Feestmiddagen bibliotheek Boskoop: grote belangstelling Eerste wedstrijd F-junioren Waddinxveen Langs de velden van W.S.E. Van der Knaap leidt op de schaakclub Als plagen uit de hai NFGV i Klaveijassen in de Paddestoel Crea-doe-avond KW Islam bij NWH Plantenweekend in Boskoop Poppenhuizen- en miniatuurbeurs Rommelmarkt Concordia een succes Muzikale dag Concordia Sjoelen W A D DIN X V EEN/BOSKOOP Hart van Holland 9 oktober 2002 I pagina 11 nmr Frits Bromberg Boskoop - Verzin iets leuks en de kinderen stromen toe. Dat was afgelopen woensdagmiddag en donderdag te merken in de biblio theek, waar op woensdagmiddag kinderen van 8 tot en met 12 jaar konden kiezen uit veertig opdrachten en een dag later aan de slag konden met een boekenspel op basis van het boek van Brigitte Bosman: 'De Liedmaker'. De schrijf- I ster was present om tekst en uitleg te geven. De woensdagmiddag begon al gezellig druk. De toegestroom de kinderen kregen een open gewerkte tekening van een schip, die 40 opdrachten bevatten. Ook misleidende. De opdracht: 'maak je eigen jajem' leek verband te houden met de talrijke flessen 'medium dry' die, leeg overigens, overal te vinden waren. Vermoedelijk is het verband aan de aandacht van de kinderen ontsnapt. In elk geval bleek de jajem ;-en die moet er zijn - neer te komen op een teleurstellend mengsel van bruine suiker, gemberpoeder, citroensap en warm water. Er waren kinderen, die het opdron ken en 'lekker!' logen. Andere kinderen maakten zich een zwart ooglapje of gingen op zoek naar flessenpost. Ze knoopten drop veters, aten alles op wat maar werd voorgeschoteld en hadden de mid dag van hun leven. Misschien heeft de Boskoopse bibliotheek bereikt wat in de vermoedelijke bedoeling lag: de bezoekende kinderen zullen levenslang het woord bibliotheek associëren met 'leuk'. Op basis van het boek 'De Liedma ker' van Brigitte Bosman uit Wad- dinxveen werd donderdag 3 oktober Moment uit een van de 40 opdrachten, die de Boskoopse bibliotheek had bedacht in het kader van de kinderboekenweek. het boekenspel gespeeld 'Ay, ay kapitein - boeken over boten'. De deelnemende kinderen kregen ieder een kaart en leerden op die manier, dat met samenspel alles mogelijk is. Tevoren hadden de kinderen geluisterd naar een kort verhaal en werden zij in de gelegenheid gesteld vragen te stellen over het schrijven van verhalen. Bibliotheek en kinde ren kunnen terugzien op leer- en leeszame dagen, waarbij de biblio theek een groot aantal kinderen over een verder onzichtbare drem pel heeft geholpen. I Voetbal Voetbal [Waddinxveen - De jongste voetbal- liertjes van w Waddinxveen speel- |den zaterdag hun eerste wedstrijd, [en wel een oefenwedstrijd tegen [Jodan Boys F13. Het werd een leuke [sportieve wedstrijd' met veel Ienthousiaste ouders langs de lijn. [Het werd 2-2. I F1 speelde thuis tegen Floreant F3. Het begon pas laat goed te draaien [bij Waddinxveen F1 en het werd uit- [eindelijk 4-0 winst. El speelde thuis tegen WSE Elen [begon fel in de eerste 20 minuten I zodat ze snel op 3-0 kwamen. Na de [rust konden ze uitlopen naar 5-0. JE2 had een thuiswedstrijd tegen [WSE E2 en behaalde de eerste over- winning van het seizoen: 9-1. |E3 moest uit tegen Olympia E7. Een [goede eerste helft met een goede verdediging en een aantal kansen waarvan een tot een doelpunt, 0-1. Het team hadden geen wissels, met als resultaat een toenemende ver moeidheid. Er kwamen twee tegen doelpunten: 2-1 verloren. D2 speelde uit tegen Olympia D2. De winst ging naar Olympia: 5-2. Dl kreeg Be Fair D3 op bezoek. Vol goede moed en