Dames de Gouwe winnen, heren verliezen Verlies voor Flyers jongens Knappe winst dames Nesselande Kwiek wint opnieuw junioren 1 Monsterscore Rowah-heren Tarzan in de prijzen Groeneweg één uur gelijkwaardig 'Als je kind een nierziekte heeft, zet dat je leven op z'n kop' Nesselande wint in Zevenhuizen Springwedstrijden O.S.S. SPORT Hart van Holland 20 november 2002 nöÉgti Waterpolo Basketbal Waddinxveen - Dames 1 van de Gouwe speelde afgelopen zaterdag thuis tegen T&R Heidelberg uit Borne en won verdiend met 13-5. De overige bondsteams speelden uitwedstrijden, waarbij dames 2 in Bilthoven een uiterst royale 4-11 overwinning behaalde op Brand enburg 2. Heren 1 leed in Veenen- daal een 13-5 nederlaag tegen VZC Dames 1 Na de titanenstrijd tegen PSV in de bekercompetitie volgde dit weekend de wedstrijd tegen T&R Heidelberg. In de uitwedstrijd had de Gouwe met 54 verloren. Petra Meerdink opende, via een viermeter, de score en Karen Weerd maakte uit een over- tal 2-0. Echter vlak voor het verstrij ken van de eerste periode klampte Heidelberg, eveneens uit een over- tal, alweer aan; 2-1. Begin tweede periode scoorde Mirjam Overdam uiteen overtal 3-1, doch Heidelberg liet blijken zich niet zomaar neer te leggen bij een verliespartij en scoor de tweemaal, wederom uit overtalsi- tuaties, zodat halverwege de wed strijd de stand 3-3 was. Begin derde periode scoorde Mirjam Overdam met een uiterst fraaie boog 4-3. De daarop volgende time-out had gelijk effect. Er werd een viermeter afge dwongen, waaruit Heidelberg 44 scoorde. Een gouden wissel van Jim van Es deed de Gouwe vleugels krij gen. Hij bracht Suzan Kayner in, die gelijk bij haar eerste actie succesvol was; 54. Een mooie pass van Suzan stelde vervolgens Sandra Bercken- kamp in staat 64 in te tikken, waar na Suzan zelf nogmaals trefzeker was, toen haar boogbal in het doel belandde;74. Een tweede time-out van Heidelberg hielp niet meer. Ver volgens scoorden Mirjam Overdam 84 en Natascha Baatje met een fraai boogballetje 94. De vierde periode was van hetzelfde laken en pak. Een leuke combinatie tussen Sandra Berckenkamp en Wendy van der Neut stelde deze laatste in staat 104 te scoren. Een intik van Karen Weerd (overtal) bracht 114 op het bord, alvorens Heidelberg aan haar laatste wapenfeit toe was en 11-5 kon sco ren. De uitblinkende Mirjam Over dam bracht via een strak schot en een viermeter de eindstand op 13-5. Heren 1 De heren traden aan tegen VZC Vee- nendaal. De ploeg kampt nog steeds met relatief veel blessures. De heren kenden een goede start. Peter Ber- genhenegouwe en Jaco de Jong zorg den zowaar voor een 1-2 voorsprong in de eerste periode, maar aan het einde van deze periode had VZC dit gecorrigeerd tot 4-2. De heren speel den bij vlagen goed waterpolo, maar kwamen tekort bij het sterke VZC. In de tweede periode was het alleen Remko Overdam die kon scoren en bouwde VZC hun voorsprong uit naar 7-3. Jaco de Jong wist in de derde periode nog voor 84 te zor gen, maar voor echt gevaar konden de heren van Z&PC Van Uden-De Gouwe niet zorgen. Mark Hensen mocht in de laatste periode de eind stand bepalen op 13-5. Een wed strijd, waar de heren met vlagen lie ten zien dat ze het spel zeker beheersen, maar tekort om echt gevaarlijk te kunnen zijn. Zaterdag tegen hekkensluiter UZSC zal moe ten blijken of ze dit wel kunnen vast houden. Zaterdag 23 november spelen de bondsteams, met uitzondering van dames 1, thuiswedstrijden. Heren 1 ontvangt om 17.30 uur UZSC 1 uit Utrecht. Om 18.30 uur speelt dames 2 tegen Grando GZC Donk 2 uit Gouda en heren 2 speelt om 19.15 uur tegen LZ 1886 4 uit Leiden. Dames 1 speelt om 18.30 uur tegen ZWV-Nereus in De Slag 2 te Zaan dam. Volleybal Zevenhuizen - Ortec.Nesselande speelde zondag een competitiewed strijd in het vroege thuishonk dorps huis Swanla. In een goed gevulde sporthal