging veel beter. Momenteel is de interieurinrichter bezig met de ontwikkeling van nieuwe uitbrei dingsplannen. Medio 2003 zal de showroom worden uitgebreid en ook wordt er nieuwe magazijnruim te aangekocht. De gemeente heeft de nieuwbouwplannen van Van Waay inmiddels goedgekeurd. Van Waay interieurs heeft haar ope ningstijden onlangs verruimd: vanaf heden is de winkel ook geopend op maandagmiddag van 13.00 tot 17.30 uur. De overige openingstijden: dins dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, zaterdag van 9.30 tot 17.00. Vrijdagavond koopavond. Waddinxveen - Dat er in Waddinx- veen een levendige belangstelling bestaat voor de bridgesport blijkt uit het enthousiasme waarmee bij Bridgeclub Waddinxveen al 40 jaar gebridged wordt. Het afgelopen speelseizoen werd dit jublieum gevierd met een gezelli ge avond. Het speeljaar werd afge rond met de traditionele zomer avondcompetitie waar ook niet club spelers vrij zijn om binnen te lopen. Tijdens de afsluitende avond eind augustus kreeg mevrouw van Hoorn een bos bloemen voor het behalen van de hoogste individuele score van diegenen die 6 of meer keer waren geweest. Een volgende jubileumactiviteit wordt zaterdag 21 september gehou den; de vijfdee bridgekroegentocht, waarbij op verschillende horecaloc- ties langs en nabij de Gouwe gebrid ged wordt. Er zijn nog enkele plaat sen beschikbaar. Voor meer informa tie en aanmelding: 0 1 82-613520 ol 0182-613591. Handbal Waddinxveen - Ook dit jaar wordt de Coenecooploop georganiseerd op de derde zaterdag van oktober, dit jaar dus op 19 oktober. Momenteel wordt door de organisatie hard gewerkt aan de voorbereiding. Veel dingen zullen hetzelfde zijn als de voorgaande, succesvolle, jaren. Naast het rondkrijgen van de spon soring is het zaak wederom een aan trekkelijk deelnemersveld aan de start te krijgen. Diverse (sub)toploopsters en lopers hebben zich inmiddels gemeld of worden benaderd. Bij de dames zal in ieder geval Wilma van Onna (34.13) van de partij zijn. Met Anne van Schuppen(33:38) en Annelieke van der Sluijs (36:02) wordt gespro ken over deelname.. Bij de heren zijn dit Martin Lauret (29.14), Aden Farah (29.48), en Robert Smits( 30.33). Daarnaast wordt op dit moment nog onderhandeld met enkele nationale en internationale toplopers. Uit de regio zal Joost Blokland deelnemen. Voor meer informatie en/of inschrijven: Boskoop - Het Pop-In koor treedt tij dens de Boskoopse braderie op van 14.45 tot 17.15 uur. Het Pop-In koor bestaat uit 63 leden, maar kan nog wel versterking gebruiken, en dan vooral bij de lagere stemgroepen. Daarom zijn er twee inloopavonden: 25 september en 2 oktober. Iedere woensdagavond wordt in de Tunnel van 20.00 tot 22.00 uur geoefend onder leiding van dirigent David van der Braak, ledereen is welkom. Voor meer informatie: 0172-213972 of 0172-210642. Waddinxveen - Onder een najaars zonnetje speelden de seniorenteams van handbalvereniging Rowah zon dag hun wedstrijden. Voor alle teams stond een uitwedstrijd in Rot terdam op het programma. De dames A-junioren speelden tegen Roda. Tot vijf minuten voor rust ging de strijd gelijk op. Roda had echter de langste adem en zo gingen de dames naar de thee met een rus stand van 6-3. Na rust konden de Rowahdames de kansen die ze kre gen niet afmaken. Roda had daar minder moeite mee en zij wonnen de wedstrijd met 11-5. Het tweede dames-senioren team zette na de winst van afgelopen week de zege reeks voort. Na een spannende wed strijd tegen de Meeuwen namen de Rowah-dames de punten mee naar huis: 9-11. Het eerste damesteam stond dit weekend klaar voor de allereerste wedstrijd in deze catego rie. Dit jonge team komt dit jaar uit in de 2e klasse regio Rotterdam. De eerste helft ging, zeker in het begin, aardig gelijk op. Verdedigend zat het goed dicht. De rust brak aan meteen 5-1 achterstand voor Rowah. Na rust werd in de aanval vaak balverlies geleden en konden de dames vand Meeuwen door enkele snelle breaks j en een betere conditie verder uit lopen. Rowah kwam nog wel een aantal malen tot scoren, maar moest in het team uit Rotterdam haai meerdere erkennen: 13^4. Het heren-B team speelde thuis tegen Oliveo uit Pijnacker. Voorrust bleef de schade voor Oliveo beperkt: 6-3. Na rust kende Rowah echter geen medelijden meer: 19-3. Het Dl-team speelde tegen Roda uit Rotterdam. Hoewel dit team alles probeerde kwam het voor rust niet tot scoren,0-2. Na