Combo "Heerlijk duurt het langst" kraakt Banninks muzikale noten Jeugdbrandweer Moerka- LionSClub VHIl Start met pelle beste van de regio Lions-Lente-concerten Groeneweg legt trainer langer vast Help de Sim 'n handje... giro 404040 Deventer Hart van Holland 23 oktober 2002 I^ËvËnHUIZEN-MOERKAPELLE Maak kans op een ballonvaart! (CBF| Door Ron Krul Zevenhuizen - Een groots opgezet te musical zal op 9 november de première beleven. Voor de uitvoe ring van deze musical "Heerlijk duurt het langst" van Annie M.G. Schmidt zijn de voorbereidingen sinds lang aan de gang. In totaal zijn er zo'n 100 personen bij betrokken. Het wordt tijd om eens kennis te maken met het combo dat de musicalsterren muzikaal zal begeleiden. Wie maken er deel uit van het combo? Ten eerste is daar de strenge doch recht vaardige leider Harry Hack die op synthesizer speelt. Bassist is Gijs Eindhoven; hij staat aan de basis van elk lied. Ernst de Vogel is achter de piano te vinden en is de creatieve geest en stimulator. Voor gierende solo's op de gitaar tekent Hattem van der Burg. Dennis Brok bespeelt de drums en zorgt voor het ritme. Last but not least is daar Bennie Ver bakei, die op zijn accordeon voor het swingende geheel zorgt. Het combo, dat op een enkeling na ook de "Polderromance" begeleid de, vindt de musical een muzikale uitdaging. De muziek van Harry Ban- nink is bewerkt door Wim van Oost- rom en is van zeer hoge kwaliteit. Het combo is sinds januari aan het oefenen. Eerst gebeurde dit apart maar de laatste maanden samen met de cast van de musical. De wisselwerking met de spelers gaat steeds beter. Hier en daar wor den nog enkele aanpassingen door gevoerd, die te maken hebben met de toonsoort van de desbetreffende solistfe). Anne Sytsema en Margré van Gestel hebben veel vertrouwen in het combo en laten hen zoveel mogelijk vrij. Het combo bestaat uit leden die gro tendeels zichzelf opgeleid hebben. Ze noemen zichzelf dan ook vol trots autodidact. Op de vraag waarom de mensen naar de musical moeten komen, wordt unaniem geantwoord dat de grootsheid van de musical uniek is voor Zevenhuizen, de tek sten en de muziek fantastisch zijn en er straks veel te genieten is voor een ieder die de musical een warm hart toedraagt. Bij talloze kinderen in Nederland komt Sinterklaas nooit op bezoek. extraatjes is er vaak niet. Kinderhulp helpt de Sint 'n handje. Helpt u mee? Deze kinderen kunnen niet bij hun ouders wonen en zijn bijvoorbeeld in Met een 'noodbijdrage van 15,- op giro 404040 bezorgt u een kind al 'n een tehuis geplaatst. Daar vinden ze een liefdevol thuis, maar geld voor heerlijk avondje! Wilt u eerst meer informatie, bel ons dan even. Als u vóór S december een 'noodbijdrage dóet, loot u mee voor een ge sponsorde ballonvaart in de Kinderhulpballon! GOEDE DOïlEH NATIONAAL FONDS KINDERHULP Brinkpoortstraat 32, 7411 HS Deventer, Tel.: 0570 - 611 899 Internet: www.kinderhulp.nl e-mail: info@kinderhuip.nl Moerkapelle - In Bodegraven werd het wedstrijdseizoen 2002 van de jeugdbrandweer op vrijdag 11 okto ber afgesloten. Dit gebeurde zoals gewoonlijk met een quizavond. Tevens werd op deze avond de tota le uitslag van het wedstrijdseizoen bekend gemaakt. Hieruit bleek dat Moerkapelle de eerste plaats ver diende. In totaal zijn er dit seizoen vier wedstrijden gespeeld en wel in Oudewater, Moerkapelle, Gouda en in Haastrecht. De ploeg uit Moerka pelle bereikte daar