Coenecoop College in de ban van KEl-week Diploma- zwemmen Wereldwijde Amnesty-actie tegen martelen in Rusland Waddinxveense reserveschakers in gevarenzone Lustrum Bingo bij Zonnig Zuid Vrijgezellenfeest in Trefpunt Kaartavond Gouwe Rijders "Islam in het licht van de Bijbel" Sinterklaasavond KW Sint-foto's gratis afhalen Wereldwinkel WADDINXVEE N/BOSKOOP Hart van Holland 20 november 2002 medische weekenddienst Door Karin Heeren Waddinxveen - Het was teveel om op te noemen en voor elk wat wils. Maandagochtend werd het start sein gegeven door middel van een 'overval'. Gemaskerde personen gewapend met (waterpistolen kwamen de lokalen in en 'namen de school over' voor de KEI-week. Een enorme hoeveelheid work shops, op allerlei gebied, was er voor de hele week georganiseerd. De eerste dag was er circus en een theatervoorstelling. Het zelfde programma werd voor andere groepen op andere dagen herhaald, 's Avonds kwamen veel ouders kijken wat hun kinderen die dag hadden geleerd over koorddan sen, ballopen, fietsen op de éénwie- ier en wat voor circusact dan ook. Op de andere locatie konden ouders kijken wat er in een dag over het the ater te leren valt, en dat was ook heel wat. Ook andere dagen was er van alles te doen. Het organiserend comité heeft er erg veel werk van gemaakt om zoveel mogelijk wensen te vervullen op het gebied van de workshops. De vraag was echter nóg groter dan het aan bod en daarom moest er vaak geloot worden. Toch konden veel leerlin- KERKDIENSTEN - 24 november Waddinxveen R.K. kerk St. Victor 9.30 uur Eucha ristieviering. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Eucharistieviering. Geref. kerk 9.30 uur ds. pastor G Martini. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. C. Bijl; 16.30 uur ds. D.T. Vreug- denhil. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds M.A. Bos; 18.30 uur Vesper IK. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. J Esbach. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. J. Esbach in HK. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds J A. Broström-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur A de Groot. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur ds. Paul; 19.00 uur ds. Golverdingen. Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren H f.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden Holland (HAP MH), Jan van Beau montstraat 4, Gouda, 0182-322488 Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van tiet Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. 1 Op muzikaal gebied was er veel te beleven, zo kon er door een groepje leerlingen gedrumd worden. gen meedoen aan diverse work shops en er was sowieso veel te zien en te beleven op school. Van por tretfotografie tot een drumsessie en van salsadansen tot het slijpen van stenen voor sieraden. Van 'A&R- manager' tot Dr. Pepper Hoops bas ketbal clinic en van cabaret improvi satie tot glasblazen. Er stonden klei ne paardjes in de hal en er was een demonstratie met politiehonden. Veel workshops hadden een prak tisch karakter, bijvoorbeeld 'koken op kamers' en 'Italiaans voor op vakantie'. Er werd tijdens de KEI-week ook aan dacht besteed aan een goed doel: 'Spieren voor spieren'. Er is gekozen voor deze stichting omdat er ook een aantal leerlingen op het Coen ecoop College is dat dagelijks te maken heeft met de gevolgen van een spierziekte. Een deel van de opbrengst van de kaartverkoop van verschillende activiteiten en een sponsoractie op de schaats komen ten goede aan deze stichting. Op donderdagavond werd de KEI- week op het Coenecoop College daverend afgesloten met een groots eindfeest en op vrijdag werd er geschaatst. En nu gaan de leerlingen weer gewoon aan het werk. Op