Nieuwe naam schoolbibliotheek Definitieve start g-groep Antilope Activiteiten Werkgroep 'Brede School' in Zuid Eerste hulp aan kinderen Bisschop opent Vredeswake Opbrengst Wadd'lekkeR! 45.000 euro Herfsttocht Schilderijen in het Trefpunt Open huis Atelier Annelies Bingo in het Zuidhonk Hobbybeurs in Anne Frank Centrum Jeugdbingo Kaartavond Gouwe Rijders Klaveijassen Café Sport Klaveijassen W.S.E. Koppelklaveijassen in de Boog Feestavond Krooshappers WA DDI N XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 25 september 2002 Waddinxveen - Bij atletiekvereni ging Antilope zijn onlangs de trainin gen van de g-groep officieel van start gegaan. Eerst is er een proef geweest; alle kinderen die daar aan hebben mee gedaan zijn lid gewor den. Ze zijn erg enthousiast en vin den het fijn dat ze op woensdagmid dag een eigen sportuurtje hebben. Mochten er nog kinderen zijn die belangstelling hebben dan kunnen ze op woensdagmiddag komen kij ken met hun ouders: groep 1 van 14- 15 uur (5-9 jaar); groep 2 van 15-16 uur (9-11/12 jaar); Groep 3 van 16-17 uur (vanaf 11/12 jaar) Tijdens de clubkampioenschappen op 28 september op de atletiekbaan doen de leden van de g-groep ook mee. Waddinxveen - De Vierstroom, orga nisatie voor thuiszorg, ouder- en kindzorg en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland, organiseert in Waddinxveen de cur sus 'Eerste hulp aan kinderen'. Ongeveer 40.000 keer per jaar raken kinderen betrokken bij een ongeval in en om het huis. Dat kan bij voor beeld gaan om een vergiftiging, een KERKDIENSTEN - 29 september Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur Woord Communieviering. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Woord Communieviering. Geref. kerk 9.30 uur ds. B. Koek koek; 18.30 uur Vesper in IK. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. H. ten Brinke; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur M.A. Bos; 18.30 uur Vesper in IK. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. A.C. Grandia. De Stek 9.30 uur dhr. F.T. Voorrips. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. A.C. Gran dia in HK. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. P van der Laarse. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur B. Kok. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 19 00 uur ds. Silfhout. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru- jjen (17.00-8.00 uur, weeken- den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. me»n»St Apotheek Midden-Holland (UAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groe ne Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. allergische reactie, verstikking, een breuk of een andere verwonding. Hoe paniek te voorkomen en wat te doen, leert men in de cursus 'Eerste hulp aan kinderen'. De cursus is bedoeld voor iedereen die met jonge kinderen te maken heeft, op het werk of thuis. De cursus bestaat uit 3 bijeenkomsten die bij voldoende belangstelling plaatsvinden op 30 oktober en 6, 13 november van 19.30 tot 22.00 uur. Aanmelden voor 7 oktober door te bellen naar De Vier- stroom-Zorglijn, 0182-594500. Zoetermeer - Toervereniging Zoeter- meer '77 houdt zondag 6 oktober de Herfsttocht over vier afstanden. De start is bij het clubhuis van de Toer vereniging Zoetermeer '77 aan de Buytenparklaan 3b in Zoetermeer (wijk 17, nabij Snowworld en Ayers Rock). Voor meer informatie: 079-316 27 62 of info@tvzoetermeer77. tmfweb.nl Waddinxveen - In het kader van het project 'Brede School' waarin diver se instellingen samenwerken om voorzieningen in de wijk te creëren, worden de komende tijd activiteiten georganiseerd. Themaochtend voor ouders over 'Kind en boeken' Voor ouders van kinderen in de leef tijd van 0 t/m 8 jaar is er maandag 30 september een themaochtend op de zolder van basisschool de Kameleon (Kanaalweg 2-4). Deze themaoch tend wordt verzorgd door Janneke Waddinxveen - Bisschop A. van Luyn van Rotterdam