wonnen de Nesselanders met 3-1 van het talententeam BMC/SSS uit Barneveld: 25-18, 16-25, 25-16 en 25-14. Deze overwinning zorgt ervoor dat Nesselande op een vierde plaats staat en met de wedstrijden tegen Alcom/Capelle (woensdag 20 novem ber) en Orion (23 november in het verschiet krijgen de heren een kans om een plaatsje te stijgen. Zevenhuizen - De regio Zuid-Holland Noord hield zaterdag 16 november springwedstrijden in Noordwijk. Gymnastiekvereniging O.S.S. deed mee met 19 meisjesploegen op de onderdelen lange mat, minitrampoli- nespringen, kast- en paardspringen. Alle meisjes deden hun uiterste best en behaalden mooie punten. Er was slechts één ploeg die in de prijzen viel. In de categorie meisjes 10-16 jaar minitrampolinespringen eindigden Sylvana Heemsbergen, Natasja Hertog, Marlies v.d. Meer, Wendy de Ridder, Nanda Rietveld, Elyse Verboom en Tessa Voskuilen op de 4e plaats met 9.11 punten. Volleybal Zevenhuizen - De Zevenhuizense dames hebben in en tegen Utrecht goede volleybalzaken gedaan door middels een 3-1 overwinning de tweede plaats op de ranglijst van de le divisie te veroveren. Vooraf beloofde het een spannende wedstrijd te worden tussen de num mers twee en drie. In het begin van de eerste set was deze spanning merkbaar binnen het Capricorn- team en werd er menig foutje gemaakt. Aan het einde van de set ging het weer wat beter met de dames, maar setverlies met 25-20 kon niet vermeden worden. Aan het begin van de tweede set keken de Zevenhuizensen al weer snel tegen een 6-2 achterstand aan. I rainer Wim Boegheim werd genoodzaakt een wissel toe te pas sen. Hierna leek het tij zich te keren v°or Capricorn en werd er via 8-8 een 12-8 voorsprong bewerkstelligd, Tafeltennis Waddinxveen - Het eerste senioren- team van tafeltennisvereniging lf'k heeft opnieuw met 7-3 gewon- nen van Noad 4. In Schiedam werd, "Jet enige spanning, aan de wed strijd begonnen omdat, door afwe- Z'gheid van Ronald Verboon, Frank an der Laan uit het tweede team as meegereisd. De invaller opende et een nederlaag, waarna Kees Vos n Wim van Wageningen hun punt mnen haalden en samen het dub- e'spel. Kees Vos was goed op dreef n verloor niets, Wim van Wagenin- i n won twee keer, Frank van der Laan won één partij. Kwiek blijft de Jjist aanvoeren in de eerste klasse West^6 reL>iona'e ^deling Holland je de Goudse competitie verloor Wek 2, in de tweede klasse, van iploper Flamingo's 1. Coen van der an beperkte de schade door twee 'nstpartijen, zijn broer Frank en arco Brookman kwamen niet tot die niet meer uit handen werd gege ven. Setwinst met 20-25. Een achterstand aan het begin van de derde set was niet vreemd voor de dames, maar mede door een gevarieerde buitenaanval en door een aantal lange service-series werd dit snel veranderd in een voor sprong. Inmiddels had de coach gewisseld en met 20-25 was setwinst een feit. In de vierde set leek het verweer van Utrecht gebroken, maar aangemoe digd door een fanatiek publiek kwa men de dames terug tot 16-16. Een service-serie van Olga van Zaanen zorgde voor enige afstand en tot opluchting van de meegereisde Zevenhuizense aanhang kwam deze niet meer in gevaar: 20-25. Zaterdag 23 november speelt dames 1 om 16.30 uur thuis in dorps huis Swanla tegen Peelpush. BnH Waddinxveen - Jongens Junioren 1 verloor van Binnenland en daardoor ook de aansluiting voor plaats twee. Winst was er voor Jon gens Aspiranten 2. Verloren werd er door Dames 3 en Meisjes Aspi ranten 1. De start van de wedstrijd tussen Jongens Junioren 1 en Binnen land was spannend. