Schaduw over succes braderie in Boskoop Start Schaakklas Kinderboekenweekactivitei ten in bibliotheek Boskoop Gerard Torenbeek Lid van Verdienste ANBO Schrijverskaravaan trekt door de regio Speelbieb open op dinsdagavond Dames de Gouwe naar kwartfinale beker Interkerkelijke Sing Inn Sjoelen Waddinxveense Kroegentocht pagina 10 Hart van Holland 25 september 2002 REGIO Door Frits Bromberg r Boskoop - Zeker, de 24e braderie in Boskoop lokte opnieuw een groot aantal bezoekers, waardoor ondanks het minder gunstige weer, als gewoonlijk van een succes kan wor den gesproken. Maar het 'grote suc ces' van vorig jaar, toen 17.000 bezoekers werden geturfd, bleef uit. Van het thema 'oude ambachten' viel weinig te bespeuren en duidelijk was ook, dat de organisatie wat voor zichtiger met de centjes was omge sprongen, om volgend jaar de 25e braderie extra luister te kunnen bij zetten. ude ambachten. Kanovereni ging 't Schouwtje zou dit jaar de kroon spannen. Te zien was echter een jongeman die een stuk boomstam te lijf ging met fonkelnieu we hamer en een set beitels, ten einde het vervaardigen van een boot uit een boomstam aanschouwelijk te maken. De Batavieren onder de toeschouwers zullen zich, historisch gezien, hebben gevoeld als in de boot en bij de neus te zijn genomen. Van een oud ambacht deed voorna melijk te spreken mevrouw M. Smits- huysen van Potterie Melisande uit Gouda, die met ingehouden hartstocht met de hand vervaardigd aardewerk beschilderde. Toch was deze braderie als gewoon lijk gezellig, met onder andere de Fun- nyhouse Jazzband die prima blues and dixieland produceerde en de kin- der-rommelmarkt die een groot oppervlakte besloeg en door talrijke ouders en kinderen werd bezocht. Zowel ouders als kinderen deden goede zaken. Uiteraard was ook een groot aantal middenstanders aanwezig met koude en warme worst, broodjes en patat en ont- brak ook deze keer de palingman niet. Zeker rond het middaguur werd door velen de lunch op straat genuttigd. Waddinxveen - Na een succesvol sei zoen 2001/2002 start de Schaakklas Waddinxveen ook dit jaar cursussen voor mensen die zich de schaak sport eigen willen maken of bij al aanwezige kennis, zich daarin ver der willen bekwamen. Iedere maandag vanaf 7 oktober worden cursussen verzorgd, tussen Regio - In de kinderboekenweek, van 2 tot en met 12 oktober, trekken 10 kinderboekenschrijvers langs basis scholen en bibliotheken in de regio. Deze schrijverskaravaan bestaat uit bekende en minder bekende schrij vers. Het thema van de 48e editie van de kinderboekenweek is "Ay ay kapitein" - boeken over boten. Dit thema zal bij het bezoek van de schrijvers een grote rol spelen. Er wordt bijvoorbeeld niet alleen voor- Waddinxveen/Boskoop - De dames van Van Uden-De Gouwe zijn, na de winst met 2-10 tegen UZSC, erin geslaagd de kwartfinale van het Beker 1 Toernooi te halen. Net als de week ervoor, tijdens het toernooi bij LZ 1886 in Leiden, was het sterk ver jongde team van trainer/coach Jim van Es veel te sterk voor de ploeg uit Utrecht. Van Uden-De Gouwe domineerde de gehele wedstrijd, doch UZSC had een keepster in bloedvorm en dat heeft, met name Karen Weerd gewe ten. De Utrechtse goalie stopte menige bal. Toch werd UZSC danig aan banden gelegd. In de eerste peri ode scoorde Brenda Hogenboom uit een overtal en even later was een boogje van Petra Meerdink raak. Karen Weerd scoorde 0-3 uit een overtal. Begin tweede periode haal de Sandra Berckenkamp (overtal) van rechts uit; 0-4. Even later kon een vrij liggende Karen Weerd de 0-5 laten aantekenen, terwijl Sandra BercklMarhp 'dit efeh* rebotmd 0-6 19.00 en 20.00 uur voor de beginners en tussen 20.00 uur en 21.30 uur voor de gevorderden. Naast de cur susavonden wordt