Bij pensionstal Van Haasteren staat het paard voorop Gerard van Ommeren steviger op eerste Natuur- plaats werkdag Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle stapt over op duurzame energie Bijeenkomst Ondernemerskring en gemeentebestuur druk bezocht Activiteiten-Agenda Hart van Holland 30 oktober 2002 zevenhuizen- moerkapelle (»|rïsrn \L\n - 30-10 wordt onze vriend Lorenzo 6 jaar! Gefeliciteerd en een kus van papa en mama Arie, Bianca Angela van harte gefeliciteerd met de geboorte van Marven! Door Karin Heeren Zevenhuizen - "Wij zijn zeven dagen per week met paarden bezig en willen ook niet anders." Dat is kort en bondig de motivatie van de heer Jos van Haasteren, die samen met zijn vrouw Marijke sinds enige tijd een pensionstal aan de Zuid- platweg heeft. Hij is al vele jaren bezig met paarden en heeft bij diverse maneges gewerkt. Hieruit is een ideaal ontstaan: een pensi onstal waar het belang van het paard voorop staat. Aan de Zuid- plasweg wordt dit ideaal realiteit. Het paard staat centraal bij pen sionstal Van Haasteren en daarmee ook de eigenaren van het paard en de wijze waarop ze met hun paard omgaan. Ruiters kunnen lessen krijgen bij de pensionstal waarbij rijtechnische oplossingen gezocht worden voor het verbeteren of corrigeren van het paard. Door Jos en Marijke van Haasteren wor den de paarden intensief begeleid en afgericht. De weidegang van het paard in zijn natuurlijke omgeving wordt dan ook erg belangrijk gevon den. Jos van Haasteren is reeds vele jaren werkzaam tussen de paarden. Hij is bedrijfsleider geweest bij diverse maneges in de regio Rotterdam. Hieruit ontstond de behoefte op een andere en meer intensieve manier met paarden om te gaan. Toen de boerderij aan de Zuidplasweg vrij 1 KH I i i f M ,y, j j, ÜS„> li S i. UI Sis fc.D'ltt'1 kwam was de keuze dan ook snel gemaakt en samen met zijn vrouw is hij al jaren aan het werk om er een prachtige fokkerij/pension en africh tingstal van te maken. Eigenaren van paarden kunnen gebruik maken van de voorzieningen van de stal en kun nen tevens een begeleidingsover eenkomst aangaan. Hiermee krijgt het paard elke dag de aandacht die het verdient. Inmiddels zijn er al heel wat gebruikers; onder hen ook een aantal wedstrijdruiters die met veel plezier aan de Zuidplasweg te vinden zijn. Moerkapelle - De senioren van Schaakvereniging Moerkapelle speelden ronde 8 van de onderlinge competitie. De nummers 1 en 2 van de ranglijst, Gerard van Ommeren en Ben van Geffen speelden tegen elkaar en Gerard bood na 17 zetten remise aan. Ben, misschien met zijn hoofd elders, wilde doorspelen en maakte een fout. Gerard won bekwaam het resterende toreneind spel met pluspion. Hugo van Elteren, technisch knap spelend als altijd, verschalkte met wit Maarten Vroeg- indeweij in een Caro-Kann. Boudewijn Weijermars, sterk de aan dacht trekkend dit seizoen, versloeg met zwart alweer een speler van het eerste team. Wouter Vroegindeweij, toch niet de minste, sneuvelde in het eindspel. Ook de nog jongere jeugd laat van zich spreken. Stefan van der Zalm en Matthias Freeke wonnen beiden al voor de derde keer een partij in dit seizoen. Stefan versloeg in een mooi eindspel Maar ten Pilgram, terwijl Matthias de meerdere was van Patrick Stam. Nieuwkomer Brian van Kanten moet nog even wennen: hij verloor van Sjaak Kouwenhoven, maar die had een dag eerder dan ook warm gedraaid in Gouda, evenals clubge noten Kevin Bakker, Jan Blok, Bou dewijn Weijermars, Jojanneke Weijermars, Andre Corpeleijn en Gerrit van Meeteren. Overige uitslagen: Marcel de Haan - Andre Nieuwlaat 1-0; Michiel Rensen - Arno Luinenburg 0-1; Dick Bac - Jesse van