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en de score ging over en weer. De eer ste periode werd afgesloten met 19- 18. In de tweede periode ging het volkomen mis bij Flyers. Binnenland kreeg vleugels en scoorde aan de lopende band. Flyers kreeg geen greep op het spel van de gasten en maakte daarbij veel onnodige fou ten. Deze periode ging met 6-28 ver loren. De pauze had de Waddinxve- ners goed gedaan, want vanaf het begin van de derde periode zag men het echte Flyers-spel. Via een 26-16 kwam men terug tot 51-62. Ook in de vierde periode bleef Flyers goed spe len, nam veel risico's om de achter stand in te halen, maar Binnenland haalde het tempo uit de wedstrijd en vergat bij balbezit niet te scoren. Einduitslag 69-87. Topscoorder: Niels Scheps met 17 punten. Dames 3 begon zonder schroom aan de wedstrijd tegen de ongeslagen koploper Zoebas. De eerste periode ging gelijk op en eindigde met 12-12. In de tweede periode werd Zoebas toch iets sterker. Vooral de scorings kansen werden goed benut en deze periode eindigde met 12-18. De pauze had geen goede invloed gehad op het spel van de Flyersda- mes, Zoebas maakte hiervan gretig gebruik en via 2-11 werd de voor sprong verder uitgebreid. De vierde periode leek op de eerste periode en er was weer sprake van een echte wedstrijd. Via 11-14 werd de eind stand 37-55 bereikt. Topscoorder: Adrienne Zevenhuizen-Raaphorst met 7 punten. De enige overwinning kwam op naam van Jongens Aspiranten 2. For- wodians bood goed tegenstand en dat maakte van dit treffen een mooie wedstrijd. Flyers was in elke periode iets beter als de gasten en dit kwam ook tot uitdrukking bij het aantal scores. De uitslagen van de periodes waren: 11-7, 15-11, 18-10 en 14-13, zodat de einduitslag 5841 werd. Topscoorder: Erik Hoogendoorn met 18 punten. Meisjes Aspiranten 1 kijkt reikhal zend uit naar het tweede deel van de competitie. Het team bestaat uit alle maal beginners. Vol enthousiasme, veel inzet en met hard werken wor den de wedstrijden gespeeld tegen teams die al veel langer basketbal len. In het tweede deel wordt opnieuw ingedeeld en dan ontmoet men meer gelijkwaardige tegenstan ders zodat grote nederlagen tot het verleden behoren. Vrijdagavond 22 november om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen New Stars. Handbal Waddinxveen - Het heren-B team van handbalvereniging Rowah reisde zaterdag af naar Rozenburg voor de wedstrijd tegen Indus. Een tegen stander waar Rowah al eerder van had gewonnen. Al direct vanaf het beginsignaal werd duidelijk dat dit geen echte wedstrijd zou worden. Bij rust was de stand 1-15 in het voordeel van Rowah. Ook de tweede helft was niet echt spannend. Indus kwam er niet aan te pas en met een 5-30 einduitslag keerden de heren van Rowah terug naar Waddinxveen. De A-junioren speelden thuis in de Dreef tegen Helius uit Hellevoetsluis. Met de ruststand van 0-11 was al dui delijk dat dit team, dat goed op elkaar was ingespeeld, een maatje te groot was voor het jonge A-team van Rowah. Na rust wist Rowah nog wel te scoren maar moest met een eind stand van 3-17 genoegen nemen. Het dames 1-team stond thuis tegen over Saturnus uit Ridderkerk. Tot aan de rust ging het spel aardig gelijk op. Ruststand 6-6. Direct na rust nam het team van Saturnus, door het benutten van enkele toege kende strafworpen, snel afstand van Rowah. Rowah knokte voor wat het waard was en kwam door enkele snelle aanvallen nog redelijk dicht bij. De overwinning zat er echter niet meer in. Toen de scheidsrechter voor het laatst blies stond er een eindstand van 14-17 op het score bord. Het dames2-team stond tegen over het team van DWS4 uit Schie dam. Het team van DWS waarin vele jaren handbalervaring rond liep moest het op snelheid duidelijk afleggen tegen Rowah. Goed ver zorgde aanvallen en enkele snelle breaks zorgden ook dit keer voor een overwinning voor dit succesvol le team. Ruststand 6-2, eindstand 11- 5. Gymnastiek Moerkapelle - In Noordwijk werden zaterdag 16 november Regio-Spring- wedstrijden gehouden. Met veel enthousiasme werd er door de jongens en meisjes gesprongen op de lange mat, over de