Schrijversavond met Pauline Slot Volop activiteiten in de Boog Boeken- en handwerkmarkt in Ontmoetingskerk Slechte vangst HSW Films in Kreater De Mooiste Vis-kleur- wedstrijd Turnuur voor volwassenen bij Toos Een politieke barometer voor Waddinxveen Expositie cursisten Kreater Koppelklaveijassen Modeltekenen bij Kreater Borstvoeding geven zonder problemen VAC organiseert Bridgedag Hart van Holland 30 oktober 2002 ^^v^Tddinxveen/boskoop pagina 15 Waddinxveen - Pauline Slot verzorgt dinsdag 5 november de schrijver savond in de bibliotheek Waddinx- Pauline Slot (1960) werd geboren in Den Haag en groeide op in Den Haag en Zoetermeer. Zij studeerde Nederlands en specialiseerde zich in de richting taalbeheersing. Ze schreef een aantal handleidingen voor het schrijven van betogende teksten. Ook heeft ze voor de Volkskrant geschreven over de hui zen van Virginia Woolf en Vanessa Bell. In 1993 maakte ze een reis van 15 maanden: op de fiets trok ze door Australië, Nieuw-Zeeland en Canada, daarnaast bezocht ze Fiji en Cook Island. Tijdens deze reis ontstond het idee voor de roman Zuiderkruis (1999). Slot raakte geïntrigeerd door de spo ren die een reiziger achterlaat in een landschap. De roman Zuiderkruis gaat over een vrouw die het spoor van haar vriendin volgt die overleden is, om te achterha len wat er met haar gebeurd is. Slot werkte drie jaar aan deze roman en runde daarnaast een eigen bedrijf dat schrijftrainingen en projectbegeleiding verzorgt. Het boek werd overwegend goed ont vangen en belandde al snel in de diver se boeken-top 10's. In januari 2000 is deze roman in Duitsland verschenen. Haar roman Blauwbaard (2000) is een eigentijds sprookje, waarin complexe familieverhoudingen de dragers van een spannende geschiedenis vormen. Haar laatst verschenen roman is' Tegenpool. De lezing begint om 20.00 uur in de bibliotheek. De zaal is open om 19.45 uur. De entree bedraagt 5,-, in de voor verkoop 4,-, inclusief een consumptie. Deze schrijversavond wordt georgani seerd in samenwerking met NBvP - "Vrouwen van Nu", de Vrouwenraad, Boekhandel Haasbeek en de biblio theek Waddinxveen. Waddinxveen - Buurtcentrum de Boog hield zaterdag 12 oktober een open dag. Het werd dankzij de inzet van de vrijwilligers een geslaagde dag met diverse creatieve activitei ten. In het seizoen, dat hiermee offi cieel werd ingeluid, zullen er zowel vaste als incidentele activiteiten worden georganiseerd. In de maand november staan de vol gende activiteiten op het program ma: Op vrijdag 1 en 15 november wor den er bingoavonden voor volwas senen georganiseerd. Dan staat vanaf 19.00 uur de koffie klaar, ver volgens begint de bingo om 20.00 uur. Op zaterdag 2 november is iedereen welkom als er van 10.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt wordt gehouden. Wellicht heeft men spul len op zolder liggen, die anderen nog kunnen gebruiken; voor meer infor matie: 0182-610469 b.g.g. 06 - 22 68 10 97. Vrijdag 8 november wordt er van 19.30 tot 23.00 uur een discoavond voor kinderen van 9 tot en met 15 jaar georganiseerd. Deze nieuwe activiteit zal elke tweede vrijdag van de maand worden gehouden. Op woensdagmiddag 20 november is er voor kinderen vanaf 4 jaar een bing omiddag. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Tenslotte is er vrijdag 22 november koppelklaverjassen vanaf 20.30 uur.. Waddinxveen - De tweede wedstrijd voor de wintercompetitie van deHengelsportvereniging Waddinx veen werd gevist in het Amsterdam- Rijnkanaal bij Nieuwegein. De vangst was zeer slecht, 9 deelnemers vin gen gezamenlijk 6 kilo witvis. De uit slag was als volgt: 1. Herman Kraan 1-920 gr, 2. Jan Verhoef 1.430 gr, 3. Wim Houtman 1.200 gr, 4. Rinus Rei- chard 810gr, 5. Henk Romeijn 530 gr. Een team van de HSW bestaande uit Houtman, Jenner, Kraan, Van Leeu wen en Reichard nam deel aan de door Hsv Kennemerland georgani seerde jaarlijkse Bedrijvenwedstrijd in het Noord Hollandskanaal. Hier waren de vangsten iets beter. Met ruim 10 kilo eindigden de HSW'ers van de 39 teams op een alleszins redelijke 10e plaats. Individueel viel Van Leeuwen in de prijzen. Hiep hiep hoera! op 30-10 wordt Sabine Houtman 2 jaar. xxx Martin Roos en Mike Waddinxveen- De rommelmarkt- en bazarcommissie van de Ontmoe tingskerk houdt zaterdag 2 novem ber de najaarsverkoop. Tussen 10.00 en 16.00 uur staan de deuren van de kerk aan de Groensvoorde open voor de boekenliefhebber. Eveneens worden artikelen van de Crea-doe club van de kerk te koop aangebo den. Er zal een keur aan tweedehands en soms nieuwe boeken uitgestald wor den in de hal van de kerk. Van stui verroman tot literair, van populair tot zwaar wetenschappelijk; alles ligt gesorteerd uitgestald op de tafels. De Crea-doe club biedt een keur aan handgemaakte artikelen te koop aan. Er zijn kleurige truien in alle maten. Men biedt voor weinig geld sokken te koop aan. Er zijn cadeaus pulletjes en kussentjes. En met het oog op de naderende feestdagen wordt er een ruim assortiment wenskaarten aangeboden. Een extraatje voor dit jaar is een kraam met kerstartikelen. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan het kerkenwerk van de Gereformeerde Kerk van Wad dinxveen. Een groot deel van de gel den wordt besteed aan diaconaal werk in binnen- en buitenland. Men kan overtollige boeken nog altijd inleveren voor de verkoop. Op donderdagavond 31 oktober van 19.00 tot 21.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 15.00 uur kan dat bij de kerk aan de Groensvoorde. Wie de boe ken niet zelf kan brengen kan con tact opnemen met Arie Kersbergen, telefoon 0182-617372 om ophalen te regelen. KERKDIENSTEN - 3 november Waddinxveen RK. kerk St. Victor 9.30 uur Eucha ristieviering. RK. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Gezinsviering. Geref. kerk 9.30 uur C. Paulusma. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur Hs. F. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds Poot; 18.30 uur M.A. Bos. Herv. Gem. 9.30 uur dr. T.H. van der Hoeven; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. He Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk 9.30 uur F.T. Voorrips, 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen in HK. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur us C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur M Golverdingen. jHjz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds J A. Broström-Bruin Eyang. Gem. Parousia 10.00 uur D "ijker. Benthuizen Geref Gem. 9.30 uur en 18.00 uur Geesdienst. jJEDISCHE WEEKENDDIENST enthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren 0' 00-8.00 uur, weekenden/feest- agen): HuisArtsenPost Midden °lland (HAP MH), Jan van Beau Pontstraat 4, Gouda, 0182-322488 Apotheek Midden-Holland AM), Ronsseweg 138 (tegenover e Bleuland-locatie van het Groene 698820.'ekenhUiS)' G°Uda' 0182- Boskoop - Een plaatselijke boekhan del en de bibliotheek in Boskoop doen mee aan de landelijke kleur- wedstrijd van De mooiste vis van der zee. Het bekende prentenboek "De mooiste vis van de zee" is tien jaar geworden en daarom organiseert de uitgever De Vier Windstreken een kleurwedstrijd. Alle bibliotheken en boekhandels in Nederland kunnen hieraan deelnemen. De kleurwed strijd is voor kinderen tot en met zeven jaar. Bij de boekhandel en bij de bibliotheek zijn kleurplaten te verkrijgen. De