Rowah-dames als koploper de zaal in Groeneweg Bl-Linschoten BI Verlies Flyers dames 1 Kwiek wint opnieuw Overwinning voor Capricorndames Gelukkige Coenecooploop 19 oktober overwinning Be Fair G-team Weer dikke winst Waddinx veen BI Onverdiend verlies Groeneweg De Nederlandse Hyperventilatie Stichting SPORT Hart van Holland 16 oktober 2002 pagina 21 geeft vijf maal per jaar een tijdschrift over hyperventilatie uit. Nederlandse Hyperventilatie Stichting Handbal Voetbal Waddinxveen - Het C-team van hand balvereniging Rowah/Space stond tegenover Snelwiek uit Rotterdam, een tegenstander waar ze een paar weken geleden van verloren. Deze wedstrijd verliep gunstiger voor Rowah. Na een leuke wedstrijd behaalde het C-team haar eerste overwinning. Eindstand 10-6. Het Dl-team stond tegenover Ventu- ra3 uit Schiedam. Een tegenstander die in deze wedstrijd niet tot scoren kwam. Vermeldingswaardig was het mooie doelpunt van Caitiin Baank. Na een 7-0 voorsprong bij rust won Rowah deze wedstrijd met 17-0. Het jongste team van Rowah moet nog even wachten op haar eerste zege. In deze wedstrijd tegen Indus bleef de schade echter beperkt tot 0- 2. Rowah sloot de eerste helft van het buitenseizoen op zondag af met thuiswedstrijden tegen HVOS uit Spijkenisse. Als eerste was het de beurt aan het dames2-team. Dit team, spelend met de nieuwe voor treffelijk spelende doelvrouw Lies- beth Toonen gaat als koploper de zaalcompetitie in. In een aantrekke lijke wedstrijd die soms wat romme lig aandeed, kwamen de dames van Rowah al snel op voorsprong. Bij rust was de stand 5-0. Na rust kwam de tegenstanders nog wel terug maar Rowah gaf de overwinning niet meer uit handen. Eindstand 8-3. Bij de dames-Ajunioren ging het tot aan de rust gelijk op, deze brak aan met een nipte achterstand voor Rowah 6-7. Na rust kwam Rowah slechts eenmaal tot scoren. HVOS daarentegen wist vaak door snelle breaks het Rowah-doel te vinden. Na twee maal dertig minuten stond de eindstand van 7-18 op het bord. De heren-B speelden een extra wed strijd ook tegen HVOS. Dat dit team steeds beter gaat spelen was ook hier duidelijk, vooral het goede kee perswerk van Dominick van der Tas en de goede combinaties in het veld brachten de eindstand op 21-9. Als laatste wedstrijd stond het dames 1- team op het veld. Zij traden aan tegen de koploper. In een zwaar bevochten wedstrijd werd duidelijk waarom dit HVOS aan kop gaat. Overtredingen werden op een geraffineerde wijze uitgelokt waardoor Rowah veel vrije worpen tegen kreeg. De rust brak aan met een 3-6 achterstand voor Rowah. Na rust kwam Rowah, dat door het felle spel van de tegenstander vooral tegen zichzelf liep te spelen, niet meer tot scoren. Eindstand 3-11. Na de herfstvakantie begint voor Rowah het binnenseizoen. Een peri ode waarin Rowah haar thuiswed strijden speelt in sporthal de Dreef. Basketbal Voetbal Zevenhuizen - Na een kort avontuur in het eerste elftal van Groeneweg is Cor Buitenhuis junior terug in de B en begon meteen in de basis, 's Mid dags kon onder leiding van scheids rechter Ed Baars het duel beginnen. In het begin van de wedstrijd was het nog even aftasten voor beide ploegen. Dit was van korte duur want Bennie Kroondijk maakte een doelpunt na een schitterende actie. Na deze snelle score ging het even minder. De doelpunten bleven uit ondanks het goede spel. Tot Rob- bert-Jan van de Broek na een inzet van Michael van Yperen de bal toch achter de keeper van Linschoten kreeg. In de rust werd besloten dat Micha el van Maaren in plaats van Robin Nieuwenhuizen ging spelen. De tweede helft was nog maar net begonnen toen Robbert-Jan gebles seerd van het veld moest. Miquel van Haaren was zijn vervanger. Lin schoten begon meer aan te dringen en werden gevaarlijker. Het gevaar