K Dier vermist of gevonden? Bietenoptocht Jeugdcriminaliteit uitstekend ontrafeld in 'De suikersmoes' Winn-Dixie Ik wil alles Spreekuur gedeputeerde Hallensleben Gospel Drive-in Schuilplaats Voorlichtingsavond 'dubbele diagnose' Schaken- overdag- toernooi GLOBAL JOe zomer van Winn-Dixie Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 375,- 89,- 375,- €69,- Hart van Holland 16 oktober 2002 pagina 9 p Dffluftilo FABRIKANT VAN BEDDEN 8£ MATRASSEN POWER MATRAS MATRASSEN VANAF BOXSPRING Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur REQIO Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. In week van 7 tot 14 oktober wer den de volgende vermiste/gevon den huisdieren geregistreerd: VERMIST: Kater, dieprood gestreept, witte borst Herenweg, Moerkapelie; Kater, dieprood gestreept, Kra tonlaan. Zevenhuizen. GEVONDEN: Rottweiler, reu, omg. Rotteme- ren, Bleiswijk; Kater, cyper/wit, Rozenstraat, Zevenhuizen; Kat, jong, cypers met een wit snoetje, bel, buik en sokken, de LeeuwerikZevenhuizen. Iedereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar. Stichting Amivedi Hulppost 3B- Hoek/Zeveahuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. Benthuizen - De stichting Evenemen ten Commissie Benthuizen houdt zaterdag 26 oktober de jaarlijkse bie tenoptocht. 's Avonds wordt het dorp verlicht door honderden lam pjes. Deze lampjes worden gedragen door de kinderen in een uitgeholde en versierde suikerbiet. Alle kinderen mogen tussen 10.00 en 12.00 uur, gratis, één biet komen halen in winkelcentrum de Korf. Om 19.00 uur vertrekt de stoet vanuit het winkelcentrum onder begeleiding van het dweilorkest de Baggerbeu- gels uit Waddinxveen en de Jeugd drumband Scouting Den Haag. Uitsluitend kinderen die een uitge holde suikerbiet meedragen dingen mee naar één van de prijzen. Alle jeugdige deelnemers krijgen na afloop van de optocht een versnape ring en een verassing. Na afloop van de optocht gaat het feest verder in dorpshuis de Tas, dan wordt het Bietenbal gehouden. Door Julia Pengirim Hoe het met dat criminele gezinnetje afloopt, laat Mieke van Hooft in het midden in 'De sui kersmoes'. Er komt uiteindelijk politie aan te pas, maar daar laat Van Hooft het bij, de lezer kan zelf elke gewenste conclusie trekken. En daar gaat het ook niet om. Het gaat om het gemak waarmee (jonge) mensen en zelfs hun ouders in de kleine criminaliteit stappen. In deze suikersmoes is de jeugdige Danny de aan stichter die, al dan niet voor z'n te grote auto, steeds meer geld nodig heeft. Pa bemoeit zich nergens mee, ma vindt het best, als Anja en haar jongere zus Jasmien op rooftocht gaan. Dat gaat zo. In een supermarkt zoeken de zus sen een vrouw op met een vol boodschappen- karretje en daarin een dikke portemonnee. Wan neer de ene zus vraagt of die mevrouw haar kan vertellen waar ze de suiker kan vinden, rooft de andere zus de portemonnee, wanneer de vrouw zo goed is even mee te lopen. Soms is de buit groot en is Danny blij en kan hij weer een video kopen voor ma, die het prima vindt. Tot Anja zich bewust wordt van de criminaliteit waarin ze verzeild dreigt te raken en ze ermee stopt. Dat kan niet zo maar. Politie erbij? Maar ze heeft zelf ook al die tijd meegedaan. Dat maakt Danny haar goed duidelijk. Querkty 'De zomer van Winn-Dixie' van Kate DiCa- millo leverde me van blad zijde tot blad zijde een brede glim lach op. Hoofdpersoon is het nogal eenzame meisje Opal, dat een smeri ge zwerfhond vindt en het dier de naam geeft van de supermarkt waarin ze de hond heeft gevonden: Winn-Dixie- supermarkt. Veel vrienden of vriendinnen van haar leeftijd heeft Opal niet, maar met die hond lukt haar het een en ander. Niet omdat het dier zo kaal en lelijk is, want dat komt langzamer hand goed, maar omdat de hond in staat is een brede glimlach te produceren. Dank zij deze eigenschap maakt Opal vrienden en die vrien den accepteren een oude vrouw weer die voor heks werd versleten. Deze vrouw organiseert een prima feestje voor Opal en haar vrienden en dat feest verregent op een verschrikkelijke manier, kortom, eind goed al goed en heel feestelijk. Een van de meest bekende uitspraken van Annie M.G. Schmidt zal wel zijn haar tekst: 'Lachen mag van God'. Annie kon dat weten, ais dochter van een dominee en al wilde ze met niks en niemand geëngageerd zijn, ze stond vierkant achter dit korte tekstje, zoals uit haar werk met grote regelmaat blijkt. Dus ook uit 'Ik wil alles wat niet mag', kwaliteits versjes, uitstekend