Echtpaar Koren zestig jaar getrouw Gaslek in Moerkapelle Moerkapelse junioren scoren er lustig op los Winnaars kleurwedstrijd Toys 2 Play Groeneweg B2- Olympia B4 T Diplomazwemmen Informatieavond Honger Project Geen lokale en regionale info meer bij de Zwaluw Gratis naturistisch zwemmen m pagina 14 Hart van Holland 20 november 2002 ZEVENHUIZEN MOERKAPFiif Dag vlinders? -! Zevenhuizen - 5? kinderen hebben woensdag 13 november het exa men afgelegd voor de verschillen de zwemdiploma's. Voor hef zwemdiploma A, van het zwem ABC, zijn geslaagd Willem Tuk, Vincent van Gorkom, Joan van Veelen, Naomi Verlaan, Lamija Hadziorapovic, Jill Schrijver, Den nis van de Berg, Joost Neeleman, Esté van Hal, Coen Lastdrager, Tim Brouwer, Lotte Somers, Johnny Vink en Maarten van Leeuwen. Zwemdiploma B, van het zwem ABC: Joyce van der Slik, Cain van Hal, Lianne van Hagen, Lisette van der Kooij, Julia Ciardey, Christiaan Teerds, Iris Sonneveld, Enzo de Bluts, Romy den Ouden, Timo van Zagten, Anke Eikelenboom, Shay- enne van Delft, Kelly Stekelenburg, David van Beek, Bobby Knopjes, Julia Krijgsman, Simone Kuyven- hoven, Marise Kok, Suzanne den Toom, Frank van der Salm en Jas per Ottespeer. Zwemdiploma C, van het zwem ABC: Jordy Roos, Hietke Hendrik- se, Silvana Twilt, Bart Zaat, Martijn van Buren en Toor Kamerling. Zwemdiploma A, van het Groene Hart: Aisley den Outer, Martijn Langelaar, Youri van de Noordt, Damion van Knotsenburg, Mare van Rijn, Laura van Rijn en Made- Ion Klop. Zwemdiploma B, van het Groene Hart: Davey Stormbroek, Lindsey Slegtenhorst. Quinty Boer, Stefan Kreder en Joally Jonker. Zwemvaardigheidsdiploma 1: Bas Borst. Zwemvaardigheidsdiploma 2: Denise Popijus en Sifra Zonder- op. In het Hart van Holland is diverse malen aandacht besteed aan het Honger Project. Dagelijks sterven 20.000 mensen ais gevolg van chronische honger. Het Honger Project is een wereld wijde beweging, die zich richt op de transformatie van de sociale condities die de oorzaak zijn van het voortduren van honger, en heeft de visie dat mensen met hon ger zelf de oplossing zijn; biedt ze de kans op een gezond en produc tief leven en zij nemen hem! Pas wanneer een regering meewerkt aan zijn eigen ontwikkelingsplan, pas wanneer mensen in de dorpen hun project zelf dragen, zal een project werkelijk succesvol zijn. Wie meer wil weten over het Hon ger Project is van harte welkom op de informatieavond op 26 novem ber op het adres Kratohlaan 4 in Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. Geïnteresseerden zijn welkom vanaf 19.30 uur. Opgeven bij Hans Iken 0180 631032 email hhd.iken® hccnet.nl Zevenhuizen - Tot voor kort kon men- bij de Zwaluw terecht voor informatie aangaande lokale en regionale activiteiten en brochu res over diverse attractieparken in Nederland. Dë Zwaluw ziet zich echter genoodzaakt - mede gezien de uitgebreide werkzaamheden-, geen informatie hierover meer te verstrekken.. Deze informatie is wel te verkrijgen via interneten de lokale en landelijke bladen. Zevenhuizen - De Nederlandse Naturisten Federatie (NFN) organi seert ook dit jaar de Open Natu- ristisché Zwemweek. Het doel van deze week is belangstellenden gelegenheid te geven kennis te maken met de naturistische zwem verenigingen in hun omgeving. In het zwembad de Koornmolen in Zevenhuizen opent de zwemver eniging "Puur Natuur" zaterdag 23 novem ber om 16.30 uur haar deuren, en blijft geopend tot 18.00 uur. Een ieder die het naturisme aan spreekt, is welkom om vrijblijvend en gratis een baantje naakt te zwemmen en kennis te maken met de vereniging. Voor meer informatie: n.p.n@hccnet.nl of kijk op de Inter netpagina http:// www.npn.nfn.nl/ Door Karin Heeren Zevenhuizen - De heer