Eerste prijs voor Toos bij springwedstrijden L V N.A.S. deed mee aan spring wedstrijden Feyenoord op zaaltoernooi WSE Nesselande naar Tenerife voor de volgende Europa Cup ronde WSE speelt tegen BVO teams Kwiek wint overtuigend Klinkende 4-0 overwinning voor Nesselande-dames Ber Lichtenberg in Alanya Ruime zege voor Flyers heren 1 Sport ontmoet wederom kunst! Dag vlinders? SPORT Hart van Holland 13 november 2002 pagina 17 De Vlinderstichting zet zich in voor fiat behoud van de vlinders. Stort uw gift op postgiro 6134425 of word donateur {Öj20,40/f 45,-). Bel 0317 467346. Voor het te iaat is! www.vlinderstichting.nl Voetbal Gouda/Waddinxveen - In sporthal de Zebra in Gouda werden afge lopen zaterdag de regionale springwedstrijden van Zuid Hol land Noord voor recreanten gehou den. Alle onderdelen moesten met een groep van minimaal 5 spring(st)ers worden uitge voerd. De leeftijd van de deelne(e)m(st)ers was vanaf 6 jaar. Tijdens de wedstrijden werd door TOOS aan de volgende onderdelen meegedaan; lange mat springen en minitrampoline springen. Totaal deden circa 25 verenigingen mee, verdeeld over ongeveer 250 groepen, met in totaal circa 750 deel- ne(e)m(st)ers. TOOS deed met een jongensploeg en 5 meisjesgroepen mee. De recreantenmeisjes 8-9 jaar onder leiding van Ellen Kerver haalden op de lange mat 7,57 p. (11e) en op de trampoline 8,82 p. (Ie). Zij konden dan ook na afloop een beker in ont vangst nemen. Ellen begeleidde ook de groep meis jes 10-12 jaar, zij haalden op de lange mat 8,01 p. (9e) en op de trampoline 8,17 p. De recreatiegroep meisjes 8-9 jaar onder leiding van Rene Kleiweg wist bij het lange mat springen 9,13 p. (le) te verdienen. Doordat zij niet met 5 turnsters warén, deden ze echter buiten mededinging mee. Deze groep liet ook verschillende sprongen zien op de trampoline, daar scoorde de groep 8,33. De jongens onder leiding van Anton Stoter haalden op de trampoline 7,99 p. (3e). Deze zelfde jongens wisten bij het lange mat springen 6,74 p. (3e) te verdienen. Turnen Benthuizen- Een groep van 14 kinde ren van de gymnastiekvereniging N.A.S. deed afgelopen zaterdag mee aan springwedstrijden in Gouda. Op drie toestellen deden de kinde ren mee met de wedstrijden. Als eer ste werd er minitramp kast gespron gen door Vera d. Vries, Christel Noteboom, Lucy Retel, Marloes Knol, Patricia van der Kooy en Floor Piette. De groep behaalde daarmee een 7.1. Vervolgens werd er door Patricia van der Kooy, Marloes Knol, Floor Piette, Nicole van der Meer, Kevin Pabst, Stefan Schilleman en Evelien van Tol lange mat en minitramp gesprongen. Deze groep behaalde 7.3 op de mat en 7.9 met springen. Ook de andere groep behaalde een mooi resultaat. Christel Noteboom, Vera de Vries, Lucy Retel, Tijmen van den Heuvel, Tjesco de Vries, Marjolein Luyken en Emke Willem- sen behaalden op de mat een 8.1 en met minitramp een 7.6 De leiding is zeer tevreden en ook trots op de geleverde prestaties. Voetbal Waddinxveen - Voetbalvereniging Wse houdt zaterdag 4 januari het jaarlijkse zaaltoernooi in sporthal de Dreef. In tegenstelling tot vorig jaar zal het toernooi op slechts één dag gespeeld worden voor alleen de C- junioren. Behalve de aanwezigheid van Ado Den Haag, Excelsior en WSE zelf, zal ook Feyenoord met twee teams deelnemen. De voorbereidin gen zijn in volle gang. Er zal worden gespeeld