Inzage in handhavingdossier openbaar? Spetterend debuut Rolling'90 tijdens WK Stuivertje wisselen bij schakers Groeneweg onderuit Brandweer Zevenhuizen beste van de "Tien Gemeenten" f Vurig pleidooi voor haalbaarheidsonderzoek Extra middelen voor de Milieudienst Midden Holland Zevenhuizen I^TÊvEN H U IZE~n" moerkapelle Gem. Zevenhuizen-Moerkap Hart van Holland 9 oktober 2002 ZEVENHUIZEN MObRKAPELul Door Karin Heeren Moerkapelle - Tijdens de vergadering van commissie I (in dorpshuis Op Moer vanwege de verbouwing van de raadszaal in het gemeentehuis) heeft de heer H. Schou ten aandacht gevraagd voor de openbaarheid van stuk ken. In een vorige commissievergadering had de heer Schouten al gevraagd of bedoeld dossier een openbaar stuk was en of de commissie met hem eens is dat hij het desgevraagd dan ook in mag zien. De commissie was in die vergadering unaniem van mening dat openbare stukken dan ook ter inzage beschikbaar moeten zijn. De heer Schouten heeft inmiddels de ervaring opgedaan dat hij, ondanks deze mening van de commissie toch geen inzage krijgt in het dossier, ondank vooraf telefo nisch overleg en het feit dat er unanieme meerderheid in commissie had gezegd dat hij dit wel kon doen. De irritatie van de heer Schouten was bij gelegenheid van de tweede inspreekbeurt over hetzelfde onderwerp dan ook voelbaar. De heer Mes, zowel griffier als gemeentesecretaris, heeft toegelicht waarom dit aan de orde is geweest. De heer Mes stelde dat de commissie geen besluiten neemt maar advies aan het college uitbrengt. In collegeoverleg is besloten dat advies naast zich neer te leggen en eerst advies te vragen aan een extern deskundige omdat de wet op openbaarheid van bestuur hier mogelijk in strijd is met de wet op de privacy. Na het advies van de extern deskundige zal het college hier nader over besluiten. Moerkapelle - Het voorstel voor het beschikbaar stel len van 50.000 euro ten behoeve van een haalbaar heidsonderzoek voor nieuwbouw van de basisscholen in de kern Zevenhuizen kwam de wethouder in eerste instantie op flink wat kritiek te staan van de commis sieleden. De heer De Bruin (WD) stelde dat bij het for muleren van de onderzoeksopdracht in ieder geval niet gelijk de conclusie genoemd zou moeten worden en de heer Bac (SGP) vond het voorstel in eerste instantie nog niet rijp voor de raadsvergadering. Hij wilde geen 50.000 euro uitgeven op basis van een A4-tje. De heer Van der Kooij (CDA) vond dat het voorstel eerst eens goed voorbesproken moest worden binnen de commissie. Mevrouw Spekman (PvdA) was juist blij met het voorstel en wilde alleen van wethouder Zijderhand weten woarom deze tegen het voorstel was geweest binnen het college. Wethouder Van der Stee, verantwoordelijk voor onder wijs en de huisvesting, hield een vurig pleidooi waarin hij stelde dat het tijd was voor actie: "Als u een bezoek brengt aan de scholen komt het woord renovatie niet meer bij u op." Daarmee hield de wethouder de com missieleden voor dat de gemeente zijn verantwoorde lijkheid dient te nemen. De wethouder wil laten onder zoeken of er een combinatie mogelijk is van nieuw bouw voor de beide basisscholen waarbij sommige faci liteiten door beide scholen gebruikt kunnen worden als bijvoorbeeld een gymzaal en daarbij nieuwbouw van een aantal woningen. Het onderzoek is erop gericht te kijken of een en ander financieel haalbaar is. De commissie vond na het pleidooi van de wethouder het onderwerp geschikt voor behandeling in de raad. De heer Bac (SGP) zei daarover: "Het was een A4-tje maar u praat er gauw drie A4-tjes bij." Moerkapelle - Tijdens de commissievergadering heeft mevrouw Nuhoff van de Milieudienst Midden Holland de commissie een blik gegund in het wel en wee van de dienst. Zij hield een technisch verhaal over het de manier waarop begin 1996, het moment dat de Milieudienst geen