en mevrouw Koren herdachten dins dag 12 november het feit dat zij zestig jaar geleden elkaar het ja woord gaven. Burgemeester Westendorp en zijn vrouw bezoch ten het echtpaar op woensdag 13 november. Zij brachten de felicita ties over namens de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders. Het echtpaar heeft het afgelopen weekend hun zestig jarig huwelijk gevierd met kinde ren en kleinkinderen in de Zeven ster. Het was voor hen een verras sing hoe het feest eruit zou zien. Zij werden gehaald door de kinderen en meegenomen naar de Zevenster. Hoewel het echtpaar Koren nog in goede gezondheid is, wordt de organisatie van een fami liefeest een beetje teveel. De kinde ren hebben dat dan ook met veel plezier van hen overgenomen. Hoe wel de heer Koren wat vergeetachtig wordt, is het echtpaar nog in goede gezondheid en woont zelfstandig. Het echtpaar Koren is getrouwd in 1942, midden in de oorlogsjaren. Huisvesting was in die tijd een pro bleem, dus er werd bij ouders inge- trouwd. Al die tijd wonen zij in Zevenhuizen en sinds 1948 aan de Noordelijke Dwarsweg. Het echtpaar heeft vier kinderen en inmiddels ook twaalf kleinkinderen en twaalf achterkleinkinderen, waarvan de jongste vier maanden oud is. In het begin van hun huwelijk werden mevrouw en mijnheer Koren getrof fen door ernstige ziekte van de kin deren. Mevrouw Koren: "We hebben ze wel allemaal mogen houden en daar zijn we erg dankbaar voor." De heer Koren is begonnen op onge veer veertien jarige leeftijd als tim merman. Toen zijn fiets kapot was en er geen geld was voor een nieuwe moest hij een andere baan zoeken, dichter bij huis. Zo begon hij als meubelmaker. De heer Koren is een enveertig jaar begrafenisonderne mer geweest. "Een dankbaar beroep", zo kijkt hij erop terug: "Je kunt echt iets betekenen voor de mensen." In het begin was hij ook nog aanzegger. Hij ging dan te voet de hele gemeente door om het over lijden van iemand aan te kondigen, vaak tot ver in de polder. Vaak deed hij er meer dan twee dagen over om deze taak uit te voeren. In 1980 is de heer Koren gestopt met zijn werk als begrafenisondernemer. De Vlinderstichting zet zich in voor fiat behoud van de vlinders.. Stort uw gift op postgiro 6134425 of.word donateur ((J 2Ö,40/f 45,-). Bel 0317 467346. Voor het te laat is! www.vlinderstichting.nl Voetbal Zevenhuizen - Met scheidsrechter Cor Buitenhuis jr. begon de wed strijd Groeneweg B2-01ympia B2 om 12.00 uur. In het begin zette de B2 meteen druk op de ketel. Derek van der Pot kon bij de achterlijn twee goede voorzetten geven, waar echter niemand iets mee deed. Groeneweg en Olympia waren rede lijk aan elkaar gewaagd en het spel ging een beetje heen en weer. Het was toch de Gro.eneweg verdediging die als eerste een fout maakte waardoor Olympia de 0-1 op het scorebord kon zetten. Dat was het moment waarop Groeneweg B2 wak ker werd. Miquel van Haaren tikte binnen twee minuten de 1-1 binnen. Olympia zette toen toch weer druk op het doel van Frank Vis, maar deze wist deze toch schoon te hou den. Na een zeer goed genomen cor ner van Bas de Man die mooi in de pot belandde kon Miquel zijn twee de doelpunt binnenkoppen en was het 2-1 voor Groeneweg. Maar Olym pia maakte toch weer gelijk door uit een' vrije trap te scoren. Miquel maakte er voor rust 3-2 van voor Groeneweg. Sommige jongens van Olympia waren ruim een halve meter groter dan de verdedigers Rik Schaaf, Richard Hordijk en Eelco de Graav, toch waren de Groeneweg-jongens niet onder de indruk van het geweld en speelden regelmatig de lange heren van Olympia uit. Na rust kwamen Hubert van Vliet en Jaimy Struwer er in voor Tayfun Yigit en Bas de Man. Weer gaat het spel heen en weer. Emond Hagens