was van korte duur, want de spits van Linschoten raakte ook gebles seerd. Wisselspelers waren er niet, dus de kracht uit het elftal was weg. Ondanks dat Linschoten met tien man speelde vocht Groeneweg BI meer met zichzelf dan met de tegen stander. Twee overtredingen kosten Groeneweg ook nog eens twee gele kaarten. Alleen Roy Hoogendoorn had nog een paar goede acties bij de cornervlag en ook na een inzet van Michael van Yperen uit een corner kon de keeper van Linschoten niet gepasseerd worden. Michael van Yperen maakte uiteindelijk vlak voor tijd 3-0. Dames 1 vergat in de eerste periode te scoren en verloor van DAS uit Delft. Heren 1 verloor nipt in Hilver sum van Dunckers. Jongens Junio ren 1 redde het niet tegen Rijnmond basketbal. Dames 1 startte tegen DAS, de gedoodverfde nummer 1 van de competitie, goed en was gelijk waardig tot de vijfde minuut. Bij een stand van 9-8 raakte Flyers de weg kwijt, verdedigend ging het nog redelijk, maar aanvallend kwam er niets van de grond; eerste periode: 9-26. De navolgende periodes kwam Flyers weer in het ritme en toen ont stond een gelijkwaardige wedstrijd op hoog niveau. Via 17-20, 9-6 en 18- 20 kwam de eindstand 53-72 op het bord en konden de Waddinxveense dames treuren om de black-out in de laatste vijf minuten van de eerste periode. Topscoorders Anita van Unen en Mireille Raaphorst, beiden met tien punten. Heren 1 speelde, in de uitwedstrijd tegen Dunckers, geen goede wed- Tafeltennis Waddinxveen - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Kwiek heeft de uitwedstrijd tegen T0GB4 in Berkel en Rodenrijs met 3- i gewonnen. Het is de vierde over winning op rij voor Kees Vos, Wim van Wageningen en Ronald Verboon in de eerste klasse van de regionale competitie Holland-West. Ronald verboon was de sterke man in dit duel. Hij bleef ongeslagen en won, samen met Wim van Wageningen, ook het dubbelspel. Kees Vos won twee keer, Wim van Wageningen won n enkelspel. Kwiek2 deed, in de tweede klasse van de afdeling Gouda, goede zaken legen Ilac5. Met 7-3 bleven Coen van der Laan (3x winst), Marco Brook lyn (2x winst) en Frank van der Laan (lx winst) de Gouwenaren voor en nemen daarmee meer afstand van lantaarndrager Ilac. Kwiek4 gaat, in klasse 2-degradatie, duidelijk aan de leiding. De thuis wedstrijd tegen het Goudse Flamin- go_s-2 werd overtuigend gewonnen (8-2). Winst was er verder voor Kwiek-8 (9- 1, thuis tegen Reeuwijk-4), Kwiek-9 (6-4, thuis tegen het Nieuwkoopse TTVN-7), Kwiek-10 (3-7, uit tegen het Goudse Vriendenschaar-19) en Kwiek-12 (3-7, uit tegen Gouda-5). Het eerste juniorenteam won in Delft met 3-7 de uitwedstrijd tegen DHC-1. In de promotieklasse van de afdeling Holland-west gaat Kwiek-1, na vier speelronden, aan de leiding. Team 2 speelde thuis gelijk tegen opponent ATTC-1. Volleybal Zevenhiiizgf, - Na de verloren wed- ')a van vorige week had coach Boegheim een paar veranderin- ingebracht in de opstelling, de K ^'seOe Brandenburg weer op naar vertrouwde diagonaalposi- wam te staan. Dit leidde in de nimt set al snel tot een ruime 5 L j voorsprong. Aan het eind ■a j set ''eten de dames tegen- ;<;der Havoc vooral door eigen Werk bij komen. Desondanks sloten25-2irSte Wi"St af§e" !lerleatWeede se' werc' de tegenstan den 'rect, ondef druk gezet. Door ster .verdedigen kon spelverdeel- stere rvniC,ue ®'l' de middenaanval- refün i van Zaanen en Anke Boe- on i V °P maat aanspelen, waar- Won i?g!:nstander totaal geen ant- w°ord had: 25-11 De derde set had eenzelfde verloop, waarin Havoc volledig werd wegge speeld. Voor het talrijke publiek waren er leuke ralleys te zien, maar het was steeds Nesselande dat scoorde. Het wedstrijdverloop was dus niet spannend te noemen en de derde set werd met 25-10 binnenge haald. Na deze 3-0 stand