geïllustreerd door Harrie Geelen. Opvallend is, dat er geen versje in staat, dat naar de titel verwijst. Wel komen een heleboel kinderen aan bod, die van alles willen dat niet mag. Vooral veel stoute kin deren dus, maar ook een enkel lief kind. Want ook bij Annie M.G, komen d i e voort Annie M.G. Schmidt Ik wil alles wat niet mag Met prenten van Harrie Geelen Q V t R l D O Mieke van Hooft: De suikersmoes - uitgeve rij Holland - 11,50 euro. Kate DiCamillo: De zomer van Winn-Dixie - uitgeverij Que- rido - 13,95 euro. Annie M.G.'Schmidt en Harrie Geelen, illustraties: Ik wil alles wat niet mag - uitgeverij Querido - 11,95 euro. Benthuizen - Koffiebar de Schuil plaats houdt zaterdag 19 oktober een gospel drive-in. De koffiebar gaat om 20.00 uur open. Iedereen van 14 jaar en ouder is van harte welkom. De Schuilplaats is te vinden in de Bron aan de Dorps straat 42 (achter de Nederlands Her vormde Kerk). Voor meer informa tie: www.schuilplaats.voltera.nl Moordrecht - Gedeputeerde Edit Hallensleben houdt donderdag 24 oktober spreekuur in Moordrecht voor in de inwoners van Moord recht en omgeving. De provincie wil door het organise ren van spreekuren van de verschil lende gedeputeerden de inwoners van Zuid-Holland de gelegenheid bieden hun vragen en/of wensen aan het provinciebestuur voor te leggen. Het spreekuur vindt plaats in Vereni gingsgebouw De Zespunt van 16.00 tot 17.00 uur. Bezoekers dienen zich van tevoren telefonisch aan te mel den. Dit kan tot woensdag 23 okto ber tot 12.00 uur via telefoonnum mer 070 441 7056. Gedeputeerde Hallensleben heeft al meerdere spreekuren gehouden in de Rijn en Gouwestreek, het gebied waarvoor zij aanspreekbaar is. In de regio rond de gemeente Moordrecht is de provincie betrok ken bij onder meer de ontwikkeling van het streekplan voor de ruimte lijke inrichting van het gebied. Ook onderwerpen als de mogelijkheid van woningbouw in Westergouwe, de toekomst van de sierteelt in Bos koop e.o., de wegenstructuur, de tot standkoming van het bos Bentwoud staan op de agenda van de provin cie. Over deze en andere kwesties kun nen geïnteresseerden zich tot gede puteerde Edit Hallensleben wenden tijdens het spreekuur. Gouda - De Riagg Midden Holland, sr Robert Fleury Stichting en de stichting Labyrinth/In Perspectief nouden dinsdag 22 oktober een voorlichtingsavond. Deze heeft als nema 'dubbele diagnose'; dat wil zeggen dat een cli_nt tegelijkertijd te 'naken heeft met verslavingsproble men (diagnose a) en met psychiatri- j!.c'le problematiek (diagnose b). 'erbij speelt een rol dat beide vor ken van problematiek elkaar kun nen beïnvloeden. Een voorbeeld: iemand heeft te maken met perioden van depressiviteit. Om de depressie- e gevoelens te vermijden, gaat hij z'j alcohol gebruiken. Hans van Nes, klinisch psycholoog an de afdeling 'Dubbele diagnose' an I arnassia jn Qen Haag zal een ,u „"d verhaal houden over ver- billende facetten van deze proble- atié: wat is dubbele diagnose, welke middelen worden gebruikt en wie zijn de hulpvragers. Daarnaast zal er ook worden ingegaan op vor men van behandeling. De 'lezingen' worden voor de pauze gehouden. Na de pauze is er ruime gelegenheid voor het stellen van vragen aan een forum van inleiders. De doelgroep van de voorlichtings avond bestaat uit cli_nten, familiele den, hulpverleners en andere betrokkenen. De avond begint om 20.00 uur (zaal open 19.45 uur) en duurt tot ongeveer 22.00 uur. De avond wordt gehouden in 't Brand punt aan de Turfmarkt 58. Het bijwo nen van deze avond is gratis en aan melden vooraf is niet nodig. Voor meer informatie: 0182-516422, e-mail: j. leerlooijer@riaggmidden- holland.nl. Gouda - Wijkvereniging De Toren houdt donderdag 24 oktober, in samenwerking met schaakvereni ging Messemaker 1847 voor de 36e keer het Schaken-overdag- toernooi. Iedereen die deze doordeweekse dag tijd en zin heeft, is van harte welkom. Het toernooi wordt gehouden in wijkcentrum de Toren aan de Middenmolenplein 104 in Gouda (wijk Goverwelle). Telefoon 0182-514256. Het Schaken-overdag-toernooi is een rapidtoernooi van maximaal een half uur per persoon per par tij. De deelnemers worden inge deeld in groepen van zes (naar speelsterkte). De eerste ronde start om 10.00 uur. Voor meer informatie en opgave: 0182-512943 of e-Mail: ab- scheel@pianet.nl NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRtCHTSKJLACHTEN OP WIELEN A voormensen t 1 4U,- MET OVERGEWICHT BEDBODEMS VANAF BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9