NIEUWS M Sp Karin Koster: nog 3 dagen M Effecten Financials en techs ontketenen rally J Zevenhuizen-Moerkape timm De bank waar je lid van wordt MILJOENSTE INTERNETKLANT BIJ RABOBANK Weeknieuw agenda Hart van Holland 23 oktober 2002 J'°0r Van en door uw bank Bezoekadressen: Deel 5 Heemskerk nieuwe topman Rabobank Groep Nationale Toekomstprijs 2002 uitgereikt Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Openingstijden: ndag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 Rabofoon: Service centrum verzekeringen: Telefoonnummer Algemeen: 0180-637383 Telefoonnummer Beleggingsadvies: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra- E-mail-adres: Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Rabobank c f Tot 25 oktober duurt de spaarweek nog. Kom nog snel even langs met de spaarpot of de munten- knip en stort deze op je spaarrekening. Voor de kinderen zijn er weer leuke cadeaus en ook voor de ouderen hebben we een presentje. Voor de jeugd van 0 tot 12 jaar hebben we de RabobankRegenboogrekening die ideaal is voor ouders en grootouders om te sparen voor hun kinderen of kleinkinderen. Deze rekening, waarop je gewoon contant mag storten, geeft een aan trekkelijke rente van 3,25 Vooral automatisch sparen naar deze rekening is al erg populair. Laat u eens verrassen en kom langs op ons kan toor in Zevenhuizen of Moerkapelle en feest mee. Grootste internetbank van Europa viert feest met landelijke actie De Rabobank is niet alleen de groot ste internetbank van Europa maar ver wacht deze maand ook de miljoenste klant die via internet bankzaken regelt. "We zijn trots dat zoveel Neder landers ontdekt hebben hoe makke lijk en praktisch internetbankieren van de Rabobank is en dat wij onze positie als grootste internetbank van Europa handhaven", aldus Alexander Faber, manager Cliënten Advies. "Uit onder zoek onder onze klanten weten we dat intemetbankierders de realtime saldoinformatie zeer op prijs stellen. Daarnaast waarderen zij dat ze hun bankzaken kunnen regelen wanneer en waar het hen uitkomt." Dit succes viert de Rabobank met een landelijke actie, ledereen die in de periode van 21 oktober t/m 15 november een Rabox( koopt (het starterspakket voor Rabo Internetbankieren), maakt kans op één van de 11 reizen voor 2 perso nen naar Thailand. De internetsite van de Rabobank (www.rabobank.nl) staat al vanaf april dit jaar op nummer 1 van de best bezochte banksites van Europa. Met zo'n 1.177.605 unieke bezoekers in september blijft de Rabobank alle grote banken in Europa voor,aldus het Amerikaanse onderzoekbureau Niel sen Netratings. Het merendeel van de internetbezoekers komt op de Rabo- banksite om hun dagelijkse bankzaken te doen. "We zijn echt blij dat zoveel van onze klan ten de voordelen en het gemak van internetbankieren ontdekt hebben. En dat zijn niet alleen jonge mensen die gewend zijn met een computer om te gaan. Steeds meer ouderen maken gebruik van internet om hun bankza ken te regelen.", aldus Faber. Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De aandelenmarkten kenden wereldwijd een goede beursweek. Er heerste een uitstekend klimaat voor koopjesjagers; zij sloegen dan ook massaal hun slag.Tot de groot ste winnaars behoorden de financi ële fondsen en technologie waarden. Zij kregen de afgelopen maanden de hardste klappen, maar boekten nu ook de meeste winst. De aandelen die de afgelopen maan den het hardst zijn afgestraft, hadden afgelopen week de wind in de zeilen. Veel koersen waren dermate jterk gedaald, dat veel beleggers het aan durfden om