Job Meijndert wint ballonnenwedstrijd Winstwaarschuwingen bederven beursweek Karin Koster: 1SBB9 Effecten De Alles in één Polis: Kostbaarheden Zevenhuizen-Moer De bank waar je lid van wordt Weeknieuws agenda Hart van Holland 9 oktober 2002 4e jaargang nummer 185 voor u, van en door uw bank De kenmerken Rabofoon: 8 oktober 21 t/m 25 oktober oktober Bezoekadressen: Rabo orderlijn: Openingstijden Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: elpdesk Internetbankieren: Service centrum verzekeringen: Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Rabobank Tijdens het Oogstfeest heeft Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle een ballonnenwedstrijd georganiseerd. Op deze dag zijn honderden ballonnen met wed strijdkaart de lucht in gegaan. De ballon van Job Meijndert heeft de langste afstand afgelegd. Zijn ballon is in Akmarijp (Friesland) terecht gekomen. Afgelopen week kreeg Job zijn prijs overhandigd. Er is voor hem een Jongerenreke- ning geopend en daarop is vast de eerste 50,- gestort. Daarnaast kreeg hij een echt Rabobank- horloge. Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Bij een gebrek aan bedrijfscijfers waren het vooral enkele neerwaart se bijstellingen in de winstverwach tingen en de slechter dan verwach te macrocijfers, die het beurssenti- ment in de afgelopen verslagweek bepaalden. De verschillende beurs- graadmeters sloten daarnaast een bijna rampzalig kwartaal af. De Amerikaanse ondernemingen Phi lip Morris en SBC Communications beten het spits af voor wat betreft de winstwaarschuwingen. Tabaksprodu cent Morris gaf aan dat de hogere marketing- en promotieuitgaven om het marktaandeel ten opzichte van discountmerken te beschermen debet zijn aan de neerwaartse bijstel ling. Telecomconcern SBC Communi cations sneed niet alleen in de eerder afgegeven prognoses, maar ook in haar personeelsbestand.De reacties in de vorm van een onderstreping van de eerder afgegeven verwachtingen waren daarna niet van de lucht.Ook in de Verenigde Staten herhaalden onder andere conglomeraat General Electric en producent van consumen tengoederen Procter Gamble hun prognoses. SBC's concurrent Verizon meldde eveneens vast te houden aan de eerder afgegeven verwachtingen. In Nederland meldde het CBS vervol gens dat het derde kwartaal van 2002 het slechtste kwartaal voor beleggers was geweest sinds de Tweede Wereld oorlog. Ook andere beursgraadmeters bleken dramatisch te hebben gepresteerd. Toch was er ook positief nieuws. Zo liet het Amerikaanse computercon cern Dell weten de verwachtingen voor omzet en winst per aandeel voor het lopende kwartaal te hebben ver hoogd. Voor wat betreft de omzet laten servers en dataopslag de hoog ste groei zien. Het kostenbesparings programma ligt op schema, waardoor het kostenniveau dit jaar met ruim USD 1 miljard zal dalen, zo meldde de onderneming. In Nederland nam ASML tijdens een tweedaagse ana listenbijeenkomst de zorgen over de liquiditeitspositie weg. Met de reduc tie van het werkkapitaal alleen al moet de chipmachinemaker een obligatie lening, die in oktober 2004 afloopt, kunnen terugbetalen. Ook handhaaf de ASML de eerder afgegeven prog nose voor de tweede helft van 2002. Het fonds kreeg bovendien de wind in de rug van een adviesverhoging door Bank of America. In deze periode nemen we in het Hart van Holland wat verzekerings- vormen nader onder de loep die uw Rabobank voor u in petto heeft. Deze week is dat de Kostbaarhe- denverzekering, een onderdeel van de Alles in één Polis, Rubriek Wonen. Kostbaarheden. Het woord zegt het al: voorwerpen die geld gekost hebben, veel geld soms. En vaak is kostbaar ook dierbaar. Daarom is het goed om uw sieraden, uw kunstvoorwerpen, maar ook uw foto- en filmapparatuur of uw piano apart te verzekeren. In enkele gevallen dekt een inboedelver zekering een klein gedeelte van dit soort schades, maar het blijkt helaas maar al te vaak dat een schade niet verhaald kan worden. Een kostbaarhedenverzekering kost zo weinig en betekent zo veel. De zekerheid vooral, dat bij diefstal, ver lies of beschadiging uw kostbaarhe den vergoed worden. Interpolis biedt u een uitstekende kostbaarhedenver zekering, die u overigens alleen afsluit als uw inboedel al bij Interpolis is ver zekerd. Het verzekeringsgebied omvat de hele wereld. Alleen voor schilderijen en dergelijke beperkt de verzekering zich tot de woning. De kostbaarhe denverzekering van Interpolis betaalt uit als uw dierbaar bezit is kwijtge raakt of beschadigd, door alle moge lijke oorzaken van buitenaf, behalve dan natuurlijk opzet, normale slijtage en dergelijke. Twee verzekeringsvormen 1Op basis van taxatie: bijvoorbeeld sie raden, juwelen, bont, schilderijen. Bij totaal verlies wordt het verzekerde bedrag uitgekeerd, onder aftrek van de waarde van eventuele restanten. 