Dier vermist of gevonden? Duivensport Marikes vijfde geheim: een heel meisjesleven Informatie- Molennieuws avond reuma Geef kinderen met brand wonden een toekomst GLOBAL - - de Koornmolen I Kijk op: www.koornmolen.nl Joris Lap 89,- 69,- Hart van Holland 25 september 2002 pagina 9 m «tew ms Een schelp aan je oor recreatiepark Collecte Brandwonden Stichting van 6 t/m 12 oktober FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 375,- 140,- 375,- BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg li Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur Stichting AMiVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhnizen/Moerkapelle. In week van 16 tot 23 september werden de volgende vermiste/ gevonden huisdieren geregistreerd: VERMIST: Labrador, zwart, reu, Recreatie de Rottemeren, Bleiswijk; Kater, zwart met paar witte haren op zijn keel en hij heeft een knik in staart, Leliestraat, Zeven huizen. GEVONDEN: Zwarte poes, zeer oud. Zuidpias, Zevenhuizen; Zwarte gec. kater, zeer oud, Julia- nastraat, Moerkapeile; Cyper/wit jong katertje, Moerka peile; Gele kanarie, jonkheer van der Weistraat, Moerkapeile. Iedereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naan Stichting Amivedi Hulppost 3R- Hoek/Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. Zevenhuizen - Het vliegseizoen voor de duiven is voorbij, dus breekt er een rustige tijd aan voor de duiven van de postduivenvereniging Storm- vliegers. Terwijl de duiven de rui jperiode ingaan, kan de balans opge maakt worden van het afgelopen sei zoen. De vereniging deed mee met 35 con coursen en deze waren verdeeld in 5 klassen. De kampioenen in deze klas se zijn: Vitesse: R. Brands. Groep B: [Joh. Breedijk. Midfond: D.C. brem. Groep B: Joh. Breedijk. Fond: Joh. .Stofberg. Groep B: Joh. Wiltenburg. Oude duiven: C. Nobel. Groep B: Joh. f Wiltenburg, Jonge duiven: Joh. Stof berg. Groep B: Rita Mizzi/Breedijk. Natour: C. Nobel. Groep B: Michel en Gerrit. Generaal kampioen: C. Nobel. Groep B: Rita Mizzi/Breedijk. Door Julia Pengirim Ze is elf, Marike en nog zo plat, dat een liniaal zich er, volgens pleegbroêr Goos, nog voor zou schamen. Maar omdat ze groep 7 combineerde met groep 8 kon ze op die leeftijd al naar het gymnasium en dat vraagt natuurlijk om narig heid in een brugklas vol onzekere leerlingen. Bovendien heeft haar vader een nette betrek king opgegeven om iets onduidelijks met scha pen te beginnen en is hij hertrouwd met een vrouw, vriendin van de ex die duidelijk zeer aanwezig is. Allemaal omstandigheden om Marike onzeker te krijgen. Maar ze heeft een wapen: ze kan zich stil en onzichtbaar maken. Niet dat dit veel helpt. Ze wordt lid van een dis cussiegroep, ze spijbelt net iets te vaak en over verliefd worden heeft ze alleen iets gehoord en gelezen. Tot ze Goos zijn Playboy ontfutselt en ze vlinders voelt bij het zien van niet of schaars geklede dames. Dan weet ze het zeker: ze is een lesbo. Gelukkig heeft Lydia Rood zich over het meiske ontfermd. Rood sleepte wel vaker onze kere meisjes langs klippen en valkuilen en dus komt het met Marike wel goed. Maar kantje boord, jongens en meisjes, kantje boord. Gerard Tone»' Georgian överwater LYiHAllüOD Maak van je hobby nooit je beroep. Dat zou wel eens de les kunnen zijn van het boek 'De grote reis van Joris Lap' van Gerard Tonen en Georgien Overwater. In dit verhaal kan Joris geweldig goed koorddansen en dat bewijst hij, door over een koord te lopen dwars over de Giraf- festraat. Niets op tegen, maar de bezwaren rijzen, wanneer een circus in de buurt komt en dat circus wel een jonge koorddanser kan gebruiken. Vader en moeder zijn tegen, de school is tegen en tegen is ook een koorddansend meisje dat al voor het circus werkt, maar dat weet Joris niet. Dat komt pas veel later, maar dan zit het circus al diep in Frankrijk, mèt Joris. En vreemd: Joris, die nooit wiebelt of aarzelt, blijft maar van dat koor vallen. Komt door dat meisje, leert Joris rijkelijk laat. De jongen ontvlucht het circus, houdt zichzelf een poosje in leven door koord te dansen, tot zijn vader hem opspoort, met in zijn kielzog een hele meute kinderen die Joris bewonderden. Aardig. Je hoeft niet eens zo'n heel grote liefhebber van gedichten te zijn, om aardigheid te bele ven aan de versjes/gedichten van Harriet Laurey. Haar bundel 'Een schelp aan je oor' bevat dan ook overwegend korte, maar zeer puntige verhaaltjes in dichtvorm, met en zonder