kast en op de mini-trampoline. De jongens van 10-12 jaar onder leiding van Juf Lien Dullaart behaalden twee keer een 2e plaats; bij het kast-springen met 8,06 punten en op de minitrampoline met 8,475 punten. Voor de aspiranten- groep onder leiding van Ingrid Westerman was er een derde plaats met 8,72 punten. Verder deden de meisjes van 10-12 jaar en twee groe pen aspiranten van Tarzan mee op de lange mat en de minitrampoline. Er werden goede punten gescoord, maar deze groepen vielen buiten de prijzen. Een week eerder werd er ook al mee gedaan met de springwedstrijden in Gouda. Hier was TARZAN bij drie onderdelen van de partij. De aspi ranten behaalden met 8,80 punten een 4e plaats. Voetbal winst. Uitslag 2-8. In 2-degradatie kan Kwiek 4 het kam pioenschap bijna niet meer ontgaan. Met 7-3 werd gewonnen van de nr. 2, het Goudse Vriendenschaar 12. Kwiek gaat nu aan de leiding met 15 punten verschil. Leon Bouwman was goed in vorm en bleef ongeslagen, Jurgen Reichard won twee partijen, Chris de Kogel won één keer, ook het dubbel was voor Kwiek. Ook Kwiek 8 stevent, in klasse 4-pro- motie, af op het kampioenschap. Deze keer werd met 7-3 gewonnen van de nummer drie, het Nieuwer- kerkse NTTC 4. Piet van Es bleef ongeslagen en won, samen met Wim de Wit, ook het dubbel. Henk Ver meulen won twee partijen, Wim de Wit won één keer. Winst was er, in dezelfde klasse, ook voor Kwiek 9 (64 tegen Gouda4), in klasse 5-degradati"e won Kwiek 13 verrassend met 10-0 van koploper Vriendeschaar 24. Zevenhuizen - Toen koploper Dui- vestein in de 15e minuut van de tweede helft voor de tweede keer in de wedstrijd een voorsprong nam, na een dubieus gegeven strafschop, was de wedstrijd gespeeld. Daar voor toonde Groeneweg zich volle dig gelijkwaardig aan de koploper. De thuisclub keek al in de 5e minuut tegen een achterstand aan. Met een met buitenkant voet ingeschoten bal verdween achter de kansloze keeper Haan. Groeneweg knokte zich echter in de wedstrijd terug. Met goed voetbal van beide ploegen werd het een zeer aantrekkelijke eerste helft. Nadat eerst nog Maurice Eckhardt alleen voor de keeper had gefaald werd dezelfde speler 10 minuten voor het rustsignaal binnen het strafschopgebied onderuit gehaald. Heel koelbloedig benutte Eckhardt de terecht toegestane strafschop. In die periode had Groeneweg een voorsprong kunnen nemen. Een goed gedrukt schot van Kevin Zij derhand werd door de uitstekende keeper van Duivestein gestopt. Rick van Yperen kreeg, na goed voorbe reidend werk van Rogier Wijnveldt, een uitgelezen mogelijkheid om Groeneweg toch met een voor sprong te laten rusten. Zijn zwak ingeschoten bal verdween ruim naast de palen. Na de sprankelende eerste helft werd de tweede helft voor Groeneweg een teleurstelling. In een overtreding van Menno van Dam zag de scheidsrechter de al eer der genoemde strafschop. Dit bui tenkansje werd door Duivestein heel makkelijk geaccepteerd. Daarna gin gen de Rotterdammers steeds beter spelen. Groeneweg stribbelde nog wel tegen maar werd bij tijd en wijle ook volledig overspeeld. De 3e en 4e goal, vooral de laatste was van grote schoonheid, waren het logische gevolg. Bij het 4e doelpunt werd de linkerspits nauwelijks gehinderd door drie Groeneweg verdedigers en hij lobte de bal magnifiek over de te ver voor zijn doel staande Gert Haan. Een prachtig doelpunt, wat een hoogtepunt was in een leuke, aantrekkelijke en sportieve wed strijd. Duivestein toonde zich in die fase kampioenskandidaat nummer één en Groeneweg dient weer naar onderen te kijken. Zo dicht zit alles nog op elkaar. Zondag de derby tegen het lastige Moordrecht. Ook Moordrecht kan nog niet bogen op een flitsend sei zoen. Winnen de Moordrechtenaren echter deze confrontatie dan wordt de kloof met Groeneweg wel erg groot.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15