.weker Siem Hoogeveen: "Mij krijgen ze niet weg" Barnek wj toos Jota week end Scouting Mr. van Daalgroep Solidariteitsproducten in bibliotheek Boskoop Boskoopse band D.I.N.S.dag in de Rozenburcht Bijbelstudieochtend Bingo voor senioren Bloembollenactie Excelsior Boskoop Opbrengst collecte Dierenbescherming Kinderactiviteiten Tfl/ADDINXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 16 oktober 2002 pagina 11 l&g^WËsÊÊ nonr Frits Bromberg Boskoop - "Toen 28 februari van dit jaar de eerste paal de grond in ging, had ik met daverend succes het hele traject van vergunningen doorlopen. Nu staat er een bedrijf - op het (toekomstige) PCT-terrein, grenzend aan het International Trade Centre - een kwekerij van klimplanten op 4,7 ha, bestemd voor de betere tuincentra, waar van de verkoop inmiddels in volle gang is. Mij krijgen ze niet weg, met geen tien paarden, voor mijn part tien bulldozers. Maar voorlopig ben ik wel de enige." Er kan zelfs nog een (grim)lachje af, wanneer Siem Hoogeveen uit- jt, waarom hij en met hem S.A.J. Hoogeveen b.v., voorlopig wel de enige is met zijn kwekerij, een van de grotere, op deze kale vlakte. 4 4 Als het gezond verstand zege viert, worden in een eerste fase nog eens 40 ha bebouwd en later, totaal 170 ha. Vijftig procent onder glas, vijftig procent koude grond. Ik heb niet voor niets voor miljoenen euro's geïnvesteerd." Om de situatie rond deze woeste vlakte en in deze tijd nogal naar geestig aandoend gebied goed te kunnen begrijpen, dient de geïnte resseerde ten minste rechten te heb ben gestudeerd, met als hoofdvak bestemmingsplannen. Enige kennis van ministeriële en provinciale beslissingen strekt bovendien tot aanbeveling, alsook de instelling dat de belangstellende zich nergens over dient te verbazen. Hoogeveen gaat terug in de tijd, ervan uitgaand, dat de economie van de gemeente Boskoop in hoofd zaak drijft op boomkwekerijen en dat deze gemeente heeft gekozen voor krachtige ondersteuning van deze tak van industrie onder het kopje "Scenario 2015 Sierteelt+". Siem: "Toen de gemeentelijke plan nen werden geboren om een nieuw terrein te ontwikkelen voor de boomkwekerij, grenzend aan het 1TC, was ik vermoedelijk de eerste die daarop reageerde en daarmee ook de eerste die alle vergunningen bij elkaar sprokkelde. November KERKDIENSTEN - 20 oktober Waddinxveen RK. kerk St. Victor 9.30 uur uucha- ristieviering. RK. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur woord communieviering. Geref. kerk 9.30 uur ds. A.F. de Oude. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. A.S. van der Lugt; 16.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. C van den Berg; 18.30 uur ds. M. de Boer in Souburgh. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. M.J. Koppe in GK. 0e Stek 9.30 uur ds. M D. van der Giessen. Geref. kerk 9.30 uur mw.drs. G.H. Kerssen; 18.30 uur ds. M.J. Koppe in GK Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. Vogel. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Lees- diensten. Vrijz. Prof. Gel. Gem. 10.00 uur jjiw.ds. M. Nieuwenhuis-den Duik. „yang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. Paul. MEDISCHE weekenddienst enthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart- n 7ru}^ buiten kantooruren 1 -00-8.00 uur, weekenden/feest agen): HuisArtsenPost Midden- olland (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182-322488. Apotheek Midden-Holland r™1! Ronsseweg 138 (tegenover e tsleuland-locatie van het Groene 698820iekenhU'S)' G°Uda' °182" - r-f. I BÜ gym Hoogeveen meer 2000 was ik er klaar voor. Provincie akkoord, minister Pronk akkoord, niets aan de hand. Toen." Volgt een ingewikkeld relaas waarin nota's voorkomen die voor buiten staanders volstrekt onbespreekbaar zijn, maar neerkomen op een ont wikkeling die goed is voor een klucht die een beetje toneelschrijver met gevoel voor Hollands doorzet tingsvermogen met beide handen zou aanpakken. Hoogeveen: "Minister Pronk, met een van die nota's die ik niet verder zal toelichten, ging dus akkoord met de kwekerij-plannen, tot hij een andere nota in handen kreeg waarin, zéér kort samengevat, kweken onder glas taboe was. Boskoop behoort tot het Groene Hart en in al dat groens wordt glas als ontsierend beschouwd. Dus weg met de plan nen, wie