in twee poules van 4 teams met uiteindelijk de kruisfinales als hoogtepunt. De toegang is vrij; WSE hoopt op veel publiek. Volleybal Rotterdam - De wedstrijden in de forste ronde om de CEV_cup tegen Jot Bosnische Sinpos Sarajewo wer- jjon vrijdag 8 en zaterdag 9 novem ber gespeeld. In de eerste wedstrijd |'P vrijdagvond won Ortec.Nesse- lande via de set standen 25-19, 25- en 25-22 met 3-0. Ook zaterdag ?ing de wedstrijd met 3-0 over in Rotterdamse handen. Nu via de ste lden 25-15, 25-16 en 25-14. Coach Guillermo Boogers startte Jet Joost van der Hoek, Marko Klok, vgenis van Putten, Arno van Solke- ®a, Joost Looman, Sander Mulder Eric Gras in de basis. Vanaf het begin liet Nesselande zien wat de 'ntentie was. Met veel servicedruk f" een goede blokkering werden de Bosnieers onder druk gezet de eerste wedstrijd liet coach Jl|illermo Boogers alle spelers "Pdraven. Het team van Sinpos Sara jevo probeerde van alles, maar kon- Jon geen echte vuist maken en met -0-19, 25-15 en 25-22 ging de eerste Wedstrijd met 3-0 naar ORTEC.Nes selande. Om de volgende ronde te halen, was voor Nesselande slechts 1 set winst Nieuwe kalender dames de Gouwe Waddinxveen - Het succes van de 'Gouwe Meiden 2001' kalender was ongekend. De dames van de Waddinxveense Zwem- Polo club Van Uden-De Gouwe kregen in een korte tijd zeer grote bekendheid door deze bijzonde re kalender. Er komt dan ook een vervolg op deze succesvolle pri meur; de 'Gouwe Melden 2003' kalender is een feit. Sport en kunst hebben elkaar wederom ontmoet en wel in de havens van Van Uden in Rotterdam en Moer dijk. De Waddinxveense topfoto- graaf Ton Bennemeer stond ook deze keer borg voor de bijzonde re en kunstzinnige wijze, waarop de 'Gouwe Meiden' zijn gefoto grafeerd. De kalenders zijn onder andere verkrijgbaar bij Gouwebad de Sniep op donderdag tussen 20.00 en 22.00 uur en op zaterdag van 18.00 tot 21.00 uur. Waddinxveen - WSE heeft dinsdag 22 oktober met het belofteteam (onder de 23) tegen Feyenoord A-l gespeeld. Deze wedstrijd is gewon nen door Feyenoord met 0-7. Woensdag 20 november speelt WSE onder de 18 tegen Sparta B landelijk op het terrein van WSE aan de Wil lem de Rijkelaan 190. De wedstrijd begint om 18.30 uur. Dinsdag 3 december speelt het Belofteteam (onder de 23) tegen Excelsior Al wederom op het terrein van WSE om 18.30 uur. In de loop van dit seizoen volgen er nog meerdere wedstrijden op dit niveau bij WSE. Tafeltennis Er was ook een groep recreanten aspirant dames onder leiding van Rene Kleiweg op de trampoline, deze groep haalde 8,14 p. (15e). Deze groep wist bij het lange mat springen 8,49 p. (5e) te halen. Als laatste waren nog de turnsters actief voor TOOS, zij scoorde op de tram poline 8,07 (2e) en op de lange mat 8,87 p. (2e). (foto: Toos) Waddinxveen - Het eerste senioren team van ttv Kwiek heeft flink uitge haald tegen het Delftse Phoenix 2. Was de uitwedstrijd al een 8-2 over winning, in de thuiswedstrijd werd het 9-1. Ronald Verboon opende overtuigend in drie games tegen B. Spigt (11-5/11-8/15-13), Kees Vos had meer moeite tegen T. de Krieger, maar won wel (11-8/5-11/9-11/11- 8/11-7). Wim van Wageningen liep tegen het enige verliespunt op en verloor in vier games van P. Knoester (6-11/11-8/7-11/6-11). Kwiek blijft de lijst aanvoeren in de eerste klasse van de regionale afde ling Holland-West. In