Brandweer Rijnwoude op weg met gloed- of gevonden? nieuwe blusvoertuigen Dier vermist 3 Open dag Langlaufvereniging Brood verwent op elk moment Lotgenoten bijeenkomst chronische pijn GLOBAL €375,- €375,- €89,- 69,- REGIO pagina 9 [Week van het Brood: 7-12 oktober FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN - Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten NASA MATRAS BOXSPRING POWER MATRAS met Overgewicht MATRASSEN BEDBODEMS VANAF VANAF BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Móerkapèlte. In week van 23 tot 30 september werden de volgende vermiste/ gevonden huisdieren gere gistreerd: VERMIST: Kater, zwart met paar witte haren op zijn keel en hij heeft een knik in staart, Leliestraat, Zevenhuizen; Kater, dieprood gestreept, witte borst Herenweg, Moerkapelie; Kater, dieprood gestreept. Kra tonlaan, Zevenhuizen. Door Frits Bromberg Benthuizen - "Er is om half drie een ongeluk", lichtte een brand weerman zaterdagmiddag bij de brandweerkazerne aan de Van Zuijtland 1 toe. "Daarom wordt met de nieuwe brandweerwagen een laatste rit gemaakt met de laat ste kinderen." Het ging dan ook niet om een echt ongeluk, maar een gespeeld geval tijdens de open dag, waarin de twee fonkelnieuwe brandweerwagens, bestemd voor Benthuizen en Koudekerk aan den Rijn werden gepresenteerd en getoond werd wat die nieuwe wagens allemaal kunnen. ;r rang. G. :nst. A. Doo- raw. A. terrein dienst; 'erduin; [STEN en deisen- cantoo- 'eeken- enPost I), Jan Gouda, lolland enover t Groe- i, 0182- mw. C. 3.27.06 ep 079- Mw. 3.21.49 Iolland mtrum, Gouda 0182- lag tot t 17.00 ledereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost 3B- Hoek/Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. [Gouda - De Stichting Pijn/Hoop, de patiëntenorganisatie voor mensen met chronische pijn in de regio [Gouda, houdt woensdag 9 oktober [een lotgenotenbijeenkomst in de [Punt (in Zorgcentrum Goverwelle) aan het Middenmolenplein 266 van 13.30 tot 15.30 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met chronische pijn, die meer willen in het leven dan alleen [maar pijn hebben. Partners van pati ënten zijn ook welkom. Voor meer [informatie: 0182-375619. De oude brandweerwagens, 22 jaar oud, zijn inmiddels ver kocht, de leden van de vrijwil lige brandweer hebben de nieuwe wagens (230.000,- per stuk) ingere den en zich vertrouwd kunnen maken met de toepassingsmogelijk heden. En de talloze jongens die later allemaal brandweerman willen worden, hebben even mogen mee- proeven. Bovendien werd bij de kazerne getoond hoe je 'de vlam in de pan' moet blussen en kregen kinderen informatiemateriaal mee en een rode balpen. Hoe hachelijk het is om theorie in praktijk om te zetten werd eveneens geleverd, toen de vlam men zich niets aantrokken van een spuit schuim, terwijl een verachte lijk blikje water de blus in een ommezien klaarde. Het euvel werd met een glimlach bedekt. Postcommandant Benthuizen, J. Bij de Vaate: "De oude wagens waren nog niet echt op en met een beetje revisie hadden ze nog jaren meege- kund. Maar we hadden ook te maken met de regels van de Arbo- wet, die strenge eisen stelt aan vei ligheid, maar ook let op werkom- Postcommandant bij een van zijn nieuwe brandweerwagens, omzwermd door talloze kinderen, die later allemaal brandweerman willen worden. Ze zijn op voorhand welkom. standigheden. De oude wagens vol deden daar niet meer aan. Maar afgezien daarvan, ben ik geweldig in m'n schik met de nieuwe wagens. Inderdaad, aan de brandslang en spuit is niets veranderd. Maar zoals de nieuwe wagens zijn ingericht, dat zit toch allemaal wat handiger in elkaar. Er zijn geen scherpe delen meer, er zijn gordels, de vering heeft ABS meegekregen en een sliprege ling." En wat in een brandweerauto min der wordt verwacht - het werk blijft niet tot het blussen van branden beperkt: Bij de Vaate: "De wagens zullen ook hun inzetbaarheid moe ten bewijzen bij verkeersongevallen. De helft van de wagenbepakking is daarmee gevuld." En dat wilde de brandweer laten zien bij het onge val. mini' Gouda - Langlaufen is een sport die jong en oud samen kunnen beoefenen. Om dat te laten zien, houdt Langlaufvereniging Gouda zondag 6 oktober van 12.00 tot 16.00 uur Open Huis. Iedereen kan op deze dag kennismaken met de langlaufsport. Speciale aandacht is er voor kinderen (vanaf 5/6 jaar). Langlaufvereniging Gouda beschikt over een uitgebreide kunststofbaan op de ligweide van zwembad de Tobbe. De baan omvat zowel vlakke loipes als mogelijkheden