is de volgende." Gedurende die ontwikkeling was Hoogeveen al ruimschoots onder weg, met miljoeneninvesteringen. "Tot ik uit de pers begreep dat de minister op andere gedachten was gekomen vanwege dat glas. Ik kon niet meer terug, wilde niet terug en hoefde ook niet terug. Ik deed niet meer, dan waarvoor ik toestemming had gekregen, ook van de minister, al ging die het naderhand anders inzien. Maar dat was niet meer mijn probleem." De probleembal werd wel doorge- schopt naar 49 andere geïnteres seerden, die prompt pas op de plaats gingen maken. Hun plannen bleven, maar Veiligheidshalve gin gen ze niet tot de uitvoering daar van over omdat de minister op grond van een nieuwe nota zou kun nen ingrijpen. Hoogeveen: "We mogen verwachten dat medio 2003 het huidige kabinet alsnog groen licht geeft voor verde re ontwikkeling van het PCT. Het gaat niet om een boerenschuur, maar om een tuindergebied van totaal 170 ha, waarmee de economie van Boskoop jaren uit de voeten kan en de huidige versnippering wordt tegengegaan. Maar dan zal het gezond verstand van een andere minister wel moeten zegevieren." Verloren: 30/9 W'veen-Boskoop: gouden armband, pl. schakel. Tel. overdag 0182-617655 Lieve papa, hartelijk gefeliciteerd met je 40e verjaardag. Van Mohini en Manda xx Ja het is echt waar, mijn kletsmaatje wordt 40 jaar! Je kletsmaatje 18 okt. is het 30 jaar geleden dat oom wim en tante cobie in het huwelijk zijn getreden Boskoop - "CQ JOTA" zal weer een veel gehoorde kreet zijn tijdens het komende JOTA weekend. Het wil zoveel zeggen als 'ik ben op zoek naar andere JOTA groepen om een verbinding mee te maken' (CQ is de afkorting voor "seek you" ofte wel "ik zoek jou"). Een heel weekend zal de Scou ting Mr. Van Daalgroep, vanaf vrijdagavond 18 oktober mee doen met het wereldwijde, jaarlijks terugkerende, JOTA evenement. JOTA staat voor Jamboree On The Air en dit betekent dat met hulp van radio-zendamateurs veel scouting groepen uit de hele wereld via radio zenders en ontvangers contacten leggen met elkaar. Tijdens deze 'ver bindingen' worden allerlei ideeën, speltips en andere 'scouting'-aange- legenheden besproken. Andere activiteiten rond de JOTA zijn spelen voor de scouting jeugd die als thema communicatie heb ben. Ook wordt er, zoals ieder jaar, een hoge toren gebouwd die gebruikt wordt als zendmast. Hier worden alle antennes in geplaatst die nodig zijn om de verbindingen te kunnen maken. Op zaterdag is ieder een welkom op het clubhuis aan het Zwarte Pad om te kijken hoe het JOTA evenement werkt en hoeveel plezier de scouts eraan beleven. Boskoop - De tentoonstellingsvitri ne in de bibliotheek staat de komende maanden in het teken van producten uit de Derde Wereld. Tijdens de maand oktober is de vitri ne gevuld met 'eerlijke' koffie en thee plus een aantal artikelen die met koffie en thee te maken hebben. Voor de koffie die de Solidariteits- winkel verkoopt, krijgen de koffie boeren een vaste prijs. Van ieder pak Fair Trade koffie gaat 33% recht streeks naar de koffieboer. Deze prijs is aanmerkelijk hoger dan de prijs die andere koffieboeren ont vangen. Die koffieboeren kunnen door de lage koffieprijs op de wereldmarkt nauwelijks rondkomen. Verder wordt de vitrine opgeluisterd met producten van hout en zeep- steen uit onder andere Kenia. In november wordt de vitrine gevuld met speelgoed. Aan het Fair Trade speelgoed komt geen kinderarbeid te pas en de arbeidsomstandighe den van de werknemers is redelijk goed; bovendien ontvangen zij een eerlijke prijs voor hun producten. In december komen er in de vitrine cadeau-ideeën, waaronder sieraden en artikelen die in de kersttijd in trek zijn. Boskoop - Onder de titel "What's on the Radio?" organiseert de Bos koopse band D.I.N.S.dag haar inmiddels traditionele jaarlijks optredens in de Rozenburcht. Zeven jaar geleden werd het vijf jarig bestaan van de band gevierd met een thema-optre den. Er werd een programma samen gesteld dat slechts eenmalig te horen en te zien was en dat bleek de eerste aanzet tot een succesformule: inmiddels zijn de jaarlijkse thema optredens met titels als "de TopPop van de eeuw", "Let's spend the night together"en "The Rockopera's", bekend tot ver buiten Boskoop. Vorig jaar bleek de belangstelling zelfs zo groot dat de Rozenburcht in