Jaarlijkse Beach Clean-up Zevenhuizerplas Discussieavond Zuidplaspolder Eerste nederlaag G-team Be Fair Vier medailles Pro Patria Nederlaag Be Fair dames Kwiek deelt de punten Stormachtige bietenoptocht Pannenkoeken eten voor Rode Kruis Gezellige avond bij de Schuilplaats Eindelijk winst voor W.S.E. E-3 en F-3 Spannende wedstrijden Rowah •*-- 1*9 REGIO Hart van Holland 6 november 2002 pagina 17 ■S S Zevenhuizen - Als onderdeel van het Padi aware milieu project, heeft duikschool Dive Center Capelle (DCC) zondag 3 november de jaarlijkse Beach Clean-up geor ganiseerd. PADI (Professional Association of Diving Instructors) propageert, onder duikscholen, al jaren dergelijke schoonmaakacties. De locatie was de Zevenhuizer plas. Zowel onder water als ook boven water werd er door duikers en niet-duikers vuil verza meld. Ongeveer 20 leden hebben ruim 8 grote vuilniszakken met afval/zwerfvuil vol gekregen. De keuze voor de Zevenhuizen Plas is tweeledig:* DCC (gevestigd in Nieuwerkerk a/d lJssel) geeft sinds kort ook duikles in zwembad de Koornmolen te Zevenhuizen; De Zevenhuizerplas wordt uitgebreid en is als recreatiegebied voor de regio erg belangrijk; niet alleen voor watersporters en zonaanbidders, maar ook voor ruiters, hondenbezit ters en natuurliefhebbers. Bijna 10 duikers gingen onder water aan het werk. Er werd vooral veel plastic gevonden. Logisch, plastic is niet afbreekbaar en daarmee wordt ook het belang van een dergelijke actie onderstreept. Op het land waren ook ruim 10 mensen aan het werk. Er werden vooral veel blikjes, plastic flessen en sigarettendoosjes gevonden. Om het vooral voor de duikers wat aangenamer te maken was een tent opgezet waarin de duikers zich kon den omkleden en na afloop was er koffie en warme chocolademelk. Gelukkig waren de weergoden de vrijwilligers goed gezind. Met zo'n 14 graden was het boven water veel warmer dan onder water. De water temperatuur was slechts 10 graden. Door de verbondenheid met de regio, is DCC voornemens om vol gend jaar weer een Beach Clean-up te organiseren. De locatie zal weer de Zevenhuizerplas zijn. Voor meer informatie: 06 54255416 of 06 52121967. (foto's DCC) Waddinxveen - Het G-voetbalelftal van Be Fair heeft afgelopen zaterdag de eerste nederlaag moeten onder gaan. Na vijf opeenvolgende overwinnin gen was het ditmaal SEV uit Leid- schendam dat het team een halt toe bracht. Dat een G-competitie van factoren afhankelijk is bleek wel uit het gemis van twee vaste krachten in de ver dediging. SEV was eerder deze com petitie nog met 9-0 verslagen. Dus het zou allemaal wel loslopen. SEV dacht daar echter anders over. Direct na het beginsignaal ging SEV volop in de aanval wat na twee minuten tot de 1-0 leidde. Be Fair trok het spel langzaam maar zeker naar zich toe wat resulteerde in de gelijkmaker door Renee. Kansen volop de eerste helft maar het kleine beetje geluk en goed keeperswerk van de keepster van SEV weerhiel den Be Fair van een voorsprong. Vroeg in de tweede helft sloeg het noodlot toe voor Be Fair. Verdediger Sander viel geblesseerd uit doordat hij bij een duel zijn knie verdraaide. Gevolg hiervan was dat de organisa tie in de verdediging helemaal weg was en SEV naar een verdiende 4-1 overwinning kon uitlopen. Rhönradturnen Woudenberg - Bij de Nederlandse verenigingswedstrijden Rhönradtur nen voor groepen in Woudenberg hebben zes rhönrad ploegen van Pro Patria op zaterdag 26 oktober vier ereplaatsen behaald. In deze teams turnen ook meisjes uit Moerkapelle. Meegedaan kon worden met groe pen van drie of vier turnsters met een verplichte oefening in de moei lijkheidsgraden L4, L5, etc. t/m L10. Een eerste plaats in de moeilijke categorie L7 