Jubilerend Rolling'90 vol vertrouwen naar NK TTV Kwiek optimistisch tweede helft in Dames de Gouwe winnen van koploper Prima prestatie Flyers heren 1 Nesselande trekt Martijn Dieleman aan Joost Blokland in Floracross Smurfenvoetbal Crossloop SPORT Hart van Holland 30 oktober 2002 pagina 19 Dnor Ron Krul Moerkapelle - Rolschaatsvereni- ging Rolling'90 vierde afgelopen zaterdag het 12,5-jarig bestaan. In 1990 is het allemaal begonnen toen Ciska Dijkema, Jolanda Bon net en Marian Krispijn besloten een rolschaatsvereniging op te richten. De rolschaatssport sloeg direct aan in Moerkapelle en Rol ling'90 was al snel redelijk succes vol. 12,5 Jaar later is de club één van de besten van Nederland en wordt ook mondiaal flink aan de weg getimmerd. Jolanda Bonnet zegt het 12,5-jarig bestaan een mijlpaal voor de club te vinden. "We zijn momen teel zelfs verder dan de doelen die we onszelf destijds gesteld hebben." Zo is Rolling'90 de laatste jaren erg succesvol geweest in nationale en internationale wedstrijden. Grote hoogtepunten vormen een 5e plaats op het EK en laatstelijk de 6e plaats op het WK. Jolanda, Ciska en Marian zijn dan ook heel trots op deze resultaten. Eén van de jongste rol- schaatsverenigingen van Nederland die een 6e plaats op de wereldkam pioenschappen behaalt, geeft aan dat het beleid van de club haar vruchten afwerpt. Een vereniging die in korte tijd zo hoog opgeklommen is, kan ook diep vallen. Volgens Jolanda is er echter geen reden dat te verwachten, omdat de rolschaatsters die zo fan tastisch gepresteerd hebben een erg jonge groep is. Buiten dat is de top sport niet de enige drijfveer. Het ple zier in rolschaatsen staat volgens Marian altijd voorop. Degenen die het vooral als een recreatieve bezig heid zien, zijn voor de club net zo belangrijk als degenen die wat meer ambitie hebben in het kunstrol- schaatsen. Grote drijfkracht achter de vereniging is het grote enthousi asme dat de actieve en passieve leden aan de dag leggen. Rolling '90 organiseert zaterdag 2 november de Nederlandse kampi oenschappen show- en formatierij den 2002. De wedstrijden worden gehouden in sporthal de Zebra in Gouda. Centraal staat de sport die zich bij het show- en formatierijden in al haar facetten kan laten zien. Natuurlijk hoopt Rolling'90 zich ook dit jaar bij de beste van Nederland te scharen zodat aan het komende EK kan worden deelgenomen. Tij dens deze EK kan plaatsing voor het WK worden afgedwongen. En juist het WK is uitermate belangrijk omdat daar, als kunstrolschaatsen een Olympische demonstratiesport wordt, een plaatsing voor Athene 2004 kan worden afgedwongen. Rol ling'90 vertegenwoordigd op de Olympische spelen, is een droom die werkelijkheid kan worden. Volleybal Rotterdam - Nesselande heeft de 23- jarige Martijn Dieleman voor een jaar gecontracteerd. Dieleman speel de vorig seizoen in de Spaanse com petitie bij Numancia Caja Duero uit Soria. Daar liep zijn contract dit jaar af. Dieleman zal de selectie van trai ner Guillermo Boogers versterken als diagonaalspeler en hiermee heeft Boogers alle plaatsen in het team dubbel ingevuld. Martijn Dieleman is geen onbekende voor de club, van 1995 tot 1998 kwam hij ook uit voor Nesselande. In de openingswedstrijd op zondag 3 november zal Dieleman al inzetbaar zijn. v Atletiek Boskoop - Dat Waddinxvener Joost Blokland niet alleen goed uit de voe ten kan op weg en baan, wil hij komende zaterdag 2 november bewijzen in de altijd modderige Bos- koopse Floracross. Rachid Ben Mezi- ane zal zijn belangrijkste opponent zijn. In de categorie veteranen 40+ zullen de Boskopers Fred van Zoest en Jan de Jong hoge ogen gooien; zij moe ten het opnemen tegen Fahrid Bour- jila. Er bestaat verder een kans dat Jan Zijderlaan (Polsbroek) aan start komt. Zijderlaan veroverde in de zestiger jaren drie keer de Neder landse veldlooptitel en won vele malen de Goudacross. De Floracross vindt plaats op het sportcomplex van AV'47 aan de Hoogeveenseweg. Alle deelnemers ontvangen een Boskoops boompje. Enkele van de vele starttijden: 10.30 uur mini's 600 m, 12.45 uur presta tieloop 1500-9000 m, 13.45 uur korte cross 2000 m, 14.00 uur vrouwen 4500 m, 14.30 uur veteranen 9000 