om afdaal- en stijgtechnieken te oefenen. Op de baan wordt geoefend met het Iang- taufmateriaal van de vereniging. Trainingen vinden plaats onder begeleiding van deskundige gediplo meerde trainers. Op de open dag kunnen belangstel lenden voor de prijs van 3,50 een proefles nemen. Zowel voor volwas senen als voor kinderen is voldoen de materiaal aanwezig. Neem een paar oude handschoenen mee. Voor meer informatie: 079-3412493, E-mail info@langlauf.nl het Brood verwent op elk moment'. Dat is het thema van de 21ste Week van het Brood. Deze week boorde vol activiteiten rondom alle denk bare eetmomenten van brood vindt plaats van 7 tot en met 12 oktober in heel Nederland. Aan dit initiatief van het Voorlichtingsbu reau Brood haken talloze warme bakkers en supermarkten aan. Klanten kunnen tijdens de Week van het Brood rekenen op diverse extra's, acties en speciale activitei ten in de winkels. Voldoende rede nen om juist deze week een (extra) bezoekje te brengen aan de plaat selijke warme bakker of super markt. Brood speelt een belangrijke rol in ons dagelijks voedingspa- lu/ troon Bakkers laten tijdens de Week van het Brood graag de veel zijdigheid van het product aan de Wanten zien. Dat brood een belang rijke rol speelt bij het ontbijt en de unch is natuurlijk bekend. Maar rood past ook op andere momen en van de dag. Vandaar dat deze j eer als thema is gekozen 'brood erwent op elk moment'. Of het nu ?aat om het ontbijt, het koffiemo- fn\' de 'unch, het 4-uurtje, de bor- toi d tea warme maal- Brood is niet meer weg te den- en. Brood eten is een feest op ieder oment van de dag. Voor al deze "momenten heeft het Voorlich- 'ngsbureau Brood boekjes uitgege- en met tips, recepten en smakelijke 1o s. Vraag naar dezé verschillen de uitgaven in de winkel of surf naar de website www.brood.net Ontbijt broodnodig! Uit diverse onderzoeken blijkt dat consumenten zich met het over slaan van een goed samengesteld ontbijt letterlijk tekort doen. Een tekort dat de rest van de dag niet meer is in te halen. Het boekje met de titel 'Ontbijt broodnodig!' helpt een aantal misverstanden uit de wereld. Lijners zijn vaak bang dat brood geen goede keuze is. Maar het is een fabeltje dat brood een dikma ker is. Brood levert naar verhouding juist weinig calorieën. Daarom speelt brood ook een belangrijke rol in de nieuwe voedingscampagne die de consumptie van koolhydraten gaat bevorderen. Deze campagne van het Voedingscentrum is bedoeld om overgewicht te voorkomen. Als het ontbijt veel calorieën levert, komt dat vooral door (veel) boter of margarine en vette belegsoorten. Werelds lunchen met brood Het belangrijkste broodmoment van de dag is en blijft de lunch. Zestig procent van het dagelijkse brood wordt in Nederland rond twaalven geconsumeerd. Vanwege de enorme opmars van bijzondere, van oor sprong vaak buitenlandse brood soorten, wordt de lunch een nieuwe belevenis. Proef eens Turks brood met tomaat, yoghurt, knoflook en munt. In het boekje 'Werelds lun chen met brood' worden lunchheer- lijkheden beschreven uit Turkije, Ita lië, Th'ai Ia n cl'Duitsland. Amerika) Frankrijk, Spanje, Engeland, Austra lië, Israël, Nederland, Mexico, Dene marken en India. Vraag erom in de winkel of kijk op www.brood.net Brood lekker anders! Brood bij de warme maaltijd is in de meeste restaurants al gemeengoed, maar voor de consument is dat nog geen vanzelfsprekendheid. Tijdens de Week van het Brood worden sug gesties gedaan om ook tijdens het diner brood te gebruiken, zoals dat ook vaak op vakantie gaat. Een typi sche vakantie-ervaring is brood in combinatie met ander eten dan beleg. Breng die vakantiesfeer terug in de huiskamer. Ga tijdens de Week van het Brood met een tas vol idee ën naar huis. Borrel?Brood! Brood past ook uitstekend in deze tijd van onthaasten, gezellig bijko men na een drukke werkweek en relaxen in het weekend. Brood tij dens de borrel dus. De naam 'borrel brood' betekent overigens niet dat er altijd alcohol bij de hapjes hoort. De naam zegt iets over het moment van de dag. Het moment tussen vier uur 's middags en zeven uur 's avonds, met een verdere uitloop in de avond. Zoveel variatie en zoveel heerlijke nieuwe recepten met brood, staan smakelijk beschreven en geïllustreerd in het boekje 'Bor- rel?Brood!'. Proef het tijdens de Week van het Brood. Of daarna... want brood verwent op elk moment. VOOR MENSEN OP WIELEN VOOR MENSEN MET g f GEWRICHTSKJLACHTEN V 1 4U,- it i l liet lii

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9