addinxveen presenteert beleidsplan 2003-2006 Kaboutervoetbal bij Be Fair Openingsmiddag Overkant Opbrengst vierdaagse voor blindenhulp Klup Waddinxveen zoekt vrijwilligers )pen dag in de Boog Reichard wint herfstdag HSW Bingo voor kinderen in 'de Boog' Lianan Shee treedt op in de Tunnel Nieuwe gemeentese cretaris aan de slag Culturele avond senioren Countrylinedans Kaarten Gouwe Rijders Jeugddienst Jeugddisco Padde stoel uitverkocht Naktuinbouw en Water mwadPINXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 9 oktober 2002 pagina 13 nnnr Karin .longkind [Waddinxveen - Het college van B |W presenteerde afgelopen donder- Idag het beleidsplan voor de periode 12003-2006 aan de gemeenteraad. Dit I beleidsplan 'nieuwe stijl' is opge bouwd vanuit de thema's van het I collegeprogramma. Het uitgangs- I punt van dit college is 'Zorg voor I elkaar, zorg voor de omgeving'. De Ikerndoelstellingen van het beleid, die hieruit zijn afgeleid, zijn 'sociale [cohesie, leefbaarheid, duurzaam- fheid en een geloofwaardige en betrouwbare overheid'. De daarbij |behorende topprioriteiten zijn ver der uitgewerkt in het beleidsplan. Door de beperkte financiële midde len heeft het college niet alle wensen luit het beleidsplan een plaats kun- j nen geven. Wel heeft er een even wichtige afweging plaatsgevonden, waarbij die zaken die tot de topprio riteiten behoren, voorrang hebben gekregen boven andere wensen. nventarisatie wensen [Bij het opstellen van het beleidsplan |is op een hele directe wijze rekening gehouden met wensen uit de Wad- dinxveense samenleving. In mei was |de mogelijkheid geboden aan orga nisaties en burgers om hun wensen ■kenbaar te maken. In totaal hebben [twintig instellingen hun wensen ken- Daar gemaakt. Het belangrijkste cri- |terium voor het college om wensen Ivan burgers of instellingen te hono- Jreren is daarbij of ze behoren tot de ■kerndoelstellingen en topprioritei ten. Als zij daarin passen, zijn zij zoveel mogelijk gehonoreerd. Veel Van deze wensen pasten overigens |in de nieuwe plannen rond het gccommodatiebeleid of hadden betrekking op de kwaliteit van de bpenbare ruimten. Financieel beleid lln het beleidsplan schetst het colle ge een somber economisch perspec tief. Nieuwe ontwikkelingen dienen daarom de komende jaren groten deels bekostigd te worden door keu zes te maken in bestaande taken. Toch zal de gemeente te maken krij gen met kostenverhogingen van bij voorbeeld de milieudienst, de regio nale brandweer en de afvalinzame ling. Uitgangspunt van het financiële beleid is, dat deze kostenstijgingen volledig kostendekkend in hogere tarieven worden doorberekend. Zo zullen de tarieven voor de afvalstof fenheffing de komende jaren met aanzienlijk meer dan het inflatieper centage stijgen. In overeenstemming met het collegeprogramma zullen de tarieven van de onroerende zaakbe lasting (OZB) met niet meer dan de inflatie stijgen. De onzekerheid over de financiële gevolgen van het plan van het kabinet om OZB in 2005 af te schaffen is een extra reden geweest voor het college om geen extra ver hogingen van de OZB-tarieven voor te stellen. Accomodates openbare ruimten Het beleidsplan gaat in op enkele speerpunten. Zo biedt de gemeente in de komende periode ondersteu ning aan de verbouw en nieuwbouw van diverse accommodaties. Huis vesting voor de handbalvereniging Rowah en Concordia en verbetering van de accommodatie van de Hoc keyclub Waddinxveen staan voor 2003 op het programma. In 2004 zal een onderzoek plaatsvinden naar het opknappen van de atletiekbaan van Antilope. De kwaliteit van de openbare ruimte wordt daarnaast verbeterd. Dit gebeurt onder meer door de verbe tering van het openbaar groen, het tegengaan van zwerfafval en het ver wijderen ervan en het verbeteren van speelplekken. Er komt een toe zichthouder ten behoeve van de openbare ruimte. Deze ziet erop toe De kwaliteit van de openbare ruimte wordt verbeterd, Dit onder meer door de verbetering van het openbaar groen. dat de openbare ruimte niet verloe dert. Daarnaast start het college in 2004 met de voorbereidingen voor de nieuwe huisvesting van de brand weer, die in 2005 gerealiseerd zal moeten zijn. Door veroudering van de huidige accommodatie en het niet in alle gevallen meer kunnen voldoen aan de wettelijk verplichte aanrijdtijden, is nieuwe huisvesting op een andere locatie noodzakelijk. Centrum Het college is opnieuw aan de slag gegaan met de ontwikkeling van een Centrum dat enerzijds past in de schaal van Waddinxveen en ander zijds haalbaar en betaalbaar is en kan rekenen op draagvlak onder de bevolking. Er wordt bij de ontwikke ling van de plannen nauw contact onderhouden met alle betrokken partijen. Het doel is om in deze peri ode