Dier vermist of gevonden? Veel doelpun ten bij W.S.E. 'Stekels' Martha Heesen met gevoelige kantjes Zeilen Schaduw WiÉrKiJk<>P: Nesselande start tegen landskampioen Veel remises bij Waddinvxeense schakers GLOBAL ll^de^oornmolen www.koornmolen.nl 'EKJEsM REGIO Hart van Holland 30 oktober 2002 pagina 9 De schaduw van Ja n Stroopwafelactie recreatiepark FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN I*- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 140,- 375,- 375,- MATHASSEN BEDBODEMS VANAF fVANAF- €89,- €69,- Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. In week van 21 tot 28 oktober wer den de volgende vermiste/gevon den huisdieren geregistreerd: VERMIST: Kater, dieprood gestreept, witte borst Herenweg, Moerkapeile; Kater, dieprood gestreept, Kra tonlaan, Zevenhuizen. GEVONDEN: Kat rood/wit op neus en witte voetjes, Dorpssttraat, Moerkapei le; Kater, rood/wit, ong. 6 rnnd. oud, Westland, Moerkapeile; Kat, Rood/witte buik, Westland, Moerkapeile; Kater, jong, cypers met een wit snoetje, bef. buik en LeeuwerikZevenhuizen. De Iedereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar. Stichting Amivedi Hulppost 3B- Hoek/Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. Waddinxveen - W.S.E. Cl speelde tegen SEP Cl voor de bisschopsbe ker. Meteen vanaf de aftrap was al te zien dat het voor W.S.E. een mak kelijke wedstrijd zou worden. Binnen 5 minuten stond het dan ook al 3-0. Deze wedstrijd zou tevens het afscheid van keeper Jordy Groen betekenen. Toen Jordy de 15e treffer van W.S.E. voor 'zijn' team in de touwen schoot werd hij op de schouders van het veld gedragen. De eindstand 15-1. Ook BI speelde voor de bisschops beker. Zij speelden tegen kranenburg BI Nadat Dennis Blom tweemaal had gescoord was de discipline ver te zoeken bij de tegenstander. Met drie maal rood moesten zij de wedstrijd afmaken. W.S.E. bleef kalm en won de wedstrijd met 5-0. De E-tjes van W.S.E. snaak naar een overwinning. Ook deze keer was de tegenstander weer te sterk. E-2 ver loor met 0-4 van Moerkapeile El ter- wijl E3 met 6-1 van Bodegraven E2 verloor. Door Julia Pengirim Gevoelig en met respect voor alle betrokkenen heeft Martha Heesen 'Stekels' geschreven, met name over de stekels van de 11-elfjarige Stazie en de 13-jarige Adam. Beiden met een klein schroefje los. Stazie wil niet spelen met meisjes van haar leeftijd (door moeder opgedrongen nichtjes) en Adam praat niet of nauwelijks. Tegen zijn ouders al helemaal niet. Stazie hoeft geen vriendinnen, ze wil buurjongen Adam, die ze belaagt met briefjes in de wederzijdse dak goot. Kinderen in die leeftijd willen wel eens wreed zijn. Stazie maakt gruwelfiguren van klei, maar voor Adam heeft ze alles over; ze accep teert zelfs zijn grove beledigingen, het gemak waarmee hij gemeenschappelijke geheimpjes (de kattapults) uitpoetst. Een onmogelijke rela tie, zou dit heten in romans voor volwassenen. Maar dat het tussen Stazie en Adam toch wel goed kan komen, laat Heesen op de laatste blad zijde open: dan bewonderen de twee (niet meer zo) jonge egeltjes. Met stekeltjes, natuurlijk, maar zachte. En dat geldt ook voor de twee kin deren. 'Zeilen in de nacht'van Anne Kranen donk vond ik een beetje onlogisch en misleidend. Drie kinderen mogen, na lang zeuren, tussen elf en twaalf in de nacht per zeilboot het meer op. Ze moeten dus ervaring heb ben, anders zouden de ouders wegens wan gedrag aan- geklaagd moeten wor den. Maar als het bootje toch op een weiland vast loopt, na twaalf uur, eindigt dit nachtelijk avon tuur in een huilbui. Terwijl een beetje zeiler de zeilen strijkt en zich met behulp van peddels en roer het ruime sop weet terug te vinden. Wat betreft zeilvoorlichting een ruime onvol doende. Harrie Geelen Met 'De schaduw van Jan' toont Harry Gee len weer eens aan, dat hij een uitmuntend verteller van verhalen is, die hij uitmuntend illustreert. Terwijl zijn gegeven zo dun is als postzegel. In dit zeer kleurige werkje treedt Jan op, in gezelschap van zijn pratende scha duw die Jan overal volgt, maar alleen als het licht is, natuurlijk. 