Films in Kreater loudse Glazen in de St. Janskerk Koffieconcert met harpduo Kindertheater in Boskoop Jota weekend De 100e leerling voor Julianaschool Sjoelen Kinderboekenweek Dick Brunaschool Fietstocht voor senioren Filmavond Vrouwen van Nu Toneelavond met Grimas Kindermiddag in de Paddestoel Tentoonstelling Cyrill Koeleman in bibliotheek Hart van Holland 16 oktober 2002 pagina 19 waddinxveen/bo s koop (foto: Julianaschool jVacldinxveen - "De ontdekking van jde hemel" wordt vrijdag 18 oktober vertoond in Kreater. Een film van Jeroen Krabbé met onder andere Stephen Fry, Gillian Barge en Greg Rhse. Het verhaal van de driehoek srelatie tussen Onno Quist, Max Delius en Ada Brons die door enge len gemaakt en gebruikt wordt om de Stenen Talelen terug naar de hemel te halen wordt prachtig ver teld. Het tweede deel, waarin uitein delijk Quinten geboren is en op zoek gaat naar de Tien Geboden, moet het vooral hebben van de bijzondere Ipcaties en de toch al hoge snelheid waarin het verhaal verteld wordt, te toegang bedraagt 5 euro, pas 65+ in cjp betalen 4 euro. tie film "Harry Potter en de steen der wijzen" draait woensdag 23 poskoop - Stichting Boskoop Crea- pef organiseert op 28 oktober en 2 november een workshop over [Goudse Gleizen in de St. Janskerk In Gouda. pet beroemdste onderdeel van de pint Janskerk wordt gevormd door Pe zeventig gebrandschilderde glas- 'nioodramen die door hun aantal en pard van de voorstellingen uniek in pe wereld zijn. Geplaatst tussen prca 1530 en 1603 vormden zij al in fe zeventiende eeuw een toeristi sche trekpleister. Een derde deel pan de ramen dateert dus van voor fe deformatie en het feit dat ze die foerige jaren overleefd hebben, zegt Lel 'ets over de bewondering die pen er toen al voor had. Na de I elonnatie ging met zelfs gewoon L er, met Plaatsing, al werden de pnema s wel anders. der de schenkers van de glazen an voor de Reformatie treffen we adellijke beroemdheden aan, zoals de opstandige Willem van Oranje met zijn vrouw Anna van Saksen en diens gezworen vijand koning Filips II met diens vrouw 'Bloody' Mary Tudor. De beroemdste glasschilders waren de gebroeders Crabeth die voor twintig van de zeventig glazen in de kerk tekenden. De workshop omvat een lezing in het Praathuis op maandag 28 okto ber van 20.00 tot 22.00 uur en een excursie naar Gouda op zaterdag 2 november van 10.00 tot 13.00 uur, onder leiding van Evelien de Haan, histórice, verbonden aan het VW Gouda. Kosten: lezing 7.50; excursie 10,-. Bij de excursieprijs is de begeleiding inbegrepen, maar niet de overige excursiekosten (reis, verblijf, toe gang). oktober vanaf 13.30 uur in Kreater. De toegang bedraagt 2 euro. Harry Potter is opgegroeid bij zijn oom en tante en hem is altijd verteld dat zijn ouders onkwamen bij een auto-onge luk. In werkelijkheid waren zijn ouders befaamde tovenaars die door de wrede Lord Voldemort wer den vermoord. Nu ontdekt hij de waarheid, als hij een inschrijvings bevestiging krijgt voor de Hogwarts School of Wizardry. Zijn oom en tante, die hem jarenlang wegstopten in de kast onder de trap, willen niets met tovenarij te maken hebben, maar in de tovenaarswereld is Harry een begrip en hebben ze niets te ver tellen. Reserveren voor deze films kan bij Kreater. telefoon 0182-614422. Boskoop - In het Praathuis vindt zon dagmorgen 20 oktober het maande lijkse koffieconcert plaats. Dit keer is het opnieuw een uitzonderlijk concert. Want een optreden van twee harpistes is er in al de zestien jaar dat de Koffieconcerten bestaan pas een keer eerder geweest en dat was twaalf jaar geleden. Bijzonder is bovendien dat er, net als op het vori ge concert, nu ook weer een oud- Boskoper aantreedt: harpiste Carla Bos, ze was het laatst in Boskoop te horen op het winterconcert "Bos koop in Classics". Samen met de har piste Eva Tebbe vormt zij het duo Cambria, dat op het concert van zondag een typisch harpprogramma zal brengen, met muziek van harp- componisten als Marcel Tournier en Bernard Andres uit Frankrijk en John Thomas en Benjamin Britten uit