de Goudse competitie doet Kwiek- het goed en won in de tweede klasse met 6-4 de thuiswedstrijd tegen het Haastrechtse TOP 3. Leon Bouwman bleef ongeslagen Chris de Kogel won twee keer, Ed Slappendel won één partij. In poule D blijft Kwiek aan de leiding. In 4 promotie kan Kwiek 8 het kam pioenschap bijna niet meer ontgaan. Met 6-4 werd gewonnen van het Goudse Vriendenschaar 18. Henk Vermeulen won z'n drie partijen, Wim de Wit en Piet van Es wonnen beiden één keer en samen ook het dubbelspel. Winst was er, in dezelfde klasse, ook voor Kwiek 9 (6-4, tegen Vrienden schaar 16). Het eerste jeugdteam (Jaap Camme- raat en de broers Peter en Danny Vermeulen) doen het als koploper goed in de promotieklasse van de regionale afdeling Holland-West. In Wateringen werd met 5-5 gelijkge speeld tegen de nr. 2 VDA/Salaman- ders 2. Het was een heel spannende wedstrijd, maar liefst 6 van de tien partijen werden in de maximale vijf games beslist en de overige vier in vier games. Jaap Cammeraat en Danny Vermeulen wonnen beiden twee partijen, Peter Vermeulen won één partij. Volleybal Zevenhuizen - Na de teleurstelling van vorige week was het belangrijk voor de dames uit Zevenhuizen een goed resultaat neer te zetten, zodat de aansluiting met de top behouden kan worden. Slachtoffer, in wederom een plaatselijke derby, was afge lopen zaterdag Inter Rijswijk. Deze ploeg stond één punt boven Nesse lande en iedereen was benieuwd hoe de krachtsverhoudingen waren. In de eerste set had coach Wim Boegheim een plaatsje gereserveerd voor Leora Donk en zij stelde de trai ner niet teleur. Na aanvankelijk een aantal fouten begon zij echter warm te draaien, waardoor zij zelfs tot op het laatste punt in de basis bleef. Er hoefde einig gewisseld te worden, wat betekende dat niemand onder de maat presteerde. De service-pass lag de hele wedstrijd goed, zodat Monique Bijl het surplus aan lengte goed kon benutten. Rijswijk stelde eigenlijk alleen veel inzet daar tegen over, hetgeen echter niet genoeg was. De eerste set werd 25-18, de tweede ging met 25-22 naar Nesselande. In de 3e set hadden de Rijswijkse dames tot halverwege een voor sprong van vier punten, maar nadat Lisette Brandenburg voor Aafke Ver- burgge in de plaats was gekomen nam de thuisploeg het heft weer in handen en had de tegenstander niet ■veel meer in te brengen: 25-20. De 4e set gaf hetzelfde spelbeeld te zien en bij 24-21 leek de set beslist. Echter na enkele, van de weinige, fouten kwam Rijswijk terug tot 24-24, wat leidde tot een toch nog span nend slot. De Capricorn dames ble ven echter koelbloedig, waardoor in de gezellig gevulde Swanla-hal de 26- 24 en daarmee belangrijke 4-0 over winning veilig gesteld werd. Na deze speeldag heeft Capricorn Nesselande de 3e plaats veroverd met 4 punten achterstand op de nummer één Vrevok. Volgende week staat de topper op het programma: uit tegen de num mer twee Utrecht. Triathlon Alanya/Waddinxveen - In Alanya in Turkije werd eind oktober een inter nationale triathlon gehouden. Een temperatuur van 28 graden stond garant voor een zware strijd vooral tijdens de loop- en fietsafstanden. Waddinxvener Ber Lichtenberg was één van de deelnemers en haalde de finish. in de tweede wedstrijd voldoende. Maar het team wilde meer. Coach Boogers startte met één verandering in het basisteam. Argenis van Putten had