langs de lijnen van het college programma een concreet en financi eel uitvoerbaar plan te ontwikkelen; deze ontwikkeling wordt gefinan cierd uit de lopende grondexploita tie. In verband met onzekerheid over de locatie van het nieuwe cen trum ziet het college vooralsnog af van het ontwikkelen van een nieuw parkeerbeleid. Vaddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt zaterdag 12 oktober van 10.00 tot 16.00 uur een open dag gehouden. Er zijn tal van activitei ten. rad van avontuur, springkussen en, rommelmarkt. Voor. meer infor- ■natie: 610469 b.g.g. 06 - 22 68 10 97. KERKDIENSTEN - 13 oktober Waddinxveen R.K. kerk St. Victor 9.30 uur Woord Communiedienst R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Woord Communieviering. Geref. kerk 9.30 uur pastor G. Martini. Herv. Kerk 10.00 uur ds. H. van der Steen. Geref. kerk vrijgemaakt- 9.30 uur ds. H. ten Brinke; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. H.W. van den Brink; 18.30uur ds. M.A. Bos. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. R. de Reuver in GK. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur prof.dr. G.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. ^rijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur Streekdienst Nieuwkoop, t-vang. Gem. Parousia 10.00 uur J. van Veen. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Lees- dienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST '''ithuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende uisartsenhulp buiten kantooru- *,en (17.00-8.00 uur, weeken- tiejj stdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, "182-322488. ?J.en®t Apotheek Midden-Holland Ronsseweg 138 (tegenover e Bleuland-locatie van het Groe- 698820 Ziekenhuis)' Gouda, 0182- Waddinxveen - De jaarlijkse herfst dagwedstrijd van de Hengelsport vereniging Waddinxveen (HSW), afgelopen zaterdag in de Ringvaart bij Leimuiden, werd gewonnen door Rinus Reichard met 7.210 gram voor namelijk bliek en brasem. De verde ling van de overige prijzen was als volgt: een tweede plaats voor Rob Jenner met 7.000 gram, derde werd Martin van Leeuwen met 6.780 gram en als vierde eindigde Herman Kraan met 4.670 gram. De prijs voor de grootste vis ging naar Henk Romeijn. Het gezamenlijke vangstgewicht van de 11 deelnemers was 37 kg, Waddnxveen - In buurtcentrum de Boog wordt woensdag 16 oktober een kinderbingo gehouden. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. De toegang is vrij. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2. Boskoop - Voor zaterdagavond 12 oktober heeft jongerencentrum De Tunnel de Haagse band Lianan Shee gecontracteerd. Lianan Shee is in alle opzichten een jonge band; de leeftijd van de bandleden ligt tussen de 15 en 20 jaar. Zij schuwen het gebruik van serieuze metalriffs niet en in hun gitaarpopsongs ontstaat een frisse, krachtige sound. Aanvang 22.00 uur, toegang €3,50. Vrijdag 11 oktober staat een open-podium avond geprogrammeerd, aanvang 22.00 uur; de entree is vrij. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging Be Fair wordt zaterdag 12 okto ber vanaf 10.00 weer kaboutervoet- bal georganiseerd. Hierbij kunnen kinderen van 4 en 5 jaar op een speelse en creatieve manier kennis maken met de voetbalsport. De eer ste keer werd dit voetbalonderdeel bezocht door 40 deelnemertjes. De bedoeling is om in de loop van dit seizoen nog 4 keer te trainen op zaterdagochtend wordt besloten met een echte wedstrijd. Alles is kosteloos en een tenue is niet ver plicht. Voor meer informatie of opga ve: 0182-610491 of 0182-630352. Waddinxveen - Speeltuinvereniging de Overkant houdt zaterdag 12 okto ber een openingsmiddag om het nieuwe seizoen in te luiden. Om 14.00 komt er een clown voor de kinderen van nul tot zes jaar en om 18.30 uur is er een disco voor de kinderen van zeven tot veertien jaar. Na de disco voor de kinderen is er disco voor alle grote discogangers. Deze openings middag is voor leden en donateurs en voor een ieder die eens wil zien wat de vere niging te bieden hebben. Iedereen is welkom. Boskoop - Fysiotherapeut Ronald Barends, zijn vrouw Willy en doch ter Linda hebben in juli de wandel- Vierdaagse In Nijmegen uitgelopen. In totaal is 440 kilometer gelopen voor een goed doel: het verbeteren van oogheelkundige hulp in ontwik kelingslanden via Stichting Dark Light Blind Care. Ruim 90% van men sen met een visuele beperking woont in een ontwikkelingsland; van deze aandoening is met goede hulp 80% te voorkomen of te verbeteren. Dit project is onderdeel van een wereldomvattend programma van de Wereld Gezondheids Organisa tie. Het uitgangspunt was het totaal aantal gelopen kilometers te laten sponsoren. Hierom vroeg de familie Barends één