één keer per maand een extra trainingsavond ver zorgd, waarbij een van de regionale topschakers een specifiek onderdeel van het schaken behandelt. Voor voor informatie/aanmeldingen: 0182-630594 of 0180-632260. gelezen maar de schrijvers gaan ook actief aan de slag met de kinderen. Er worden verhalen geschreven, liedjes gemaakt, puzzels opgelost en ook kunnen de kinderen hun vragen kwijt over het schrijven van een boek. De schrijvers die aan de schrijverskaravaan meedoen zijn onder andere 3 oktober Brigitte Bos man in Boskoop, 7 oktober Stef van Dijk in Waddinxveen en 11 oktober Anke Kranendonk in Zevenhuizen. scoorde, tevens de stand halverwe ge. Nog steeds kon UZSC het doel niet vinden, maar Suzan Kaynar, na een prima pass van Natascha Baatje, wel. Petra Meerdink scoorde vanuit een overtal 0-8, waarna UZSC een viermeter kreeg; 1-8. Begin vierde periode scoorde Mirjam Overdam met een fraaie boog 1-9 en Erica de Jong maakte de 10 vol. Na een mis verstand tegen het einde van de wedstrijd kreeg UZSC nog een vier meter, waarmee de eindstand op 2- 10 werd bepaald. Van Uden-De Gouwe bekert door. Aanstaand weekend worden de eer ste competitiewedstrijden gespeeld. In de Sniep speelt heren 1 om 18.00 uur tegen Aquapoldro 1 uit Apel doorn. Om 19.00 uur speelt dames 1 tegen LZ 1886 1 uit Leiden, terwijl heren 2 om 20.00 uur aantreedt tegen Flevo 2 uit Nijkerk. Dames 2 eindigt om 20.45 uur de sessie met de wedstrijd tegen PSV uit Eindho ven." - 44 Boskoop - De kinderboekenweek 2002 (2-12 oktober) gaat over boten. Er zijn heel veel kinderboeken over boten en alles wat daar mee te maken heeft. Over roeien en zeilen over de ark van Noach en de onder gang van de Titanic. Bij de bibliotheek is woensdagmid dag 2 oktober een Titanicspel te spelen voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Het wordt een expeditie naar het wrak van de Titanic met behulp van allerlei opdrachten. De boot vertrekt om 14.00 uur en meert aan om 16.00 uur. De toegang is vrij. Voor kinderen jonger dan 8 jaar zijn Waddinxveen - Naast de gebruike lijke openingstijden op woensdag middag en zaterdagochtend, is de Speelbieb vanaf dinsdag 1 oktober ook in de avonduren geopend. In de even weken is de speelbieb voortaan op dinsdagavond van 20.00 tot 21.00 uur, woensdagmid dag van 13.30 tot 15.30 uur en zater- er gedurende de kinderboekenweek kleurplaten te kleuren en kunnener bootjes en visjes gevouwen en gekleurd worden. De schrijfster Brigitte Bosman komt 3 oktober naar Bibliotheek Boskoop. Zij heeft het boek de "liedmaker geschreven. Zij ontvangt 4 groepen van diverse basisscholen waarmee ze een spel gaat spelen over varen en boten. Gedurende de kinderboekenweek brengen de groepen 1 en 2 van diverse basisscholen een bezoek aan de bibliotheek waar ze een pro gramma voorgeschoteld krijgen over Joris en de walvis. dagmorgen van 10.00 tot 11.30 uur geopend. 'De Speelbieb' is een activiteit van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk, gevestigd in het schoolge bouw van de voormalige Dick Bru- naschool aan het Waddepad. Voor meer informatie: 632667. Boskoop - Vorig jaar werd voor de eerste keer een interkerkelijke Sing Inn georganiseerd door de gemeen schappelijke kerken in Boskoop. Meer dan 200 jongeren waren daar bij aanwezig. Alle reden om er dit jaar er een vervolg aan te geven. Editie 2002 vindt zaterdagavond 28 september plaats in het gebouw van Christengemeente Bethel aan de Boomgaard. Aanvang 20.00, zaal open 19.30 uur. De avond duurt tot ongeveer 22.00 uur. Er wordt gezorgd voor een afwisse lend programma en als klap op de vuurpijl zal Joost van den Oever, een christelijke cabaretier/liedjeszinger, zorgen voor een muzikale overden king m.et de nodige