2. Op basis van nieuwwaarde: bijvoor beeld foto- en filmapparatuur, muziekinstrumenten en geluidsap paratuur, niet ouder dan drie jaar. Bij totaal verlies wordt de nieuw waarde vergoed, behalve als de dagwaarde op het moment van de schade minder is dan 40% van de nieuwwaarde. In dat geval wordt de dagwaarde uitgekeerd. De premie is afhankelijk van de manier waarop u verzekerd bent en de aard van de kostbaarheden. Wilt u méér weten, neemt u dan con tact op met één van onze adviseurs. Belt u ons voor een afspraak, (0180) 63 73 83. De komende weken schenk ik op deze pagina aandacht aan het onderwerp pensioen. Een onder werp waar ik als pensioenspecialist van de Rabobank dagelijks mee te maken heb. Wilt u meer informatie, belt u mij dan gerust. Ik ben telefo nisch bereikbaar onder nummer: 0180- 63 73 24. Elke inwoner van Nederland krijgt AOW, ongeacht nationaliteit, burger lijke staat of inkomen. Desondanks is de AOW niet voor iedereen gelijk. Gehuw den krijgen ieder 7.281 euro (exclusief vakantiegeld) en een alleenstaande krijgt 10.570 euro. Per jaar, tussen het vijftiende en het vijfenzestigste levens jaar, bouwt iedereen twee procent AOW op. Wie vijf jaar als expat in het buitenland werkt, verliest dus tien pro cent van zijn AOW en zijn partner, als die meeverhuist, ook. Bovenop de AOW bouwt tachtig pro cent van alle werknemers een aanvul lend pensioen op bij de werkgever. Een op de vijf werknemers moet naast de AOW zelf voor de oude dag zorgen. Een pensioenfonds houdt altijd rekening met de AOW-uitkering. Voor dat deel van het salaris wordt geen pensioen opgebouwd, in jargon franchise genoemd. Een werknemer kan bij zijn baas per jaar 1,75 procent van zijn bru tosalaris minus de AOW-franchise aan ouderdomspensioen opbouwen. Het is belangrijk om uit te vinden wat het pensioengevend salaris is. Provisie en leasebakken tellen doorgaans niet mee. (Deel 3) De franchise staat niet vast. In de regel stellen pensioenfondsen het franchise- bedrag vast op tienzevende maal de huidige AOW-uitkering, maar dat is niet verplicht. Een werkgever mag zijn eigen franchise bepalen. In praktijk blijkt dan ook dat de AOW-franchise per werkgever varieert tussen de 9.000 en 16.000 euro. Let goed op bij het veranderen van werkgever, want een hoog franchisebedrag leidt tot een flink tekort in de pensioenop bouw. Net zo belangrijk is te weten of het pensioen is gebaseerd op het middelloon of eindloon. Bij het middelloon krijgt de werknemer op 65-jarige leeftijd een uitkering over het gemiddeld verdiende loon, terwijl bij de eindloonvariant de pensioenuit kering is berekend over het laatstver diende loon. Dat maakt nogal verschil. Snelle carrièremakers hebben baat bij een eindloonregeling. Wolffensperger van pensioendesk: 'Soms kan een overdracht naar een andere pensioenregeling ook profijt opleveren. Probleem is dat mensen de reglementen vaak niet snappen. Er zijn'bedrijven die een populaire versie beschikbaar hebben, maar over het algemeen is de taal van de pensioen fondsen totaal onbegrijpelijk'. Dat is jammer. Het is voor mensen belangrijk te weten of ze een pensioentekort oplopen. Wie niks weet, kan ook geen actie ondernemen. Als pensioenspeci alist kan ik daarbij helpen en meer inzicht geven in de persoonlijke pensioenopbouw. Proef met Random Reader computernetwerk Studenten en medewerkers van) twee hogescholen kunnen binnen kort met hun Random Reader inloggen op het computernetwerk van de school. In november 2002 start een pilot waaraan de Rabo bank, ABN Amro, de bedrijven Surf net, Surfdiensten en twee hoge scholen deelnemen. Onder de voorlopige werknaam Niegebach (Niet Gebonden Bancair gebruik Chipknip) kunnen studenten en medewerkers van de Saxion Hoge school en Hogeschool Inholland (vestiging Diemen) met de Random Reader inloggen op het computer netwerk van beide scholen. Hier door kunnen zij voortaan ook vanaf thuis hun e-mail uitlezen, zich inschrijven voor tentamens, tenta menresultaten opvragen en goed koop computersoftware kopen. Alleen klanten van Rabobank en ABN Amro kunnen aan de proef meedoen. 500.000ste motorrijtuigenverze kering Interpolis Onlangs sloot Interpolis de 500.000ste motorrijtuigenverzeke ring af bij de Alles in één Polis. Alle betrokkenen werden bij deze gele genheid flink in het zonnetje gezet De klant kreeg een Kurhausarrange ment cadeau en het betrokken Rabobank-filiaal kreeg een cheque ter waarde van 1.000 euro die zij aan een goed doel mogen besteden. De cliëntadviseur mag zijn talent beproeven op een circuit voor een slipcursus. Interpolis was afgelopen jaar de sterkst groeiende Nederland se autoverzekeraar. Het concern ver zekerde 775.000 motorvoertuigen, waarvan 120.000 via Sterpolis. Daar mee is Interpolis één van de grootste aanbieders in de markt. World's Safest Bank Award voor Rabobank Het Amerikaanse magazine Global Finance heeft voor de tweede keet de award voor de World's Safest Bank' toegekend aan de Rabobank Jaarlijks doet dit blad onderzoek onder banken en kent vervolgens het predikaat toe aan de mees1 betrouwbare bank. Het onderzoek van Global Finance is gebaseerd op de bevindingen van de ratingbuff" aus Moody's, Standaard Poor sen Fitch IBCA. Dat resulteerde dit ja» opnieuw in de 'World's Safest Ban award voor de Rabobank. De ph<- werd uitgereikt door Global Finance uitgever Joseph Giarraputo tijdens een bijeenkomst in Washington Wouter Kolff, directeur van Ra 1 bank International nam de awat met genoegen in ontvangst. Bijeenkomst Cijfers Trends Spaarweek I Floriade 6 april t/m 2°

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2