Schoolhandbaltoernooi groot succes Sint komt naar Zuidpias °Pen Atelier Prima resultaten Moerkapel- se voetbaljeugd Inloopmiddag genealogie Dames Nesselande verslaan koploper Borstvoeding informatie avond 7 Laatste openingsdag bibliotheek Grote nederlaag Moerkapelle Groeneweg F1 - Soccer boys F-l Groeneweg haalt uit Sjoelen 'Kerstmis in de Kunst' Hart van Holland 30 oktober 2002 REGIO Waddinxveen - Handbalvereniging Rowah hield voor de dertiende keer het schoolhandbaltoernooi. Rowah houdt dit toernooi al sinds haar oprichting in 1990. Het evenement is in de jaren mee gegroeid met de ver eniging en is inmiddels uitgegroeid tot een volwaardig sportevenement in Waddinxveen en Boskoop. Het toernooi werd traditioneel gehou den op de woensdagmiddag in de herfstvakantie en vond ook ditmaal plaats in sporthal de Duikelaar. Zeventien teams, bestaande uit jon gens en meisjes van de groepen vijf tot en met acht van basisscholen uit Waddinxveen en Boskoop, hadden zich opgegeven voor het- toernooi. De deelnemende teams waren onderverdeeld in vier poules. Om 11.00'uur begonnen de wedstrij den uit de poule jongens groep 5/6. Na een uur kwam het team van de Kardinaal Alfrinkschool als overwin naar uit de strijd. Na de prijsuitrei king was het de beurt aan de gemengde teams groep 5/6. Ook hier werden de wedstrijden met veel ple zier gespeeld en na tien wedstrijden was de winnaar bekend', de Dick Bru- naschool had al haar wedstrijden gewonnen en was de terechte win naar. In de middag was het de beurt aan de groepen 7/8. Opmerkelijk is dat deze groepen altijd iets steviger de duels ingaan dan hun jongere schoolgenootjes; het ging er af en toe fanatiek aan toe. Ook de tribune leefde volop mee. Na een aantal spannende wedstrijden bleek aan het eind dat de beker dit jaar mee ging naar de Dick Brunaschool. De laatste groep, jongens 7/8, is altijd de meest fanatieke groep van het toernooi. In deze groep was het een nek aan nek race tussen twee teams van de Kardinaal Alfrinkschool. Ken nelijk is handbal deze school niet geheel onbekend en wordt er in de gymlessen aandacht aan deze sport besteed. De Kardinaal Alfrink 2 werd uiteindelijk met een beter doelsaldo winnaar. Na afloop kon de organisatie, die al haar vrijwilligers bedankt, terug kij ken op een geslaagde middag. Een middag waarbij 170 basisschoolleer lingen kennis hebben gemaakt met de handbalsport. Binnenkort zal Rowah een handbalinstuif organise ren waarbij de kinderen welkom zijn een handbaltraining mee te maken. Waddinxveen - De vrijwilligers van Stichting Wijkwerk De Zuidpias heb ben bericht gehad van Sinterklaas dat hij 23 november naar de Zuid- plas komt. Er is dan een feestmiddag in het Zuidhonk van 13.30 tot 15.00 uur voor alle kinderen van 3 tot en met 7 jaar. Kinderen moeten opgegeven wor den voor dit feest; dit kan tot van maandag 4 tot en met vrijdag 8 november in het Zuidhonk tijdens de openingstijden. In het kwartaal boekje staat wanneer en welke acti viteiten er zijn, dus alleen dan is er de mogelijkheid je op te geven. Alle kinderen zijn welkom, dus je hoeft niet per se in de Zuidpias te wonen. Voor alle kinderen die op het feest komen heeft Sint een presentje. Tegen betaling van het inschrijfgeld ontvangen de kinderen een entree bewijs. In verband met de inkopen van de Sint is het onmogelijk om na 8 november 2002 nog inschrijvingen te accepteren. De entree voor dit feest bedraagt 3,50 voor de kinderen; als papa of mama mee wil komen dan zijn de kosten 1,50 per ouder extra. Er zijn trouwens voldoende begeleiders, maar papa's en mama's zijn welkom Moerkapelle - Hoewel er zaterdag jongstleden maar een beperkt aantal wedstrijden op het programma stond, was het voor de Moerkapelse jeugdafdeling opnieuw een succes volle dag. Al oefende tegen 2e klas- ser WDS Al en liet ook tegen deze tegenstander zien over een sterk team te beschikken. In de le helft waren beide partijen nog redelijk tegen elkaar opgewassen, hetgeen ook de 0-0 ruststand aangaf. In de 2e helft waren de "Blauw-Witten" ster ker, wat ook in de 4-0 eindstand tot uiting werd gebracht. Cl liet bij Reeuwijk zien, dat dit team een aan tal weken terug niet ten onrechte door de KNVB naar een hogere poule is overgeplaatst. De 2-4 winst betekende al weer de 3e zege op rij, waardoor men in de nieuwe poule nog zonder puntverlies is. Kemal Boutasgound (3x) en Justin van der Hoven waren de schutters. D2 werd eveneens naar een hogere poule overgeplaatst, maar heeft het daar vooralsnog moeilijk. Bij VEP D4 werd wel met een 0-1 voorsprong gerust door een goal van Remco Vol- lebregt. In de tweede helft liep VEP uit naar de 4-1 winst. El moest bij koploper WSE E2 op bezoek. Met goed spel liet El deze tegenstander geen enkele kans. Door 3 goals van Frank van der Bos en een eigen doel punt werd niet eens geflatteerd met 0-4 gewonnen en werd tevens met 2 punten voorsprong de koppositie overgenomen. De beide F-teams speelden beiden vriendschappelijk. Groeneweg F2 nam tegen F1 nog wel een 0-1 voor sprong, maar in de 2e helft wist F1 toch nog vrij gemakkelijk met 5-1 te winnen. F2 en BeFair waren even eens in de le helft redelijk tegen elkaar opgewassen. In de 2e helft was F2 iets doeltreffender en werd dit duel tenslotte met een 4-2 over winning afgesloten. Benthuizen - In het Molenhuis wordt zaterdag 2 november een genea logische inloopmiddag gehouden. Iedereen die gegevens zoekt van familie in Benthuizen in de 19e en 20e eeuw is welkom. Een team van deskundige vrijwilligers staat klaar om een ieder te helpen. Deze dag is tevens de tentoonstelling 'Speelgoed uit de oude doos' te bezoeken. Het Molenhuis is iedere zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur geopend. De Winkel van Sinkel is ook op woensdag open en wel van 13.30 tot 16.30 uur. Volleybal Zevenhuizen - De volleybaldames van Capricorn/Nesselande deden goede zaken in Sint Anthonis. De ranglijstaanvoerder van de eer ste divisie, Somas Activia, werd in een spannende wedstrijd met 3-1 verslagen. De eerste set begon met een voor sprong voor de Zevenhuizense dames, maar deze werd al weer snel uit handen gegeven en tot 21-21 ging de strijd gelijk op. Ondanks het hevi ge verzet ging de set toch verloren met 25-22. In de tweede set ging dezelfde basis van start en nam al snel een voor sprong, die nu niet meer uit handen gegeven werd (19-25). Ook in de derde set startten de dames met een grote voorsprong 6-12 en 15-22, maar door een serviceserie van de tegenstander werd deze teniet Waddinxveen - Tijdens de regionale bijeenkomst van Borstvoedingsorga nisatie L.L.L., die dinsdag 5 novem ber wordt gehouden wordt gespro ken over 'het voorkomen en oplos sen van problemen bij het geven van borstvoeding'. De informatiebijeen komst is bedoeld voor iedereen die betrokken is bij het geven van borst voeding. Deze avond wordt gehouden bij Ria Kaashoek aan de Abr. Kroesweg 10. Aanvang 20.00 uur, de kosten bedra gen 2,50. Ook baby's zijn welkom. Voor meer informatie: 079-5932689. Waddinxveen - Onder de titel "Open Atelier" vindt een kunstmanifestatie plaats op zaterdag 2 november van 10.00 tot 17.00 uur. Er is een kunst route uitgezet langs 15 leden van de Waddinxveense KunstKring. Een ieder is welkom te komen kijken naar: de schilderijen en tekeningen van Janny Buijs aan de Weidezoom 57, de bronzen beelden van Theo van Eldik aan de Jan Campertlaan 1, de schilderijen van Trix Brouwer aan de Roemer Vischerstraat 32, beeldhouwwerk en keramiek van Janine Foppes aan de Peuleyen 196, beeldhouwwerk van Kook Kok aan de Peuleyen 71, schilderijen van Co Gerts achter het KW-Plein, schilde rijen van Rob Kempkes aan de Moz- artlaan 85, de gemengde techniek van Ed Vieveen aan de Vijverlaan 23, het naaldwerk van A. Weissenbach aan de Anna de Waalhoeve 12 en de schilderijen, het keramiek en het beeldhouwwerk van Ben en Ans Wekking aan de Coenecoop 90. In Moerkapelle is het werk te zien van Ineke van der Vlugt aan het Kerke- water 4. Waddinxveen - De leden van de Waddinxveense KunstKring expose ren werkstukken van zaterdag 30 november tot en met 8 december tij dens de tentoonstelling "Kerstmis in de Kunst" bij Van Berkestijn Woon- cultuur. Zevenhuizen - Bibliotheek Zeven huizen is woensdag 6 november zowel 's middags als 's avonds geo pend en wel van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21. 