strijdlust gingen de spelers de mat op en lieten vooral in het eerste kwartier goed combinatie voetbal zien. Bij rust was het 3-1. Uiteindelijk kwam aan deze altijd moeilijke derby een eind door een fantastische goal van Mirza, eind stand 6-3. BI speelde uit tegen CVC Reeuwijk BI Wederom een eenvoudige over winning: 1-7. Waddinxveen - W.S.E. Al, BI en Cl deden dit weekend goede zaken. Al won met 3-1 van Jodan Boys; BI pakte in een spannend duel bij Schoonhoven de volle winst door met 3-4 te winnen en Cl speelde een zeer sterke wedstrijd tegen HION: 6- 2 winst. B2 liet een voorsprong glippen en verloor van Leiden; De meisjes zet ten een klinkende 11-1 neer tegen Floreant. Dl kreeg klop: 6-1 verlies. D2 en Be Fair D5 waren prima aan elkaar gewaagd: 4-5 voor Be Fair. El en E2 speelden tegen dorpsgenoot Waddinxveen; beide teams verloren. E3 kwam wel met 3 punten naar huis; Tegen Sportlust werd met 0-1 gewonnen. Door de F-jes werden geen punten behaald. Pes yWSBÊm Een geintje op zijn tijd is leuk. Maar van duizenden kinderen en volwassenen wordt het leven dagelijks verpest. Op school, op het werk. Ze worden uitgelachen, uitgescholden, opgesloten, hun spullen worden vernield of ze krijgen steeds hatelijke e-mails. En iedereen weet het maar weinigen doen er iets aan. Herkent u dit? Vraag dan de brochure aan, voor uzelf of iemand die u kent. Bel 030-2971197, fax 030-2971198, of schrijf naar het NFGV, postbus 5103, 3502 JC Utrecht. info@nfgv.nl www.nfgv.nl Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid Waddinxveen - In de afgelopen week was het grote nieuws op de schaak club W.S.V. de krakende overwinning van het derde in de derde klasse van de R.S.B. Het derde won in een uit wedstrijd tegen het derde van Nieuwerkerk zes partijen, maakte een remise en verloor er een. Dat wil niet zeggen dat men al over een kampioenschap denkt, maar voor een eerste wedstrijd is het niet slecht, De clubavond was donderdag 3 oktober. Daar zette Bert van der Knaap dankzij een fout van Albert Prins deze van zijn hoge plaats enk lom daar nu zelf op. Bert is, vooral positioneel, een sterke speler, maar krijgt nu geselecteerd sterke tegen standers. Eduard Philipse bestreed met de witte stukken Laurens Ellers, maar bereikte geen voordeel. Tus sen twee tamelijk sterke en secure tegenstanders kan er dan wel remise komen. Wim Hennink was te sterk voor Frans Draaisma, die het wel een interessante oefening vond. Her man Smitskamp werd te grazen genomen door Arjan Hennink en Leo van der Haven door Erik Hennink. Jan van der Born is een tamelijk sterke speler, maar had de meeval ler dat Ryan den Drijver al vroeg materiaal kwijt raakte. Daarmee was de partij feitelijk beslist. Mark van Putten had een avondvullend pro gramma tegen Wim van Vuuren en bleek net wat meer kijk op de stand te hebben. Henk van Erk won verdienstelijk van Jaap van der Heiden. Nico Dannis en Ton van Nieukerke kennen eikaars streken grondig. Dan kan er zelfs bij actief spel wel een remise ontstaan. Jeroen van der Veen deed het tegen Hans van Offeren een tijd lang goed, maar verdwaalde in het eindspel en werd van het bord gespeeld. Ronald Dannis won tamelijk glad van Arie Kardol. Gerard Torenbeek bereikte verrassend een vol punt tegen Kees Klaassen. Hans van Woudenberg is kennelijk niet op dreef. Met wit tegen Wim Mulder rokeerde hijlang en werd langs de half-open, later open b-lijn, afdoend in moelijkheden gebracht. Ton Kuiper is geen slechte speler, maar dit keer kreeg hij hulp door een fout offer van Frido Ritter. Jaap Smit sloeg een tegenaanval