Onenigheid woonwagenbewoners dreigt te escaleren Moerkapelse E en F pupil len voeren ranglijst aan I Moerkapelle behaalt punt in uitwedstrijd activiteiten Molenhuis- nieus En zo is 'ie geworden... pagina 22 Hart van Holland 16 oktober 2002 ZEVENHUIZEN M O ERKAPe^^ I ■BB Door Karin Heeren Zevenhuizen - De spanningen op het woonwagenkamp lopen op. Vlak voor het moment van verhui zen naar de Zuidplasweg, waar het nieuwe kamp in aanbouw is, ont staat er een licht ontvlambare situ atie die dreigt te escaleren. De familie van Eunen voelt zich rech teloos en machteloos en daarmee dreigt de situatie te ontstaan dat zij het recht in eigen hand nemen. Zij realiseren zich dat dit niet de juiste weg is maar anderzijds zien zij dat zij niet serieus genomen worden: "De gemeente luistert wel maar hoort het niet." Een aantal weken geleden is het al gekomen tot een handge meen tussen de partijen op het woonwagenkamp. De heer Van Eunen (senior) geeft terugkijkend aan dat het niet goed te praten valt maar dat hij zich tot het uiterste getergd voelt. Hij voelt zich rechten loos en daardoor in de steek gelaten door de gehele maatschappij. Inmiddels hebben zowel zijn oudste als zijn jongste zoon hulp ingeroe pen van buitenaf omdat het gezin het emotioneel niet maar aankan. Van Eunen: "Ook ik kan niet meer werken en loop in de ziektewet. Deze hele situatie maakt ons hele gezin kapot." Opnieuw is er overleg geweest met de gemeente. Er hebben aan de Bou- tensstraat een aatal dagen nieuwe wagens gestaan. In eerste instantie waren er drie woonwagens gekomen die bezit namen van de nieuwe standplaatsen aan de Zuidplasweg. Twee van die wagens zijn uit vrije wil vertrokken en een is gesom meerd te gaan en weggesleept. Een woordvoerder van de gemeente ver klaart dat de twee caravans, die onlangs op de Boutensstraat neer streken, na van de nieuwe locatie te zijn weggestuurd, inmiddels op aan schrijving van de gemeente vertrok ken zijn. Nu heeft de familie van Eunen ook al heel lang twee tourcaravans tussen hun beide woonwagens staan. Een ervan is voor opslag en wordt in die hoedanigheid gedoogd, de ander wordt sinds kort bewoond door de dochter met haar vriend en dit is niet toegestaan. De hele situatie blijkt grond voor meer onenigheid die niet zomaar opgelost kan wor den. De familie Van Eunen heeft van de gemeente een schrijven ontvangen dat stelt dat bewoning van de cara- van niet toegestaan is. De familie zelf ziet dit echter als 'kamerbewo ning' voordat er een vak voor de dochter zelf beschikbaar komt. Nu is daarmee de situatie ontstaan dat de ene niet weggaat als de ander het ook niet doet en dat is op zich aan leiding genoeg tot nog meer onenig heid. Een woordvoerder van de gemeente stelt dat het gebruik van een caravan als woon- of slaapverb lijf in strijd is met wet- en regelge ving. Alle woonruimtezoekenden dienen op hun beurt te wachten. Het onderliggend probleem zou in deze hele situatie kunnen zijn dat er voor woonwagenbewoners weinig mogelijkheden zijn. In Nederland zijn er niet veel mogelijkheden om in aanmerking te komen voor een eigen standplaats. Worden er dan in Zevenhuizen drie standplaatsen aangelegd, die in principe vergeven zijn aan de huidige bewoners, dan zijn er toch ook andere partijen die afkomen op de nieuwe mogelijkhe den. Het blijkt dat er ook oud-bewo ners zijn van het woonwagenkamp die in het bezit zijn van een brief van de gemeente waarin gesteld wordt dat zij aanspraak mogen maken op een plaats indien er nieuwe plaatsen worden gerealiseerd danwel er een plaats vrijkomt op het huidige kamp. De familie Van Eunen is helder is de uitspraken: - Zij gaan niet naar het nieuwe kamp als de andere bewoners opnieuw naast hen komen wonen; - Zij gaan niet vrijwillig weg van het huidige kamp; - De familie eist huurbetaling: zij wil len beslist huur betalen voor hun standplaats vanuit de gedachte dat zij rechten willen zoals elke andere Nederlander en ook aan de daarbij behorende plichten willen voldoen; - Zij voelen zich in hart en nieren Nederlander én woonwagenbewo ner; - Tot slot houden zij de gemeente verantwoordelijk als de situatie escaleert omdat zij zich