de limonade ging het iets beter, maar kon Rowah niet voorkomen dat de punten meegin gen naar Rotterdam: 1-3. Het Dl- team haalde zonder te spelen haar eerste punten..De tegenstandei SAVOSA, uit Barendrecht verscheen niet, waardoor de partij als winst partij voor Rowah in de boeken komt. Waddinxveen - Ten bate van het restauratiefonds van de Stint Victor kerk wordt zondag 29 september een fietspuzzeltocht gehouden. Er wordt een route uitgezet van 35 km, die voert langs mooie plekjes in het Groene Hart. De start is vanaf 10.3Q uur van het plein van de Sint Victor kerk (Zuidkade 176). De tocht wordt in twee etappes afgelegd met - onge veer halverwege - een lunchpauze. Kinderen kunnen meedoen, mits zij onder begeleiding van ouderen fiet sen. De kosten voor deelname bedragen 5,-kinderen betalen 3,-, koffie /limo nade en een broodje zijn inbegre pen. Onderweg moeten de fietsers 0,50 betalen (waarvoor dit is merken de deelnemers vanzelf!) Inschrijven kan tot 25 september bij: Gijs van de Berg, telefoon 0182-615873. Waddinxveen - De Bruggen, Alge meen Christelijke Stichting voor mensen met een verstandelijke handicap, viert het vijfjarig bestaan van de woningen aan de Sterrenlaan en Antares. In de zogeheten sociowoningen aan de Sterrenlaan 20/22, in de woonwijk Zuidpias, wonen ruim dertig cliënten aan De Bruggen. De cliënten maken zelfstandig gebruik van de faciliteiten in de woonwijk, zoals het winkelcentrum en het zwembad. In de loop der tijd zijn veel contacten ontstaan met wijkbe woners, net als met de gemeente in de Morgensterkerk. De bewoners van De Bruggen gaan daar op zon dag zelfstandig naar toe. Omdat men nu vijfjaar met veel ple zier in de wijk woont, werd besloten dit (in besloten kring) te vieren op zaterdag 28 september. Rondom het middaguur start het feest met een officieel woord en het oplaten van ballonnen. Aan de ballonnen zijn wenskaarten geknoopt. Verder worden er spelletjes gedaan en komen een clown en een accor deonist het feest opluisteren. Met de cliënten zal er voor elk van de vier woongroepen een groot kun stig schilderij worden gemaakt als aandenken van deze dag. De middag wordt afgesloten met een barbecue voor cliënten en medewer kers. Door I-rits Bromberg Boskoop - Het is de Historische Vereniging Boskoop opnieuw gelukt een schitterende kalender (2003) te vervaardigen, deze keer getiteld 'Genoeglijk vermaak - Ver pozing in Boskoops vroeger tijden', liet eerste exemplaar van deze kalender is afgelopen zaterdag overhandigd aan de man die zich al jaren intensief met de historie van Boskoop bezighoudt, S. Blaa- zer, in een zaal van restaurant De Heeren Hoogwerff. Bij de presen tatie waren, op persoonlijke titel, onder vele anderen aanwezig bur gemeester C. Rijsdijk en wethouder Han de Jager. De kalender is wederom tot stand gekomen door het drie tal Pim Oxener (vormgeving), voorzitter Erwin Verweij en secreta ris Gé Vaartjes (teksten en samen stelling). "Maar", merkte Verweij op: "Dit is onze vijfde kalender in suc cessie en tevens de laatste." Gebrek aan materiaal of financiën speelden geen rol bij deze bende van drie om tot de beslissing te komen om ermee te stoppen. Vaar tjes: "In 2001 waren we al bezig met de kalender 2003. Aan medewerking van de ruim 1100 leden lag het even min. We werden overladen met foto 's; hele albums, schoendozen vol en de ene foto nog aardiger dan de andere. In die mate, dat we heel selectief te werk moesten gaan. Maar we zaten ook met het pro bleem, dat van sommige verenigin gen alleen de naam bekend was en ■"VIL Secretaris Gé Vaartjes overhandigt de kalender 2003 aan historicus S. Blao-' dat we van sommige foto's maar moesten raden waar ze op sloegen. En dat niet alleen." Wie de kalender (12,50 euro) door bladert, zal onmiddellijk begrijpen, waarom het ondernemende drietal het vervaardigen van een dergelijke kalender bestempelt met 'te inten sief werk'. Het gaat dan ook niet om een verzameling genoeglijke foto's, maar ook en vooral om de uitvoerige teksten en uitleg. Blaazer, die de kalender in een eerder stadiui" onder ogen had gekregen, een genoeglijke vakantiestern aan over. De drie samenstellen 1 genoeglijke hoofdpijn. ,e(1. Vaartjes: "Het is onze laatste der. Maar als drie leden van niging het werk willen overne dan kunnen ze zich melden- geval komt er toch een kalt 2004. Anders niet." de vete

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8