rijksoverheidsdienst meer was maar dat de verantwoordelijkheid direct bij de gemeenten kwam te liggen, door een rekenmodel van de VNG er veel minder geld beschikbaar was voor de uitvoering van de taken. Dit betekende overbelasting van de dienst en de frustratie dat niet alle wettelijke taken naar behoren kunnen worden uitgevoerd wegens gebrek aan middelen. Mevrouw Nuhoff is is sinds januari dit jaar bezig om een herberekening te maken en zodoende vast te stellen hoeveel middelen er nodig zijn om de dienst weer goed te laten functioneren, zodat alle wettelijke taken uitgevoerd kunnen worden en niet meer dan dat. Concreet komt dat er voor de gemeente op neer dat er veel meer geld nodig is en hiervoor zal het voorstel binnenkort gedaan worden. Na discussie met de commissie was wel duidelijk doler dan ook meer en beter overleg en voorlichting zou zijn door de Milieudienst Midden Holland. "W. Moerkapelle -Het debuterende team van Rolling'90 kwam zeer gespannen maar ook uiterst gemotiveerd aan in het Duitse Wuppertal. Jong en onervaren maar zeker van plan een goede indruk achter te laten, reden zij bij de showcompeti tie een foutloos programma met een puntenwaardering tussen de 7.5 en 8.2. Een zeer nette waardering en met de meer artistieke inbreng die er in het nieuwe grote groepsnum mer komt een basis om volgend jaar bij de top aan te sluiten. De verwachting voor het formatie nummer lag nog hoger, zou het mogelijk zijn de topprestatie van de Europese Kampioenschappen te evenaren of zelfs te verbeteren? Het hoogst te behalen beoordelingscij- fer is een 10, Rolling'90 presteerde het om tussen de 8.5 en de 9.3 te scoren. Met deze score kwam het team op een zesde plaats, voorwaar een zeer sterk debuut. Het team werd door kenners omschreven als een ruwe diamant, die nog gepolijst moest worden maar dan alles in zich had om bij de beste drie te eindigen. De Nederlandse Kampioenschappen voor Show en Formatie vinden 2 november plaats in Gouda. Moerkapelle - De senioren van Schaakvereniging Moerkapelle speelden ronde 5 van de onderlinge competitie. De nummers 1 en 2 van de ranglijst, Ben van Geffen en Hugo van Elteren, besloten na 17 zetten tot remise. Hierdoor heeft Hugo de eerste positie weer van Ben overge nomen. Gerard van Ommeren verde digde heel sterk tegen de felle Arno Luinenburg, die op het einde net iets te kort kwam. Dick Bac kwam met zwart een pion voor tegen Marcel de Haan. Het eindspel was nog niet helemaal duidelijk toen Marcel plots zijn loper kwijtraakte en opgaf. Bou- dewijn Weijermars, goed op dreef, pakte wat materiaal mee tegen Maarten Vroegindeweij, die ook nog eens in tijdnood kwam. Dat was te veel voor de voorzitter. De jonge Ste fan van der Zalm verschalkte verras send de sterker verwachte Kevin Bakker. Gerrit van Meeteren pakte zijn eerste overwinning tegen Sjaak Kouwenhoven en Wim Westerman deed hetzelfde tegen Freek Hofman. Overige uitslagen: Wim Vroeginde weij - Wouter Vroegindeweij 0,5- 0,5;Christiaan Noorland - Andre Cor- peleijn 0,5-0,5; Matthias Freeke - Maarten Pilgram 0-1; Michiel Rensen - Pieter Perdijk l-O; Jacques de Lange - Ron Droog 0-1; Kees van Vuu- ren - Dirk Molenaar 1-0; Arie Hoog- duijn - Henk Doornhein 1-0. De stand bovenaan: 1. Hugo van Elte ren; 2. Ben van Geffen; 3. Gerard van Ommeren; 4. Andre Nieuwlaat; 5. Dick Bac. De jeugd speelde ook de vijfde ronde. De favorieten Matthias Free ke en Pieter Perdijk deden goede zaken. De eerste versloeg Stefan van der Zalm, de tweede Jojanneke Weijermars. Uitslagen: David Bon tenbal - Marius van der Torren IF Remco Vollebregt - Jan van den Hoek 1-0; Dirk-Jan van den Berg - Thijs van der Torren 1-0; Job Noorland -u» van de Hoven 1-0; Thomas Roest - Arjan van den Bergh 0-1; Walter vu den Berg - Daniel Vente 0-1; An* Oudijk - Wietse van Leeuwen Robin Visser - Hielke Hendrikse' Bas