in te stappen. Zo stond de financiële sector de laatste tijd onder grote druk door slechte resultaten op beleggingen en de vrees voor oninba re leningen. In Nederland werd het kli maat rond de sector wat vriendelijker, nadat ABN Amro liet weten dat de nettowinst over 2002 op minstens hetzelfde niveau zal blijven als in het jaar 2001ABN Amro sloot de verslag- week 29% hoger af. Maar bovenal profiteerden de financi al van goede kwartaalcijfers van Amerikaanse sectorgenoten. Zo presenteerden Citigroup, Bank of America en Wells Fargo alle beter dan verwachte resultaten. Vooral het retail- bankieren zorgde voor een positieve winstbijdrage. Wells Fargo profiteerde tevens van de florerende Amerikaanse huizenmarkt, waardoor het hypo- theekbedrijf van de onderneming uit stekend draaide. De positieve stemming onder de tech nologiefondsen werd aangewakkerd door de kwartaalcijfers van IT-gigant IBM. Intel zorgde met de presentatie van zwakke cijfers en vooruitzichten echter voor donkere wolken boven het technologiefront. In de chipsector is de lucht dan ook nog verre van opgeklaard. Ook de Duitse chipmaker Infineon ziet de komende twee kwar talen geen herstel in de chipindustrie. Op de Amsterdamse beurs kwam Phi lips als eerste met de kwartaalcijfers naar buiten. Het chip- annex elektroni caconcern behaalde in het derde kwartaal een omzet van EUR 7.3 mil jard en dat was lager dan analisten hadden verwacht. Desondanks vielen de cijfers mee, omdat kostenbesparin gen hun vruchten afwierpen. De afgelopen weken heb ik u - in mijn functie van pensioenspecialist van de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle- een aantal artikelen voorgeschoteld waarin ik ben inge gaan op het onderwerp pensioen. Deze week presenteer ik u het vijf de en laatste deel. Zoals ik u in voorgaande edities van deze krant heb gemeld kan het geen kwaad om uw pensioenopbouw te updaten. Zeker voor de dertiger die over drie decennia wil ontsnappen aan het legioen van pensioeribreuke- lingen dat veel langer zal moeten doorwerken dan waar ze nu van dro men. Voor deze groep is er immers een groot aantal valkuilen dat ik aan de hand van voorbeelden aan u zal trach ten uit te leggen: Valkuilen 1: Het Tweeverdienersgat Willem en Anna wonen samen. In totaal verdienen ze bruto 75.000 euro per jaar. Dat is 35.000 euro van Willem en 40.000 euro van Anna. Bij de bere kening van hun pensioen mogen ze uitgaan van 15.100 euro franchise per persoon. Dat is tienzevende van de nu geldende AOW voor een alleenstaan de. Hiermee komt de pensioengrond slag voor Willem uit op 19.900 euro (35.000 - 15.100) en voor Anna op 24.900 euro (40.000 - 15.100). Na veer tig jaar werken krijgt dit koppel het volgende pensioen: Willem 40 X 1,75% X 19.900 13.930 euro Anna 40 X 1,75% X 24.900 17.430 euro Totaal: 31.360 euro De AOW voor tweeverdieners is 7281 euro, ofwel 14.562 euro Totaal: 45.922 euro Dit bedrag is 61 procent van hun inko men. Op basis van de zeventigpro- centsnorm hebben Willem en Anna een tweeverdienersgat van negen procent. Valkuil 2: Carrierebreuk Joost werkt tien jaar voor dezelfde werkgever. Hij verdient 25.000 euro. Zijn pensioenregeling kent een eind loonregeling bij een franchise van 15.100 euro. Joost bouwt dus een pensioen op van 10 X 1,75% X (25.000 - 15.100) 1.732 euro. Op zijn 35ste verandert Joost van baan en gaat flink meer verdienen, namelijk veertigduizend euro. Per dienstjaar bouwt hij bij zijn nieu we werkgever 1,75% X (40.000 - 15.100) 436 euro. Draagt Joost het pensioen dat hij reeds heeft opgebouwd over