werd behaald door de groep van Bernadette Zeiler, Marlies Staarink en Jelma van der Meulen. In deze categorie behaalde het team met Anita Hoefsloot, Bianca de Heer en Wouter van der Laan een derde plaats. Ook een derde plaats in de categorie L5 met 14 deelnemende teams was er voor Melvera Hof uit Moerkapelle, Jessica Koops en Liset- te Breedijk. In deze categorie was er voor het team met Daphne Reinking, Nienke ten Broeke, Eline van Poelje en Muanda Hof uit Moerkapelle een vijfde plaats. In de categorie L4 behaalde het team met Fleur Bakker, Iris Haagsma, Amme van Beek en Sylvana Boon een tweede plaats en werd het team met Marian de heer, Ilse van Leeuwen, Frank Traa en Ronald van der Zijde zevende. Voor meer informatie over Rhönradtur nen: www.propatria.nl (recreatie sport). Regio - De D66-fracties van Gouda, Nieuwerkerk-a/d lJssel en Waddinx veen houden donderdag 7 novem ber een openbare discussieavond over de ruimtelijke ontwikkelingen in de Zuidplaspolder in de boven zaal van De Zalm aan de Markt 34 in Gouda. Aanvang 20.00 uur. Inleiders zijn Prof. ir A.F. van Weele (civiel ingenieur en bodemkundige) en mevrouw G.Tober-van Doorn (Hoogheemraad Schieland). Na de pauze is er gelegenheid voor discussie onder leiding van Bert Woudenberg. Er zijn ook andere deskundigen, heemraden en politici aanwezig en uitgenodigd, zoals vertegenwoordi gers van de vijf gemeentebesturen uit de Zuidplaspolder en provinciale ambtenaren. Volleybal Waddinxveen - Dames 1 van Keuken centrum/Be Fair heeft punten laten liggen in Scheveningen bij Kalinko. In de competitie stond Kalinko ach ter Be Fair met een wedstrijd meer gespeeld, dus op papier leken de kansen van Be Fair groter. In praktijk bleek dit niet zo te zijn, want Be Fair ging met een 3-1 nederlaag naar huis. In de eerste set bleken de teams erg aan elkaar gewaagd. Kal inko nam eerst een voorsprong, maar deze werd door Be Fair wegge werkt. Toch had Kalinko de langste adem en won met 25-23. In de twee de en derde set werd er niet goed gespeeld door Be Fair. Coach De Rid der wisselde regelmatig, maar kon de juiste combinatie niet vinden. Veel misverstanden, weinig service- druk en ongeconcentreerde aanval len resulteerden in een 25-20 en 25- 18 nederlaag. In de vierde set ging de knop om en gingen de dames van Be Fair spelen op de juiste manier. Ontspannen werd deze set dan ook omgezet in winst met 20-25 en zo kon er op de valreep toch nog een punt gered worden. Tafeltennis Benthuizen - De bietenoptocht kon ondanks het stormachtige weer doorgaan op zaterdag 26 oktober. Tussen 10.00 en 12.00 uur konden kinderen een biet ophalen bij winkel centrum De Korf. Na een aantal stevige buien klaarde het weer op en kon de optocht van start gaan. Onder muzikale begelei-' ding van Jeugddrumband "Scouting Den Haag' en dweilorkest 'de Bag- gerbeugels' uit Boskoop gingen hon derden kinderen op pad met hun versierde en verlichte bieten. Na de tocht was er voor ieder kind een jojo en een zakje chips. Versier de bieten kregen een nummer en maakten hiermee kans op een waardebon. Tijdens het bietenbal in dorpshuis de Tas werd bekend gemaakt welke bieten een prijs had den gewonnen. Dit zijn de winnaars: le plaats, nummer 46: de Inemini- biet; 2e plaats, nummer 47: de Bal- lon-Luchtvaartbiet; 3e plaats, num mer 28: Minibiet gedragen door Mini- heks; 4e plaats, nummer 85: de biet met spagettiehaar; 5e plaats, num mer 55: de biet met Pauwenveren. De winnaars die niet bij de prijsuit reiking waren kunnen hun prijs op vertoon van het hierboven genoem de winnende lotnummer alsnog komen afhalen. Dit kan bij ECB-voor- zitter Simon Postma, Rotterdambaan 10 in Benthuizen. Het volgende ECB-evenement