driemaal de eer ste plaats en eenmaal een tweede. Dit betekent dat zij zich regionaal kampioen 2002 mogen noemen. De ploeg die door Henk Hertog en Hans Hofman geleid wordt ging echter met lege handen naar huis want de wisselbeker bleek zoek te zijn. Zevenhuizen - Groeneweg is de eer ste vereniging in de regio die het contract met de huidige trainer ver engd heeft. Ondanks de tegenval lende resultaten van beide selectie teams zijn zowel het bestuur van Droeneweg als trainer Cor Haze- oroek tevreden over de samenwer- ™g- Dit heeft tot gevolg dat het r.on'ract met Hazebroek is verlengd, ue Nieuwerkerker is tot 30 juni 2004 e verantwoordelijke man voor de electie. Het bestuur van Groene- eg, bij monde van voorzitter Roos, kende door de promotie van het cam naar de sterke 4e klas al op moe"'jk seizoen. Ook door het ertrek van een zestal geroutineerde Pelers uit het 2e elftal werd ingecal culeerd dat ook dit elftal het in de nPSer^ k'as ^ee' moeilijk zou krij- p och ligt trainer Hazebroek suea in de groep en dat is bij een als Groeneweg een of.udn j e' misschien wel doorslag- derf?--Ü' fa,ctor om ook in wat min- n ''jden het vertrouwen in de trai ner te houden. 1 e"ta' is op een verdiende opn j gelukkige manier kampi- cnr5e klas geworden. Con sent Stolwijk had in de thuisweg strijd tegen GSV een overwinning nodig om Groeneweg definitief terug te wijzen. Dat de resultaten in de 4e klas wat tegenvallen is duidelijk maar de manier waarop de nederla gen tot stand komen is ook duidelijk. In geen enkele competitie-, beker- of oefenwedstrijd zijn de Zevenhuize- naren weggespeeld. Het ontbreken van scorend vermogen, waardoor de druk op de achterhoede groter wordt, komt in de 4e klas nu een maal sterker tot uiting dan in de 5e klas. In die klasse hebben de aanval lers meer kansen nodig om te sco ren. Het 2e elftal, uitkomend tegen tegenstanders als Neptunes, TOGB, Gouda, is in opbouw. Hoofdzakelijk bestaand uit zeer jonge spelers heb ben zij het elke week heel erg moei lijk. De doelstelling is om niet te degraderen en daar wordt zeer hard aan gewerkt. Met deze gegevens in het achterhoofd acht het bestuur het wenselijk om trainer Hazebroek te steunen door al in een vroeg sta dium het contract te verlengen. Ook trainer Hazebroek vindt de samen werking met het bestuur en zijn selectie prettig en beloonde het ver trouwen van het bestuur met onder tekening van het verlengde contract. Zevenhuizen - De meest beoefende vrijetijdsbesteding in Nederland is zingen. 600.000 Nederlanders besteden er meer dan een uur per week aan. Velen van hen doen dat in een Grootkoor zoals in het Grootkoor Rotterdam. Ieder jaar organiseert het Project Grootkoren in vrijwel alle provincies en grote steden koorprojecten, begeleid door nationaal en vaak internatio naal bekende solisten en orkesten. Vanaf nu ook in Zevenhuizen, en iedereen kan meedoen. Lionsclub Zevenhuizen-Moerka- pelle wil geleidelijk nieuwe ele menten toevoegen aan de fond senwerving, waarbij de inwoners meer geboden wordt en de opbrengst wordt vergroot. Zo'n acti viteit zal voor de eerste keer plaats vinden met een concert op 21 maart 2003 in de Hervormde Kerk in Zevenhuizen. In samenwerking met het Grootkoor Rotterdam zullen de Liofis-Lente- concerten in Zevenhuizen plaatsvin den in plaats van in Rotterdam. Het Grootkoor Rotterdam bestaat uit meer dan 150 leden en telt al een aantal deelnemers uit