De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle y^n B|erklun pakt zilver en mist NK Gerard van Ommeren pakt de leiding EHBO-vereniging Zevenhuizen hield oefening in kas j|t Dorcas Hulp pagina 18 Hart van Holland 23 oktober 2002 ZEVENHUIZEN MOERKApT^} Giro 70703 o.v.v. Afrika Moerkapelle - Roberto van Blerkum van Biljartvereniging Moerkapelle heeft afgelopen weekend het zilver opgeëist tijdens het Gewestelijk Kampioenschap driebanden 3e klas se. In Stolwijk begon Van Blerkum op vrijdagavond twijfelachtig. De eerste partij werd nog wel gewonnen, maar de tweede partij werd op één caram bole verloren. Zaterdag echter wer den alle drie de partijen in winst omgezet. Op zondag werd eerst ver loren van de uiteindelijke nummer 4 waarna nog tegen de kampioen gespeeld moest worden. Deze Henk Zoon van "De Vriendenkring" uit Barendrecht had alle zes partijen al gewonnen en kon niet meer achter haald worden. Maar Van Blerkum, die in juni ongeslagen districtskam pioen werd, wilde iets recht zetten. Zoon startte voortvarend maar in het tweede gedeelte van de partij kwam Van Blerkum op dreef. Na 21 beurten had hij zijn 20 caramboles gemaakt terwijl Zoon op 18 bleef ste ken. Een schrale troost voor Van Blerkum was dus de kortste partij van het toernooi, 21 beurten. Ook de hoogste serie (7) was voor hem, als mede het hoogste eindmoyenne (0.529). Ter vergelijking, de kampi oen kwam uit op 0.425. In het kort houdt dit in dat de kampioen 1 caramboles meer heeft gemaakt maar daar wel 67 beurten extra voor nodig had, verdeeld over zeven par tijen. Op 14 nov. dit jaar worden Arianne en Richard een paar Hoera. Marijn heeft een zusje, Elise, gefeliciteerd Fred Margret Arnold Wilfred Ons 7e kleinkind is geboren: Elise Zijder hand. Alja, Marcel Marijn gef. van opa oma Verkade Vorige keer De vorige keer betrof een klassenfo- to uit 1930 van de christelijke lagere school de Nessevliet in Oud Verlaat (foto onder). Alle namen waren al bekend en er zijn geen correcties op deze namen binnen gekomen. We kunnen er dus wel van uit gaan dat alle namen juist zijn. Op de boven ste rij van links naar rechts: Leen- dert Karreman, Albert Karreman, Janus (Adrianus) Jongeneel, Kees (Cornells) Ooms, Huibert Bos, Cor nells Karreman, Herman(us) Karre man, meester (Fokko) Keijzer en Pie- ter Ooms. Op de tweede rij van links naar rechts: juffrouw (Johanna) Heuvelink, Paulien Jongeneel, Josien van der Dussen, Henk (Hendrik) Hordijk, Sijgje van Vliet, Corry (Cor nelia) Ooms en Maria Bos. Op de derde rij van links naar rechts: Jans (Jannetje) Nieuwland, Leny (Helena) Molenaar, Corry (Cornelia) Karre man, meester (Arie) van Kooten, Mary (Marrigje) van der Dussen, Maria Karreman en Cor (Cornelis) van der Dussen. Op de voorste rij van links naar rechts: Jans (Jannet je) Bos, Johannes Bos, Cor (Corne lis) Bos, Leendert Karreman en Maria Post. Deze keer Een school die in deze rubriek nog niet eerder aan de beurt is geweest is de huishoudschool in Zevenhui zen. Ook van deze school zijn klas- senfoto's gemaakt. Deze keer een klas uit het seizoen 1959-1960 (foto boven). Alle namen zijn wel bekend, maar voor correcties kan men con tact opnemen met Pim van der Zalm. Op de bovenste rij, staande van links naar rechts: Minie van Pro- oyen, Corrie van den Berge, Joke van der Zaan, Annie in 't Veld, Marga Zijderhand, Ria Bos, Foppie de Graaf, juffrouw Vos, Tinie Hertog en Corrie van den Hoek. De middelste rij van links naar rechts: Annie Tore naar, Tonneke Boode, Nellie Strijd- horst, Rietje Moerman en Rina Glint- meyer. Zittend op de voorste rij van links naar rechts: Marrie van Kralin gen, Beppie Huisman, Elly Krijgsman en Mieke Looren de Jong. Van iedere gepubliceerde klassenfo- to kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs vermeerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen/Moerkapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tus sen 20.00u en 22.00 uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mai- len kan ook: wvdzalm@box.nl Moerkapelle - In de 7e ronde