m, 15.15 uur senioren mannen 9000 m. Tafeltennis Waddinxveen - Tafeltennisvereni ging Kwiek heeft de eerste competi tiehelft goed afgesloten en gaat vol vertrouwen de tweede helft in. Het eerste seniorenteam gaat, in de le klasse van de regionale competitie Holland-West, aan de leiding. De laatste wedstrijd van de eerste helft, thuis tegen het Warmondse Steeds Vooruit 1, eindigde in 5-5. Ronald Verboon won twee partijen, Wim van Wageningen en Kees Vós won nen beiden één keer, terwijl Wim van Wageningen en Ronald Verboon ook het dubbelspel wisten te winnen. Het zag er goed uit voor Kwiek omdat zij halverwege met 4-1 voor stonden. De punten gingen daarna verloren maar Kees Vos wist - in zijn laatste partij - het vijfde punt te scoren. Met vier overwinningen en één gelijkspel kan het eerste team met vertrouwen de returns tege moet zien. In de Goudse competitie doet een aantal Kwiekteams het ook goed. Kwiek 4 (Leon Bouwman, Ed Slap- pendel, Jurgen Reichard en Chris de Kogel) gaat in klasse 2-degr. aan de leiding, met vijf punten verschil op het Goudse Vriendenschaar 12. Kwiek 8 (Wim de Wit, Piet van Es en Henk Vermeulen) hebben in klasse 4-prom. een riante voorsprong van 14 punten op het Nieuwerkerkse NTTC 4. Kwiek 9 (Dick Lekx, Sjaak Kuijf, Rob Kuypers en Hans Smit) delen in poule C van dezelfde klasse de kop positie met het Nieuwkoopse TTVN 7 en staan 7 punten voor op Vrien denschaar 16. Het eerste jeugdteam (Jaap Camme- raat en de broers Peter en Danny Vermeulen) stevfenen opnieuw op het kampioenschap af. In de promo tieklasse van de regionale afdeling Holland-West staat het team 8 pun ten voor op opponent Rijnsoever 2. De invoering van de nieuwe punten telling is de Kwiekteams goed afge gaan. Een partij bestaat nu uit max. vijf games die in principe eindigen bij 11 punten, mits het verschil twee punten is anders wordt er doorge speeld tot die twee punten verschil. De oude telling ging over max. drie games tot max. 21 punten met dezelfde twee punten verschil. Waterpolo Waddinxveen - Dames 1 van Z&PC de Gouwe speelde zaterdag uit tegen PSV en won. Heren 1 speelde thuis en behaalde moeizaam een gelijkspel. Dames 1 Een niet geheel verwachte, maar toch uiterst verdiende 5-7 overwin ning voor dames 1 tegen PSV in Eindhoven. Niet verwacht, omdat PSV tot nu toe ongeslagen is en de Gouwe met 4 punten uit vier wed strijden verwikkeld was in de strijd om de derde plaats. De wedstrijd werd gespeeld in het Tongelreepse 30-meter veld, waarbij PSV via een zware en soms harde pressing op de 'break' speelde. De ploeg van Jim van Es speelde echter tactisch een sterke pot. Zij vingen de break goed op en bouwden, vanuit een sterk keepende Francine Lankhuijzen, steeds een gedegen aanval op met hoog rendement. Uit de zes overtal- situaties werden vier doelpunten gescoord en uit de vijf 'man-minder' slechts eenmaal. PSV benutte wel een viermeter. Van Uden-De Gouwe sloeg eigenlijk pas in het tweede gedeelte van de wedstrijd toe. Hal verwege stond het 3-2 voor PSV. San dra Berckenkamp scoorde, uit een overtal, 2-2. De derde periode was echter geheel voor de Waddinxveen- sen. Achtereenvolgens scoorden Petra Meerdink (2x) en Brenda Hogenboom, hetgeen een 3-5 tussen stand opleverde. Begin vierde perio de leek het pleit al beslecht toen Petra Meerdink uit een overtal 3-6 scoorde. Doch PSV gaf zich nog niet gewonnen. Via een midvoordoel- punt van Suzan van der Boomen en een break van Alice Lindhout vond PSV toch nog aansluiting; 5-6. Via een solo van de uitblinkende Petra Meerdink werd de winst voor de Gouwe veilig gesteld. Door dit resul taat staat de Gouwe halverwege dit gedeelte van de competitie alleen op de derde plek. Heren 1 De start van de competitie voor de heren is positief te noemen, al blij ven de resultaten enigszins achter. Het spel van de Waddinxveners, als nieuwkomers in de le klasse, is zeker niet onaardig, maar de ploeg komt op met 'moment suprème' vaak net iets tekort. Afgelopen zater dag was wederom een wedstrijd die gewonnen moest èn kon worden. De heren kregen OZ&PC uit Oldenzaal op bezoek en begonnen goed aan de wedstrijd. Met een 6-6 tussenstand moest de beslissing vallen in de laat ste