00 uur. Een laatste kans voor een ieder die materialen nodig heeft voor boekenlijsten, boekverslagen, werkstukken, spreekbeurten etcetera, want daar na is de bibliotheek wegens verbou wing en herinrichting gesloten tot en met zaterdag 14 december. Tot en met 6 november mogen 10 boeken per lenerspas worden geleend, voor een langere periode dan gebruikelijk. Vanaf donderdag 31 oktober geldt ook voor de video 's, de cdroms en de dvd's een aange past leengeldtarief en uitleenter mijn. Vanaf 16 december gelden de nor male openingstijden, aantallen te lenen materialen en uitleentermij- pelse veldspel op het oog niet onaardig, maar tevens werd er te weinig afgedwongen. Een tweetal mogelijkheden om de achtergrond te verkleinen werd onbenut gelaten. Toen Koudekerk halverwege de 2e helft de stand op 3-0 bracht was de wedstrijd helemaal gespeeld en zakte het spelpeil naar een bedenke lijk niveau. Dat de eindstand in de slotfase nog op 4-0 werd gebracht was dan slechts nog van belang voor de statistieken. Het is zaak dat de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Linschoten (aanvang 14.30 uur) absoluut wordt gewonnen. De geva ren zone kan anders wel eens ang stig dichtbij komen. Moerkapelle - Het standaardteam van de voetbalvereniging Moerka pelle liep zaterdag bij en tegen Kou dekerk tegen een grote 4-0 nederlaag op. Door dit verlies bleven de "Blauw-Witten" staan op 8 punten uit 7 duels en heeft het daardoor nog slechts drie ploegen onder zich staan. Het begon zaterdag in Koude kerk voor de bezoekers niet onaardig. In het eerste deel van de wedstrijd schiep men zich een behoorlijk aantal kansen. Maar zoals in veel wedstrijden eerder in deze competitie was het gebrek aan sco rend vermogen ook dit keer schrij nend. Daardoor sloop er een bepaal de onzekerheid in de ploeg, die door Koudekerk goed werd uitgebuit. Hal verwege de le helft liet de Koude kerk voorhoede zien, hoe goede kan sen wel moeten worden afgerond en tien minuten voor rust counterde de thuisclub zelfs naar de 2-0 ruststand. Ook in de 2e helft was het Moerka- Moerkapelle 2 moest ook in haar 8e duel verlies incasseren. Tegen kop loper Siveo kreeg men geen kans en werd met 7-2 nederlaag terugge keerd. Jeroen Rutgrink en Pedro Klomp redden de Moerkapelse eer. Voetbal Waddinxveen - De uitslagen van de Waddinxveense sjoelvereniging ziet er als volgt uit: Klasse A: l.Andrévan Gemeren 1410 punten; 2. Dick Dros 1386; 3. Kees Kuipers 1343; 4. Jan Kersbergen; 5. Frans Bouwmeester 1336. Klasse B: 1. Pascal van Gils 1340; 2. Teus Visser 1320; 3. Peter van Leeu wen 1312; 4. Henk van Beek'1277; 5. Adri Faas 1272. Klasse C: 1. Bas Koppenaal 1219; 2. Mien van Renesse 1213; 3. Cor van Herk 1201; 4. Cees Endeveld 1196; 5. Dirk Faas 1195. Klasse D: 1. Cor van Gils 1125; 2. A. Warmelink 1081; 3. J. Garlich 1077; 4. Ans Endeveld 1060; 5. Floor van Abs- hoven 1051. Zevenhuizen - Om 10.00 uur zater dagochtend begont de wedstrijd tegen Soccer Boys. Trainer Joop Ruter had eerst de warming-up ver zorgd. In deze oefenpartij speelden de teams acht tegen acht. Rick van Vliet stond als eerste langs de lijn bij Joop. Na een paar minuten viel het op dat de spelertjes elkaar goed konden vinden. Met name de wissels werden goed uitgevoerd. Ook in de posities wisten ze of ze langs 'de lijn moesten aanvallen of door het midden. Het was F1 van Groeneweg dat in de aanvallen de bal goed rond liet gaan en bijna zon der een fout overspeelde. De aanval len van Soccer Boys in de eerste helft werden door de jarige keeper Rocco van Es gestopt. In zon aanval gaf Duco Hoogeveen een voorzet precies in de voeten van Adil El-Alla- noi die met een hard schot het doel trof. Uit een corner van Adil kopte Duco Hoogeveen