Elteren 0,5-0,5; Kees van Vuuren - Ron Droog 1-0; Arie Hoog- duijn - Christiaan Noorland 1-0; Andre Corpeleijn - Jan Blok 0-1; Jac ques de Lange - Kevin Bakker 1-0; Pieter Perdijk - Gerrit van Meeteren 0-1. De stand bovenaan: 1. Gerard van Ommeren; 2. Hugo van Elteren; 3. Ben van Geffen; 4. Marcel de Haan; 5. Arno Luinenburg. De jeugd speelde ook de achtste ronde. Ook hier deden Matthias Freeke en Stefan van der Zalm het goed. Matthias versloeg David Bon tenbal en Stefan won van directe concurrent Pieter Perdijk. Remco Vollebregt sluit mooi aan door winst tegen Stefan Noorland. Jojanneke Weijermars, door tijdnood geplaagd, verloor van Dirk-Jan van den Berg. Overige uitslagen: Daniel Noorland - Jan van den Hoek 1-0; Arno Oudijk - Daniel Vente 1-0; Job Noorland - Arjan van den Bergh 1-0; Hielke Hen- drikse - Walter van den Berg 0-1.e stand aan kop: 1. Matthias Freeke; 2. Stefan van der Zalm; 3. Pieter Per dijk; 4. Remco Vollebregt; 5. David Bontenbal. Zevenhuizen - De landelijke natuur werkdag wordt zaterdag 2 november gehouden. Bij Natuur- en Vogel wacht Rotta kan men die dag terecht om een aantal uren mee te werken aan het onderhoud van het Koorn- molengat of langs de Hennipsloot. Het Koornmolengat is een 4,5 hecta re groot natuurreservaat dat door Rotta wordt onderhouden en waarin in de zomermaanden rondleidingen gegeven worden. Het gebied langs de Hennipsloot is eveneens een oud veenrestant waar Rotta door middel van maaien en afvoeren van het maaisel de oude groep van planten KERKDIENSTEN - 3 november Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur evang. G. v.d. Bos; 19.00 uur jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C Haasnoot. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Jeroen- se; 10.30 uur jeugdkapeldienst. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur J.H.B. de Waard. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst 18.30 uur G. de Pater. Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Schip- aanboord; 18.30 uur ds. E. Mijn heer. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Mid den-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079- 593.27.02 13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521 Bereikbaar: maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. terug wil brengen. Deels is dit al gelukt. Dit jaar stond het in een deel van het gebied vol met koekkoeks- bloemen. Een ieder die wil meehelpen aan de werkzaamheden is welkom. Voor koffie/thee wordt gezorgd. Aanmel den op zaterdagmorgen bij het eer ste toegangshek van het Koornmo lengat, vanaf 9.00 uur. Laarzen zijn aan te bevelen. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in f Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend du mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH. Zeven Muzen: 2 november: 14.00 uur: Swanla: kindertheater "Toverdraad"20.00 uur Gereformeerde kerk: Amateurmuziekavond; 17 nov: 13.00 uur: Vrijz. Herv. kerk: lunch concert; 8 febr. 2003: 14.00 uur: Swanla: kindermusical "Peter en de Wolf". De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I ;koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil:geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand vooc SS-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: dinsdag van I0.00-I I.00 uur; donderdag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molen museum en het museum van de Jan. C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het pand Tweemanspolder IS te Zevenhuizen, elke laatste dinsdagavond van de oneven maan den van 19.00-21.00 uur en elke laatste zaterdagmiddag van de even maanden van 13.30-16.