eurocent per gelopen kilometer, dus 4,40 over te maken voor het goede doel. Er is zeer goed gereageerd op deze oproep en zelfs enkele weken geleden kwamen nog bijdragen op de giro binnen. Het eindsaldo van 1254,70 zal binnen kort op de giro van Stichting Dark Light Blind Care te Veenendaal wor den overgemaakt. De familie Barends bedankt iedere sponsor voor zijn/haar bijdrage. Waddinxveen - De Klup heeft als doel de vrijetijds- en vormingsacti viteiten voor mensen met een ver standelijke beperking te bevorde ren. Daarom worden er dagelijks allerlei activiteiten georganiseerd zoals spelactiviteiten, hobbyclubs, eetcafés en cursussen. Deze acti viteiten zijn een belangrijk onder deel in het leven van mensen met een verstandelijke handicap die in Gouda en omgeving wonen. De meeste activiteiten vinden plaats in de Kluphoeve aan de Bloemendaal- seweg in Gouda. De Klup beschikt echter ook over ruimtes in Waddinx veen. Bodegraven, Stolwijk, Nieuw- erkerk aan den IJssel en Woerden. Een keer per twee weken komen veel bewoners van de woonvoorzie ningen in Waddinxveen en omgeving naar Klup Waddinxveen. Voor hen is het een belangrijke plek om het weekend te breken en leuke dingen te doen met vrienden. Iedere klup- middag is er iets anders te doen, variërend van spelletjes tot knutse len tot een playbackshow. De Klup staat voor ontspanning en plezier voor deelnemers en leiding. Klup Waddinxveen zoekt verster king voor de zondag, om de week, van 13.30 tot 16.30 uur. Als vrijwiliger ben je samen met je teamleden verantwoordelijk voor de begeleiding van de deelnemers en het organiseren van activiteiten. Is je interesse in het werken bij de Klup gewekt en wil je meer informa tie, eens komen kijken of je aanmel den? Neem dan contact op met de Klup, telefoon 0182-527566 en vraag naar Laura Damen. Waddinxveen - Mevrouw drs. I.P.W.l. Wijers is op 1 oktober gestart met haar werkzaamheden als gemeentesecretaris van Wad dinxveen. Mevrouw Wijers (38) was tot haar benoeming in Waddinxveen één van de directieleden van de Direc tie Buitenruimte van de Dienst Stadsbeheer van gemeente Breda. Daarvoor was zij onder meer werk zaam als projectcoördinator bestuurs- en beheersinstrumenta rium bij de provincie Zeeland, als docente bestuurskunde en mana gement bij de Hogeschool 's Herto genbosch en als senior organisa tieadviseur bij» Deloitte Touche op het gebied van Overheidsmana gement Advies. Zij is afgestu deerd in Bestuurskunde aan de Erasmus Universiteit. Mevrouw Wijers treedt officieel op 1 november in functie na het for mele vertrek van de heer Loose. Tot die datum is zij waarnemend secretaris van de gemeente Wad dinxveen. Waddinxveen - De op dinsdag 1 oktober in het Anne Frank Cen trum gehouden culturele avond - de eerste van het seizoen 2002/2003 - was er één van muziek en dans. De avond was georgani seerd door de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. Voor de pauze kon den de circa zestig belangstellen den genieten van het streekaccor- deonorkest onder leiding van Paula van Wanrooy. Na de pauze was het de beurt aan de Noord- wijkse entertainer Paul Sellers, die binnen korte tijd een aantal men sen op de vloer kreeg voor een polonaise en een dansje. De eerstvolgende culturele avond wordt gehouden op dinsdag 5 november. Toneelvereniging Gri mas uit Gouderak voert dan de klucht "Goud eerlijk" op. Boskoop - Stichting Ontmoetings centrum Snijdeiwijk organiseert, in samenwerking met de country line dancers Wild Eagle, een cursus line dansen voor voIwassenen.De lessen vinden plaats in het Praa- huis aan de Bosweg, zaterdag van II.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie; 0172-216386. Waddinxveen - Autoclub de Gouwe Rijders houdt donderdag 10 oktober een kaartavond in De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur; het klaverjassen begint om 20.15 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Waddinxveen - Bij de Rank wordt zondag 13 oktober vanaf 18.30 uur een jeugddienst gehouden in het Coenecoop College. In deze dienst gaat de eigen predikant ds. M.A. Bos voor. Muzikale medewerking wordt verleend door het koor Re Joice uit Den Haag. Het thema van de dienst is; "Jij bent gezien!" Waddinxveen - Voor de jeugddisco in de Paddestoel vrijdag 18 okto ber zijn geen kaartjes meer ver krijgbaar. In de voorverkoop zijn de kaartjes uitverkocht. Voor meer informatie: www.paddestoel.nl.nu Boskoop - Wat heeft Naktuinbouw met water te maken? Niets. Maar het zijn wel twee onderwerpen, die worden behandeld op de extra ledenvergadering van Kring Bos koop. Deze vergadering wordt gehouden op donderdag 17 okto ber in de Rozenburcht. Aanvang 20.00 uur.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13