van schaakvereniging Moerkapelle heeft Gerard van Ommeren de leiding gepakt door te winnen van Dick Bac. In een Caro-Kann hield Gerard de hele partij druk op zijn tegenstan der. Uiteindelijk werd dit Dick teveel en won Gerard. Maarten Vroeginde- weij deed goede zaken door van zijn broer Wouter te winnen. Met een mooie combinatie won hij een pion en dit kwam Wouter niet meer te boven. Met deze overwinning stijgt Maarten naar de 4e plaats in het klassement. Christiaan Noorland Droogte en mislukte oogsten in zuidelijk Afrika. Hongerdood dreigt voor ruim 14 miljoen mensen. Dorcas, ICS en World Vision werken samen aan voedselhulp. Help ons! Uw gift redt mensenlevens. 0228-592824 035-6284984 World Visio^^ï 033-4443444 had weinig moeite met Stefan van der Zalm. Ron Droog won mooi van Maarten Pilgram en stijgt hiermee in het klassement. De eerste overwin ningen waren er voor Patrick Stam en Sjaak Kouwenhoven tegen resp. Freek Hofman en Henk Doornhein. Overige uitslagen: Andre Corpeleijn - Pieter Perdijk 1-0; Dirk Molenaar - Wim Westerman 1-0; Gerrit van Mee- teren - Matthias Freeke 0,5-0,5. De stand bovenaan: 1. Gerard van Ommeren 2. Ben van Geffen. 3. Hugo van Elteren 4. Maarten Vroeginde- weij 5. Marcel de Haan In de 2e klasse RSB speelde het tweede team gelijk tegen Maasluis 1. Aanvankelijk leek het alsof Moerka pelle zou winnen, maar uiteindelijk werd er toch nog gelijkgespeeld. Arno Luinenburg, Jan Blok en Jac ques de Lange wonnen. Gelijkspel was er voor Arie Hoogduijn en Michiel Rensen. Marcel de Haan, Andre Nieuwlaat en Cees van Vuu- ren verloren. Het kampioenschap zal moeilijk te behalen zijn. Bij de jeugd was er een sensationele overwinning van Pieter Perdijk op koploper Matthias Freeke. Hiermee brengt Pieter de spanning terug. Remco Vollebregt kon het niet waar maken tegen Stefan van der Zalm. Verrassend was ook de overwinning van David Bontbal op Dirk-Jan van der Berg. Ook de familie van der Tor ren wist te winnen; Thijs tegen Job Noorland, Marius tegen Harm de Wild en Rolien tegen Wietse van Leeuwen. Overige uitslagen: Arjan van de Bergh - Daniel Noorland 0-1; Thomas Roest - Arno Oudijk 0-1; Daniel Vente - Lisa van der Hoven 1- 0; Walter van den Berg - Robin Vis ser 1-0; Hielke Hendrikse - Schoenmaker 1-0. De stand boven aan: 1. Matthias Freeke 2. Pieter Per dijk 3. Stefan van der Zalm 4. David Bontebal 5. Jojanneke Weijermars Moerkapellenaar Ben van Geffen heeft een goede prestatie geleverd door in het zware Essent schaak toernooi in Hoogeveen 4 uit 9 te sco ren. Dit was beter dan verwacht. Jaap je wordt oud jöh, 43 alweer; kijk. dat is pas oud; de buurtjes van nr. 100 Zevenhuizen/Moerkapelle - Voor de derde keer is door leden van EHBO-vereniging Zevenhuizen en geslaagde oefening in de kas van firma Hoogendoorn in Moerkapel le gehouden. De bedoeling van deze oefening was om in praktijk te brengen hetgeen in theorie is geleerd. De vaardigheden, hoe te hande len, zijn noodzakelijk om te weten wat juist wel, of niet mag bij slachtofferhulp. Daarom kwam op dinsdag 15 okto ber de groep EHBO-ers bijeen. Twee ëntwintig curisten speelden de rol van slachtoffer. Bovendien waren er tien 'gediplomeerde slachtoffers' (Lotus). Ook deden drie kinderen mee als slachtoffer. Zo'n 25 cursisten kregen de rol van hulpverlener. De kas was in vier vak ken verdeeld om het voor de juryle den zo overzichtelijk mogelijk te houden. De vier teams kozen elk hun eigen kapitein, die op zijn beurt de prioriteiten stelde. Dinsdag 22 oktober vond een evalu atie plaats in De Zevenster. EHBO- vereniging Zevenhuizen kan terug zien op een zeer geslaagde oefening. Om de verworven kennis en vaardig heden op peil te houden dienen ver- volglessen te worden gevolgd. Daar naast kunnen, door het volgen van extra cursussen, kennis en vaardig heden verder worden ontwikkeld. Het EHBO-diploma geeft de cursist woorde wijze bezig houdt met hulp- 0180-631376 (niet op zondag), een waarborg dat hij zich op verant- verlening. Voor meer informatie:

Hart van Holland | 2002 | | pagina 18