volgde de altijd moeilijke vierde set. Hoewel deze aanvankelijk gelijk opging, door een kleine opleving bij Havoc en wat foutjes van Nesselande werd deze set toch makkelijk gewonnen met 25-20. De 5 punten waren binnen, zodat er uitzicht is op de bovenste plaatsen op de ranglijst. Donderdag 17 oktober spelen de Nesselandedames om 20.00 uur in dorpshuis Swanla voor de tweede ronde van het bekertoernooi tegen Morres Hulst. strijd. Wel was er sprake van een spannend scoreverloop. De gasthe ren waren de betere ploeg, maar konden geen beslissende voor sprong nemen. In de vierde periode waren er volop kansen om toch nog de winst te pakken, maar die werden niet benut. Uitslag 58-54. Topscoor der: Dennis Brinkhorst met 12 pun ten. Jongens Junioren 1 begon goed aan de eerste thuiswedstrijd van de competitie tegen Rijnmond Basket bal. Via snel gecontroleerd aanval lend spel keken de gasten aan het eind van de eerste periode tegen een 19-8 achterstand aan. In de tweede periode lukte het Rijnmond Basket bal om het spel van Flyers te ontre gelen met hun run-en-shoot. Flyers ging meedoen en verloor de greep op de wedstrijd. Uitslag 58-67. Tops coorder: Niels Scheps met 19 pun ten. Vrijdagavond in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 2 tegen LUSV. Om 19.00. uur speelt Meisjes Kadetten 1 tegen Woody Blues. Waddinxveen - Het G-team van Be fair heeft zaterdag een wat gelukkige overwinning behaald op het Noord- wijkse SJC. De Waddinxveense ploeg stond voor deze wedstrijd fier aan kop in de competitie maar van echte tegenstand was nog geen sprake geweest. De ontmoeting tegen SJC werd door de jongens van Be fair ook met span ning tegemoet gezien. SJC was ten slotte nog ongeslagen en slechts door een veel minder doelsaldo tweede in de competitie. Dat het een sterke tegenstander was bleek ook wei want door goed samenspel had SJC een licht veldoverwicht. Toch was het Be fair dat de score opende. Kevin schoot vanaf zeker 20 meter de bal langs de doelman van SJC. Vanaf dat moment kreeg Be fair meer vat op het spel. Maar nadat nog maals Kevin voor open doel miste was het toch SJC dat voor de rust verdient op 1-1 kwam. Na de thee eigenlijk hetzelfde beeld. Een beter combinerend SJC kreeg kans na kans maar uitblinker Wouter hield met miraculeuze reddingen zijn doel schoon. Tien minuten voor tijd toch de 2-1 voor Be fair. Uit een corner wist Renee de ba! technisch heel goed en prachtig uit de lucht in één keer in het doel te schieten. Vanaf dat moment liet SJC de kopjes een klein beetje hangen en kon Be fair de wedstrijd makkelijk uitspelen. Waddinxveen - De 124e editie van de Coenecooploop wordt zaterdag 19 oktober gehouden. Evenals in voorgaande jaren bestaat het pro gramma, naast de 10 km wedstrijd loop, uit diverse prestatielopen. De kinderloop van 1200 meter bijt de spits af gevolgd door de 5, 10 en 21 kilometer. Deelname aan de kin derloop is gratis. Dit jaar vindt de halve marathon plaats op een nieuw parcours; deze afstand zal bestaan uit twee rondjes 10 km en een ronde door bedrijven terrein Coenecoop. Bij de heren 10 kilometer wedstrijd doen onder andere Marco Gielen, Martin Lauret, Aziz Bougra uit Marokko, Said Kanfaoui, Jan Willen Schaar en Rachid Ben Meziane een gooi naar de overwinning. Lokale Voetbal toppers Joost Blokland uit Wad dinxveen, Fred van Zoest en Jan de Jong uit Boskoop zullen daarbij een poging doen zich in het loopgeweld te mengen. Bij de dames strijden de Keniaanse Christine Chepkonga, de Belgische Mounia Aboulahcen en de Neder landers Daphne Panhuyzen, Wilma van Onna en Annelieke van der Sluijs om de medailles. Het weer zal uiteindelijk mede bepalen of er par- coursrecords gelopen worden. Het parcoursrecord bij de heren staat op naam van Greg van Hest op 27.51 