Hugo van Elteren blijft op de eerste plaats Wïïmitn DoKi-workshops Vijftien jaar Vrouwenraad Bureau voor informele Zorg zoekt gastgezinnen Gratis voorlichtings materiaal over Alzheimer Invulling Zuidplaspolder voorlopig onduidelijk Reactie op Startnotitie Al 2 Nu de weg nog ±1 Zevenhuizen Moerkapelle Shalom doet mee aan CBB-jubileumactie Vrouwen-Bijbelkring giro 1122 22 2 Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapeüe Hart van Holland 25 september 2002 REGIO Schaken Moerkapelle - Bij Schaakvereniging Moerkapelle werd de derde ronde van de onderlinge competitie afge werkt. Het topduel was Hugo van Elteren tegen Gerard van Ommeren. Er kwam een ruilvariant van de Caro-Kann op het bord, waarmee weinig risico werd genomen. In de slotstelling had Hugo duidelijk de beste kansen. Toch accepteerde hij (met een pion meer) het remiseaan bod. Ben van Geffen kwam goed weg tegen Arno Luinenburg. In een Fran se partij kon Arno plotseling een wit paard insluiten en kreeg gewonnen spel. Wit ontwikkelde tegenspel. Na een paar foutjes van zwart kreeg Ben drie pionnen voor het stuk. Toen Arno ook nog een vierde pion moest geven was het eindspel kans loos. Overige uitslagen: Andre Nieuwlaat - Pieter Perdijk 1-0; Jesse van Elteren - Kees van Vuuren 1-0; Andre Corpe- leijn-Ronald Mandersloot 0,5-0,5; Jan Blok-Maarten Vroegindeweij 0-1; Wouter Vroegindeweij-Dirk Mole naar 1-0; Henk Doornhein-Matthias Freeke 0-1; Christiaan Noorland- Sjaak Kouwenhoven 1-0; Patrick Stam-Maarten Pilgram 0-1; Gerrit van Meeteren-Jacques de Lange 0- l;0,5-0,5; Freek Hofman-Arie Hoog- duijn 1-0. De stand bovenaan: 1. Hugo van Elteren; 2. Gerard van Ommeren; 3. Ben van Geffen; 4. Andre Nieuwlaat; 5. Marcel de Haan. De jeugd speelde ook de derde ronde. Er zijn na deze ronde nog maar drie schakers met drie gewon nen partijen:jeugdkampioen Matthi as Freeke, medefavoriet Pieter Per- dijk en Jojanneke Weijermars. Uitslagen: Matthias Freeke - Dirk- Jan van den Berg 1-0; Daniel Noor- land - Pieter Perdijk 0-1; Jojanneke Weijermars - Stefan Noorland 1-0; Marius van der Torren - Jan van den Hoek 0,5-0,5; Remco Vollebregt - Arno Oudijk 1-0; Harm de Wild - David Bontenbal 0,5-0,5; Arjan van den Bergh - Gerben Kooij 1-0; Walter van den Berg - Job Noorland 0-1; Thijs van der Torren - Rolien van der Torren 1-0; Hielke Hendrikse - John Noorland 1-0; Daniel Vente - Robin Visser 1-0; Bas Schoemaker - Wietse van Leeuwen 0-1. De stand aan kop: 1. Matthias Free ke; 2. Pieter Perdijk; 3.. Jojanneke Weijermars; 4. Stefan van der Zalm; 5. Dirk-Jan van den Berg. Het eerste team van Moerkapelle speelt 28 september de eerste wed strijd in klasse 3E van de KNSB. Aan vang 13.00 uur in Op Moer. Nesselande - "Glipt de tijd tussen je handen door, zit je niet lekker in je vel, last van terugkerende lichame lijke klachten, sta je open voor groei en ontwikkeling?" DoKi hoopt men sen die deze vragen met ja kunnen beantwoorden tegemoet te komen met trainingen en workshops. DoKi is een filosofie voor een bewustere manier van leven. "De eerste stap op weg naar je eigen kracht, met de natuur en een gezon de dosis humor als uitgangspunt." Een combinatie van oude Oosterse technieken in een nieuw jasje, aan gevuld met methodieken die je alge hele conditie verbeteren en je men tale kracht versterken. Tijdens i Doki-talk wordt stilgestaan l. belangrijke aspecten in het leven' waaronder relaties, werk en gezond heid. De eerstvolgende trainingen worden gehouden op de woensdagen 6,13, 20, 27 november en 4 december van 19.45 tot 22.00 uur. Een workshop wordt gehouden op 19 november Trainingen en workshops vinden plaats in het Cultureel Centrum aan de Wollefoppenweg 91a (vlal Zevenhuizerplas). Voor meer infor matie: 010-2222999 of www.dokicen- ter.nl. Waddinxveen - De Vrouwenraad van Waddinxveen bestaat 15 jaar en gaat dat feestelijk vieren. Zij doet dit dins dag 8 oktober met een optreden van de cabaretière Marijke Boon in het Anne Frank Centrum vanaf 20.00 uur. De avond is voor iedereen toeganke