groep Antilope draait volop mee Uitstekende start Flyers Blokland wint Trappenloop Nesselande start competitie met overwinning TTV Kwiek start competitie met winst Rowah knokt zich naar overwinning Positieve start de Gouwe Aschwin van Zoest bij LZ1886 SPORT Hart van Holland 2 oktober 2002 pagina 19 Basketbal t- ry Door Karin Jongkind (TekstUeeP) Waddinxveen - Sinds half april heeft SC Antilope een nieuwe trai ningsgroep. Onder leiding van Yvonne van der Harst traint weke lijks een groep van zo'n vijftien gehandicapte of chronisch zieke kinderen op de atletiekbaan. In het afgelopen weekend organiseerde Antilope de jaarlijkse clubkampi oenschappen. Ook de leden van de G-groep deden hieraan mee. Met veel enthousiasme wierpen zij zich op de onderdelen sprint, balgooien en verspringen. Mede door de aan moedigingen van de toeschouwers wisten de kinderen goede presta- I ties neer te zetten. Na afloop was er voor iedereen een medaille én een plaatsje op het erepodium. Bewegen is belangrijk De training van de G-groep was tot de zomervakantie een proefproject, maar met ingang van 1 september is het een vast onderdeel van het Anti lope programma. Yvonne van der Harst is enthousiast over de presta ties van 'haar' kinderen. Zij zag de kinderen elke week beweeglijker worden met als hoogtepunt de deel name aan de reguliere clubkampi oenschappen. "Helemaal vanzelf gaat dat uiteraard niet. De ouders zijn er zeer nauw bij betrokken. Tij dens de wedstrijden van afgelopen zaterdag, zijn de ouders zelf verant woordelijk voor hun kind. Ik zorg puur voor de technische begelei ding. Het is heerlijk om te zien hoe de kinderen vooruit zijn gegaan. Sommige kinderen durfden zich tij dens de eerste trainingen nauwelijks te verroeren. Als je ze dan nu zo enthousiast ziet sprinten of ver springen; weet je wel waarvoor je het gedaan hebt." Yvonne is blij dat na de eerste proeL fase de G-groep nu daadwerkelijk van start gaat. "Het was toch even afwachten. Voor mij, maar vooral voor de kinderen. Ze moeten er natuurlijk wel plezier in hebben én het moet medisch verantwoord zijn. Bewegen is heel belangrijk. Voor gehandicapte kinderen geldt de slo gan 'meedoen is belangrijker dan winnen' uiteraard nóg meer dan bij kinderen zonder handicap. Plezier staat dan ook voorop." Ouders of kinderen, die ook een keer mee willen trainen met de G-groep van Antilope kunnen Yvonne van der Harst bellen op 0182-611137 voor meer informatie. Uitslagen De kinderen van de G-groep zijn ingedeeld in leeftijdscategorieën. In de categorie van de jongste kinderen (5 tot 9 jaar) wist Anna Boswinkel de le prijs in de wacht te slepen. Stefan Raaphorst werd 2e en Cynthia van der Winden en Sebastiaan van der Drift eindigden op de gedeelde derde plaats. In de groep kinderen van 9 tot 12 jaar, eindigde Maarten de Groot op de eerste plaats. Emma Tito werd 2e en Rijk Rozenboom 3e. Bij de oudste kinderen (vanaf 12 jaar) kreeg Robert Hillers de medail le voor de eerste plaats. Tis de Rui ter ontving de zilveren medaille en Rick Boerman de bronzen. Alle kin deren waren na afloop moe, maar voldaan. Atletiek Rotterdam - De Waddinxveense atleet Joost Blokland heeft zaterdag 28 september de 8e Nationale Nederlanden trappenloop gewonnen. De atleet van AV. Gouda deed dat in een recordtijd van 6:47 minuut waarmee hij het oude record I uit 1997 van Gerard Kappert met 5 seconden verbeterde. De wedstrijd i in het Rotterdamse "Delfse Poort Gebouw" telde 2 ronden van elk JOOm om het gebouw en vervolgens T etages op die in totaal uit 745 traptreden bestaan. Blokland toonde zich opmerkelijk fris na de wedstrijd en heeft de organisatie toegezegd volgend jaar weer mee te zullen doen. Uitslag wedstrijdloop: mannen:l. Joost Blokland (AV. Gouda) 6:47 (nieuw parcours-record!); 2 Jaco Luijendijk (Leiden Atletiek) 7:04; 3. Mark Kwakernaak (AV. Parthenon) 7:08. Vrouwen: 1. Wilma van Onna (-) 8:01 (nieuw parcours-record!) Volleybal Zwemmen Boskoop - Aschwin van Zoest zwemt bij een andere club, het Leidse LZ 1886. Hij zwom afge lopen weekend voor zijn niéuwe club twee wedstrijden; zaterdag een Speedo-wedstrijd in Leiden en zondag verdedigde hij met zijn hele ploeg de hutspottrofee. Hij behaalde zaterdag een pr op de 100 meter schoolslag en de 100 meter vlinderslag. Zondag voegde hij daar nog 2 pr's aan toe en wel op de 100 meter schoolslag en de 