Vrijwilligers voor een ongewoon contact Collecteweek Nederlandse Brandwonden Stichting Vereniging Vrij Wonen op de bres voor bewoners recreatiewoningen Hart van Mand 1 BERICHTEN k Giro 860 Johanna Maria Evers - van den Berg Uitvaartverzorging van den Bogerd Hart van Holland 2 oktober 2002 Ml Woensdag 9 oktober 19.30 uur try-out van de kindermusical "Toffe Tommie Zorgeloos" in dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Alle mensen uit de regio van 65 jaar en ouder kunnen I op vertoon van hun 65+ pas gratis komen kijken! Vragen? Bel Alice Veerman, telefoon 0180-638311 Familieberichte TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Hoekeindseweg 50 2665 KE Bleiswijk Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Uitvaartbegeleidster: Marian van den Bogerd Jeanne Matze 29.000 exemplaren Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocaten In plaats van kaarten, omdat het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken Het heeft ons diep getroffen dat er zoveel medeleven en belangstelling door u is betoond na het plotseling overlijden van mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder en oma, dochter, schoondochter, zus, schoonzus en tante In de wijze waarop u met ons hebt meegeleefd, zowel per soonlijk als schriftelijk, hebben we zo duidelijk de hand van de Heere mogen ervaren. Een muur van gebed stond om ons heen. Dag aan dag wisten we ons gedragen door de Heere, die in alles heeft voorzien en dat ook in de toekomst zal blijven doen. Jacob Evers Arda, Elsbeth en Kees, Marijne, Mirjam, Klaas en Jaco M.G. van den Berg A.C. van den Berg-Rodenburg E.A. Evers-Pols en overige familieleden Moerkapelle, oktober 2002 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect BOEKWEITAKKER 1 - 2743 DL WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Zevenhuizen Politie waarschuwt voor babbeltruc: Een 87-jarige vrouw is dinsdag 24 september een geldbedrag kwijtge raakt aan een babbeltruc. Een onbe kende man belde bij haar aan en deed zich voor als medewerker van een bank. Vervolgens wist hij met een smoes haar pinpas en code te ontfrutselen. Korte tijd later was een geldbedrag opgenomen. De poli- te waarschuwt voor dergelijke prak tijken en adviseert om nooit bank passen en pincodes aan onbeken den aan de deur mee te geven. De politie wijst er ook op dat dit zeker geen werkwijze is van banken. Man raakt met invalidenwagen te water: Door nog onbekende oorzaak raakte op zondag 29 september rond 14.15 uur op de Middelweg een 85-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel met zijn invalidenwagen te water. Een man uit Nieuwerkerk was hiervan getuige en snelde te hulp. Het slachtoffer was met wagen en al onder water verdwenen. Het lukte de getuige het slachtoffer uit het water te halen. In onbekende toestand is het slachtoffer overge bracht naar het Groene Hart Zieken huis in Gouda. Boskoop Kind aangereden: Zaterdag 28 sep tember om 17.00 uur is op de Snij- delwijklaan een 5-jarig jongetje aan gereden door een 81-jarige automo bilist. Beiden zijn afkomstig uit Bos koop. Het jongetje stak de weg over op een voetgangersoversteekplaats maar kwam achter een geparkeerde bestelauto vandaan. Hierdoor zag de automobilist het jongetje niet op tijd en een aanrijding was het gevolg. Het jongetje is door de ambulancedienst naar het zieken huis gebracht met been- en voetlet sel. Regio Politie waarschuwt voor oplichters: Bij de Politie Hollands Midden is sinds maandag 9 september al acht tien keer aangifte gedaan van oplichting. In alle gevallen werden bewoners telefonisch benaderd en deed men zich voor als medewerker van een bank. Vervolgens werd er door middel van een babbeltruc de pincode ontfrutseld. Van een aantal aangevers is inmiddels een geldbe drag gepind. De politie waarschuwt voor dergelijke praktijken en advi seert om nooit pincodes af te geven. De politie wijst er ook op dat dit zeker geen werkwijze is van banken. Het Coördinatiepunt Vrijwilligers- hulp Thuis zoekt vrijwilligers die de uitdaging aan durven gaan een contact op te bouwen met iemand die zij op een ongewone manier leren kennen. Mensen met een chronische ziekte of handicap zijn vaak beperkt in hun mogelijkhe den nieuwe contacten op te bouwen of activiteiten te ondernemen. Daar om zoekt het Coördinatiepunt Vrij- willigershulp Thuis mensen die dit contact aan willen gaan. Bij iedere aanvraag wordt zorgvuldig een vrij williger gezocht, waarbij de vrijwilli ger alleen datgene doet waar hij of zij zelf ook plezier aan beleeft. Voor vrijwilligers is het bezoeken van iemand met een chronische ziekte of handicap daarom vaak een pretti ge afwisseling van de dagelijkse bezigheden. In veel gevallen is dit contact ook een waardevolle ont lasting voor de vaste verzorgers: mantelzorgers en ouders van een ziek of gehandicapt kind. De vrijwilligershulp kan bestaan uit het bezoeken van iemand, samen een kopje koffie te drinken en wat bij te praten. In andere gevallen worden activiteiten ondernomen, zoals het samen winkelen, wandelen of een museum bezoeken. Ouders van een gehandicapt/ziek kind vragen vaak iemand om op te passen, een speel- hulp of extra hulp tijdens de vakan ties. Voor studenten kan dit een goede manier zijn om ervaring op te doen. Ook worden er voor deze kin deren momenteel weer extra logeer- en bezoekgezinnen gezocht. Het Buddyproject is een nieuw project en zoekt nog veel nieuwe vrijwilli gers die gedurende een