kleurplaten kunnen tot 31 december ingeleverd worden. Woensdagmiddag 8 januari om half drie is de prijsuitreiking in de biblio theek. Er zijn vijf prijzen te verdie nen. De allermooiste kleurplaat wordt doorgestuurd naar De Vier Windstreken en dingt mee naar een van de drie Mooiste Vis-superhoofd- prijzen. Waddinxveen - De kinderfilm Minoes draait op woensdag 6 november om 13.30 uur in Kreater. De toegang bedraagt 2,-. Tibbe, beginnend journalist bij de Killendoorns Courant, staat op het punt ontslagen te worden. Eigenlijk is hij te verlegen om een goede jour nalist te zijn, maar de hoofdredactie geeft hem nog een kans. Terwijl Tibbe tobt waar hij een goed verhaal over kan schrijven, ontmoet hij de merkwaardige juffrouw Minoes. Zij is, naar eigen zeggen, vroeger een kat geweest en ze gedraagt zich nogal kats: ze spint, geeft kopjes en slaapt bij voorkeur opgerold in een doos en kan met katten praten. Tibbe heeft eerst zo zijn twijfels, maar als zij hem aan exclusief nieuws helpt waarmee hij zijn baan kan behouden, besluit Tibbe haar als assistente aan te nemen. Vrijdag 8 november draait om 20.00 uur de film Pauline et Paulette. Een film van Lieven Debrauwer met onder andere Dora van der Groen en Rosemarie Bergmans. Pauline et Paulette is een kleurrijke, vrolijke, ontroerende en subtiele film over de vriendschap tussen twee zussen die elkaar hun hele leven al kennen en plotseling gedwongen worden samen te wonen. Het is een film die ontroert, maar die tegelijkertijd laat glimla chen om de kleine dingen in het leven, gezien door de ogen van een 66-jarig "klein meisje". De toegang bedraagt 5,-; pas 65+ en cjp 4,-. Reserveren is mogelijk: 0182-614422. Waddinxveen - Jazzdans- en Turn vereniging Toos heeft drie turnuren voor dames en heren vanaf onge veer 13 jaar (minimaal voortgezet onderwijs). In deze turnuren zal er na de opwarming aan het begin van de les, veel op de heren- en damestoestellen worden gewerkt. Tevens zal een stukje kracht en con ditie aan bod komen. Er kan op ver schillende niveaus worden gewerkt. De lessen zijn voornamelijk bedoeld voor dames en heren die een keer willen trainen aan de turntoestellen en voor oud gymnasten uit Wad dinxveen en omgeving die het leuk vinden om weer wat te turnen aan de turntoestellen. Ook nieuwe turn(st)ers zijn van harte welkom. Voor meer informatie: 0182 - 613839 632931 of www.tooswaddinx- veen.nl. Waddinxveen - Opnieuw wordt in Waddinxveen een Lagerhuisdebat georganiseerd door de kerken. Leden van de gemeenteraad zullen worden aangesproken door mensen uit sociaal-maatschappelijke organi saties op hun standpunten. Jonge renbeleid, de ouderennota en inte gratie zijn de belangrijkste onder werpen die op de agenda staan. Dominee Cees de Jong en pastor Ad van der Helm hebben dit georgani seerd om het publieke debat in Wad dinxveen te stimuleren. Het gaat hen om de zorg voor de kwaliteit van de samenleving en willen daarom de burgers van Waddinxveen verzame len. De avond wordt gehouden op 6 november in de Remonstrantse kerk, Zuidkade 59. De avond begint om 20.15 uur.Iedereen is welkom. De avond is vrij toegankelijk. De avond wordt voorafgegaan door een oecumenische gebedsviering die door de IKON radio diezelfde avond wordt uitgezonden. De predi kanten Peter Bongers en Cees de Jong zullen samen met pastor Ad van der Helm daarin voorgaan. De viering begint om 19.00 uur en wordt opgeluisterd door de oecumenische cantorij. Deelnemers aan het lager huisdebat zijn daarbij van harte wel kom, maar men mag ook om 20.15 aanschuiven. Tijdens het debat zul len enkele tweegesprekken worden gehouden en gesprekken waarbij alle aanwezigen het woord mogen