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: winterkaarten: 15 nov., 13 dec., 20 dec. kerstkaarten; 27 dec. oliebollenkaarten. DeVierkap - Oud Verlaat Iedere woensdag 13.30-15.00 uur: creatieve middag voor de jeugd; Soos: 14.30 uur: 5, 19 nov., 3, 17 dec.; Schakel: 20.00 uur: 26 nov., 17 dec.; Klaverjassen: 20.00 uur: I, 15 nov., 13 dec.; Bingo: 2 nov.: 20.00 uur: 8 nov.: Kinderdisco: 19.00 uur; Marathonkaarten: 25 jan.; Buurtfeest 21 juni. MOERKAPELLE Dorpshuis Op Moer.Ouderensoos: 14 nov., 12 dec.; 2003:9 jan., 13 febr., 13 mrt, 10 april, 8 mei. Zaterdag 30 nov.: 20.00 uur: Ned. herv. kerk: jubileumconcert Sursum Corda. Zevenhuizen - De gemeente Zeven huizen-Moerkapelle is sinds 1 okto ber grotendeels overgestapt op duurzame energie. Voor de grootste stroomverbrui kers, het gemeentehuis (circa 117.000 kWh/jaar) en de openbare verlichting (circa 377.000 kWh/jaar) wordt in het vervolg milieuvriende lijk opgewekte stroom ingekocht. Aan de overstap ging een inventari satie naar de mogelijkheid om milieuvriendelijke stroom in te kopen vooraf. Leek het in een eerder stadium vanwege te hoge kosten niet haalbaar te zijn, uiteindelijk lukte het toch een aanbieder te vin den die tegen een gunstig tarief duurzame stroom levert. Met de keuze voor groene stroom hoopt de gemeente dat dit voor beeld doet volgen. Zevenhuizen - "De toekomst van ons dorp" bleek voor veel onder nemers een reden de bijeenkomst tussen Ondernemerskring en gemeentebestuur te bezoeken; de grote zaal van dorpshuis Op Moer was vorige week dinsdag vol. De bijeenkomst kenmerkte zich door een goede en open sfeer waarin het college van burge meester en wethouders haar toe komstvisie uitgebreid toelichtte en waarin de vragenstellers hun vrees uitspraken dat de gemeente Rotter dam in die plannen zo'n belangrijke rol vervult, dat opname in de regio Rotterdam een logisch vervolg lijkt. Het college gaf aan dat bij de keuze óf blijven in de ISMH (regio Gouda) of overstappen naar de regio Rotter dam, ook de burgerij en het bedrijfs leven wordt betrokken. "Biedt een verdere samenwerking met de omringende gemeenten geen betere garantie voor onze zelfstandigheid?" was ook een vraag. Centraal in de discussie stond de invulling van de Zuidplaspolder met woningbouw en kassen. In 2Ö10 zou dat uivoering krijgen, mogelijk de kassenbouw eerder. Het college meldde dat in de bespre kingen in de diverse overlegorganen steeds over honderden hectares wordt gesproken en dat de toestem ming voor de 4 ha uitbreiding voor het Nijverheidscentrum en voor ruimte voor de transportbedrijven zo moeilijk verloopt. Dit geldt ook voor de omleidingsweg N219. De plannen voor uitvoering zijn klaar, maar nu is de financiering het pro bleem. Een aantal vragenstellers uit Moer kapelle nam de gelegenheid te baat een voorstel te doen voor onder houd van de plantsoenen bij de bedrijven, hetgeen positief werd ontvangen en voor aandacht voor de rioleringsproblemen. Over net laatste komt binnenkort een voor stel van het college. Na de pauze presenteerde de Sticn- ting "Dorpsstraat ons Dorp haar toekomstplannen voor inrichting van de kern Zevenhuizen. Uitgangs punt is dat de sterke punten van een winkelkern in een dorp zich ondei- scheidt van andere winkelcentra. Wethouder Zijderhand lichtte d plannen voor de kern Moerkapei nader toe. Vooral over de uitgangs punten voor de kern Zevenhuize werd een geanimeerde discuss' gevoerd. De conclusie van de Onderneme kring: "Een zeer geslaagde en gean meerde bijeenkomst die zeker vo herhaling vatbaar is bij de ver uitwerking van de toekomst van o dorp."

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8