de 2-0 in. Ook de wind telde mee in deze wedstrijd. Dat bleek toen Bas Roos een afstandschot achter de keeper van Soccer Boys zag belanden. In de tweede helft had Groeneweg wind tegen. Er werd prompt gescoord uit een corner door Soccer Boys. Alleen Maurice Schroder maakte met een hard schot nog een tegendoelpunt Zodat de eindstand 4-1 in het voor deel van Groenweg was. In de kleed kamer was het dus dubbel feest Bob, Adil, Duco, Bas, Jimmy, Mauri ce, Mitchel en Rick zongen hard en vals het 'lang zal hij leven' voor de li- jarige Rocco van Es. Voetbal gedaan. Door enkele fouten maakten de dames het nog extra spannend en de stand werd 25-25. Door uitste kend teamwork kon de set alsnog met 25-27 binnengehaald worden. Voor de winst en om 4 punten mee naar Zevenhuizen te nemen moest de vierde set gewonnen worden. De dames waren zich hier terdege van bewust en speelden een geconcen treerd en gevarieerd spelletje. De setwinst was bij 17-25 een feit, het geen een historische overwinning opleverde voor de Zevenhuizense dames. Dit resultaat was te danken aan een geweldige inzet van het gehele team en een uitstekende blokkering, waardoor de tegenstan der moeilijk tot scoren kon komen. Zaterdag staat de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Rijnmond uit Schie dam op het programma. Rotterdam/Zevenhuizen - In een wedstrijd, die gezien de weersom standigheden nooit gespeeld had mogen worden, haalde Groeneweg verrassend maar dik verdiend (5-2) uit bij het sterke Antibarbari. Deze ploeg bestaat voor een groot deel uit studenten en is al jaren een toon aangevende 4e klasser. De Zevenhui- zenaren gingen dan ook niet met een gerust hart richting Rotterdam. Met extreem slechte omstandigheden is het belangrijk wie het eerste doel punt maakt. Dat maakt het scorende team sterker omdat de onderliggen de partij dan moet vechten tegen de weerelementen en een achterstand. Groeneweg kreeg al binnen vijf minuten een goede opsteker. Gedra gen door de storm verdween een goed genomen hoekschop door Rick van Yperen, waarbij de bal net even werd geraakt door een verdediger, rechtstreeks tegen de touwen. In het verdere verloop van de eerste helft had Antibarbari veel balbezit en Groeneweg kwam maar drie keer in het strafschopgebied van de tegen stander. Alle keren echter lag de bal wel achter de verbouwereerde Anti- barbari-keeper. Door toedoen van Maurice Eckhardt (2x) en Léon van Vliet was de ruststand maar liefst 4- 0. De meegereisde trouwe suppor ters wisten niet wat ze zagen. Elke kans een doelpunt, dat gebeurt niet vaak. Na de rust een zelfde spel- beeld. Weer een meer in balbezit zijnde tegenstander maar bij Groe neweg was het wat anders dan voor de rust. Nu waren er legio uitge speelde kansen maar werd er maar één door Gido Stuurman benut. Nadat eerst van Vliet voor de 5-0 had moeten zorgen maakte Antibar bari direct daarop een tegengoal. De Rotterdammers wilden meer maar toen Stuurman de 5-1 binnenschoot en het team van Antibarbari tot een tiental werd gereduceerd was de wedstrijd op slot gegooid. Antibar bari gooide alles nog wel op de aan val, het werd dan ook 5-2, maar dacht helemaal niet meer aan verde digen. De éne na de andere kans werd om zeep geholpen door de voorwaartsen en de doorkomen110 middenvelders van Groeneweg. ten overwinning met dubbele cijfer had er toen zeker ingezeten als lie^ vizier bij Groeneweg net zo sc'n0rP had gestaan als voor de rust. Alle bij elkaar een keurige overwinning de waardoor er weer perspectief zit voor het verdere verloop van competitie. Zondag komt er een ander so team naar Zevenhuizen. Is Ant'Li bari een voetballend elftal, hij tegenstander van aanstaande we is fysieke kracht het sterkste wap' Daarnaast bezit de ploeg ook vo ballend vermogen. Groeneweg K de borst nat maken, maar als ploeg net zo veel kansen krijg' afgelopen zondag en de helft van kansen worden in doelpunten 011 zet zal de tweede achtereenvolg de overwinning een feit zijn.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 14