verschillende dagen konden er sieraden worden gemaakt van zelf gepolijste stenen Waddinxven - In het Gouwebad de Sniep is zaterdag 2 november voor de eerste keer in het nieuwe seizoen 2002/2003 gezwommen voor het B- diploma. Er waren 33 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Romy Arnold; Sophie van Rijn; Shirley Redegeld; Corné Marchand; Max van Dijken; Dennis van Rijswijk; Marissa van Soest; Myrthe Scholten; Melissa Bij land; lan Quak; Dylan van Wetten; Eliza van Luyn; Frank Vissers; Merith Roelofs; Melissa de Wilde; Lauren Zuidam; Vera Konijn; Marvin de Bruin; Joost Hermans; Jenifer van Doorn; Daphne Steenbergen; Björn van Haren; Martine Schouten; Tessa Roos; Roberto Schilperoord; Sanne van Meerkerk; Faissal Bokasba; Peter van der Spek; Alexander Meys; Chantal van der Wees; Derek van Koert; Richard Oranje en Harmke de Pater. Boskoop - Amnesty International is een actie gestart tegen de zeer slechte gevangenisomstandighe den in Rusland. Na zorgvuldig onderzoek is gebleken dat, vooral in voorar rest, ernstige mishandeling en marteling van kinderen en volwasse nen plaats vinden. Dit ondanks Poet- in's nieuwe strafwet waarin verbete ring beloofd wordt. Russische politiemensen geloven nog steeds dat het onmogelijk is om zonder marteling een zaak op te los sen, hoe klein ook. Daarom bestaat deze actie grotendeels uit het verza melen van handtekeningkaarten die naar Russische politiebureau's zul len worden verzonden. Het streven is om vanuit Nederland 100.000 handtekeningen te verzame len die naar honderden politiebu reau's gaan met de oproep het mar telen te stoppen. Zo'n massale kaartenstroom heeft bij actie's in andere landen waar iets mis was bijna altijd tot verbetering van de situatie geleid. Ook in Boskoop is er de mogelijk heid om een handtekening te plaat sen. De eerste is gezet door burge meester van Rijsdijk op de gemeen teraadsvergadering van 14 novem ber waarna de voltallige raad volg de. Er zijn twee plaatsen waar getekend kan worden: in de bibliotheek en op de markt van 14 december. Na ondertekening blijven de handteke ningkaarten bij de werkgroep die voor verdere verzending zorgt. Voor meer informatie: Maarten Loef, 0172-213057. Waddinxveen - In het wijkgebouw van speeltuinvereniging Zonnig Zuid wordt op dinsdag 19 novem ber een bingo-avond gehouden. De avond begint om 20.00 uur, de zaal gaat om 19.00 uur open. Er worden 11 rondes gespeeld, ledereen is welkom aan de Victorstraat 2. Waddinxveen - Eliy Coumans en Stella Lens van Stichting Date, hou den zaterdag 30 november een ontmoetingsavond voor alleen staanden van alle leeftijden. (Oudste die zich tot nu toe aange meld heeft is 75 jaar). Op deze gezellige avond kunnen alleen staanden wellicht de partner van hun dromen ontmoeten. De avond wordt gehouden in het Trefpunt, aan de Stationsstraat. De muziek wordt verzorgd door discotheek the Flying Dutchman. De avond is niet alleen toeganke lijk voor Waddinxveners, maar ook voor mensen die buiten Waddinx veen wonen. De avond is alleen toegaijkenlijk door aanmelding vooraf. Voor informatie en aanmel den: telefoon 0182 584764 of 070 3678618, e-mail: elc@hetnet.nl. Waddinxveen - Autoclub de Gouwe Rijders houdt donderdag 21 november een klaverjasavond in De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Er worden 4 ronden gespeeld. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur. Aanvang 20.15 uur. Iedereen is wel kom. Waddinxveen - Eliy Bezer spreekt tijdens de Open Cirkel-avond op 27 november over het onderwerp "Islam in het licht van de Bijbel". Eliy Bezemer heeft drie jaar in Isra ël gewoond en heeft daar evangeli satiewerk verricht onder de joden. Op dit moment houdt zij lezingen over de Islam en geeft zij les op scholen. Binnenkort gaat zij wer ken voor Christenen voor Israël. De avond wordt gehouden in het Anker, zaal open 20.00 uur, aan vang 20.15 uur. Iedereen is wel kom. Boskoop - De KW houdt op dins dag 26 november haar jaarlijkse Sinterklaasavond. De gezellige avond begint om 20.00 uur in de Loods. Neem 4 cadeautjes mee van bijelkaar 5,-. Voor meer informatie: Marianne Toor, 0172-217120. Waddinxveen - Sinterklaas arri veerde zaterdag in Waddinxveen. Hij bezocht met zijn Pieten ook de Dorpstraat. Hij had daar zelfs tijd om met de kinderen op de foto te gaan. Bij Mega Color kunnen de foto's die toen gemaakt zijn vanaf woensdag 20 november gratis afgehaald worden. Waddinxveen - Het was donderdag 14 november druk op de schaak club in Waddinxveen: het tweede had een thuiswedstrijd tegen het tweede van Moerkapelle. Dat ging in het begin aardig: al heel gauw had Arie Kardol een overwinning binnen. Daarna werd het moeilijk: Wim van Vuuren en Erik Hennink brachten elk nog een half punt binnen en dat was alles. Zo heeft het tweede twee zware nederlagen en een overwinning. Bij een ver sterkte degradatie kan dat hinder lijk worden. In het bekertoernooi kwamen er ongeveer de verwachte uitslagen: Eduard Philipse kende het Frans veel beter dan Jan Kraijesteijn en won met zwart. Ronald Dannis van het eerste was te sterk voor Evert Hildebrand van het derde. De lang ste partij van de hele avond was voor Wim van Os, die aan twee plus pionnen bij ongelijke lopers niet veel had, maar een agressieve opstelling van zijn stukken tegen de witte stukken van Wim van der Hoek goed uitbuitte. In de huishoudelijke competitie handhaafde Mark Putten (met wit) zich tegen Ton van Nieukerke, maar Ton was met het resultaat niet tevre den. Nico Dannis van het derde pakte Arjan Hennink van het eerste hard aan; de koningsstelling werd opengescheurd en Nico won in de aanval. Hans Woudenberg maakte van een vergissing van Albert Prins optimaal gebruik. Frank Hordijk tracteerde Henk van Erk op twee combinaties, waarvan de tweede beslissend was. Dirk van Offeren ging met wit ten onder tegen Henk Erkelens: een zoete wraak voor een eerdere nederlaag van Henk. Hans van Offeren is dit jaar beter op dreef dan Jaap van der Heiden en won. Marco de Bruijn is waarschijn lijk een sterkere speler dan Ton Bronk en won overtuigend. Sander van Veen is aan een krachtmeting met Jan Muit nog niet toe en verloor. Jaap Smit zat raar te kijken toen Kees Asscheman uit zijn blote hoofd in drie minuten dertien zetten van een vlijmscherpe variant uit het Fromsgambiet op het bord bracht. Daarna werkte Jaap zijn stelling stukje bij beetje los en vrat, na de gambietpion, nog drie andere pion nen op. Dat vond Kees wel mooi genoeg: winst voor Jaap. Jan Klijn heeft de aansluiting bij de wedstrijd spelers nog niet te pakken en werd door Herman van Offeren verslagen. Stand aan de kop: 1. E. Hennink, 2. Van Os, 3. Philipse, 4. Van Putten, 5. Van Nieukerke, 6. W. Hennink, 7. Van der Born, 8. N. Dannis, 9. Van der Knaap, 10. Van der Haven. Waddinxveen - Het is woensdag 20 november 5 jaar geleden dat de deuren van het nieuwe pand van de Wereldwinkel Waddinxveen bij Albert Heijn geopend werden. Dit is vandaag, woensdag 20 novem ber, in de gezamenlijke hal gevierd met koffie en cake. De Wereldwin kel heeft, ter gegenheid van het feestelijk gebeuren, gedurende een week bij aankoop leuke aanbiedin gen. Er wordt bovendien een speciale jubileumkrant gemaakt, want de vrijwillgers van de Wereldwinkel Waddinxveen zijn nog steeds geweldig blij dat de artikelen nu veel beter tot hun recht komen. Het heeft er voor gezorgd dat in het eerste jaar de omzet verdub belde en nog steeds stijgt!

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11