Zevenhuizen Woonwagens: geen berging bij standplaatsen Motie SGP overgenomen door college Reglement van Orde brengt niet altijd helderheid Moerkapelle klimt op naar middenmoot Interpellatiedebat aangevraagd door ChristenUnie Bac Desso: 40 jaar zakenpartners LL__1M Gem Zevenhuizen-Moerkapej BAC Wonen en Slapen, pagina 20 Hart van Holland 2 oktooer 2002 Zevenhuizen - Opnieuw is er uitvoerig gedebatteerd over de woonwagen standplaatsen en de commotie daaromheen. De rol van de gemeente Wad- dinxveen en het overleg, in hoeverre dit vast gelegd is en of er nu sprake is van onvolledig informeren van de wethouder. Wethouder Zijderhand houdt zich bij zijn deel van het verhaal: er is uitgebreid overleg geweest tussen de gemeenten, hiervan zijn gespreksverslagen, er is echter geen convenant of overeenkomst getekend. Na het politieke debat werd het voorstel van het college in stemming gebracht om 95.000 euro te voteren ten behoeve van de aanleg van de nieuwe woon wagenstandplaatsen. Er moest nog duidelijkheid komen over de inhoud van het voorstel. Het voorstel behelst wel een hek en rioleringsvoorzieningen, echter geen berging. Volgens de wethouder is het ook niet verplicht om deze bij de standplaatsen te realiseren en hij heeft daarbij gezegd dat als mocht blijken dat dat wel het geval is, er aanvullend krediet gevraagd zal worden aan de raad. Op de vraag van mevrouw Spekman (PvdA) of de wethouder zeker weet dat de bewoners ook gebruik gaan maken van de voorzieningen kon de heer Zij derhand dit niet met zekerheid zeggen. Hij hield de raad voor de mogelijkhe den te creëren maar dat de bewoners ook vrijheid van handelen hebben. Zevenhuizen - Naar aanleiding van het agendapunt tij dens de raadsvergadering over het voorstel tot het open stellen van starterleningen bij het Stimuleringsfonds Volks huisvesting Nederlandse Gemeenten voor de aankoop van woningen door starters, heeft de fractie van de SGP een motie ingediend om het maximaal te subsidiëren bedrag te verhogen. In eerdere discussies had de heer Bac van de SGP zich hard gemaakt voor een verhoging van de finan ciële steun in de rug voor de aspirant kopers. De heer Bac noemde dit een eerlijke kans voor diegene die serieuze plannen hebben voor de aankoop van een huis. Het voorstel van het college hield in dat er een bedrag van 12.500 euro beschikbaar is per starterwoning. De motie van de SGP, die na beraad door het college is overgeno men, zorgt ervoor dat dit bedrag is opgetrokken naar 30.000 euro. Zevenhuizen - Wie mag er wel wat zeggen en wie niet? Wie moet daartoe uitgenodigd wor den? Kan men stemmen voor of tegen een eigen verordening? Hoe werkt het interpellatiedebat en wanneer wordt dat middel ingezet. Hoeveel termijnen mag een indiener van een motie het woord voeren en hoe vaak de andere leden van de raad? Welke inbreng heeft het college en wat zegt het Reglement van Orde hierover eigenlijk? Wat is de inbreng van het college tij dens een raadsvergadering? Hoe gaat de raad om met initiatiefvoorstellen van een oppositie partij? Mag en nu wel of geen stemverklaring worden afgelegd? Onwennigheden aan het duale systeem wellicht. In ieder geval hebben dit soort vragen ten grondslag gelegen aan pittige discussies tijdens de raadvergade ring en er voor gezorgd dat de vergadering niet op een avond zijn beslag kon krijgen. Zelfs de daaropvolgende avond heeft de vergadering nog twee uur geduurd. De sloper, al in de startblokken om de raadszaal te ont mantelen na de raadsvergadering, heeft zodoende ook een dag langer moeten wachten. Keer op keer was er aanleiding om het reglement van Orde te raadplegen en zelfs dat bracht niet altijd helderheid omdat deze ken nelijk ook nog op verschillende manieren geïnterpre teerd kan worden. Een pittige discussie tussen de heer De Gooijer (SGP) en de voorzitter van de raad ging over het woordvoeren van een van de collegeleden. Nadat burgemeester Westendorp wethouder Van der Stee het woord wilde geven interrumpeerde de heer De Gooijer met de opmerking dat de wethouder niet was uitgenodigd door de raad om nadere toelichting te geven. De voorzitter maakte daarop de opmerking dat hij zag aan de lichaamstaal van de wethouder dat hij nog wat wilde verduidelijken, waarop de heer De Gooijer zei dat hij niet aan de lichaamstaal van een van de raadsleden zag dat hij daartoe was uitgenodigd. Met daarbij de opmer king: "Dat is de invulling van het duale systeem, dat heb ik niet verzonnen." De voorzitter was echter van mening dat de structurele uitnodiging van de collegele den bij raadsvergaderingen inhield dat zij automatisch ook zijn genodigd om het woord te voeren. De heer Mebius (GemeenteBelangen) was het eens met de voorzitter. Hij heeft er geen bezwaar tegen, zo hield hij de raad voor, als de discussie verduidelijkt kan wor den door de bijdrage van de wethouder. Na de opmer king "Wat een poppenkast" vanachter de collegetafel reageerde De Gooijer nijdig met de opmerking dat er nu eenmaal een verordening is