'Zonder licht ben ik er niet', verklaart de schaduw. Maar meestal is het wel licht en verliezen Jan en zijn scha duw even veel knik kers, zijn ze even snel, kortom, ze trekken heel pre cies en als de beste vrienden met elkaar op. En dat zijn ze natuurlijk ook. Leuk. Q»eri(k> Martha Heesen: Stekels; uitgeverij Que- rido €l 1,95. Anke Kranendonk: Zeilen in de nacht; uitgeverij Zwijsen €9,-. Harry Geelen: De schaduw van Jan; uitgeverij Querido - €13,50. Ook de F-jes verloren. F2-Siveo F1 werd 2-7 en F3-Nieuwkoop F5 werd 0- 3. Er werden twee vriendschappelijke duels gespeeld. Al speelde tegen BVCB Al. Na een 0-2 ruststand werd de tweede helft uit handen gegeven. Uitslag 4-2. D2 ging op bezoek bij Zwammerdam Dl. Zij bogen een 2-0 achterstand om in 2-7 winst. Benthuizen - De kinderen van de jeugdclubs van de Hervormde kerk komen zaterdag 2 november voor de eerste keer van het clubseizoen langs'met stroopwafels. Vanaf onge veer 10.00 uur kunnen de Benthuize- naren de kinderen verwachten. De actie wordt gehouden ten bate van de jeugdclub Jeugd Bouwt. Stroop wafels kunnen die dag tot 15.00 uur ook afgehaald worden bij de familie Schuilenburg aan de Dorpsstraat 96, telefoon 079-3311137. Volleybal Rotterdam - Het team van Ortec.Nesselande, deze week ver sterkt met Martijn Dieleman, start zondag 3 november om 15.00 uur de eredivisie volleybalcompetitie •net de wedstrijd tegen landskam pioen Omniworld/AMVJ uit Alme- re. De oefenperiode van Nesselan de is tot ieders tevredenheid verlopen en met het team waar trainer/coach Guillermo Boogers mee kan werken, zal zeker weer gestreden worden voor de diverse prijzen. De selectie bestaat uit Rodin Merx, Luuk Backer, Joost Joosten, Marko Klok, Renzo Verschuren, Sander Mulder, Arno van Solkema, Joost van der Hoek, Joost Looman, Mar tijn Dieleman, Eric Gras en Argenis van Putten. Het wedstrijdprogramma is de komende weken zwaar. Na de ope ningswedstrijd tegen de landskam pioen, gaan de heren het op woens dag 6 november opnemen tegen Bekerwinnaar Piet Zoomers/D in Apeldoorn. De spelers krijgen weinig rust, want dan staat het dubbelprogramma voor de Europa Cup op de rol. Vrij dag 8 en zaterdag 9 november neemt Nesselande het op tegen het Bosni sche Sinpos uit Sarajewo. De aan vang van beide wedstrijden in het topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen staat gepland om 20.00 uur. Waddinxveen - Aan de top van de ranglijst koos Eduard Philipse in de achtste ronde tegen Erik Hennink de franse verdediging. Erik kent blijk baar de trucjes van de openingskeu- ze nog niet goed; met de afruilvari- ant is tegen een goed geschoolde tegenstander geen voordeel te beha- en. Remise dus. Bert van der Knaap bereikte tegen Wim Hennink met wit na een correcte patij ook remise. Wrjan Hennink en Leo van der Haven beden in een partij met tegengestel de rokades hun best, maar kwamen dp remise. Een verrassing was, dat Laurens Ellers vroeg op de avond door Jan van der Bom gevloerd werd. Hennie de Roodt ging met de w"te stukken ten onder tegen Wim "•an Os. Anton van Nieukerk had op de lange duur tegen Albert Prins het beste van het spel en won. Nico Dan- d|s bereikte tegen Herman Smits- a|np een gunstig eindspel, m^ar kwam in een duel metongelijke lopers terecht en liep dus remise. Wim van Vuuren had zo te zien een gewonnen eindspel tegen Frank Hor dijk, maar Frank ontsnapte met remise. Hans van Woudenberg zette Ryan den Drijver onder druk, maar bij de afwikkeling kwam er, ook door hardnekkig verdedigen van Ryan, remise. Peter de Louw kwam tegen Wim Mulder materiaal voor en in de fase, dat Wim tijd ging investeren, was de achterstand te groot geworden. Ton Kuiper had het zwaar tegen Evert Hildebrand, maar Evert had het, zoals wel vaker, moeilijk met de klok en liet in tijdnood steken vallen, zodat hij nog verloor. Arie Verluis maakte tegen Hans van Offeren remise. Henk Erkelens sloot de dame van Jan Muit in en liet edeze dame-rjog een zet of vjer staan, voor hij sloeg. Daarmee was het gebeurd. Jeroen van der Veen bereikte een nette remise tegen Gerard Toren beek. Arie Kardol had de meevaller, dat Jaap Smit het Frans te passief hanteerde en groot materieel achter raakte. Adriaan van der Starre won vrij eenvoudig van Frido Ritter. Ton Bronk leverde tegen Jan Kraijesteijn hout in en verloor. Kees Asscheman zag tot zijn vreugde de pionnen van Herman van Offeren voor hun koning opmarcheren en zette de koning in een open stelling op de hoek van het bord mat. Sander van Veen en Randy Girdhari deulleerden afwisselend en althans in zetten langdurig maar kwamen tot deling van het punt. Stand aan de kop: 1. Philipse; 2. E. Hennink; 3. Van der Born; 4. Van der Knaap; 5. W. Hen nink; 6. A. Hennink; 7. Van Nleuker- ke; 8. Van Os; 9. Van der Haven; 10. Van Putten. ::S?' lil,., i NASA MATRAS VOORMENSEN MET gewréphtskjlaêhten BOXSPRING OP WIEGEN POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9