O C Uil C C MTI UlIVIlCIV I c Uitnodiging begrotingsbehandeling Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 10 Hart van Holland 30 oktober .1002 Gemeente BEGROTING 2003: OP WEG NAAR MORGEN Terugdringen uitgaven en inzetten op dienstverlening 'Op weg naar morgenis de werktitel van de gemeentebegroting 2003. Het is de eerste begroting van het huidige colle ge. Zoals u weet is na de gemeenteraadsverkiezingen op 6 maart 2002 een nieuw college aangetreden. En om maar direct met de deur in huis te vallen: dit college staat een zware taak te wachten. Het huishoudboekje van de gemeente biedt maar weinig extra financiële ruimte voor nieuw beleid en investeringen voor de komende jaren. Ook het jaar 2003 zal al in het teken staan van het stellen van prioriteiten en het verwerven van inkomsten! Met andere woorden: de broekriem moet aan! U zal te maken krijgen met bezuinigingen, versobering en stijging van de tarieven. Verder op deze pagina krijgt u daar meer inzicht in. De dienstverlening echter zal daar niet onder gaan lijden. In het bijzonder de burger komt centraal te staan. De weg naar een Centrale Klantenbalie - de weg naar morgen - is ingeslagen. Een hal metéén balie, waarü, de klant, direct ziet waar u moet zijn. Een team medewerkers zal garant staan voor een vlotte afhandeling van uw vraag/aanvraag. Hoe de ontwerp-begroting 2003 er definitief gaat uitzien, zal pas duidelijk worden in de openbare raadsvergadering van 12 november 2002. Daar gaat het college met de gemeenteraad uitvoerig praten over alle verwachte inkomsten en uit gaven. In de raad zitten vertegenwoordigers van de politieke partijen Gemeentebelangen, VVD, PvdA, CDA, SGP en ChristenUnie, die uw stem verwoorden. Uw mening is in dit begrotingsverhaal ook van belang: uiteindelijk gaat het om uw portemonnee. Laat daarom uw stem horen aan de plaatselijke politieke partijen of mail uw standpunt naar de fractievoorzitters. In het gemeentehuis, de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen en de dorpshuizen in de drie kernen ligt de begroting 2003 ter inzage. U bent hierbij van harte uitgenodigd om aanwezig te zijn bij de begrotingsbehandeling op dinsdag 12 november, die vanaf 14.00 uur aanvangt in Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Beleidsspeerpunten uit het Collegeprogramma 2002-2006 Voor 2003 staan de volgende punten op de agenda: Het opstellen van de Verkeersvisie 2010 Burgemeester en wethouders werken aan de verkeersvi sie 2010. Daarvoor moet de verkeersbeleving onder de bevolking en de huidige verkeerssituatie in de drie kernen worden onderzocht (zie gemeentepagina van 23 oktober 2002). Door middel van dit onderzoek kan nieuw verkeers beleid worden opgesteld. Volkshuisvestingsplan Ontwikkelen van integraal veiligheidsbeleid Presentatie van een volksgezondheidsnota Regiokeuze (eventuele toetreding Stadsregio Rotterdam) Voor 1 juli 2003 zal het college de gemeenteraad een keuze voorleggen over al dan niet toetreden tot de Stadsregio Rotterdam. Het college heeft als uitgangspunt dat daarbij de zelfstandigheid van de gemeente moet zijn gewaar borgd. Inmiddels verricht een extern bureau in opdracht van het college van burgemeester en wethouders een fei tenonderzoek naar de gevolgen van een eventuele toetre ding tot de Stadsregio Rotterdam. Spoedig zal ook de bevol king via een communicatietraject worden geraadpleegd. Dan zal het college voldoende informatie hebben verzameld om alle voor- en nadelen en de verscheidene belangen af te wegen en te komen tot een voorstel. Maximale inspanning om binnen afzienbare termijn de omleidingsweg N219 gerealiseerd te krijgen Kwaliteit van de woon- en leefomgeving Ruimtelijke ontwikkeling van Zevenhujzen-Moerkapelle, waaronder de gebiedsvisie Zuidplaspolder, de steden bouwkundige ontwikkeling van de dorpskernen Nieuw beleid Centrale klantenbalie Nog in 2002 zet de gemeente koers naar een centrale ia l klantenbalie. Het vernieuwde gemeentehuis biedt een uitstekende omgeving om alle idealen over klantgerichtheid en klantvriendelijkheid te gaan verwezenlijken. De