lijk, ook mannen. De entree bedraagt €3 ,-. In het kader van het derde lustrum staat een schrijversavond gepland voor dinsdag 5 november vanaf 20.00 uur in de bibliotheek, waar Pauline Slot komt vertellen over haar reisverhalen en tot slot op zaterdag 8 maart 2003 de viering van de internationale vrouwendag, met een leuk en gezellig middag- en avondprogramma. Bij de Vrouwenraad zijn aangesloten de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen "Vrouwen van Nu", het CDA-vrouwenberaad, de PvdA- werkgroep emancipatie, de FNV- vrouwenbond, de Passage, het NIVON, de Wereldwinkel, het Plat form Gehandicapten, de ANBO en de Eritrese vrou wengroep. De bedoeling is dat door samenwerking in organisaties in de gemeente Waddinxveen sg^ de vrouwen zich meer bewust worden van hun positie en mogelijkheden in de samenleving. De vrouwenraad fun geert onder meer ook als een plat form voor de meningsvorming over actuele onderwerpen die de emanci patie van vrouwen betreffen en sti muleert de vrouwen ook deel te nemen in besturen en andere orga nen. Om dat te kunnen bereiken zijn de afgelopen 15 jaar van het bestaan vele cursussen georganiseerd zoals leren besturen, spreken in het open baar tot computercursussen toe; het organiseren van bijeenkomsten over actuele politieke onderwerpen, voorlichting over belastingaangiften en om de vier jaar met de gemeente raadsverkiezingen een vrouwenfo rum enz. Onlangs is op initiatief van de vrouwenraad de Vrouwen-Advies- Commissie - een commissie die de gemeente adviseert bij nieuw- en verbouwplannen van woningen - heropgericht. Dit jaar was de vrou wenraad ook actief bij de organisatie van de multiculturele feestweek. @t.n.v. Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten GocDcoocuft te Utrecht NATIONALE COLLECTE verstandelijk gehandicapten Waddinxveen - De CBB, Christelijke Bibliotheek voor Blinden en Slecht zienden in Ermelo, viert dit jaar het 90-jarig bestaan. Samen met de Stichting Wilde Ganzen houdt de CBB een meerwaardeactie voor Visio, de christelijke Blindenbiblio theek in Tsjechië en voor de bouw van een educatiecentrum in Neder land. Bij christelijke boekhandel Shalom staat in de maanden sep tember tot en met november een collectebus voor dit project. Bergschenhoek - De eerste open kof fieochtend van het seizoen van de Vrouwenbijbelkring wordt dinsdag 1 oktober in de Nederlands Hervorm de kerk aan de Kerkstraat 1 gehou den. Annemieke de Haan spreekt over het thema "Bidden geeft bewe ging". Vanaf 9.00 uur is er koffie. Om 9.30 uur begint het programma dat duurt tot 11.00 uur. Er is kinderop pas aanwezig. Voor meer informatie: 010-5214626 of 079-5933133. Regio - Het Coördinatiepunt Vrijwilligershulp Thuis is op zoek naar nieuwe gastgezinnen die tijd en ruimte hebben om eenmaal in de 4 a 6 weken een weekend gastgezin te zijn voor een kind met een handicap of chronische ziekte. Het Bureau voor informele zorg zoekt voor een aantai kinderen een gastgezin. Het gaat om kinderen die door hun ziekte of handicap extra aandacht en of verzorging nodig hebben. Hoofddoel is, oudere de mogelijkheid geven even uit te rusten. Maar voor de kinderen is het ook een uitbreiding van hun sociale contacten. Zij genieten ervan om af en toe te gaan logeren. Het coördinatiepunt Vrijwilligershulp Thuis is samen met het Steun punt Mantelzorg ondergebracht in het bureau voor Informele Zorg. Bureau voor Informele Zorg is onderdeel van De Vierstroom. Vrij willigers hebben geen speciale opleiding nodig. Voor meer informatie: 0182-594623, de zorglijn 0182-594500, www.informelezorg.nl of de landelijke website: www.handjehel- pen.nl Er werd zaterdag 21 september tij dens de Wereld Alzheimer dag een dag lang stil gestaan bij deze ver woestende ziekte, die ongeveer hon derd jaar geleden voor het eerst werd beschreven werd door de Duit se psychiater Alois Alzheimer. Omdat we gemiddeld steeds ouder worden, neemt ook de kans toe dat we in onze directe omgeving te maken-krijgen met de ziekte van Alz heimer. Maar