opent zaterdag 28 september in de Ontmoetings kerk de Nacht van verlangen. Deze wake voor de vrede is georganiseerd door de katholieke parochies van Boskoop en Waddinxveen in samen werking met een aantal predikanten. Bisschop van Luyn, voorzitter van de katholieke vredesbeweging Pax Christi, zal het vuur ontsteken en vertellen over het werk van Pax Christi. De opening van de wake is om 22.00 Waddinxveen - In Zalencentrum Het Trefpunt houdt kunstgalerie Aquarius zaterdag 29 september van 12.00 tot 17.00 uur een schilderijenverkoop/tentoon stelling. De entree is vrij en iedereen is van harte welkom. Voor meer informa tie: 0252-675747 of www.schilderijen- kijken.nl Door Karin Jongkind (TekstUeeD Waddinxveen - In een bomvolle sportkantine van SC Antilope maak te 'projectleider' Erik van den Noort van Wadd' lekkeR! afgelopen maan dagavond de opbrengst van het culi naire evenement bekend. Maar liefst 45000 euro is er overgebleven na aftrek van alle kosten. Een resultaat dat de verwachtingen van de organi satoren sterk oversteeg. Het doel van het evenement - geld genereren voor goede doelen - is daarmee behaald. Maar volgens Van den Noort was er nóg een belangrijke doelstelling: het samenbrengen van de Waddinxveense horecabedrijven om op die manier één groots culi nair feest te organiseren voor de hele bevolking en nieuw elan te geven aan het dorp Waddinxveen. En ook in dat opzicht is men geslaagd, gezien de grote belangstel ling voor het feest. Het derde doel was om de drie Waddinxveense serviceclubs - Rotary, Lions en Tafelronde - 'samen' te brengen. De organisatie van het evenement ver eiste een uiterst nauwe samenwer king, die uitstekend is verlopen, vol gens Van den Noort. Hij haalde in zijn toespraak ook de samenwerking met de horecabedrijven aan, die een geweldige inspanning hebben gele verd om alles op tijd klaar te krijgen. Tenslotte sprak Erik van den Noort de woorden waar het publiek op zat te wachten. De servicelubs hebben de intentie uitgesproken om Wadd' Erik van den Noort overhandigde maandag een symbolische cheque aan Wim Hofmijster, de voorzitter van de 'Stichting Service Waddinxveen die het fonds beheert. lekkeR! volgend jaar een vervolg te geven. Daarna moet het evenement iedere twee jaar plaatsvinden. Goede doelen - Éénderde deel van de opbrengst werd maandagavond ook symbo lisch aan de verenigingen en stich tingen overhandigd, die zich tijdens het evenement hebben ingezet. De rest van het geld wordt in een fonds beheerd en aan goede doelen geschonken. Belangstellenden kun nen via de website www.waddlek- ker.nl een aanvraagformulier opvra gen, waarmee een verzoek tot bij drage kan worden gedaan. Uiteraard moet hierbij worden voldaan aan een groot aantal criteria, die in de lijn liggen van de bepalingen van het voormalige Fonds Bedrijvensport- Door Karin Jongkind (TekstlJeeD Wadinxveen - De bibliotheken van de Openbare Basisschool Dick Bruna zijn onlangs verhuisd. Deze verhuizing was noodzakelijk geworden door de slui ting van één van de locaties (Essegaarde) van de school. De sluiting van deze vestiging bracht een complete reorganisatie op gang. Alle bovenbouw klassen bevinden zich met ingang van het nieuwe schooljaar aan de Sper- werkhoek. De groepen 1 tot en met 4 zijn gecentraliseerd aan de Zuidplas- hof. Het gevolg van deze nieuwe indeling was, dat alle bibliotheekboeken - tot dan toe verspreid over de drie vestigingen - nu op de juiste locatie een nieuw plekje moesten krijgen. Blebo Nijntje In totaal ging het om meer dan zesduizend boeken, die door de ouders van de bibliotheekcommissie in een computerbestand werden ingevoerd en in de 'nieuwe' bibliotheken werden geplaatst. Wethouder Dorenda Gerts (onder andere van onderwijs) opende afgelopen maandag de bibliotheek voor de jongste kinderen aan de Zuidplashof. Daarbij maakte zij ook de naam van de bibliotheek bekend: Biebo Nijntje. Deze naam was verzonnen door één van de kinderen, die