weg is vrij naar een centrale hal met receptie en comfor tabele zit- en staanbalies, waar de burger centraal komt te staan. Of u nu klant, kiezer, inwoner of gesprekspartner bent voor de gemeente! Voor een echt Overheidsloket 2000 kan worden gerealiseerd, moet nog veel werk worden verzet. Denkt u hierbij onder andere aan oriëntatiebezoeken, opleiding en training, infor matie en communicatie technologie, organisatorische inpas sing, openstelling en detotale invoering. Financiële middelen zijn hierbij noodzakelijk. De implementatie zal uiteraard enige jaren in beslag nemen. In financiële zin is rekening gehouden met de kapitaallasten van een investering van 100.000 in 2003 en 75.000 in 2004 en structureel hogere uitgaven van 25.000. Opzetten van een jeugdbrandweer in Zevenhuizen Het college legt geld 8.000 eenmalig en structureel 3.500) apart voor het opzetten van een jeugdbrandweer in Zevenhuizen. Nu heeft alleen de kern Moerkapelle een uit stekend opererend jeugdbrandweerkorps. Er is gebleken dat dit een goede kweekvijver is voor de actie ve dienst, waar naar kan worden doorgestroomd bij het bereiken van de vereiste leeftijd. Organisatie in het gemeentehuis Door de taakstelling in het nieuwe collegeprogramma, het dualisme, de samenwerking met omliggende gemeenten, de invoering van een centrale klantenbalie en de inhoud van de gemeentelijke huishoudportemonnee is de organisatie genoodzaakt mee te veranderen én mee te ontwikkelen. In de begroting 2003 gaat het college er van uit dat deze zaken zullen leiden tot een een nieuwe organisatiestructuur, waardoor een efficiënte, flexibele en goed opgeleide organi satie kan ontstaan, dat optimaal inspringt op de wensen en behoeften van de burger. Portefeuilleverdeling burgemeester en wethouders Burgemeester drs. J.D. Westendorp Algemene beleidscoördinatie, Openbare orde, Veiligheidsbeleid, Burgerzorg en participatie, Voorlichting en representatie, Bestuurszaken, Bestuurlijke en organisatorische vernieuwing, Volksgezondheid, Personeel en organisatie. Wethouder M. Ziiderhand (Gemeentebelangen) Volkshuisvesting en monumentenzorg. Sociale zaken, Recreatie, sport en toerisme, Ouderenbeleid, Ontwikkeling Dorpsstraten, ICT. Wethouder ir. A.C.J.M. van der Stee (VVD) Ruimtelijke ordening, Grondzaken en eigendomsbeheer, Economische en agrarische zaken, milieu, Onderwijs. Wethouder S. de Jong (CDA) Openbare werken. Verkeer en vervoer, Financiën, Facilitaire zaken, Kunst en cultuur, Jongerenbeleid. Met de klok mee vanaf linksbovenaan: wethouder M. Zijderhand, wethouder ir. A.van der Stee, gemeente secretaris I. Mes, burgemeester drs. J.D. Westendorp en wethouder S. de Jong Plaatselijke Politieke partijen Gemeentebelangen (3 zetels) Fractievoorzitter dhr. J. Mebius tel. 0180-633018 gemeentebelangen@zevenhuizen-moerkapelle.nl VVD (3 zetels) Fractievoorzitter dhr. M. Aalderink tel. 0180-632020 vvd@zevenhuizen-moerkapelle.nl PvdA(3 zetels) Fractievoorzitter mw. B. Spekman tel. 0180-632275 pvda@zevenhuizen-moerkapelle.nl CDA 2 zetels) Fractievoorzitter dhr. J. Boersma tel. 0180-633385 cda@zevenhuizen-moerkapelle.nl SGP (2 zetels) Fractievoorzitter dhr. D. Bac tel. 079-5932126 sgp@zevenhuizen-moerkapelle.nl ChristenUnie (2 zetels) Fractievoorzitter dhr. G. Freeke tel. 079-5932273 christenunie@zevenhuizen-moerkapelle.nl In 2003 zal een vernieuwd gemeentehuis een centrale klan tenbalie herbergen waar alle gemeentelijke handelingen nog maar via '1 loket' gaan. Op dinsdag 12 november aanstaande vindt vanaf 14.00 uur de behandeling van de ontwerp-begroting 2003 plaats. Als gevolg van de verbouwing van het gemeentehuis vangt deze openbare raadsvergade ring aan in Dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. De vergadering bestaat uit een aantal onderdelen waaronder de algemene beschouwingen van de diverse politieke partijen. Uiteindelijk zal - hetzij in gewijzigde vorm - besluitvorming en vaststelling van de begroting 2003 dezelfde avond volgen. De begrotingsbehandeling in de raadsvergadering is voor iedereen toegankelijk

Hart van Holland | 2002 | | pagina 10