rechteloos voelen. De gemeente stelt in het slot van haar brief aan de familie Van Eunen: 'Tot slot willen wij nog het volgende opmerken. U hebt meermaals, zo ook tijdens de hoorzitting, aangege ven dat u dreigementen ontvangt van andere woonwagenbewoners aan de Boutenstraat. Met deze pro blemen dient u zich te wenden tot de politie. Wij wijzen u er overigens op dat het u altijd vrij staat de stand plaats te verlaten.' Een woordvoerder van de gemeente reageert op de verwijten van de familie van Eunen: "De gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle investeert een fors bedrag (ca. 95.000,- euro) in nieuwe tijdelijke standplaatsen aan de Zuidplasweg. Deze zijn bedoeld voor de drie gezinnen die vanuit Waddinxveen hier naar toe zijn gekomen. Al deze gezinnen hebben vooraf schriftelijk verklaard de plek aan de Boutens straat uiterlijk 1 juli 2002 te verlaten. De gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle heeft hiervan uitstel verleend tot het moment dat de nieuwe plaat sen klaar zijn. Dat is thans het geval zodat het terrein ontruimd moet worden ten behoeve van de voorge nomen woningbouw. Thans doet het feit zich voor dat de betrokkenen onderling een groot conflict hebben en blijkbaar niet meer met elkaar willen staan. Uiteraard doet de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle haar best om hiervoor oplossingen te vinden. Deze moeten echter pri mair van de herkomst-gemeente en van betrokkenen zelf komen. Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft immers met het creëren van de drie plaatsen loyaal haar afspraken nagekomen. Het verantwoordelijk stellen van de gemeente voor eventuele escalatie is niet correct en ontslaat niemand van de verantwoordelijkheid voor eigen gedrag." Moerkapelle - Beide Moerkapelse F teams witen hun wedstrijd zaterdag jongstleden overtuigend te winnen. Na een 3-2 ruststand bedwong F1 tegenstander Moordrecht F1 met 4. Tim Koorevaar en Yori Broers namen met 4 en 3 goals de gehele productie op zich. Met 18 punten uit 6 wedstrijden is F1 een trotse lijst aanvoerder. F2, een heel jong team, doet het eveneens uitstekend. De3- 10 winst bij Reeuwijk betekende al weer de 5e overwinning en een keu rige 2e plaats. Davey Jager scoorde 7 keer. Tom Jacobsen en Stefan de Knegt maakten het tiental vol. El leed tot dusverre evenmin punten verlies. Tegen Olympia werd een even nuttige als verdiende 0-3 winst behaald, waardoor dit team even eens een trotse koploper bleef. E2 deed het tot dusverre wat minder, maar de laatste weken werd er steeds beter gespeeld. Zaterdag jongstleden werd met goed spel Alphense Boys met 5-1 verslagen. Hetgeen de 2e zege van het seizoen betekende. Dl kwam met een 4-3 nederlaag sneu weg bij Bodegraven Dl. Zelfs het Bodegravense publiek had geen goed woord over voor het optreden van de clubscheidsrech- ter. Het her-ingedeelde D2 leed de eerste nederlaag van het seizoenen dat werd gelijk een forse. Na een M ruststand bleek Kamerik Dl uitein delijk met 7-3 duidelijk te sterk. Het I eveneens in een hoger geplaatste I poule Cl wist in deze klasse ook I haar 2e wedstrijd te winnen. Na een I 1-1 ruststand maakte Arco Verwet tegen Oudewater C2 kort voor tijd I een verdiende winnende treffer. BI liet het hooggeplaatste Be Fair B3 eveneens geen enkele kans. Vooral in de 2e helft werd Be Fair volledig in de verdediging gedrongen. In die periode werd dan ook moeiteloos de 4-0 eindstand bereikt. BI lijkt dan ook serieus mee te doen in de strijd om de bovenste plaatsen. Al leed tegen CVC Reeuwijk Al de eerste nederlaag van het seizoen. Hoewel de 3-1 voorsprong bij rust dat toaal niet liet aanzien. Door verdedigings-1 fouten kwam CVC langszij en scoor-1 de in de slotfase zelfs 4-3, hetgeen I de winnende treffer bleek. Te koop: handgrasmachine; i.z.g.st. 1x gebruikt; 20 euro; 079-5932456 t.k. gameboy color vaste prijs 45 euro- 0180-633511 t.k. Ford Fiesta 475 euro apk 15-8-03; 0172-588576 t.k. damesfiets 25 euro; voetbalspel op poten 25 euro 0180-632989 t.k. 8 kant. eiken uitklaptafel met 4 webbing armstoelen 450 euro 0180-632161 t.k. gevraagd houten kinderstoel - 0182-619769 Moerkapelle - De voetballers van het standaardteam van de voetbal vereniging Moerkapelle keerden zaterdag jongstleden met een dik verdiend punt uit Hazerswoude terug, waar tegen de plaatselijke Boys werd gespeeld. Het was een wedstrijd met twee totaal verschil lende gezichten. In de eerste helft speelden de "blauw-witten" ronduit zwak en kwam de ploeg tot nauwe lijks aanvaardbaar spel. Men mocht zich dan ook niet beklagen over de 1-0 achterstand bij rust. Het tweede deel van de wedstrijd was daarente gen geheel voor Moerkapelle. In die periode kwam niet alleen de gelijk maker tot stand, maar werd een riant aantal kansen op een nog beter resultaat onbenut gelaten. Aan de andere kant trad keeper Matthew Dubbis een aantal keren handelend op, maar ook hij was na circa 15 minuten volslagen kansloos op een inzet van een Hazerswoude voor waarts. Kort daarna brak een Hazerswoude speler opnieuw door. Na een afspeelfout in de defensie leek de 2-0 te vallen. Dennis Jager resste niets anders dan de speler ten val te brengen. Een rode kaart voor de net teruggekeerde Moerkapelle- naar en een penalty waren het gevolg. Met een ongelooflijke knap pe redding wist Matthew Dubbis (hij was opnieuw een sterke sluitpost) de penalty te keren. Na zich in 2 e instantie definitief meester van de bal te hebben gemaakt, liep de nemer van de panalty nogal fors op hem door. De scheidsrechter bestrafte deze actie eveneens met rood, zodat beide ploegen vanaf dat moment met 10 man verder moesten. Tot aan rust bleef het Hazerswoudse overwicht aanhou den, maar de score bleef onderan- derd, waarmee Moerkapelle zich niet ongelukkig mocht prijzen. In de 2e helft waren de rollen volledig omgekeerd. De "Blauw-witte" defen sie bleef moeiteloos overeind, ter wijl het Hazerswoude doel met tal van gevaarlijke aanvallen werd bestookt. Na circa 60 minuten viel dan ook de gelijkmaker. Van circa 20 meter schoot Rob van Leeuwen met een prachtig schot de 1-1 binnen. De kans op meer was voor Moerkapelle steeds aanwezig. De gehele wed strijd overziend was de 1-1 eind stand misschien toch wel terecht. Zaterdag aanstaande wordt geoe fend tegen het Haagse Vredenburch. De week daarna wordt Kouderkerk een bezoek gebracht. Moerkapelle 2 leek tegen koploper Sportlust voor het eerste succes te zorgen. De Woerdense clubscheidsrechter liet met 2-1 toch de punten in Woerden blijven. Jeroen Rutgrink was succes vol voor Moerkapelle. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de herfstvakantie worden door Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland I.S.M, jeugdgroep Zevenhuizen- Moerkapelle een zaalvoetbaltoernooi en kegel- en een playstation wed strijd georganiseerd. Het zaalvoetbaltoernooi vindt plaats op dinsdag 22 oktober in dorpshuis Swanla en begint om 10.00 uur en is om 16.00 uur afgelopen. De kosten zijn 5,- per team (bestaande uit 5 spelers en een keeper). De leeftijd om mee te doen is 10 tot en met 14 jaar. Opgeven kan bij Main- street tot 19 oktober, of 06-12839280. Donderdag 24 oktober is op een groot scherm 2.00x2.00 de playstation- en kegelwedstrijd in dorpshuis Op Moer. Van 19.00 tot 22.00 uur. Deze acti viteiten zijn gratis, iedereen in de leeftijd an 10 tot 16 jaar is welkom. Historische Kring Benthuizen Benthuizen - Gerrie van Leeuwen I toont op zaterdag 19 oktober M kunst van het Deense Snijwerk in W Molenhuis aan de Dorpsstraat. Op de tentoonstelling "Speelgoed1!l de Oude Doos" kan men bes waar kinderen vroeger mee speel Ook is de "Winkel van Sinkel ie<k woensdagmiddag geopend van 'J- tot 16.30 uur. Het Molenhuis is geopend i zaterdagmiddag van 13.30 tot - uur. Iedereen is welkom. Door Ron Krul Zevenhuizen - Op 24 april 2002 was in het Hart van Holland te lezen dat de bewoners van de Dah liastraat en omgeving het initiatief hadden genomen de gemeente te benaderen om een stukje grond achter hun tuinen te bestemmen als speelplaats. Het bouwrijp maken van het stukje grond werd zaterdag 20 april gestart. Met het door de gemeente ter beschikking gestelde speeltoestel mag het eind resultaat er zijn en maken inmiddels veel kinderen er dank baar gebruik van. M

Hart van Holland | 2002 | | pagina 22