naar de regeling van zijn nieuwe werkgever, dan krijgt hij daarvoor 1.732:436 vier dienstjaren gecompenseerd. Joost kan slechts over 36 jaar pensioen opbouwen. Zijn pensioengat bedraagt 6 X 436 2.616 euro hij krijgt slechts 55,7 procent van zijn laatstverdiende brutosalaris. Valkuil 3: Pensioenbreuk Simon start zijn loopbaan op 25-jarige leeftijd met een salaris van 45.000 euro. Hij doet mee aan een eindloon pensioenregeling met een franchise van 15.100 euro. Op zijn 30ste stopt hij met werken en gaat twee jaar reizen. Als hij 32 is, pakt hij het werkzame leven weer op en begint met een sala ris van vijftigduizend euro. Na tien jaar stapt Simon over op een andere werk gever, waar hij tienduizend euro meer kan verdienen. Zijn pensioen ziet er als volgt uit: 5 X 1,75% X (45.000- 15.100) 2.616 euro 10 X 1,75% X (50.000- 15.100) 6.107 euro 23 X 1,75% X (60.000 -15.100) 18.072 euro Totaal: 26.795 euro Omdat Simon twee jaar in het buiten land verbleef, krijgt hij vier procent minder AOW. Inclusief AOW voor alleenstaanden (10.570 euro X 96%) krijgt Simon 36.942 euro. Dat is 62 pro cent van zijn laatstverdiende loon. Wellicht bent u naar aanleiding van mijn betoog geprikkeld om ook uw pensioen eens tegen het licht te houden. Weet dan dat u hiervoor altijd geheel vrijblijvend bij mij terecht kunt, ook als u nog geen klant bent van onze bank. Nu een afspraak met mij maken is immers een stuk makkelijker dan te laat uw pensioen gat repareren. Telefoon: 0180-637323 Drs. Bert Heemskerk, sinds 1991 voorzitter van de raad van bestuur van F. van Lanschot Bankiers, is benoemd als voorzitter van de raad van bestuur van de Rabobank: Groep. De Ondernemingsraad van Rabobank Nederland heeft een; positief advies over de voordracht uitgebracht. Na zijn studies theologie en filoso fie aan de Philosofisch-Theologi- sche Hochschule in Frankfurt amj Main, aan de Eberhard Karls Univer- sitat in Tübingen en aan de Univer- sité Catholique in Parijs, studeerde Heemskerk (59) economie aan dei NEH in Rotterdam. Hij werkte meer dan twintig jaar bij AMRO Bank,; ABN-Amro, onder andere in Tokyo, Dubai en Londen. Alvorens de over-: stap naar Van Lanschot te maken, bekleedde hij er de functie van! directeur-generaal binnenland, uit hoofde waarvan hij de retailacti- viteiten van de bank onder fni hoede had. Donderdagmiddag werden op de Floriade de winnaars bekendi gemaakt van De Nationale Toe komstprijs 2002, waarvan de Rabo- bank sponsor is. De Nationale Toe komstprijs 2002 is een prijs voor, het beste plan of project voor 'de wereld van morgen'. De prijzen zijn uitgereikt in drie categorieën: non- profit-instellingen, bedrijven en! personen. De drie winnaarsontvan-j gen een geldbedrag van 12.500] euro, de Toekomsttrofee en een pakket consultancydiensten. In de categorie Non-profit-instellingen won het Duurzaamheidcentrum Lauwersoog. Dit nieuwe centrum nabij het dorp Lauwersoog ga3' voor zichzelf en de omgeving ener gie opwekken. Tevens worden er diverse bezoekerscentra en een museum gehuisvest. In de catego rie Bedrijven won het idee 'Green- Cab': het eerste bedrijf in Europa dat uitsluitend elektrisch aangedre ven auto's gebruikt voor taxi- en pakketvervoer. Agatha Kozel van Voskuiler uit Den Haag won inJ' categorie 'Personen' met het idee voor een Handfreebag. Hierin kun nen consumenten hun aangek te etenswaren en dranken bewaren en na gebruik de lege flesjes en ver pakkingen in de eerstvolgende container deponeren. Spaarweek 21 t/m 25 oktober pi 'f lO

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2