Initiatiefvoorstel PvdA nog niet op agenda Handhavingsnota in commissie II Bijeenkomst stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Collecte Brandwonden Stichting Bloedgroep Herfstvakantie activiteiten Kinder boeken week activiteiten druk bezocht J! II muekkape^ Hart van Holland 16 oktober 2002 ZEVENHUIZEN Door Karin Heeren Moerkapelle - Tijdens de laatste raadvergadering had de PvdA een initiatiefvoorstel op de agenda laten plaatsen. Dit voorstel handelde over de verkoop van huurwonin gen door Woonpartners. Een meerderheid van de raad wilde echter het voorstel niet op dat moment behande len en wilde dat het eerst technisch besproken zou wor den tijdens een commissievergadering. De fractie van de PvdA ging daarmee akkoord mits het behandeld zou worden in de eerst komende commissievergadering, te weten die van maandag 7 oktober. De raadsleden gin gen akkoord en de voorzitter deed daarbij de toezeg ging dat het teruggebracht zou worden naar de agen dacommissie, waar hij zelf overigens ook voorzitter is. De behandeling van het initiatief voorstel stond echter niet op de agenda voor de commissievergadering van 7 oktober. Ook een ander agendapunt welke de fractie van de PvdA had ingebracht stond niet op de agenda. Mevrouw Spekman heeft voorafgaand aan de commissievergade ring nog geprobeerd het betreffende punt op de agenda te krijgen. Er werd inhoudelijk op het punt ingegaan, met name de behandeling van de Oranjestraat. Zij kreeg daarna een technische verhandeling van de heer Oosterhoff, die kon zeggen dat de behandeling op zich best in de commissievergadering van november behan deld kan worden omdat de gemeente "niet aan zet" is in de betreffende kwestie. Mevrouw Spekman was het niet met hem eens, zij stelde dat de bezwaartermijn op 30 oktober afloopt en dat de gemeente op zijn gezicht gaat als zij het wijzigingsplan aangaande de Oranje straat niet terughaalt bij de provincie. De heer Ooster hoff stelde dat de aannames van mevrouw Spekman niet juist zijn. De heer Zijderhand reageerde tijdens de discussie geïrriteerd en stelde dat mevrouw Spekman geen voorstelling van zaken moet geven van dingen die niet juist zijn. De heer Fermont (PvdA) gaf aan dat het nu dan het einde van de discussie is en dat dan wel gezien wordt hoe de situatie zich verder ontwikkelt. De heer De Bruin (WD) gaf aan voorzichtig te zijn met zijn opmerkingen omdat hij partij is in de kwestie, hij woont in de Oranje straat, maar dat het hem niet onmogelijk lijkt dat er een situatie ontstaat zoals die door mevrouw Spekman wordt aangegeven en dat de gemeente dan opnieuw "terug bij af" is. Moerkapelle - Tijdens de commissievergadering van dinsdag 8 oktober stond ter behandeling de gemeente lijke handhavingnota op de agenda. Met deze nota zou iedereen moeten kunnen opmaken, wat nou wel en niet kan binnen de gemeente. De nota geeft inzicht over zaken die de afgelopen jaren gecontroleerd hadden die nen te worden, en die niet of nauwelijks ter hand zijn genomen. De ambitie van het college zou met de nota duidelijk moeten worden, maar er blijft toch veel ondui- nk. De heer de Gooijer (SGP) hod in het stuk het nodige gemist. Wat zijn nou de criteria om wel of niet te hand haven, zo gaf hij aan. Hij zag in de in het stuk voorko mende term 'leedtoevoeging' een nieuwe variant van 'burgertje pesten'. Burgemeester Westendorp gaf daar op aan dat de politie met hun snelheidscontroles niet anders doet dan leedtoevoegen. "We kennen allen die reacties op 53 gereden, waar 50 kilometer is toege staan", zo verzuchtte de burgemeester. "Oh U krijgt er dus meerdere", concludeerde de heer De Gooijer. "Nou dan heeft u ze vast verdiend." De heer Aalderink (WD) had met toenemende vreugde de nota gelezen. Echter tot hij bij de kengetallen kwam die duidelijk maakten hoe veel medewerkers extra nodig zijn om het nieuwe handhaven werkelijkheid te laten worden. Hij zag in het stuk geen enkele onder bouwing voor deze extra mensen en de wijze waarop het georganiseerd moet worden bleef ook onduidelijk. Bij het lezen van de nota wordt duidelijk dat de extra formaties vooral gevraagd worden voor werkzaamhe den die niet direct het handhaven betreffen, maar voor al reguliere werkzaamheden van met name de afdeling VROM. De heer Freeke (ChristenUnie) vroeg zich af of niet helder geformuleerd had kunnen worden wanner W JS&K In i mMM wel of niet gedoogd gaat worden. Hij wilde een concre te doelstelling in de nota zien vastgelegd. Het mag niet zo zijn dat over 2 jaar blijkt dat deze nota niet meer dan een papieren tijger is, en er nog steeds louter via het piepsysteem wordt gewerkt, aldus Freeke. Ook vroeg