is de intocht van Sinterklaas op 23 novem ber. Waddinxveen - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Kwiek is de returns begonnen met een gelijkspel. In Delft moest Kwiek 2 punten inleveren, ten opzichte van de thuiswedstrijd (7-3). Het was wel spannend. Ronald Verboon verloor de openingspartij in vier games van Rob Vrijmoed (6-11/11-8/11-8/11-5), waarna Wim van Wageningen en Kees Vos in resp. vijf en drie games de stand op 1-2 brachten. Ronald Verboon en Wim van Wageningen speelden een uitermate spannend dubbel. Tegen de Delftenaren Rob Vrijmoed en Pierre Wilders verlo'ren ze uiteindelijk in vijf games (9-11/11- 13/11-7/12-10/11-9). Ronald Verboon won vervolgens nog een enkel ter wijl ook Kees Vos zich niet onbe tuigd liet en zijn twee laatste enkel spelen in winst omzette. Kwiek blijft de lijst aanvoeren in de eerste klasse van de regionale afdeling Holland- West. In de Goudse competitie begon een aantal Kwiek-teams ook goed. Kwiek- 3 (Jacques Brand, Rob Kappé en Paul van der Hart) won, in de twee de klasse, thuis tegen het Ouder- kerkse OTTV-1. Jacques Brand bleef ongeslagen, Paul van der Hart won twee keer, Rob Kappé won één par tij. Kwiek-4 (Ed Slappendel, Jurgen Reichard, Leon Bouwman) won in de tweede klasse met 9-1 de onderlinge wedstrijd tegen Kwiek-5 (Henny van der Meulen, Ab Stuurman, Hans van der Drift). Hiermee verstevigd Kwiek-4 zijn koppositie en Kwiek-5 de laatste plaats in deze poule. Het eerste jeugdteam (Jaap Camme- raat en de broers Peter en Danny Vermeulen) is de tweede helft met winst begonnen.. In de promotieklas se van de regionale afdeling Holland- West won Kwiek met 7-3 de thuis wedstrijd tegen Rijnsoever-2. Peter Vermeulen bleef ongeslagen, Danny Vermeulen won twee partijen, Jaap Cammaraat won één keer. Kwiek ver stevigd hiermee de koppositie. Benthuizen - Enkele vrijwilligers van het Rode Kruis, afdeling Zoetermeer- Benthuizen-Bleiswijk bakken woens dag 13 november de inmiddels tradi tionele Rode Kruis-pannenkoeken. Een ieder kan vanaf 11.30 uur terecht bij de supermarkt aan het Prins Willem Alexanderplein. Tij dens de pannenkoekenverkoop wor den ook diverse artikelen, ver vaardigd tijdens de Rode Kruis soos- middagen, te koop aangeboden. De opbrengst van deze middag is bestemd voor de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis. Benthuizen - Koffiebar de Schuil- ten en muziek luisteren. De deuren plaats houdt zaterdag 9 november gaan om 20.00 uur open. De Bron is een gezellige avond voor jongeren te vinden achter de hervormde kerk vanaf 14 jaar. In de bron kunnen jon- aan de Dorpsstraat 42. geren komen tafelvoetballen, biljar- Handbal Waddinxveen - De allerkleinsten van WS.E., F-3 boekten zaterdag einde- "jk de eerste overwinning. De tegen stander was Olympia F-10. Na een 2- ruststand kregen de 'mannen' van S.E. de smaak van het scoren te Pakken. F-3 beleefde deze wedstrijd 20 sterk dat zelfs de keeper werd omhelst na een redding van een mgengoal. De eindstand werd 6-2. Ook E-3 kon de vreugde niet op. De doelpunten vielen als bladeren van do bomen. De tegenstander was •ovenhoven E-4. Als we winnen doen we het goed, moeten de spe- iS van E-3 gedacht'hebben. De uit lag werd maar liefst 11-1. r-1 kende eveneens een goede dag. ™j Linschoten F-l werd een mooie 1- o overwinning geboekt. "2 kwam niet verder dan een schot op de paal van AOP. Zwammerdam -1 was te sterk en het won met 9-0. r" E-l en E-2 wil het maar niet luk- on. Gescoord wordt er wel, maar mt genoeg voor een overwinning, verloor met 2-4 van ONA E-l ter wijl E-2 met een 2-7 nederlaag tegen Esto E-2 genoegen moest nemen. D-l is het weer niet gelukt om de eer ste overwinning binnen te slepen. De treffers van Gino Janzen en Magdi Elabeidi waren niet genoeg voor 3 punten. Alkmania D-l won de wedstrijd met 4-2. D-2 leed een geoe- lige 3-5 nederlaag tegen Gouda D-2. Daarentegen pakte D-3 een 5-2 over winning tegen Alphense Boys D-ll. De meisjes junioren reisden af naar Klaaswaal waar tegenstandsters SSS wachtte. Zij kwamen na deze lange reis met lege handen terug. 