probeert via acties op het midden veld een assist te geven maar dit lukt niet goed. Jaimy maakte de 4-2 uit een corner die hij mooi met zijn borst aannam en er beheerst in schoot. De verdediging moet nog een paar keer hard werken maar René Kieft op snelheid voorkomt een tegendoelpunt. Na een mooie solo maakt Miquel er 5-2 van en dan is het wel genoeg voor de jongens van Groeneweg. Frank moet nog een aantal reddingen verrichten maar de stand blijft ongewijzigd ondanks pogingen van Jaimy en Ahmed om het doelsaldo van Groeneweg ver der op te krikken. Moerkapelle - Als gevolg van graaf werkzaamheden ontstond donder dag 14 november een lek in een hoofdgasleiding aan de Van Hogen- dorpstraat. Aannemersbedrijf van der Spek uit Moerkapelle voert daar in opdracht van de gemeente rooi- werkzaamheden uit. Brandweer en politie waren direct ter plaatse. Zeven woningen in de directe omge ving werden ontruimd. De bewoners werden elders ondergebracht. Het gebied rond de ontruimde woningen was afgezet. Het incident werd door. medewerkers van Nuon verholpen. Alle drie Moerkapelse juniorenteams kennen tot dusverre een bijzonder succesvol seizoen. Door de 3-2 over winning op koploper WSE belandden de A-junioren zelf op deze positie, hoewel deze nog wel met WSE moet worden gedeeld. In de eerste helft zag de situatie er echter niet roos kleurig uit, WSE nam zelfs een 0-2 voorsprong. Vlak voor rust verklein de Daniel v.d. Hoven de marge tot 1- 2 en na rust trok A het duel volledig naar zich toe. Alex Vonk en Johan Klomp waren uiteindelijk verant woordelijk voor de 3-2 winst. BI had met 6-1 geen enkele moeite met Vep B2, ook getuige de 4-0 rust stand. Door dit resultaat mengt men zich dan ook weer duidelijk in de strijd om de bovenste plaatsten. Cl leed in de nieuw ingedeelde poule zelfs nog geen enkel puntver lies. De ruime 4-0 op Spirit beteken de al weer de 5e winst op een rij. Cl klom daardoor op naar de 2e plaats op de ranglijst. Met nog enkele inhaalduels voor de boeg is de kop positie binnen handbereik. Ook Dl is weer duidelijk op de weg terug. Na enkele magere uitslagen wordt er de laatste weken weer fors gewonnen. Dit keer werd Siveo met 8-0 geen enkele kans gelaten, waardoor ook Dl weer meedoet. Taco Drost was met vier treffers de meest gevierde speler. D2 moest tegen WDS D2 een 3-2 nederlaag incasseren. In de le helft liep de tegenstander uit naar 0-3, maar in de 2e helft draaide D2 de rollen om. Het team scoorde twee keer, maar de toch wel verdiende gelijkmaker bleef uit. El leed de eerste nederlaag van het seizoen, met 1-2 trok Nieuwerkerk aan het langste eind. Dit gebeurde in een hele leuke wedstrijd, waarin hard werd gewerkt voor een beter resultaat. Dit lukte echter niet. E2 daarentegen zorgde voor een enor me stunt door het nog ongeslagen Siveo met 3-2 te verslaan. Na een 2-0 voorsprong kwam Siveo terug tot 2- 2, maar vlak voor tijd scoorde Bart van Beuzekom de winnende treffer. F1 neemt wekelijks meer afstand van de andere teams. Tegen Jodan Boys werd opnieuw gewonnen. Na 0-3 bij rust kwam de tegenstander niet ver der dan 1-3. Het zeer jonge F2 deed het ook weer prima, met een 0-2 overwinning werd teruggekeerd uit Moordrecht. li Zevenhuizen - De laatste aanwinst in het Zevenhuizense winkelbestand, de speelgoedzaak Toys 2Plafi schreef een kleurwedstrijd uit bij de opening. Vorige week kregen de winnaars hun prijs. De plaat werd gemaakt door de 5jarige Kelly Stekelenburg. Zij mag voor 100 euro lego uitzoeken. Ash ey der (3,5 jaar) won de tweede prijs en mag voor 50 euro playmobil uitzoeken. Een jumbospel ter waarae v 35 euro was er voor de 10jarige Lex van der Ploeg.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 14