afgesproken en dat daar dan niet op een 'gemeentebelangen-achtige manier' mee omgesprongen moet worden. Ook stemmen over het wel of niet woordvoeren van de wethouder leverde het commentaar van diverse leden op, dat er toch niet gestemd moet worden over de eigen verordening. Het gekrakeel in de raad wekte ook de irritatie van de voorzitter. Burgemeester Westendorp lichtte later toe dat het bedroevend is voor de politiek. "Er is de raad externe begeleiding bij de invoering van het duale stel sel aangeboden maar dat aanbod hebben zij afgesla gen. Nu hebben we de situatie dat alle raadsleden vin den dat het niet werkt, maar ze doen het allemaal." Moerkapelle - Door de lastige uit wedstrijd bij Abbenes met 2-3 te beslissen namen de voetballers van Moerkapelle afstand van de onder ste regionen. Met 6 punten uit 4 wedstrijden (2x winst en verlies) wordt momenteel een 5e positie ingenomen. De overwinning was op zich verdiend, al kwam deze niet eenvoudig tot stand. Vanaf het begin pakte Moerkapelle de zaken goed aan. Al ging er in voetballend opzicht soms iets mis. Desondanks creëerde de ploeg zich een behoor lijk aantal goede en minder goede kansen. Uit één daarvan bracht Pie- ter Lips na 10 minuten de O-l op het scorebord. Slecht uitverdedigen leidde al heel snel daarna tot de gelijkmaker, wat trouwens de eerste keer was dat Abbenes in de buurt van keeper Matthew Dubbis kwam. Hierna was het opnieuw een tijdlang eenrichtingsverkeer op het Abbenes doel. Na ca. 30 minuten soleerde Lennaert Visser door de Abbenes defensie en leek te scoren. Na opzichtig te zijn gehinderd zag hij zijn sohcjt .hoog ovejgsjan. P«» scheidsrechter besloot alsnog penalty toe te kennen. De J Robin Reigwein benutte deze bloedig. Vlak voor rust kwami domper ook nog eens de z-z maker. Halverwege de tweede kwam Moerkapelle toch wee voorsprong. Een voorzet op van Alexander Hertog werd fraai door Rob van Leeuwen m hoofd gegewerkt. In de reste tijd kregen beide ploegen n°s op meer. De bezoekers verzuimd® echter uit te lopen, terwijl a andere kant Dubbis zijn ploeg de gelijkmaker behoedde, z. aanstaande komen de studen het Leidse LSW'70 op bezoek uyj, loper met 10 punten), aanvans uur op sportpark "de Wilde 1 Moerkapelle 2 leek tegen Spirit la S tijd de eerste punten te ,3. Kort voor tijd stond men nog 4 voor. In de slotfase trok 6P nog met 6-4 de wedstrijd n' e toe: Jouad El Alloui. Peter P en dijk en Mark Noomen (ZX) voor. de.beaoe^rs succeevo Door Karin Heeren Zevenhuizen - De heer Freeke heeft tijdens de raadsvergadering een inter pellatiedebat aangevraagd naar aanleiding van uitlatingen van wethouder Zij derhand inzake het contract tussen het bestuur van de Stichting Op Moer en de peuterspeelzaal Het Hobbelpaard aangaande hun huurovereenkomst. In eer dere discussies heeft de heer Zijderhand gezegd, zo hield de heer Freeke de raad voor, dat hij wist dat de overeenkomst geregeld was en dat blijkt niet het geval. Tot op de dag van vandaag is de huurovereenkomst niet geregeld. De gemeente is eigenaar van het pand, Op Moer is huurder en de peuler speelzaal onderhuurder. Mevrouw Spekman hield de wethouder voor dat hij op de hoogte behoorde te zijn, als eigenaar van het pand en hield een pleidooi voor snelle oplossing van de kwestie. Hiertoe heeft zij een motie ingediend die erop gericht is dat het contactueel in orde komt tussen de stichtingen, de gemeente daarop toeziet en dat bovendien de gemeente een subsidie verstrekt voor de externe hulp die het bestuur van Het Hobbelpaard inmiddels heeft ingeroepen. Deze motie haalde het niet. De huidige wethouder met de verant woording voor peuterspeelzalen, de heer De Jong, heeft de motie ontraden. Hij hield de raad voor zich niet te onttrekken aan zijn verantwoordelijkheid en dot hij zou bemiddelen in het conflict, maar dat het geen vijf december is en de gemeente geen Sinterklaas. Bij stemming haalde de motie het niet. De heer R. Lobee, werkzaam bij Desso: "Dankzij het perfect leggen van Desso-tapijt door het stoffeer dersteam van Bac hebben we nu al 40 jaar een uitstekende band met Bac. Graag gaan we nog jaren door met het gezamenlijk verwennen van klanten met mooi, duurzaam en comfortabel tapijt." Er is in de maand oktober een speciaall Bac Desso prijzenfestival met spectacu laire prijzen (zie de advertentie op de achterpagina). JKKÊ' De heer A. Bac "Misschien zijn er mensen die de eerste pro ducten van Desso nog wel ken nen. Tapijt van een meter breed, aan elkaar genaaid met een kromme naald. Het tapijt was omkeerbaar; was de bovenkant versleten, ging men door met de onderkant." De keuze bedroeg slechts enkele kleu ren en motieven. Langzamerhand ontstond er meer variatie in motie ven, materialen, kleuren en toepas singen. Zevenhuizen-Moerkapelle - Bac - de deze week dat ze 40 jaar zaken- regionaal bekende woninginrich- partners zijn. In 1962 ontstond de ter- en Desso - de internationaal samenwerking, bekende tapijtfabrikant - vieren

Hart van Holland | 2002 | | pagina 20