boodschap. Soms verhaalt zij over wondertjes in de natuur, soms zijn haar vers jes gewoon grappig en goed voor een glim lach. Als voorbeeld het verhaaltje over drie witte musjes in een sneeuwwit woud. Ze staan naast elkaar opgesteld, waardoor altijd één mus de middelste is. Maar WIL LEN de twee anderen wel opzij? Laurey lost het aldus op: Dat willen ze best, hoor, en weet je waarom? Ze zitten een poos, en dan ruilen ze om! Dan mag er een ander in 't midden, en dus Is elk op zijn beurt weer de middelste mus... srrft Lydia Rood: Marikes vijfde geheim - uit geverij Elzenga - €10,-; Gerard Tonen: De grote reis van Joris. Lap - uitgeverij Zwijsen - €11,25; Har riet Laurey: Een schelp aan je oor - uitgeverij Holland - €9,- Gouda - De Reumapatiëntenvereni ging Gouda e.o. houdt woensdag 9 oktober een informatieavond over zit- en slaapcomfort. De avond wordt gehouden vanaf 19.30 uur in Ver pleeghuis Bloemendaal, Livingstone- iaan 54 in Gouda. Ook niet-leden zijn welkom. Voor meer informatie: 0172- 210484. Benthuizen - In het Molenhuis wordt op vrijdagmiddag 27 septem ber om 16.00 uur de tentoonstelling 'speelgoed uit de oude doos' geo pend. Het speelgoed uit het begin van de vorige eeuw en soms nog ouder, is door mevrouw de Hek uit Waddinx- veen verzameld en staat tot en met 7 december op de zolder van de oud-heidkamer. Belangstellenden zijn welkom op vrijdagmiddag, waar de eigenaresse een toelichting zal geven op haar verzameling. De tentoonstelling en de stijlkamers zijn te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van Het Molenhuis: iede re zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. ijfentwintig jaar geleden overleden er veel meer kinderen aan brand wonden dan nu. Dankzij de nieuwe ontwikkelingen in onderzoek en jzorg, hebben de kinderen met ern stige verbrandingen nu een veel gro tere overlevingskans. Dit brengt echter ook een probleem met zich jnee. Want leven met littekens op je hele lichaam is niet eenvoudig. Deze Lnderen worden vaak gepest, nage- eken of niet voor vol aangezien. ede nazorg is noodzaak, zodat ze h'et in een sociaal isolement gera- ®n- De Brandwonden Stichting >edt die zorg. Om ook in de toe- omst deze hulp te garanderen oudt de Stichting in de week van 6 collect1161 ''Melker haar jaarlijkse De beelden van de ramp in Volen- am 'iebben Nederland doordron- i',n,van de ernst van brandwonden, doden en meer dan 200 jongeren et ernstige brandwonden. Weinig iafnSen beseffen echter dat er elk r opnieuw een veelvoud van dit tal brand wpridenslachtojfers zijn', aldus Hein Zoete, hoofd voor lichting van de Brandwonden Stich ting. Jaarlijks worden er 1500 men sen met brandwonden in de Neder landse ziekenhuizen opgenomen. Uit onderzoek blijkt dat de meeste ongevallen zich voordoen bij kinde- De Brandwonden Stichting helpt deze kinderen en hun naasten door middel van projecten waaronder gespreksgroepen, begeleiding van docenten en ouders, begeleiding van het kind (en de klasgenootjes) bij de terugkeer naar school, vakan ties, assertiviteitstraining en bemid deling bij therapie. Daarnaast organiseert de Brand wonden Stichting voorlichtingscam pagnes om brandwonden te voorko men. Mensen worden overtuigd hun huis veiliger te maken om zo onge lukken te voorkomen. Ook doet de Stichting uitgebreid onderzoek naar de verbetering van behandelingsme thoden die tot doel hebben litteken vorming bij verbrandingen te beper- .te1!-.-.-. i» Voor al dit werk is veel geld voor nodig. De Brandwonden Stichting is volledig afhankelijk van particuliere giften en donaties. Gelukkig kan de Brandwonden Stichting rekenen op de hulp van duizenden collectanten. Onder het motto: 'Steun de strijd tegen de littekens' gaan zij in de week van 6 t/m 12 oktober van deur tot deur. Geef aan de collectant, dan kan de Brandwonden Stichting de nazorg voor kinderen ook in de toe komst garanderen. Mochten zij u thuis niet treffen, dan is uw gift ook welkom op giro 20.21.22 of bank nummer 70.70.70.643 t.n.v. de Nederlandse Brandwonden Stich ting te Beverwijk. Wilt u zelf helpen met collecteren? Dat kan. Het kost slechts een uurtje in uw eigen buurtje. U kunt zich aanmelden door contact op te nemen met de Nederlandse Brandwonden Stichting, tel. 0251 27 55 55 of via de website www.brand- wonden.nl NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT BOXSPRING OP WIELEN MATRASSEN BEDBODEMS VANAF VANAF

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9