5-3 ver lies. De A-, B- en C-junioren deden allen goede zaken. C-l pakte op de val reep 3 punten bij hekkensluiter DWO C-2. Het werd 2-3. B-l speelde eveneens niet foutloos maar zette toch een 0-3 eindstand op het bord bij SVS B-l. B-2 won thuis van Docos B-3*met 3-2 en W.S.E. A-l pakte na een uur vertraging toch de punten bij Nieuwerkerk A-2. Eindstand 0-4. Waddinxveen - De A-junioren van handbalvereniging Rowah stonden in hun eerste binnenwedstrijd tegen over Roda uit Rotterdam. De eerste helft ging gelijk op. De rust brak aan met een 2-4 stand. Na rust liep Roda snel uit tot 2-6. Op dat moment ver slapte de ploeg uit Rotterdam en Rowah wist daar goed gebruik van te maken. Met een paar fraaie doel punten kwam Rowah op gelijke hoogte en zelfs op voorsprong. De laatste twee minuten waren echter weer voor Roda, en met de eind stand van 7-9 namen zij de twee pun ten mee terug naar Rotterdam. Het tweede Dames-seniorenteam zette na de periodetitel in het bui tenseizoen de zegereeks voort in de zaai. Tegenstander Indus uit Rozen burg kon in de eerste helft van de partij Rowah nog aardig bijbenen. Rowah miste enkele opgelegde kan sen en menigmaal werd de paal getroffen. Na rust denderde Rowah, dat speelde met enkele A-junioren, echter over haar tegenstander heen. Eindstand 16-5. Het eerste Dames-seniorenteam speelde tegen Atomium uit Rotter dam. Een tegenstander van formaat. Het jonge team had duidelijk moeite met het fysiek hardere spel van deze tegenstander. Bij rust stond Rowah voor met 6-5. Na rust liepen de emo ties soms hoog op en de goed lei dende scheidsrechter moest heel wat fluiten om de partij niet uit de hand te laten lopen. Bij de stand van 8-8 kon Rowah niet de rust opbren gen om te partij met winst af te slui ten. Na een chaotisch slot ging Ato mium met de volle winst naar huis. Eindstand 9-10. Het C-team speelde zaterdag tegen Ventura uit Schiedam. In deze wed strijd was Rowah duidelijk de betere partij. Menigmaal leed de tegenpar tij balverlies waardoor Rowah de aanval over kon nemen. Hoewel het goede spel meer deed vermoeden brak de rust aan met een kleine voorsprong voor Rowah, 5-3. Na rust wist Rowah de marge lange tijd op twee punten te houden. Het snelle spel brak de Waddinxveense spelers, die zonder wisse! speelden, aan het eind van de wedstrijd echter op. En met de eindstand van 8-8 moesten zij de punten delen met Ventura. Het jongste team, het D2 team, was dicht bij haar eerste punt. Ook hier was Ventura uit Schiedam de tegen stander. Rowah kwam na een paar minuten op voorsprong, maar ging de rust in met een 1-1 gtand. Na rust wist Rowah deze stand lange tijd vast te houden. Jammer voor dit team, waar duidelijk progressie in zit en wat een genot is om naar te kij ken, kwam Ventura vlak voor tijd op voorsprong en gaf deze niet meer uit handen. Eindstand 1-2. Beter verging het de meisjes van het Dl-team. Dit team waar heel wat talentjes in rond loopt speelde een spannende wed strijd waarbij Rowah vocht voor iedere bal. Tegenstander was weder om Ventura uit Schiedam. Bij rust was de stand nog in het nadeel van Rowah, ruststand 4-6. Na rust was Rowah de iets beter partij en kon den zij door een paar fraaie treffers de twee punten in Waddinxveen houden. Eindstand 7-6.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17