van Wim van der Hoek af, maar vond geen winnende variant en berustte laat in het eindspel in remise. Adri- aan van der Starre kon ditmaal niet tegen Henk Erkelens op, die inder daad rijk is aan vindingen. Randy Girdhari bleef de hele partij over eind tegen Herman van Offeren en stond op het einde eerder iets beter, maar accepteerde (terecht) remise. Sander van Veen was aan een krachtmeting tegen Dirk van Offeren nog niet bestand en verloor binnen drie kwartier. Stand aan kop: 1. Van der Knaap; 2. W. Hennink; 3. Prins; 4. Ellers; 5. E. Hennink; 5. Philipse; 7. A. Hennink; 8. Van der Born; 9. Van Putten; 10. Van Erk. Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging de Paddestoelw rodt vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 23.00 uur een klaverjasavond gehouden. De toegang bedraagt 1,25 voor leden; niet-ledenb etalen 1,75. Boskoop - De leden van de Katho lieke Vrouwen Vereniging kunnen dinsdag 15 oktober in de parochie zaal terecht voor een creatieve avond. Aanvang 20.00 uur. Boskoop - De afdeling Boskoop van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft drs. P. Schoonenboom uitgenodigd om samen met drie moslimprominen ten te discussiëren over de Islam binnen de Nederlandse cultuur. Aan de orde komen onder andere ethische principes, de positie van de vrouw, familierelaties, omgang tussen de seksen en de verhouding tussen de waarden van beide cul turen. De avond wordt donderdag 17 oktober gehouden in de Loods en begint om 19.30 uur. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen 2,50 euro. Boskoop - Bij Boomkwekerij Esveld wordt zaterdag 12 en zon dag 13 oktober een plantenwee kend gehouden onder het motto 'Tuinen in Frankrijk'. Om 11.00 en 14.00 uur worden dialezingen gehouden. Voor meer informatie: 0172-213289. Waddinxveen - In het Anne Frank- centrum wordt zaterdag 12 okto ber van 10.30 tot 16.30 uur een poppenhuizen- en miniatuurbeurs gehouden. De entree bedraagt 3 euro. Voor meer informatie: 020- 6425871. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia hield zaterdag 5 okto ber een rommelmarkt. De opbrengst,1.700,- euro, is bestemd voor de realisering van de nieuw- bouwplannen. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia houdt zaterdag 12 okto ber een muzikale dag bij Plusmarkt Rijnart in de Zuidpias n. De gehele dag zullen muzikanten uit C- Akkoord (het opleidingsorkest van Concordia Waddinxveen en Excel sior Boskoop) in groepjes muziek ten gehore brengen. Tussen 12.00 uur en 13.00 zal het harmonie orkest van Concordia een muzika le bijdrage aan deze dag leveren. Deze muzikale dag wordt gehou den in het kader van 'de Hoge Noot(d) loterij die Concordia orga niseert om geld in te zamelen voor de nieuwbouw plannen. Voor meer informatie 0182-630511 of 06- 14708496. Waddinxveen - Tijdens de laatste sjoelavond van Sjoelvereniging Waddinxveen zijn de prijzen als volgt gevallen. Klasse A: 1. Tine Lutgendorff, 1406 punten; 2. Jan Kersbergen, 1378; 3. André van Gemeren, 1350; 4. Kees Kuiper, 1348; 5. Wim Slingerland, 1339; 6. Cor Faay, 1294. Klasse B: 1. Adri Faas, 1278; 2. Pascal van Gils, 1257; 3. Peter van Leeuwen, 12141; 4. Teuni van Leeuwen, 1239; 5. Frans Bötger, 1236; 6. Gerard Vos, 1213; 7. Henk van Beek, 1211. Klasse C: 1. Cees Slingerland, 1193; 2. Dirk Faas, 1183; 3. Jan Olie, 1109; 4. Bas Koppenaai, 1108; 5. Annie Warme- link. 1108. Klasse D: 1. J. Garlich, 1119; 2. Cor van Gils. 1091; 3. A. Warmelink, 1078; 4. Gert Kersber gen, 1069; 5. Floor van Abshoven, 1065.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11