Zevenhuizen, waarbij tot nu toe werd meegewerkt door Vicky Brown, Louis van Dijk, Lee Towers, Anita Meyer, Thijs van Leer, Kamahl, Ernst Daniël Smid, en vele andere bekende solisten en orkesten. De Hervormde kerk beschikt vol gens de directie Grootkoorprojecten over een uitstekende akoestiek en ambiance om de concerten op een perfecte manier tot hun recht te laten komen. De artistieke leiding Van de Grootköor-prójecten- is in handen van twee bekendheden uit de Nederlandse muziekwereld, te weten Etty van der Mei en Nan van Groeningen. Ook de pianobegelei ding is in handen van een bekend heid: pianist Rob van Dijk. In heel Nederland zullen er zo'n 12 identie ke voorjaarsconcerten gegeven wor den, waarvan één in Zevenhuizen. De opbrengst van het Lions-Lent- econcert zal bestemd zijn voor de herinrichting van de poliklinieken langs de Surinamerivier. In het afge lopen jaar konden er een aantal microscopen ter beschikking wor den gesteld voor bloedonderzoek, en thans is gekozen voor een aantal medicijnkoelkasten op gas. De opbrengst van het concert zal verdubbeld worden (evenals vorig jaar) door Cordaid, en wel met name door het Bilance Service Fonds. Het geheel is derhalve een coproductie van Lionsclub Zevenhuizen, Groot koor Rotterdam, en het Bilance Service Fonds. Lions-Lente-concert 21 maart Tijdens het Lions-Lente-concert zal naast pianist Rob van Dijk, acte de présence gegeven worden door een ensemble dat in de Oekraïne grote bekendheid geniet, en dat de afge lopen vier jaar diverse buitenlandse tournees door heel Europa heeft gemaakt. Het ensemble bestaat uit 10 top-musici die zeer afwisselende muziek ten gehore brengen, varië rend van Russische romances tot klassieke maar ook populaire muziek. Het ensemble staat onder leiding van Vasil Viznyuk, een musi cus die vele instrumenten bespeelt, in Kiev is hij directeur van het con servatorium. Meedoen en meezingen? Zingen in een koor is bepaald niet uniek in Zevenhuizen en omstreken, getuige de vele koren die reeds flo reren. Indien ook u uw stem wilt laten horen en lid wilt worden van het Grootkoor Rotterdam, dan kan dat. Het repertoire is erg afwisselend en vele koorwerken worden speciaal voor de Grootkoren opnieuw gear rangeerd. Bovendien worden er regelmatig culturele (zang)reizen georganiseerd naar buitenlandse bestemmingen, zowel in als buiten Europa (deelneming niet verplicht). Het Grootkoor Rotterdam repeteert op maandagen in de Open Hofkerk te Rotterdam-Ommoord. De kosten bedragen 35,- en men ontvangt hier voor tijdens de eerste repetitie een koorboek met bladmuziek. Studie cassette of studie-CD, een kortings kaart voor één van de bezoekers, en de nabijheid en uitstraling van beroemde solisten tijdens de con certuitvoering. Het aantal repetities naast de zelfstudie bedraagt circa zes. Deelneming aan het Grootkoor Rotterdam valt heel goed te combi neren met andere koren, aangezien het telkens om een afgeronde acti viteit gaat. Op 21 maart kan iedereen die dat wil erbij zijn en bijdragen aan een fan tastisch concert in Zevenhuizen, met de wetenschap dat het bijeen gebrachte geld in niemands zakken verdwijnt, doch bestemd is voor een uiterst goed doel. Belangstelling? Men kan zich online aanmelden op www.grootkoor.nl, of bij Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle: csar- neel@wxs.nl. Voor meer informatie- 0180-631956.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19