Schoemaker - Gerben Kooi]11 De stand aan kop: 1. Matthias rr ke; 2. Pieter Perdijk; 3. J°)an"er Weijermars; 4. Remco Vollebregt. Stefan van der Zalm. Voetbal Zevenhuizen - In een slechte wed strijd, geleid door een matige scheidsrechter, ging Groeneweg voor de tweede keer dit seizoen onderuit. Na de 3-1 nederlaag in Hil- legersberg tegen het fysiek sterke SMV is Groeneweg in het rechter rijtje beland. Voor de rust was de wedstrijd nauwelijks het aanzien waard. Veel balverlies aan beide kan ten en nauwelijks goed opgezette aanvallen brachten het niveau van de wedstrijd naar een bedenkelijk peil. Het vele balverlies zorgden er wel voor dat voor beide doelen kan sen ontstonden. Aan Groenewegzij- de was Guido Stuurman nog het dichtst bij een doelpunt toen hij na, eindelijk wel een goed uitgevoerde aanval, goed inkopte maar de kee per miraculeus redding bracht. Ook Rick van Yperen kreeg nog een kans om de voorsprong op het bord te brengen. Daarmee is alles gezegd van de eerste helft. Na de thee kwam de 1-0 van invaller Dennis van Vliet eigenlijk uit de lucht vallen. Er bra ken vijf minuten aan waarin Groene weg de wedstrijd had moeten beslis sen. Weer Dennis van Vliet, Kevin Zijderhand en ook invaller Alexan der Vroegop hadden de wedstrijd op slot kunnen, nee moeten gooien. De ommekeer kwam na een overtreding van Peter Zijderhand in het eigen strafschopgebied met als gevolg een penalty tegen, de 1-1 op het score bord en Groeneweg met 10 man ver der. Zijderhand kreeg na deze situa tie zijn tweede gele kaart. De gerou tineerde Rotterdammers maakten toen gretig gebruik van de numerie ke meerderheid en onderstreepten dit door een kwartier voor tijd, na vermeend buitenspel, een voor sprong te nemen. Deze treffer werd vijf minuten voor tijd nog gevolgd door een derde treffer na een fout van Marco Terpstra. Er is na vijf wedstrijden nog geen man overboord maar het wordt nu oppassen geblazen voor de Zeven- huizenaren. Het blijkt dat Groene weg in deze klasse kan overleven maar dan zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden. Zondag kan een goede stap gezet wedstrijd naar herstel. Dan komt het Rotterdamse VOC op bezoek. Deze ex-3e klasser staat een punt achter op Groene weg. Het is zaak dat Groeneweg de rijen sluit en weer net zo onbevan gen en fel gaat spelen als in de bekerwedstrijden en oefenwedstrij den. Reeuwijk/Zevenhuizen - Brandweer Zevenhuizen werd zaterdag 28 sep tember rond 15.00 uur opgeroepen voor een brand aan boord van een werkschip in Reeuwijk. Het schip zou liggen terhoogte van de surfclub aan de Reeuwijkse Houtwal. Onder- naar naar het schip kregen de brandweermensen te horen dat er zich nog een persoon in benarde omstandigheden bevond. Aangeko men op de plek des onheils bleek er zich een ongeval voor te hebben gedaan met de laadkraan van het schip; hierdoor was de matroos vast geraakt onder de last van de kraan. Als gevolg van de ontstane conster natie had een aanwezige monteur per ongeluk met zijn lasbrander een bak met allerhande touwwerk in brand gestoken. De monteur heeft nog getracht het brandje zelf te blussen en liep hierbij brandwon den op aan zijn arm. Dit alles speelde zich af in het kader van de onderlinge kringwedstrijden. Negen brandweerkorpsen streden om de titel "Winnaar Tien Gemeen ten", het tiende korps organiseert de wedstrijd. De brandweermensen worden tij dens de wedstrijd beoordeeld op hun kennis en vaardigheden door een vakkundige jury. Aangemoedigd door het publiek aan de wal bleek de ploeg uit Zevenhuizen dit jaar de beste. Het is zeker 12 jaar geleden dat Zevenhuizen de eerste prijs mee eerstë naar huis nam. Door dez (J1 plaats mag brandweer Zeve naar de finalewedstrijd w nieuw opgerichte regio „t Midden op 26 oktober in 1 ven. ,pn.Motf (foto brandweer Zevenhuizei kapel le).

Hart van Holland | 2002 | | pagina 14