Engeland. Op het concert zullen de musici de verschillende te spelen stukken mondeling toelichten. Het concert begint om 11.30 uur. Boskoop - Het Jeugdhuis en het Praathuis organiseren in de herfst- en in de voorjaarsvakantie gezamen lijk activiteiten voor de jeugd van 4 tot en met 11 jaar. In de herfstvakantie wordt gestart met een minimusical op dinsdag 22 oktober in het Praathuis en donder dag 24 oktober is er een bingo in het Jeugdhuis. "Stampot, een sprookjesmix" Het stuk "Stampot, een sprookjes mix" is een hedendaagse minimusi cal, gebaseerd op de bekende sprookjes. De musical speelt zich af in een surrealistisch decor. De voor stelling wordt gekenmerkt door interactie tussen de spelers en het publiek en kent veel komische momenten. De kinderen krijgen meerdere malen de kans om mee te spelen. De zaal van het Praathuis gaat om 13.30 uur open, de voorstel ling begint om 14.00 uur en duurt ongeveer een uur. De entree bedraagt 2,50. Alle kinderen van 4 tot en met 11 jaar zijn welkom. Boskoop - "CQ JOTA" zal weer een veel gehoorde kreet zijn tijdens het komende JOTA weekend. Het wil zoveel zeggen als 'ik ben op zoek naar andere JOTA groepen om een verbinding mee te maken' (CQ is de afkorting voor "seek you" oftewel "ik zoek jou"). Een heel weekend zal de Scouting Mr. Van Daalgroep, vanaf vrijdag avond 18 oktober meedoen met het wereldwijde, jaarlijks terugkerende, JOTA evenement. JOTA staat voor Jamboree On The Air en dit betekent dat met hulp van radio-zendamateurs veel scouting groepen uit de hele wereld via radio zenders en ontvangers contacten leggen met elkaar. Tijdens deze 'ver bindingen' worden allerlei ideeën, speltips en andere 'scouting'-aange- legenheden besproken. Andere activiteiten rond de JOTA zijn spelen voor de scouting jeugd die als thema communicatie heb ben. Ook wordt er, zoals ieder jaar, een hoge toren gebouwd die gebruikt wordt als zendmast. Hier worden alle antennes in geplaatst die nodig zijn om de verbindingen te kunnen maken. Op zaterdag is ieder een welkom op het clubhuis aan het Zwarte Pad om te kijken hoe het JOTA evenement werkt en hoeveel plezier de scouts eraan beleven. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling senioren, houdt dinsdag 22 okto ber een fietstocht voor de senio ren, de laatste van dit seizoen. Er is een tocht gepland van ruim 40 kilometer, richting Nieuwkoopse plasden/de Meije. Vanaf 9.15 uur kunnen deelnemers inschrijven in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad en een kopje koffie of thee drinken. Rond de klok van 10.00 uur is de start. Hal verwege de tocht is een pauze ingelast. De kosten voor deelname bedragen 2,50 per persoon (inclu sief 3 consumpties). Alle enthousi aste fietsers van 50 jaar en ouder zijn van harte welkom. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor meer informatie: 0182- 615555. Waddinxveen - De voorzitter van de Vrouwenraad in Waddinxveen, mevrouw Vermey, houdt dinsdag 22 oktober bij de Vrouwen van Nu een filmlezing over Aletta Jacobs. Aletta Jacobs, geboren in 1854, heeft zich na haar medische studie en promotie ingezet voor de ver betering van werkomstandigheden van winkelpersoneel en verbete ring van de hygiënische woonom standigheden. Zij beet de spits af in de strijd voor het ter beschik king stellen van voorbehoedsmid delen. Van 1883 tot 1919 voerde zij de strijd om het vrouwenkiesrecht aan en tijdens de eerste wereld oorlog zette zij zich in voor de vrede. Leden en belangstelleden zijn wel kom in de Marchandzaal van Zorg centrum Souburgh. Aanvang 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen €3,50. Waddinxveen - De culturele com missie van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk houdt dinsdag 5 november een toneelavond. Aan vang 20.00 uur. De avond wordt gehouden in het Anne Frank Cen trum en wordt verzorgd door toneelvereniging Grimas uit Goud erak. Opgevoerd wordt de klucht in drie bedrijven, getiteld: Goud eerlijk? Het stuk gaat over het feit dat geld niet gelukkig maakt, maar wel gemakkelijk is als je 't hebt. De entree bedraagt 3,-, inclusief een kop koffie of thee. Zaal open om 19,30 uur. Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging de Paddestoel kun nen kinderen tijdens de kindermid dag, die iedere woensdag van 13.30 tot 15.00 uur gehouden wordt, terecht voor het maken van 3d-kaarten, Deze middag is bestemd voor kinderen vanaf de leeftijd van 9 jaar. De entree bedraagt 0,60 voor leden, niet- leden betalen 0,80. Hobby- en cadeauinarkt Bij de Paddestoel wordt zaterdag 23 november een hobby- en cadeaumarkt gehouden. Er zijn nog enkele tafels vrij. Voor meer informatie: 0182-614715. Boskoop - fn de bibliotheek is tot 10 december een tentoonstelling van werken van kunstenaar Cyrill Koeleman uit Ter Aar. Cyrill Koele man heeft onder andere les gehad aan de kunstacademie in Amster dam. Daarnaast heeft hij kunstge schiedenis gestudeerd. Nadat hij jarenlang bezig geweest is in het bedrijfsleven (mode, kunstnijver heid en bloemen) is hij op 55-jarige leeftijd hiermee gestopt en heeft zijn tijd en energie gestoken in het schilderen. Hij schildert overwe gend figuratief en veel van zijn werk is verkocht. Hij begeleidt diverse groepen enthousiaste mensen die bij hem komen schil deren. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek aan de Babsloot. De koningin Julianaschool is gelegen rondom een patio. Er is veel ruimte om buiten en [binnen te spelen. Het beperkte aan- ftal leerlingen geeft een gezellige [sfeer. Iedereen is bekend met elkaar, bok is het organiseren van feestjes len uitstapjes met de hele school fcoecl mogelijk, dat gebeurt dan ook regelmatig. Dit jaar is gestart met een nieuw computernetwerk zodat [de kinderen van de onder- en boven bouw werken met de nieuwste pro gramma's die aansluiten op het les programma. Kijkochtend ledereen kan donderdag 17 oktober ban 10.30 tot 12.00 uur een kijkje op [de school komen nemen. Dan wordt [gevierd dat de 100e leerling is inge schreven en tevens wordt dan ten- koon gesteld wat de leerlingen tij- iens de projectweken van de kinder- wekenweek gemaakt hebben, s Middags is er een speurtocht in iet Gouwe Bos voor de hele school. Waddinxveen - De stand van de Wad dinxveen sjoelers ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. W. Slingerland jr. 140.600; 2. Jan Kersbergen 140.100; 3. Dick Dros 137.400; 4. Cor Faay 136.900; 5 Tine Lutgendorff 133.600; 6. Frans Bouwmeester 132.700; 7. André van Gemeren 132.200; 8. Henk van Beek 131.500. Klasse B: 1. Kees Kuypers 129.400; 2. Pascal van Gils 127.900; 3. Bas Koppenaal 125.200; 4. Adrie Faas 124.900; 5. David Sinnema 123.900 Klasse C: O. Supusepa 115.200; 2. Cor van Herk 115.200; 3. M. Renesse 115.200; 4. Dirk Faas 114.800; 5. C Slingerland 114.700. Klasse D: 1 Cor van Gils 108.300; 2. J. Gerlich 105.600; 3. Floor van Abshoven 105.000: 4. Cor Kersbergen 103.100- 5. Ans Endeveld 101.400. [Waddinxveen - De Koningin Julia- [naschool is één van de weinige klei- |ne scholen. De school heeft dit jaar [de honderdste leerling welkom [geheten. Waddinxveen - Bij de Dick Brunaschool is de afgelopen twee weken vee! aandacht besteed aan de Kinderboekenweek. In de vestiging aan de Zuidplashof werd de Kinderboekenweek woensdag 2 oktober geopend door het team dat een toneel stukje over de zee speelde, met kapitein Haak in de hoofdrol. De kinderen zongen daarna de openingsmars. Diezelfde dag werd aan de Sperwerhoek door elke groep een lied over de zee gezongen en door alle kinderen een openingslied. Daar na werd er in de groepen aandacht aan de boeken over zee geschonken en de bibliotheekcommissie had in de zalen ten toonstellingen met boeken over de zee ingericht. In beide vestigingen werd woensdag 9 oktober geknutseld over de zee Allerlei groepswerkjes werden gemaakt met als resultaat een bijzonder leuke tentoonstelling. Op vrijdag trad in beide vesti gingen als afsluiting het viswijvenkoor Sootje Visch" uit Zevenhuizen op. Aan het enthousiaste meezingen van de kin deren kon je zien hoe zeer zij van dit optreden genoten.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19