100 meter vrij. Waddinxveen - Flyers Dames 1 was in een spannende wedstrijd te sterk voor LUSV uit Leiden. Heren 1 startte de competitie met een uit zege in Rotterdam tegen Rotter dam Basketball. Dames 1 was duidelijk gebrand op een beter resultaat dan de start van voorgaand seizoen. Fanatiek werd begonnen en LUSV werd meteen onder druk gezet. Dit resulteerde al vroeg in een 10-4 voor sprong, maar de Leidse dames gaven zich niet gewonnen en de eer ste periode werd afgesloten met een 15-12 stand. In de tweede periode waren de teams aan elkaar gewaagd (12-10). De derde periode legde Fly ers met een zeer goede verdediging en snelle aanvallen de basis voor de overwinning (14-9). De voorsprong van tien punten kwam niet meer in gevaar, want Flyers bleef bij de les, hield het hoofd koel. Uitslag 55-46. Topscoorder: Anita van Unen met 15 punten. Ook Mireille Raaphorst (12 punten) en Brigitte Hagen (11 pun ten) kwamen in de dubbele cijfers. Het nieuwe Heren 1 team van Flyers begon de competitie uitstekend. De uitwedstrijd naar Rotterdam Basket bal, een jonge, talentvolle ploeg, maar onervaren, werd vooraf als erg zwaar gedacht. Dit was de eerste helft dan ook het geval. Zowel Flyers als de thuisploeg had veel moeite met het scoren. Bij Flyers was het schot niet verzorgd, terwijl de thuis ploeg veel last had van de goede ver dediging van de gasten. Via 8-9 en 11-10 werd een magere ruststand van 19-19 bereikt. De derde periode werd de verdediging nog beter en de schoten waren nu wel verzorgd het geen resulteerde in een 2-25 score. Dit besliste de wedstrijd en de vier de periode nam Flyers gas terug, waardoor Rotterdam Basketball via een 21-13 de eindstand naar 42-57 bracht. Topscoorder: Wim Koole met 16 punten. Vrijdag 4 oktober in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 4 tegen Flax Field Fighters. Zaterdagavond 5 oktober om 19.00 uur Dames 2 tegen The Dragons. Tafeltennis Waddinxveen - Het eerste senioren team van Kwiek heeft de uitwed strijd tegen het Schiedamse Phoenix 2 met 2-8 gewonnen. Het is de twee de overwinning op rij voor Kees Vos, Wim van Wageningen en Ronald Ver boon in de eerste klasse van de regionale competitie Holland-West. Wim van Wageningen was de sterke man in dit duel. Hij bleef ongeslagen en won, samen met Kees Vos, ook het dubbelspel. Kees Vos en Ronald Verboon wonnen beiden twee keer. In de tweede klasse van de Goudse afdeling liet Kwiek-3 punten liggen tegen het Schoonhovense Smash-3. Met 3-7 werd de thuiswedstrijd ver loren, waarbij Rob Kappé en Paul van der Hart slechts één enkelspel wisten te winnen en Paul van der Hart en Jacques Brand in het dubbel voor de derde punt zorgden. Winst was er verder voor Kwiek-8 (2- 8 uit tegen het Goudse Vrienden- schaar-18) en Kwiek-10 (7-3 thuis tegen het Nieuwerkerkse NTTC-6). Het eerste juniorenteam won afge lopen zaterdag in Alblasserdam met 1-9 de uitwedstrijd tegen TTVA-1. Peter en Danny Vermeulen bleven ongeslagen, Jaap Cammeraat moest zijn meerder erkennen in J. van Hoven. In de promotieklasse van de afdeling Holland-west neemt Kwiek- 1, na drie speelronden, een kopposi tie in. Team 2 won thuis met 8-2 van Vrien- denschaar-4. Hans Hoogendoorn bleef ongeslagen, Remco van Rees en Cedric Gütz wonnen beiden twee keer. Ook het dubbel was, dankzij Remco en Cedric, voor Kwiek. Kwiek-5 won ook met 8-2 van het Zoetermeerse Doing-3. Handbal Waddinxveen - Het dames-senioren team van handbalvereniging Rowah/Space trad afgelopen zondag aan tegen Saturnus uit Ridderkerk. Een stevige tegenstander bleek al snel. De 'krachtige' manier van spe len zorgde voor wat irritatie bij Rowah. In de eerste helft ging de strijd gelijk op, en gingen de partijen de rust in met een 5^4 stand in het voordeel van de Ridderkerkse ploeg. Na rust nam de irritatie, mede door de manier van fluiten van de scheidsrechter, bij de Rowah-forma- tie toe. Rowah ging hierdoor echter beter handballen en behield de kalmte in de ploeg. Enkele malen werd een Rowah-speelster met een tijdstraf bestraft, maar ook met een 'mannetje' minder kwamen de dames tot scoren en kwamen al snel langzij. Zelfs de rode kaart voor een Rowah-speelster was niet voldoende om Saturnus aan de overwinning te helpen. Rowah nam de punten knap mee naar Waddinxveen. Eindstand 10-12. De dames-A junioren moesten in Middelburg aantreden tegen het plaatselijke