I I |Concordia Boskoop start lubileumjaar Langs de velden van W.S.E. LITI E Criminaliteit redelijk stabiel Diplomazwemmen Vrouwenraad bestaat 15 jaar Hart van Holland Ivê 't BERICHTEN De aprés skihut on tour deHaij vanderWende Uitvaartverzorging van den Bogerd 010 - 522.2790 Kamerplanten MIJN MANIER Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Fami lieberichten Opbaargelegenheid o.a.: TEL. 0182-615055 Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd üitvaartbegeleidsterMarian van den Bogerd Jeanne Matze GIRO 26000 8 Politie blikt terug op afgelopen zomerperiode 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Wesfhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Met eerbied en respect BOEKWEITAKKER 1 - 2743 DL WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Hoekeindssweg 50 2665 KE Bleiswijk Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in cadeau-verpakking!) Narcissen en krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT - Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 5 zakken voor 5,- KWEKE^kT f7~V GEEN KOOPAVOND v\\l VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/blj de rotonde - Tel. 0180-632430 Boskoop - Chr. Muziekvereniging iConcordia Boskoop gaf zaterdag •jongstleden een informeel concert in Ihet verenigingsgebouw aan de A.P. jvan Neslaan. Dit ter gelegenheid van de opening van het honderdjarig Ibestaan op 10 oktober 2003. Dit jubi leumjaar werd door wethouder J.A. de Jager geopend. Die bij deze gele- genheid tijdens zijn toespraak ver in i de Concordiageschiedenis terug ging. |Dit eeuwfeest zal op 10 oktober met leen even verrassend als spektaku- I 'air concert in de Plantariumhal wor- Iden afgesloten. Op die dag is het dan I precies honderd jaar geleden dat de Ineren W. van Willigen, C. Hoogen- KANKERBESTRIJDING X) 41 (€0.01 p.min.). Bij vragen over kanker 0800 - 022 66 22 (grath). www.kankerbertrijding.nl I addinxveen - Luca Janzen speelde |zi)n eerste voetbalwedstrijd in F3 en I f n1 scoorc*e hij de openingstref- I er De tegenstander was Soccer IBoys F9 en het werd 2-1. la i '<w-'ouan scoorde zijn eerste Irvc nUnt voor Zi) speelden tegen "eeuwijk F4, 5-2. F1 speelde een Igoede wedstrijd tege ARC F 4. Dit 17» heloond met 4-2. I ai E"teams van W.S.E. verloren. El- lF7n^nse B°ys 1-4, E2-Nieuwerkerk Im en E3"ARC Ell werd 2-4. ,®n Floreant D4 speelden 4-4 I gelijk. D2 blijft gewoon winnen. Ook I Jodan Boys D4 werd volop gescoord. Michel Schimmel scoorde een attrick. De eindstand 7-1. Dl pakte eindelijk weer een puntje tegen Be Fair D2. Uitslag 3-3. De meisjes junioren walsten over de meisjes van ONA heen. De einduit slag werd 8-0. Cl pakte in de slotfase een punt bij Spirit Cl. Zij speelden 1-1. Een ruime winst voor B2 dat tegen RKAW B3 speelde. Met 7-1 was de winst ruimschoots binnen. Al bond ook Capelle A2 aan de zege kar. Zij kwamen terug met een 2-5 winst. Waddinxveen Woninginbraken: In een woning aan de Limaweg en een woning aan het Sportpad werd dinsdagavond 8 okt- ber ingebroken. Uit de woningen zijn ondermeer een mobiele telefoon, geld, een horloge, ketting en arm band gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Inbraak bij autobedrijf: De politie kreeg zondag 13 oktober om 22.30 uur melding van een inbraak in een autobedrijf op de Coenecoop.Ter plaatse bleek dat nog Onbekende daders een grote ruit van de show room hadden ingeslagen. De daders wilde een personenauto wegnemen uit de showroom en hadden de auto sleutels uit de brievenbusbak weg genomen. Aangezien de auto motor- pech had startte de auto niet. Door rondvliegend glas werd een oldtimer in de showroom beschadigd. De eigenaar heeft aangifte gedaan. De daders zijn zonder buit weggegaan. De politie stelt een onderzoek in. Zevenhuizen Diefstal rek met damestassen: De politie is