min en dateert alweer uit 1995. Bij de dames staat het parcoursrecord sinds 1997 op 32.36 min. Gelopen door Irma Heeren. Voor meer informatie: WWW.COEN- ECOOPLOOP.NL of 0182-632082. Waddinxveen - Na een aftastende fase opende Waddinxveen BI als eerste de score. De tegenstander Lekkerkerk BI kwam snel langszij: 1- 1Lekkerkerk ging door en scoorde 1-2. Nog voor de rust kon Waddinx veen de stand, gelijk zetten. Wad dinxveen had veel kansen maar maakte die kansen niet af. Na de rust kwam Waddinxveen op stoom en liep de score op tot 7-2. Cl liep tegen een pijnlijke nederlaag op van 10-4 tegen het sterke CVC Reeuwijk Cl. Dl kwam in een geheel gelijk opgaande wedstrijd net iets te kort tegen DSO D3: 2-1. Ook de D2 liep tegen een verlies op: 2-4 tegen Ona D2. El moest vroeg verzamelen en was nog niet helemaal wakker. Na een 1-0 achterstand schrok het team wakker en maakte 1-1. Na de rust waren Vep E2 en El aan elkaar gewaagd. Waddinxveen had het geluk de winnende treffer te scoren: 1-2 winst. Ook Moordrecht E3 en Waddinxveen E2 waren even sterk. Maar door twee uitvallen van Moordrecht trokken zij aan het lang ste eind: 2-0 winst voor Moordrecht. Waddinxveen E3 speelde een span nende pot voetbal tegen Zoetermeer E9. Over en weer kansen, maar geen doelpunten, 0-0. Waddinxveen F1 speelde bij Be Fair F3. De eerste helft bleef zonder doelpunten. In de twee de helft viel uiteindelijk de 0-1 voor Waddinxveen Fl. Wilt u dit tijdschrift ontvangen, bel of schrijf: tel. (020) 662 88 76, Postbus 74386, 1070 BJ Amsterdam of bezoek onze homepage www.hyperventilatie.org Steun de Nederlandse Hyperventilatie Stichting. Word donateur! Voetbal Zevenhuizen - Trainer Cor Haze- broek heeft voor de wedstrijd tegen concurrent VOC veel moeten impro viseren. Groeneweg kon niet beschikken over de geblesseerde Arjan van Erk, L_on en Maurice van Vliet terwijl Peter Zijderhand voor n wedstrijd was geschorst. Toch deden de invallers het naar beho ren. Met name voor rust was het weliswaar VOC met het meeste bal bezit, Groeneweg had echter de beste mogelijkheden om de score te openen. De mooiste kans was voor de goed spelende Gido Stuurman, toen hij zijn directe tegenstander veel te snel af was maar de goede keeper van VOC niet wist te passe ren. De daarop volgende hoekschop zorgde voor een redding op de lijn van een VOC-verdediger na een kop bal van Alexander Vroegop. Even later redde weer een verdediger van VOC op de doellijn na een goede kopbal van Maurice Eckhardt. De Rotterdammers gingen met de bril- stand als meest tevreden ploeg de kleedkamer in. Na rust haalde Groeneweg nog maar zelden het niveau van voor de rust. De stevige verdedigers hadden de snelle voorwaartsen goed in bedwang en eigenlijk leidde dit in de tweede helft maar totn kans. Na een goede actie van Dennis van Vliet, gevolgd door een dito schot liet de VOC keeper de bal los waar na de bal bij middenvelder Kevin Zij derhand terecht kwam. De veel te slap ingeschoten bal werd een mak kelijke prooi voor een verdediger van VOC. Een kwartier voor tijd kreeg Groeneweg de kous op de kop. Gehinderd door zijn eigen verdedi gers liet doelman Gert Haan een ingeschoten bal los en met deze bui tenkans wist de centrumspits van VOC wel raad. Groeneweg kon na deze tegenvaller niet meer aanzet ten. Ook de wissel Arnoud van Leeu wen voor Menno van Dam kon de wedstrijd geen ander gezicht meer geven. De dolblije Rotterdammers namen drie dure punten mee uit Zevenhuizen, de tegenstander achterlatend met een kater en in de wetenschap dat deze nederlaag weer niet nodig was geweest. Komende week is er geen competi tievoetbal. Misschien dat Groene weg voor een bekerstunt kan zorgen in Berkel tegen 3e klasser TOGB.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 21