plaats gemaakt voor Martijn Dieleman. Na de snelle 25-15 in de eerste set, bleef het tea goed bij de les en gunde de Bosnische spelers geen enekele set. Door goed gecon centreerd te blijven spelen werden de volgende sets met resp. 25-16 en 25-14 winnend afgesloten. Voor Nesselande betekent dit dat de ploeg donderdag 5 december afreist naar Tenerife om daar in het kwalifi catietoernooi te spelen tegen Arona Tenerife (Spanje), Law Academy Kharkiv uit de Oekraine en tegen het Oostenrijkse Uniqa Salsburg. De wedstrijden zijn dan op 6,7 en 8 december. De winnaar van dit toer nooi plaatst zich voor de 1/8 finale. Nesselande even terug in Zevenhuizen Nesselande keert zondag 17 novem ber voor een competitiewedstrijd even terug in het vertrouwde dorps huis Swanla. De tegenstander is het team van BMC/SSS uit Barneveld. Aanvang 15.00 uur. Basketbéd Waddinxveen - Flyers heren 1 had weinig moeite met Rotterdam Béis- ketbéd. Dames 1 liet zich verrassen in Leiden tegen LUSV. Heren 1 startte uitstekend tegen Rotterdam Basketbal en nam binnen zeven minuten een 20-6 voorsprong. In de vorm waarin de Waddinxveense heren momenteel steken betekende dit een zekere overwinning. De tegenstander kreeg de gehele wedstrijd geen vat op het spel van de gastheren. Flyers speel de als team vele malen beter dan de Rotterdammers. Via 26-14 en 24-16 werd de ruststand 50-30 bereikt. In tegenstelling tot voorgaande wed strijden hielden de heren het niveau van de eerste helft ook in de tweede helft vast. Veel scores kwamen tot stand door de bal bijna de volledige vierentwintig seconden snel rond te spelen. De wedstrijd werd in stijl afgesloten met een driepunter in de zoemer. Via 17-11 en 26-22 werd de einduitslag 93-63. Topscoorder: Wim Koole met 23 punten. Dames 1 ging op bezoek bij LUSV in Leiden. Geen gemakkelijke tegen stander. De thuiswedstrijd werd maar nipt gewonnen. Flyers speelde een goede wedstrijd en beide teams waren aan elkaar gewaagd. Via 15-14 en 15-16 stond er een ruststand van 30-30 op het bord. In de derde perio de ging het aanvankelijk ook gelijk op,maar het lukte LUSV om via 18- 15, een kleine voorsprong te nemen. In de vierde periode ging het mis. De gastvrouwen startten goed en ver grootten de voorsprong tot 60-50. Hierna kon Flyers nog iets terug doen, maar de winst was uit handen gegeven of zoals coach Bart Mole naar het verwoordde: Wij hebben niet verloren, maar wij hebben niet gewonnen. Uitslag 73-65. Topscoor der: Anita van Unen met 17 punten. De weekendprijs voor de spannend ste, maar vooral verrassendste, wedstrijd, was voor Heren 2 tegen Dunkinn. Heren 2 heeft bijna de hele wedstrijd een achterstand gehad. De gasten namen geregeld een tiental punten voorsprong, maar het lukte Flyers steeds om deze achterstand te verkleinen tot twee of drie pun ten. Via 22-23, 24-28 en 17-21 begon men aan de vierde periode. Flyers deed hierin iets terug en in de acht ste minuut was de stand 76-81. Toen voltrok zich het wonder. Dunkinn raakte volledig de kluts kwijt en Fly ers kwam met nog één minuut te spelen op gelijk hoogte en in de laat ste tien seconden werd de overwin ning gepakt. Uitslag 83-81. Topscoor der: Ronald Gordijn met 20 punten. Vrijdagavond 15 november om 21.00 uur in de Duikelaar Jongens Junio ren 1 tegen Binnenland.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17