op zoek naar getuigen van een diefstal vanaf een damesmode winkel aan de Dorpsstraat. Omstreeks 11.25 uur werd door een nog onbekende man een rek met damestassen in een witte bus (Mit subishi L300) geladen. De man ging er na het inladen vandoor in de rich ting van de Rijksweg A12. De politie heeft een onderzoek ingesteld en is op zoek naar getuigen. Zij kunnen contact opnemen met de politie in Nieuwerkerk aan den IJssel, tele foonnummer 0900 - 8844 (lokaal tarief). Door Karin Heeren Waddinxveen/Boskoop - In een terugblik op de afgelopen zomer periode concludeert het politie team dat binnen de gemeenten Waddinxveen en Boskoop de zomermaanden niet veel meer werk hebben opgeleverd dan ver gelijkbare perioden van jaren ervoor. Er is echter wel een punt van grote zorg en dat is de grote toename van het aantal auto-inbra ken. Vanaf 2001 toont dit delict een stijgende lijn en die trend zet zich voort. Het politieteam Waddinx- veen-Boskoop start dan ook een preventieve actie auto-inbraken. In de maand oktober wordt er door het team van het politie district Gouwe IJssel een actie gevoerd om autogebruikers bewust te maken van de risico's van het onafgesloten achterlaten van auto's. De politie zal er ook actief op gaan letten of er kostbaarheden in de auto zichtbaar zijn. De politie zal op verschillende tijdstippen controles uitvoeren en folders achterlaten. Uiteraard gebeurt dit ook op ver schillende plaatsen zoals op woon straten, parkeerplaatsen, bij sport- locaties en bij enkele evenementen. Er zullen ook waarschuwings posters zichtbaar worden aange bracht bij openbare gebouwen. Het aantal geweldszaken dat bekend wordt bij de politie is ook stijgende. Slachtoffers doen steeds vaker aan gifte en bekend geworden verdach ten worden steevast aangehouden. Een vechtpartij bij een voetbalver eniging en een relatief hoog aantal aangifte van agressief gedrag gevolgd door geweld in het verkeer vallen daarbij op. In de zomermaanden trad in Wad dinxveen het 'zwembadprotocol' in werking. Hiermee wordt bereikt dat bezoekers zich veilig voelen en geen onnodige overlast ervaren. Wange drag en crimineel gedrag werden niet getolereerd en de dader kreeg direct een toegangsverbod voor alle zwembaden in de regio. Er zijn een aantal vervelende voorvallen bij de politie opgevallen en achteraf wordt in ieder geval geconstateerd dat er uitstekend is samengewerkt door politie en zwembadpersoneel. Andere onderwerpen die bij de terugblik aan de orde zijn gekomen zijn woninginbraken, milieu, jeugd en verkeer. Met betrekking tot milieu is het beeld dat er veel uren van de politie zijn gestoken in milieuonder zoeken. De meeste onderzoeken hadden betrekking op niet naleving van vergunningsvoorwaarden en afvalovertredingen. Met betrekking tot de jeugd in Waddinxveen en Bos koop kan gemeld worden dat er sprake is van een daling van het aan tal incidenten. Er wordt nauw samengewerkt met de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden Hol land en doordat er hierdoor een beter contact is ontstaan met jonge ren zijn de meldingen van overlast fors teruggelopen, op sommige plaatsen zelfs tot nul gereduceerd. Er wordt nog druk overleg gevoerd over de realisering van een overkap ping. Met alle betrokkenen en de gemeente Waddinxveen is intensief overleg gevoerd en binnenkort wor den de resultaten van dat overleg verwacht. Tenslotte is op het gebied van verkeer te melden dat de politie intensief betrokken is bij de ver keersmaatregelen ten gevolge van de afsluiting van de Zijde. Er zijn in de zomerperiode ook een aantal snelheidscontroles geweest die heb ben laten zien dat er een niet-accep- tabel hoog percentage overtreders was op de Zijde in Boskoop en in Waddinxveen op de Noordkade en de Chopinlaan. doorn en G. Hagen besloten om naast de reeds