vastgestelde periode mensen met een ziekte of handicap tijdens een moeilijk fase in hun ziekteproces een extra steuntje in de rug kunnen bieden. Het coör dinatiepunt hecht veel waarde aan een goed contact en zoekt daarom een vaste vrijwilliger bij een hulp vrager. Het Coördinatiepunt Vrijwilligers hulp Thuis vormt samen met het Steunpunt Mantelzorg het Bureau voor Informele Zorg. Van hieruit worden activiteiten en ondersteu ning geboden voor iedereen die informele zorg biedt, dwz. mantel zorgers, vrijwilligers en mensen met een chronische ziekte of handicap zelf. Dit Bureau is een onderdeel van Vierstroom. Voor meer informatie kan men bel len op werkdagen tussen 9.00 en 12.30 uur: 0182 594 623. Of via de Zorglijn 0182 594500 vragen of u teruggebeld wordt. Ook is het moge lijk de website te bezoeken voor meer informatie: www.informele- zorg.nl. of de landelijke website: www.handjehelpen.nl In de week van 6 tot en met 12 okto ber gaan weer ruim 55.000 mensen op pad om geld bijeen te brengen om brandwondenslachtoffers te hel pen in hun strijd tegen littekens. Al meer dan 30 jaar zet de Brand wonden Stichting zich in voor men sen met brandwonden. Zij houdt zich bezig met onderzoek ter verbe tering van de behandeling van brandwonden, het opzetten van pre ventiecampagnes en het instand houden van de Huidbank. De Brandwonden Stichting doet steeds meer aan nazorg voor brand wondenslachtoffers. Bij brandwon den ontstaan in veel gevallen ontsie rende littekens die voor een slacht offer zowel lichamelijk als geestelijk blijvende gevolgen hebben. Goede nazorg is voor veel slachtoffers van groot belang. Steun daarom hun strijd tegen litte kens en geef een bijdrage aan de col lectant die in de collecteweek (6 t/m 12 oktober) langs de deuren komt. Uw gift is ook welkom op giro 20.21.22 of banknr. 70.70.70.643 Nederlandse Brandwonden Stich ting Beverwijk. Of kunt u eventueel helpen met col lecteren? Het kost maar een uurtje in uw eigen buurtje. U kunt zich opgeven door contact op te nemen met de Nederlandse Brandwonden Stichting, telefoon 0251 27 55 55. Kan ie nou nooit eens stilzitten? Waarom kan hij zich niet concentre ren?' Dat zeiden vertwijfelde onder wijzers van Bas, tien jaar oud. Een 'euke knul, maar wel één met ADHD. Dankzij therapie gaat het nu een stuk beter, ook thuis. Maar voordat zijn ouders wisten wat er aan de hand was De Hersenstichting Nederland wil 'nvesteren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere hersenaandoeningen bij ónderen. Daarom financieren we wetenschappelijk ondezoek en geven we voorlichting, leder kmd verdient toch het beste? Geef daarom gul. 1ERSENSTICHTING NEDERLAND korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage 070 360-48.16 - www.hersenstichting.nl Vereniging Vrij Wonen is opgericht voor de 80.000 bewoners van recreatiewoningen die Nederland telt. Aangezien hiervoor in iedere gemeente en bestemmingsplan andere regels gelden is een belan genorganisatie geen overbodige luxe. Na een aarzelende start mel den de bewoners van recreatiewo ningen zich nu meer en meer aan. Want alleen samen sta je sterk tegenover de overheid. Hoewel de meeste gemeenten in Nederland oogluikend en soms wel tientallen jaren per manente bewoning van recratiever- blijven hebben toegestaan denkt de overheid nu aan een aanpak van dit gedoogbeleid. Deze recreatiebewo ners vrezen nu terecht voor sterke waardevermindering van hun woning en hoge advocatenrekenin- gen. Want dat er in het hele land dui zenden processen gevoerd moeten gaan worden lijkt gezien de enorme verschillen tussen de verschillende gemeenten onvermijdelijk. Veel bewoners trekken nu de kop uit het zand en realiseren zich dat alleen een voortvarende aanpak met ver eende krachten het tij kan doen keren. Eenheid in Europa Met name senioren, alleenstaanden en starters op de woningmarkt voe len zich door economische redenen of regionale woningnood vaak genoodzaakt om een recreatiewo ning aan te schaffen. Zij willen wel graag het leven van iedere andere Nederlandse burger kunnen blijven leiden. Vrij Wonen vraagt zich af waarom in Nederland een eigen woning die gewoon aan alle eisen van het bouwbesluit voldoet niet bewoond kan worden. Dit kan in de meeste Europese landen wel, waar je gewoon een huis koopt en er in gaat wonen. Dit standpunt en de degelijke onderbouwing daarvan wordt gesteund door een enthousi ast team van specialisten, waaron der een topadvocaat, voormalig ambtenaren en een vooraanstaand planoloog. Eendracht maakt macht Onder het motto eendracht maakt macht is door enkele recreatiebewo ners met visie de Vereniging Vrij Wonen opgericht. De leden van de Vereniging Vrij Wonen ontvangen regelmatig een nieuwsbrief met daarin de laatste ontwikkelingen. Op de ledenvergaderingen komen veel recreatiebewoners samen om bij voorbeeld gerechtelijke problemen te bespreken en op te lossen. Lid worden en bijdragen aan een sterke re vereniging en een luidere stem in Den Haag kan in 2002 nog voor 35 euro (normaal 50 euro per jaar). Informatie is te vinden op www.ver- enigingvrijwonen.nl of opvraagbaar bij het secretariaat via vrijwonen@cs.com of telefoonnum mer 0523-231896. Onafhankelijk informatiebiad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Bent huizen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Ver laat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl www.hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2002 | | pagina 3