min SP£CMl* fOITIE I'Hafti/a/iHniian De bank waar je van wordt Drukkerij Elgersma: 0 m De Rabobank feliciteert Hart van Holland met 1.000ste editie Geschiedenis Rabobank in 'Verleden Tijdschrift' Uit de oude doos... 25 jaar in Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland 20 november 2002 mmm Rabobank Al duizend weken achtereen ploft hij bij menig huishouden op de deurmat: Hart van Holland. Een lokaal nieuwsmedium dat de sta tus van lokaal snufferdje al lang ontstegen is. Een prestatie van formaat. De Rabobank feliciteert daarom in de eerste plaats de familie Elgersma, die al die jaren de drijvende kracht is geweest achter deze prachtige krant. Net als vele andere bedrijven en instellingen maakt ook de Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle al vele jaren gebruik van Hart van Hol land. Menig advertentie werd er in geplaatst. Dat ging jaren geleden nog redelijk ad-hoc, vertelt Dennis Kellner, Manager Bedrijven bij de bank; "Met de groei van onze bank, nam ook de behoefte aan adverte ren sterk toe. Het probleem was echter dat steeds meer afdelingen steeds meer te vertellen hadden. Zo kon het wel eens gebeuren dat we in een enkele editie van Hart van Holland twee of soms zelfs drie keer met een advertentie stonden. Dat vonden we niet erg professio neel overkomen. In 1998 is daarom besloten om wekelijks met een vaste pagina in Hart van Holland te staan. Inmiddels doen we dit al 193 weken achtereen. Het grote voor deel? We kunnen veel informatie kwijt op een overzichtelijke wijze. En door onze vaste plek in de krant, hebben we gemerkt dat we veel vaste lezers hebben gekregen. Uit een lezersonderzoek is gebleken dat de communicatiekracht van onze pagina groot is. Een aantal Rabobanken heeft ons voorbeeld inmiddels al opgevolgd. Een mooier compliment kun je niet krijgen. Dus wat ons betreft blijft pagina 2 van Hart van Holland ook de komende jaren de pagina van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle". In mei 2003 viert Drukkerij Elger sma haar 25-jarig bestaan. Een slaapkamer was de 'bakermat' van Drukkerij Elgersma in Zevenhuizen. Toen Jouke Elgersma 25 jaar gele den zijn bedrijf opzette, stond de drukpers naast zijn bed. In een garage vond de overige apparatuur een plaatsje. Jouke Elgersma had tot dan toe gewerkt in een bedrijf dat een eigen huisdrukkerij had.Toen de zaak failliet ging, nam hij de machines uit de druk kerij over en zette ze thuis neer. Vaak was hij dag en nacht aan het drukken. Het was voor Jouke kiezen of delen. Hij kon werkloos worden of voor zich zelf beginnen. Hij koos voor het laat ste. Zijn vrouw Tilly hield in eerste instantie haar baan aan. Maar toen de zaken in de drukkerij goed gingen, nam ook zij een volledige baan in het bedrijf. Inmiddels is het bedrijf uitge groeid tot meer dan een drukkerij. Alles hebben ze in eigen huis: Van vormgevers tot tekstschrijvers, van illustrators tot verkopers. Op die manier worden de meeste uitgaven volledig in eigen hand gehouden. "Alleen Hart van Holland gaat naar een gespecialiseerde rotatiedrukkerij',' aldus Jouke. Inmiddels is ook de volgende genera tie in het bedrijf actief. De twee zonen, Niels en Rutger zijn dagelijks in het bedrijf te vinden. De status 'familiebe drijf' is hiermee ook voor de toekomst gewaarborgd. Vier keer per jaar verschijnt Verle den Tijdschrift van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. In de eerst volgende editie (december 2002) is een artikel gewijd aan de geschiedenis van de Rabobank in Zevenhuizen-Moerkapelle. Er wordt teruggeblikt op het jaar 1912, het jaar waarin de Boerenleenbank werd opgericht. Aan de hand van fotomateriaal wordt u duidelijk welke cruciale rol de bank vele decennia geleden speelde in de financiering van de agrarische sec tor. Wilt u Verleden Tijdschrift ont vangen, word dan donateur van de stichting (minimaal 12,50 per jaar). Tel. 0180-63 42 11. Drukkerij Elgersma is in haar vijfentwintig jarig Rabobank. Kijk maar eens naar onderstaande foto's bestaan uitgegroeid tot een modem, volwaardig die wij terugvonden in de oude doos. Stuk voor bedrijf. Er is in die vele jaren ontzettend veel ver- stuk foto's uit de periode 1975 - 1985. Ziet u een anderd. Vooral op het gebied van de automatise- computer? ring. In dat opzicht zijn er veel parallellen met de Foto 1: Een typische jaren 70 bankhal; Vooral veel Foto 4: Bekende Rabobank gezichten: v.l.n.r. balies Foto 2: Oud hoofddirectielid Herman Wijffels (tegenwoordig voorzitter van de SER) Foto 3: Bankemployees aan het werk; waar zijn de computers? Truus v.d. Herik (gepensioneerd), Els Oudijk (thans Rabobank Nootdorp-Pijnac- ker) en Pieter van der Steen (Financieel Adviseur) 0I»>

Hart van Holland | 2002 | | pagina 22