tijd van een week tweemaal volledig uitverkocht was. Het thema van dit jaar, "What's on the Radio?" is gekozen om in één optreden het publiek van meerdere muziekstijlen te laten proeven en genieten, zoals dat ook op de radio door de verschillende radiopro gramma's gebeurt. Zo passeren via een groot "radiopodium" diverse programma's als "candlelight", "de soulshow", "het betonuur", "radio tour de france" en "los vast". Behal ve de bandleden speelt een groot aantal gastmuzikanten mee. Omdat de belangstelling voor de avonden nog steeds groeit en beide avonden vorig jaar binnen een mum van tijd uitverkocht waren is beslo ten dit jaar drie avonden te organi seren. "What's on the Radio?" is te horen en te zien op zaterdag 23, vrijdag 29 en zaterdag 30 november in de Rozenburcht. Kaarten voor de optredens zijn te verkrijgen vanaf maandag 15 oktober op de volgende adressen: Cora van den Berg, Otweg 20 en Arjan van der Meer, Azalea laan 79 in Boskoop en Willem Aart man, dorpsstraat 50, Aarlanderveen. Waddinxveen - In de eerste twee weken na de herfstvakantie houdt Jazzdans- en Turnvereniging TOOS open lessen Baltiek voor jongens. Van maandag 28 oktober tot en met vrijdag 8 november zijn alle kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar welkom om mee te doen aan een van de vier Baltiek- lessen. TOOS is vijf jaar geleden begonnen met een nieuw uur, het was een combinatie van gymnastiek en bal- s porten en werd 'baltiek' genoemd. Sinds die tijd is het ene uur uitgegroeid tot de vier uren die het nu zijn. in het nieuwe seizoen heeft Toos een extra uur opge start. Deze vorm van gymnastiek en ballen wordt voorlopig alleen gegeven voor jongens in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar. Voor meer informatie: 0182-613839 of www.tooswaddinxveen.nl Waddinxveen - In de Morgenster- kerk aan de Sterreniaan 1 wordt woensdag 30 oktober een open vrouwen bijbelstudieochtend gehouden. De ochtend begint om 10.00 uur, de zaal is om 9.30 uur open. Er is kinderoppas aanwezig. Marleen Ramaker spreekt over het thema "Matheid: wat doen wij ermee?". Voor meer informatie: 0182-613818. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling seniorenwerk, houdt dinsdag 22 oktober een bingoavond in het Anne Frankcentrum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20,00 uur. Deze activiteit is toe gankelijk voor alle 55-piussers in Waddinxveen. Boskoop - De (jeugd)leden van Harmonie Excelsior houden maan dag 21 oktober een huis aan huis bloembollenactie houden. Van de opbrengst komt 40% ten goede aan de vereniging. Het jeugdbestuur van Excelsior hoopt daarmee een financiële bij drage te kunnen leveren aan de hoge kosten van opleiding van muzikanten. Freek Tasma, voorzit ter van het jeugdbestuur, coördin eert de actie binnen zijn club. "We gaan met zoveel mogelijk leden langs de deuren en vragen mensen of zij willen bestellen. Als wij de bloembollen gaan afleveren, in november, wordt er afgerekend. Dat betekent dat Excelsior geen financieel risico loopt en dat de mensen pas betalen als zij de bloembollen ontvangen". Voorzit ter Peter van den Berg is blij met het initiatief van het jeugdbestuur. "Een vereniging kan alleen draaien als iedereen, jong en oud, daar voor 100% aan meewerkt. Boven dien brengt Excelsior graag een vrolijke noot en met een beetje fan tasie kun je in een bloembol toch een vrolijke noot met een bloeien de toekomst zien". Voor vragen over de actie of voor bestellingen kan men contact opnemen met Freek Tasma (0172-231718). Waddinxveen - De opbrengst van de gehouden collecte van de Die renbescherming bedraagt €5.184,-. Het geld zal zorgvuldig worden besteed aan dieren die dit hard nodig hebben. Ook de actie "voedsel voor de zwerfdieren" is een succes gewor den. De organisatie bedankt collec tanten en gevers voor hun bijdra- ge.Voor informatie over het werk van de Dierenbescherming: 0182- 616519. Waddinxveen - In het kader van het project 'Brede School in de wijk Zuid', wordt binnenkort een acti viteit voor kinderen gehouden. Deze keer gaat het om een cursus 'Spelmateriaal maken'. De cursus start dinsdag 29 oktober en duurt vier weken. Voor meer informatie en aanmel ding: telefoon 0182 631932 of via e-raail sww@stww.nl.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11