hiervoor een leuke prijs ontving uit handen van de wethouder. Alle kinderen van de groepen één tot en met vier kregen een zogenaamde 'uitleentas' met hun foto, waarin ze de geleende boeken mee naar huis kunnen nemen. Hilhorst van de Openbare Biblio theek en Astrid de Weerd van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk. Tijdens deze bijeenkomst, die duurt van 9.30 tot 11.00 uur, zal uit leg worden gegeven over de ver schillende soorten boeken die er zijn voor kinderen in de leeftijd van 0 t/m 8 jaar. De toegang bedraagt 1 euro. Eind oktober start de cursus 'Spel materiaal maken' voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Opgeven kan bij S.W.W., telefoon 0182 - 631932 of via e-mail sww@stww.nl. uur op het plein voor de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde. De gehele avond is de kerk open en iedereen is er welkom, de hele nacht of een gedeelte ervan. Er wordt muziek gemaakt, er worden gedich ten gelezen en er is ruimte voor iedereen om uiting te geven aan zijn/haar verlangen naar vrede. Midden in de nacht is er een stille tocht naar het monument bij het sta tion. De nacht wordt om 6.00 uur afgesloten met een gemeenschappe lijk ontbijt. Boskoop - Atelier Annelies houdt zaterdag 28 september open huis. Iedereen is welkom van 10.00 tot 16.00 uur aan de Galerij 7. Voor meer informatie: 0172-230324 of; www.atelierannelies.nl Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 28 september een bingo gehouden.De zaal is open om 19.30 uur; de bingo start om 20.00 uur. Jeugdige bingospelers hebben alleen toegang onder bege leiding van een volwassene. Waddinxveen - In het Anne Frank- centrum wordt zaterdag 28 sep tember de jaarlijkse hobbybeurs gehouden. In zo'n 25 stands laten de deelnemers, met elk hun eigen specialiteit, het resultaat zien van allerlei hobby's zoals poppenkleer- tjes en poppenhuisspullen, brood deegcreaties, borduurwerk, wens kaarten met droogbloemmotieven en 3-D schilderijtjes. Behalve kij ken kunnen bezoekers ook zelf aan de slag tijdens diverse workshops De entree bedraagt 1 euro (kinde ren tot 6 jaar gratis). Voor meer informatie: 0182-618488 of 0182- 614302. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk de Zuidpias houdt vrijdag 27 sep tember een jeugdbingo in het Zuidhonk. Deze avond is speciaal bedoeld voor de jeugd van 8 tot en met 15 jaar. Er worden 5 rondes gespeeld en een superronde. Ook is er een loterij. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot onge veer 21.00 uur. De zaal gaat open om 18.45 uur. Waddinxveen - Autoclub de Gouwe Rijders houdt donderdag 26 sep tember een klaverjasavond in De Unie aan de Kerkweg 226. Inschrij ven kan vanaf 19.45 uur. Het kla verjassen begint om 20.15 uur. Er worden 4 rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vere niging, iedereen is welkom. Waddinxveen - Biljartvereniging Sportvrienden houdt 30 septem ber de eerste in de reeks van 8 kla- verjasavonden van het seizoen 2002/2003, Voor een ontspannen avondje kaarten is een ieder vanaf 20.00 urn- welkom op het adres Kerkstraat 11. Aan het einde van de avond vindt er een verloting plaats. Waddinxveen - De eerste klaverjas avond van het seizoen van voet balvereniging W.S.E. wordt vrijdag 27 september gehouden. De avond begint om 20.00 uur in de voetbalkantine. Iedereen is wel kom. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 27 septem ber een koppelkiaverjasavond gehouden. De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjassen begint om 20.30 uur. Iedereen is welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. Boskoop - Carnavalsvereniging de Krooshappers sluit zaterdag 28 september het seizoen af met een feestavond in de Rozenburcht. Aanvang 21.00 uur. De avond staat in het teken van de presentatie van het thema voor het nieuwe seizoen. Leden hebben deze avond gratis toegang, niet- leden betalen 7 euro.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17