EMM. De Zeeuwse ploeg maakte in de eerste helft het ver schil. De rust brak aan met de score 10-4. Na de hervatting putten de Waddinxveense dames uit een ander vaatje. De tegenstander bleek in een slechte conditie, en Rowah kon de gecreëerde kansen ook beter omzet ten in doelpunten. EMM werd regel matig met de rug tegen de muur gezet. Toch was de negatieve score uit het eerste bedrijf te veel en ble ven beide punten met een 16-10 eindstand in het Zeeuwse land. Zevenhuizen - Na een zware voorbe- reiding met pieken en dalen tegen voornamelijk eredivisieverenigingen begon de formatie Capricorn.Nesse- lande van trainer/coach Wim Boeg je'111 afgelopen zaterdag de compe titie. De nagenoeg ongewijzigde selectie met als versterking spelver- ''ster Eva Malschaert (Bodegra ven) en middenaanvalster Carolien van Hooydonk (Wageningen) speel- fle in Swanla tegen Abcoude. De wedstrijd werd met 3-1 gewonnen. In de eerste set speelden twee teams ie last leken te hebben van plan enkoorts. De vele fouten, vooral de ervice, werden gelijk verdeeld, at er sprake was van een gelijk- 'Pgaande strijd. Aan het einde van pp S n 'TOnc'eri de Nesselande-dames en klein gaatje slaan en de winst met 25-23 binnenhalen, e tweede set gaf eenzelfde beeld te en, waarbij Abcoude iets minder "J6n maakte, zodat Nesselande tegen een achterstand aankeek. In de tweede helft van de set lieten de dames een paar sterke service series zien van onder andere Karin Vermeulen, waaruit bleek dat de tegenstander moeite had met de service-pass. De tweede set was der halve voor Nesselande: 25-20. In de derde set lieten de dames zien hoe het moest. Via goed verdedigen en snelle aanvallen werd Abcoude weggespeeld:25-16. In de laatste set leken dedames slecht geconcentreerd. Wederom werden er service-fouten gemaakt. Abcoude speelde alles of niets, zodat de coach snel zijn toevlucht moest zoeken in een time-out en wissels. Het wedstrijdbeeld kon niet meer omgekeerd worden, zodat de set met 18-25 verloren ging. Al met al een goed begin van de competitie, waarbij aangetekend dient te worden dat de dames nog moeten leren dat een wedstrijd uit minimaal vier sets bestaat. Zaterdag 5 oktober gaat Nesselande op bezoek bij Orion in Doetichem. Waterpolo Waddinxveen/Boskoop - Afge lopen zaterdag was de start van de bondscompetltie in Gouwebad de Sniep. Heren 1 won verrassend met 9-5. Dames 1 had geen moeite met LZ 1886 uit Leiden. Heren 1 Zeer onbevangen gingen de heren hun eerste optreden in de le klasse tegemoet. Na een afwezigheid van drie jaar mocht het team weer laten zien waar ze staan. Tegen de num mer vier van het vorige seizoen, Aquapoldro uit Apeldoorn, werd met 9-5 gewonnen. De voorbereiding van de herenselectie was, vanwege blessureleed, verre van optimaal. Nieuwkomer Bobby Huiskeshoven is nog niet speelklaar. De van AZC overgekomen jeugdinternationaal heeft nog te veel last van gescheur de kniebanden en is voorlopig uitge schakeld. De heren van Van Uden-De Gouwe begonnen goed en lieten de tegenstander de fouten maken. Door scores van Mare Faber en Peter van Bergenhenegouwe kwa men de heren op een 2-1 voor sprong. Deze liep verrassend op in de tweede periode:5-2, dit door doel punten van Wouter Steller, Mark Hense en Remko Overdam. In de derde periode liepen de heren uit naar 7-2 door doelpunten van Mare Faber en Mark Mommers. Erik van Beek geloofde er in en lag vol ver trouwen in het doel. In de laatste periode was het Mare Faber die de 8- 2 liet aantekenen en de wedstrijd was gespeeld. Eindstand 9-5. Dames 1 Het sterk verjongde-dames 1 had op papier geen sterke tegenstander. Promovendus LZ1886 kwam op bezoek. Petra Meerdink en Sandra Berckenkamp (2x) zorgden voor de openingsgoals. In de tweede periode liep de voorsprong uit naar 7-2. De dames waren duidelijk een maatje te groot voor LZ 1886. Het is duidelijk dat het team moet wennen aan het vertrek van Ellen van der Weijden en Hanneke Kappen, maar aan werklust ontbreekt het niet. In de derde peri ode waren het Natascha Baatje, Mir jam Overdam en Karen Weerd (hat trick) die voor een riante 12-3 voor sprong zorgden. In de laatste perio de werden de dames wat slordiger en gaven te veel kansen weg. In deze periode zorgden Natasha Baatje (2x), Karen Weerd en Kirsten Veld man voor de eindstand van 16-7.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19