bestaande Algemene Harmonie Excelsior en de R.K. Muziekvereniging St. Cecilea een eigen muziekvereniging op Christe lijke grondslag op te richten. Met elf leden werd de oprichtigsakte offici eel ondertekend. Concordia maakt momenteel een sterke groeiperiode door. Met name het laatste jaar melden zich veel nieuwe leden aan. Dat betreft niet alleen leerlingen, maar ook muzikan ten die al een behoorlijke leerschool achter zich hebben. Binnen het bestuur is men er van overtuigd dat dit komt door de goede sfeer die er binnen de vereniging heerst. Waddinxveen - In het Gouwebad "de Sniep" is op zaterdag 12 oktober voor de eerste keer in het nieuwe seizoen 2002/2003 gezwommen voor het A-diploma. Er waren 30 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Alexandra Achterhof, Anouk Boele, Jolene Kegreisz, Anne de Jong, Jas per de Joode, Kim Boom, Reinier van Nieuwaal, Jimmy Vos, Natasja van der Lee, Misbah Boularouz, Marijn Zijderhand, Roel van Silfhout, Robin Vermeij, Koen Sluys, Jesse Blom, Carlos Pannebakker, Bobby Neute boom, Janise Koetsier, Annemieke van der Knijff, Fenna Rotteveel, Eline Princen, Lennard de Heer, Nicky van Berkel, Dylan Wickenkamp, Daniëlle van Hal, Martijn Verschoor, Jessica Hoogendoorn, Gerben Ritmeester, Jennifer de Winter en Evelien Rit meester. Boskoop - Partycentrum de Rozen- burcht organiseert zaterdagavond 19 oktober een aprés ski party, met de aprés skihut on tour uit de beken de skihut in Rotterdam. De skihut on tour show neemt je mee de sneeuw in, met diverse artiesten, dj's en dansers. Zaal open 21.30 uur. De kaarten zijn in de voor verkoop a €7.50 te verkrijgen bij Hoogduijn Tweewielers aan de B.C.straat in Boskoop of op de avond aan de zaal €8.50. Waddinxveen - Tijdens een feeste lijke bijeenkomst op 8 oktober 2002 vierde de Vrouwenraad in het Anne Frank Centrum het 15jarig bestaan. De Vrouwenraad is een instelling die is samengesteld uit vertegenwoor digsters van diverse politieke, cultu rele en andere organisaties. Voor deze avond bestond een behoorlijke belangstelling. Van de Vrouwenraad Boskoop was een afvaardiging aanwezig. Hoewel de mannen tegenwoordig ook welkom zijn, lieten zij verstek gaan. Voorzit ter Bep Vermeij stond in haar ope ningswoord stil bij het overlijden van Prins Claus. Zij sprak mede namens alle aanwezigen haar mede leven uit met de koninklijke familie. De afgelopen jaren zijn de doelstel lingen van de Vrouwenraad dezelfde gebleven namelijk dat mannen en vrouwen gelijkwaardig zijn in de Nederlandse samenleving. De Vrou wenraad heeft zich in de afgelopen jaren bezig gehouden met de kinder opvang zij heeft hebben cursussen aangeboden en recent is de Vrou wenadviescommissie weer opge richt, die de gemeente gaat advise ren over nieuw- en vernieuwbouw van huizen en wijken. Wat echter nog een grote verbetering behoeft is het contact van de Vrouwenraad met de allochtone vrouwen in de gemeente. Dat is het doel voor de komende tijd. De Vrouwenraad heeft wel deelgenomen aan de multicultu rele week van 1 tot 8 juni en naar alle waarschijnlijkheid krijgt dit evene ment in 2003 een vervolg. In ieder geval is de Vrouwenraad voorne mens om ook dan weer deel te nemen aan de culturele week. Hierna trad cabaretière Marijke Boom op. Met liedjes en vrolijke sketches, vooral over dieren, wist zij de aanwezigen uitstekend te verma ken. Na afloop werd zowel aan de cabaretière als aan de afgevaardigde vrouwen van de 12 aangesloten organisaties in verband m.et dit fee stelijke karakter een boeket bloe men aangeboden. I '"'""".u. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Bent huizen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Ver laat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl www.hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2002 | | pagina 3