periode. Bij de heren van de Gouwe was inmiddels het beste er vanaf, maar de ploeg bleef knokken en moest wederom laten zien dat ze beschikken over de nodige veer kracht. De heren moesten alle zeilen bijzetten om een 6-8 achterstand om te buigen naar 8-8. Beide ploegen kregen in de slotseconden veel kan sen op de overwinning, maar verder dan een 8-8 gelijke stand kwamen de ploegen niet. Wederom een bewijs dat de ploegen in de le klasse zeer aan elkaar gewaagd zijn en er geknokt zal moeten worden voor elk punt. De heren mogen zich nu voor bereiden op de uitwedstrijd tegen HZC Weusthag in Hengelo. Zaterdag 2 november spelen de bondsteams van de Gouwe uitwed strijden. Dames 1 speelt om 19.45 uur tegen LZ 1886 in Leiden en dames 2 heeft dan al vanaf 18.30 uur gepeeld tegen TriVia 1 in Groningen. Heren 1 maakt een reis naar Henge lo, alwaar zij om 19.45 uur moeten aantreden tegen HZC-Weusthag. Heren 2 speelt om 20.45 uur tegen DAW Finenzo 2 in de Hoornse Vaart te Alkmaar. Waddinxveen - Alle jongens en meis jes van 3, 4 en 5 jaar die kennis wil len maken met voetbal zijn welkom op zaterdag 2 november bij voetbal vereniging voor een ochtend smur fenvoetbal Aanvang 10.45 uur. Voor meer informatie: 0182-614710 of: 06-21295135. Bleiswijk - Atletiek- en trimvereni- ging De Kieviten houdt zondag 10 november een crossloop over 8,3 km.; voor de jeugd bedraagt de afstand 2350 meter. De start is om 10.00 uur. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur in de kantine van korfbalvereni ging Weidevogels. Voor meer infor matie: 010-5212128. Basketbal Waddinxveen - Heren 1 behaalde een overwinning in Dordrecht 'egen Rowic. Jongens Aspiranten 1 won en Jongens Benjamins 1 en "eisjes Aspiranten 1 verloren. Heren 1 begon goed aan de wed strijd tegen Rowic. Vanaf het fluitsignaal gingen de teams vol in de aanval, maar de iets betere verdediging zorgde voor een 14-16 voorsprong voor Flyers. In de twee- periode scherpten de Waddinx- veense heren de verdediging nog wat aan door de voor de gastheren belangrijkste speler onder druk te zetten en dit had resultaat (8-16). In e derde periode gooide Rowic het over een andere boeg door een pres- S|e-verdediging over het hele veld te spelen en Flyers raakte de controle wi)t over de wedstrijd (20-15). De 'erde periode was weer voor Fly- rs' maar op een bepaald moment er niet meer gescoord en wam Rowic, met nog anderhalve inuut te spelen, terug tot twee punten. Maar hierna werden met utine de bakens verzet en speelde uiteen Pro'ess'°neel de wedstrijd m Topscoorder: Wim Koole met 20 punten. 'yngens Aspiranten 1 deed het heel dn? .te,gen Forwodians. Dit was niet n ect "et geval, want in de eerste node hadden de Waddinxveense en Pi15 no® niet c'e draai te pakken ;„jken ze tegen een 11-12 achter- aan- De drie volgende perio des waren volledig voor Flyers en via 18-10, 18-6 en 16-10 kwam een ruime overwinning uit de bus. Uit slag 61-38. Topscoorder: Marco Lind hout met 21 punten. Meisjes Aspiranten 1 - bijna alle speelster zijn dit seizoen pas lid geworden - gaat elke wedstrijd iets vooruit. Tegen het sterke*Grasshop- pers was vooraf geen eer te behalen, maar dankzij een tomeloze inzet was er toch sprake van een wedstrijd. Dat Grasshoppers met ruim verschil kon winnen deed niets af van het geen de Waddinxveense meisjes lie ten zien. Als het scoren gaat lukken, komen de overwinningen ook. Uit slag 13-75. Topscoorder: Yana Ver meulen met 4 punten. Jongens Benjamins 1 speelde goed tegen Leiderdorp. De start was min der, maar dat werd goed gemaakt in de tweede periode, zodat de rust stand 10-10 werd. Jammer van de derde periode, hierin wilde aan Fly ers kant weinig lukken en Leider dorp profiteerde hiervan. (2-11). In de vierde periode probeerde men nog terug te komen, maar dat lukte niet helemaal. (10-6). Einduitslag 22- 27. Topscoorder: Donny Vurens met 8 punten. Vrijdagavond 1 november om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 2 tegen Oegstgeest. Zaterdag 2 november om 19.00 uur in de Duikelaar einde lijk de eerste thuiswedstrijd van Heren 1 en meteen de topper. Heren 1 de nummer 2 tegen de koploper Divine.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19