wat is de ziekte van Alzheimer nu precies? Wat is het ziektebeeld, vanaf welke leeftijd behoor ik tot de risicogroep, waar kan ik terecht voor zorg, hoe vertel ik het mijn to deren? Het zijn slechts een paar vragen van de vele waarop in het informatiema teriaal van de Internationale Stich ting Alzheimer Onderzoek een ant woord is te vinden. Van een medisch dossier tot voor lichtingsmateriaal voor kinderen, ISAO heeft het allemaal klaar voor verzending. Het is veelal kosteloos te verkrijgen (voor sommige edities vraagt ISAO slechts een bijdrage in de portokosten) door te bellen met 0800-0228880 of via de website: www.alzheimer.nl Door Karin Heeren Regio - Wanneer begin 2003 het Streekplan Zuid-Holland Oost bekend wordt gemaakt zal daarin niet zijn vastgelegd hoe de Zuidplaspolder voor de toekomst wordt ingevuld. Dit zei Gede puteerde Van der Sar van de provincie Zuid-Hol land tijdens een openbaar debat in de bloemen veiling van Bleiswijk, georganiseerd door de JLTO Kring Delfstreek. "Wanneer het Streekplan uitkomt zal de invulling van de Zuidplaspolder nog niet duidelijk zijn, en daarom wordt de Zuidplaspolder in het streekplan opgenomen als 'nader uitwerkingsgebied'", aldus de heer Van der Sar. Het is zijn wens dat voor het Zuidplasgebied een totaal uitwerkingsplan wordt ontwikkeld, en daarmee krijgen de vijf Zuidplasgemeenten een unieke kans om hun 'gebiedsvisie Zuidpias' gerealiseerd te krijgen. Zorgen had Gedeputeerde Van de Sar ook over de ont wikkelingen rondom het Bentwoud. Terwijl er inmiddels stemmen opgaan voor een 'Bentwad', werd de heer Van der Sar afgelopen week via de miljoenennota geconfron teerd met het voornemen van de nieuwe regering om grondverwerving voor groen en recreatie drastisch terug te draaien. Gedeputeerde Van der Sar gaf aan dat het er nu wel eens op uit kon komen dat er alleen het nodige gerealiseerd kan worden via vormen van beheer samen met de huidige grondeigenaren. Daarmee lijkt voor de al jaren protesterende akkerbouwers die in het gebied hun bedrijf wensen voort te zetten een flinke stap in de goed richting te zijn ontstaan. Samenwerking in beheer zal immers voor hen betekenen dat in de eerste plaats het bedrijf kan worden voortgezet. De agrariërs zullen wel mee moeten gaan op het gebied van de aanleg van fiets paden en gebruik van land voor waterberging, maar voor hen lijkt voortzetting van het agrarisch bedrijf weer een optie te worden. Aan de in groten getale aanwezige glastuinders liet van der Sar weten dat inmiddels studie wordt verricht naar combinering van ruimtelijke functies. Als voorbeeld gaf hij dat het mogelijk niet lang meer gaat duren dat er drijvende kassen gebouwd zullen worden. Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering van 24 september stond de toename van mobiliteit, en daaruit voortvloeiend de reac tie naar het Ministerie van Verkeer en Waterstaat op de Startnotitie Al 2, op de agenda. De gemeente heeft van het Ministe rie een startnotitie ontvangen over de benut ting van de Al 2 tussen Zoetermeer-Oost en knooppunt Gouwe. Het doel hiervan is om de achtergronden en uitgangspunten van het project te inventariseren. De startnotitie is het gevolg van het 'Bereikbaarheidsoffensief Randstad'. In het voorslel van het college wordt naar lid Ministerie melding gemaakt van het ontbreken ven de VINEX-locatie Nesselande bij de opsomming van de oorzaken van de verhoging van de mobiliteit- In de studie zijn een aantal VINEX-locaties genoemd, echter Nesselande ontbreekt. Het college vraagt nel Ministerie rekening te houden met de toename van verkeer door de bouw van deze wijk. Daarnaast maakt het college het Ministerie erop attent dat er ook ontwikkelingen gaande zijn in de Zuidplaspolder en dat het verstandig is om rekening te houden met een toename van 23.000 woningen in dit gebied woarmee ook de mobiliteit zal toene men. Bij het ter perse gaan van deze krant was de reactie van de fracties nog niet bekend. 'T' 7

Hart van Holland | 2002 | | pagina 22