hij zich af op welke wijze de jaarlijkse openbare rapporta ge inzake handhavingzaken actief naar de burger zal worden gebracht. De heer Boersma (CDA) beoogde slechts handhaving van regels waar mensen aan kunnen voldoen. Hij wilde beslist geen heksenjacht en begrip voor de burger. De heer Fermont (PvdA) wilde naast Ruimtelijke Ordening en veiligheid, ook milieu binnen de nota tot prioriteit gesteld zien. Daar naast had hij gesignaleerd dat inza ke de handhaving van Ruimtelijke Ordening alleen gesproken werd over illegale ingebruikname van gron den. Hij vond dat de term strijdig gebruik van grond en gebouwen meer recht doet aan hetgeen moet worden gecontroleerd. Zij fractiegenote mevrouw Spekman con stateerde dat de nota vooral aangaf wat de gemeente had moeten doen, maar niet gedaan heeft. "Daarnaast biedt deze nota nog steeds geen enkele zekerheid tegen willekeur en rechtsongelijkheid", aldus mevrouw Spek man. Verbolgen was zij over het feit dat anderhalf jaar na Volendam nog steeds niet iedere openbare ruimte binnen de gemeente blijkt te zijn voorzien van een gebruiksvergunning. Burgemeester Westendorp kon niet goed aangeven wanneer wel en niet gehandhaafd gaat worden. "Er wordt niet altijd bewust overtreden. Economische belangen en de menselijke maat gaan niet altijd samen met de keiharde regel." Aldus de burge meester. Hij zegde de commissie toe het stuk voor de behandeling m de gemeenteraad op een aantal punten aan te passen aan de wensen van de commissie. Moerkapelle - De Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle houdt woensdag 16 oktober, voor dona teurs en belangstellenden, een bij eenkomst in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De heer Kadiks zal deze avond een video tonen over gebeurtenissen en evenementen in Moerkapelle in de jaren '60 van de vorige eeuw. De heer Boertje vertoont een korte film van het bezoek van Koningin Juliana aan Moerkapelle in 1965. Na de pauze vertelt Rien van der Vorm, voorzitter van Natuur- en Vogel wacht Rotta, over de historie van het Rottemerengebied. Hij zal ook ingaan op mogelijke toekomstige ontwikkelingen. Oproep sport- en culturele verenigingen De stichting is van plan in het museum "Ons Verleden" een ten toonstelling te organiseren van de historie van het sport- en culturele verenigingsleven in Zevenhuizen- Moerkapelle. De organisatie stelt het zeer op prijs als zij de (tijdelijke) beschikking krijgt over voorwerpen, artikelen, foto's, schrifturen enz. ten behoeve van die tentoonstelling. Voor meer informatie: 0180-632792. Als je bloed geeft, hoer je bij een bijzondere groep mensen: de Mensen die iets van zichzelf geven om anderen te redden! H Meld ie aan «Is bloeddonor. Bei gratis 0800 - BLOEDBANK (0800 - 256332265) Sanquir* Bloedbank Zevenhuizen-Moerkapelle - In de herfstvakantie worden door Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland l.S.M. jeugdgroep Zevenhuizen-Moerkapelle een zaal voetbaltoernooi en kegel- en een pla- ystation wedstrijd georganiseerd. Het zaalvoetbaltoernooi vindt plaats op dinsdag 22 oktober in dorpshuis Swanla en begint om 10.00 uur en is om 16.00 uur afgelopen. Zevenhuizen - In de week van 6 tot en met 12 oktober gingen 55.000 col lectanten de straat op om geld bij een te brengen voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Zevenhuizen gingen collec tanten langs de deuren. Er werd een bedrag van 1170,96 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stel len de Brandwonden Stichting in staat om haar belangrijke werk voort te zetten. Alle collectanten en gulleI bedankt voor het mooie bedrag I bijeen werd gebracht voor de stn] tegen de littekens. De kosten zijn 5,- per team (bestaan de uit 5 spelers en een keeper). De leeftijd om mee te doen is 10 tot en met 14 jaar. Opgeven kan bij Main- street tot 19 oktober, of 06-12839280. Donderdag 24 oktober is op een groot scherm 2.00x2.00 de playsta- tion- en kegelwedstrijd in dorpshuis Op Moer. Van 19.00 tot 22.00 uur. Deze activiteiten zijn gratis, leder een jn de leeftijd an )f),tpt 16 jaar is welkom. Zevenhuizen - Aan de knutselacti- viteiten in de bibliotheek op woens dag 2 oktober deden 60 kinderen mee. Er werd naar hartelust gewerkt aan de vulling van de schatkist, het maken van boten en piratenvlaggen. Voor de schatkist werden ook kunst werken gebracht door de groepen 5 en 6 van _t Reigerbos. Aan de muur boven de tijdschriftenkasten hangen piratenvlaggen, deze gemaakt door kinderen van de Eendragt. Woens dag 9 oktober werd het Titanicspel gespeeld door ongeveer 25 enthousi aste kinderen. (foto: Bibliotheek Zevenhuizen -

Hart van Holland | 2002 | | pagina 12