doordenkertjes. De organisatie is in handen van jeugdleiding van Christengemeente Bethel, Parousia, Gereformeerde Kerk, Hervormde Gemeente, Katho lieke Parochie en de Christelijke Gereformeerde Kerk. De toegang is vrij. De organisatie verzoekt iedereen een bloem mee te nemen, zodat een bloemengroet gebracht kan aan verschillende men sen in de gemeente. Waddinxveen - De Scores van de Waddinxveense Sjoelvereniging zijn als volgt: Klasse A: 1W. Slingerland jr. 1406; 2. Jan Kersbergen 1401:3. Dick Dros 1374; 4. Cor Faay 1369:5. Tine Lutgendorff 1336; 6. Frans Bouwmeester 1327; 7. André van Gemeren 1322; 8. Henk van Beel 1315. Klasse B 1. Kees Kuypers 1294; 1 Pascal van Gils 1279; 3. Bas Koppe naal 1252; 4. Adrie Faas 1249; 5 David Sinnema 1239. Klasse C: Cor van Herk 1152; 2.0. Supusepa 1152; 3. M. Renesse 1153: 4. Dirk Faas 1148; 5. C. Slingerland 1147. Klasse D: Cor van Gils 1083; 2. J. Gar- f lich 1056; 3. Floor van Abshoveo 1050; 4. Cor Kersbergen 1031; 5. Ans I Endeveld 1014. Het gemiddelde van deze avond was: 114.62 punten. Het gemiddelde vat de vereniging is: 114,620 punten.Bel totaal van de vereniging is 50433.000 punten. Waddinxveen - De "kroegentocht van afgelopen zaterdag, georgani seerd door de Bridgeclub Waddins veen, was een succes. Van alle kat ten kwamen de 152 paren zich mei den bij de Unie om uit te waaier® naar de andere speelgelegenhed® langs de Gouwe. De eerste ronde begon volgens traditie met koffie een Waddinxvenertje; na de vier® ronde was er een lunch. De wedstrijdleiding was in hand® van Dick Schutte. Het wachten op® einduitslag in het Anne Frank t® trum werd verkort door de swing® de muziek van de Amicos uit Moer- kapelle. Sommigen waagden ZK zelfs aan een dansje. De eerste prijs, een bridgeweekei de, werd gewonnen door mevr011' van der Meer en de heer van Zo®- De score was 66,369% gevolgd dW echtpaar van Zijl met een score" 64,955% en bridgepaar Blauw een score van 63,095%. Voor meer informatie:0182 6111' Waddinxveen - Aan secretaris Gerard Torenbeek is het Lidmaat schap van Verdienste van de ANBO, de bond voor vijftig plussers toege kend wegens zijn grote verdienste voor de ANBO afdeling Waddinx- veen-Boskoop. Gerard Torenbeek is acht jaar bestuurslid, tevens secre taris geweest, maar de statuten ver melden nu eenmaal dat iemand maximum acht jaar deze functie mag bekleden en daarna moet aftre den, zo ook Gerard. Tijdens een bij eenkomst met het bestuur werd hem, in het bijzijn van zijn vrouw, de oorkonde en de daarbij behoren de speld uitgereikt door voorzitter A. Both, terwijl zijn vrouw een boe ket Moéfnén kreeg bveVfèhtfigi' door Greet Voshol voor alle steun die zij hem en de ANBO heeft gege ven. De voorzitter memoreerde dat Gerard zich als belangenbehartiger van de ANBO manifesteerde, mede door zijn vertegenwoordiging in diverse organisaties. Hij was onder meer lid van het Ouderenplatform Waddinxveen, adviseur van het plaatselijk Samenwerkingsverband Ouderenorganisaties, afgevaardigde naar de vergaderingen van het gewest en Landelijk Bestuur en voorzitter van het Platform Gehan dicapten Midden-Holland. Tevens had hij in die afgelopen acht jaar vier jaar zitting in de gemeerrtéraatl Hij was tevens een groot voor der van samenwerking met de re ouderenbonden KBO en zowel in plaatselijk als reS'°"aa n j( band, echter wel met behoud v eigen identiteit. Verschillende j bare resultaten kwamen tot zoals b.v. een ledenwerfactie"1 gezamenlijke drie bonden e gezamenlijk optrekken naar de1 heden. De aftredende functionaris too" zich zeer verheugd met dez konde. Hij is de eerste die e gelijke waardering krijgt v< hoofdbestuur tijdens het van de, ANBO afdeling *0 "veen/6 Askoóp. Waterpolo

Hart van Holland | 2002 | | pagina 10