nemen. De gespreksleiding is net als vorig jaar in handen van Joep Mou- rits, senior consultant communica tie van Beerenschot. De avond ein digt met iets nieuws: een half uurtje voor alle denkbare politieke vragen aan de aanwezige politici. Er wordt gestreefd naar een zo breed moge lijke aanwezigheid van alle stromin gen in de gemeenteraad. Waddinxveen - Aad Koremans, directeur van Kreater, opent vrij dag 1 november om 17.00 uur de tentoonstelling van cursisten van de schildercursus "Expressief Tekenen en Schilderen" o.l.v. Cari na Mathot. De cursisten hebben in een cursus van 15 weken 16 acryl- schilderijen gemaakt waarbij de ontwikkeling van een eigen schilderstijl en kleu renpalet centraal staan. De exposanten zijn: Marijke van Bourgonje, Macky Deen, Gerda Gelderblom, Hannie Okkes, Nelly van de Spek, Uesbeth Sonneveld, Riet Ottevanger en Willem van Schoonhoven. De tentoonstelling is dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur te bezichtigen in de periode van 1 tot en met 26 november bij Kreater, Kerkstraat 13, Waddinxveen. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk de Zuidpias houdt vrijdagavond 1 november een koppelklaverjas- avond. Aanvang 20.00 uur in het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. Er wordt gespeeld volgens het Rotter dams systeem. Tijdens de avond worden vier rondes gespeeld. De inleg is 5,- per koppel, ledereen is welkom. Waddinxveen - Aieid Abels geeft bij Kreater een korte cursus modelte kenen. Men kan zich inschrijven voor 5 aaneengesloten dinsdag avonden van 20.00 tot 22.00 uur (12 november tot en met 10 december). In het ruime leslokaal aan de Peter Zuidlaan krijgen cur sisten de gelegenheid zich speci aal bezig te houden met het weer geven van de menselijke figuur op het platte vlak. Voor meer informa tie: 0182-614422. Waddinxveen - Veel moeders die borstvoeding geven, doen dit zon der problemen. Toch komt het ook voor dat er iets mis gaat. Dat vari eert van tepelkloven tot baby's die plotseling de borst weigeren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen wordt besproken tijdens de maandelijkse informatiebijeenkomst van Borst voedingsorganisatie LLL. De erva ring leert, dat de meeste proble men zijn op te lossen zonder te stoppen met het geven van borst voeding. De informatiebijeen komst wordt gehouden op dinsdag 5 november bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98. De bijeenkomst is bedoeld voor een ieder met belangstelling voor borstvoeding, baby's zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Er wordt een bijdrage van 2,50 gevraagd ter bestrijding van de onkosten. Voor meer informatie: 0182-619964. Waddinxveen - De Waddinxveense Bridgedag werd zaterdag gehou den. Op initiatief van de Victor Activiteiten Commissie werd de Bridgedrive voor de tiende keer gehouden. In het Zuidhonk waren opnieuw alle dertig tafels bezet, dat betekent 120 deelnemers. Tij dens de ochtendzitting werden 6x 3 spellen gespeeld, 's middags eveneens 6x 3 spellen; in de hoog ste groepen 6x 4 spellen. Gerard Muileman', voorzitter van de Stich ting tot behoud van de Sint Victor- kerk, verwelkomde de deelnemers en memoreerde het belang van onder andere deze activiteit omdat het een belangrijke bijdrage levert aan het restauratiefonds van het Sint Victor kerkgebouw. De ruim 1.700,- is dan ook een mooie bijdrage. Aan het einde van het toernooi reikte Ferry Bergsma de prijzen uit van de loterij terwijl Niels Hart de winnaars van de Bridgedrive bekend maakte: 1. herenkoppel Hart en Hart; 2. dameskoppel Tokkie en Verwoerd; 3. dameskoppei Hogenelst en De Leeuw.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15