Hij is weer in het land De bank waar je lid van wordt Ingang kantoor Moerkapelle aangepast voor rolstoelen fl f f Effecten Rabobank Ledencertificaten II Uitnodiging bijeenkomst Zakendoen met Engeland Wegens succes verlengd! De Rabobank Beschermingshypotheek: vanaf 3,8% Groen sparen en beleggen gered m «p Weeknieuws SU pagina 2 Hart van Holland 20 november 2002 voor u> van en door uw bank De najaarscampagne van de Rabobank op de hypothe- kenmarkt wordt verlengd tot 2 december. Oorspronkelijk zou de campagne tot 15 november lopen. U kunt nu dus tot 2 december profiteren dit actieaanbod voor de Beschermingshypotheek. Wilt u weten wat dit aanbod voor u kan betekenen? Neemt u dan contact met ons op via telefoonnummer 0180-63 73 53. Bezoekadressen: AGENDA Openingstijden: Rabofoon: Rabo orderliin: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: BÏÜStI Service centrum verzekeringen: E"ma''"a^res: Rabobank website: Blokkeren passen/cards: I Helpdesk Internetbankieren: Rabobank Eind oktober is de ingang van het Rabobank kan toor in Moerkapelle aan gepast om de toegang voor mensen in een rol stoel te verbeteren. De voordeur is nu automa tisch te bedienen. Jolanda Bonnet heeft dit onder werp tijdens de Algemene Ledenvergadering van onze bank op 17 juni ter sprake gebracht. Zij gaf aan dat zij het kantóor in Moerkapelle, door het ont breken van een geautoma tiseerde deur, niet zelfstan dig kon betreden. Zij heeft dan ook verzocht om de ingang in Moerkapelle aan te passen. De bank heeft aan dit verzoek gehoor gegeven en heeft aan de binnen- en buitenkant een knop laten installeren, waarmee de deur automa tisch bediend kan worden. Sinterklaas en de Pieten zijn weer in ons land aangekomen. Daarom orga niseert de Middenstands Vereniging Zevenhuizen een Sinterklaasactie. Kom een kleurplaat ophalen en kleur of verf de plaat zo mooi mogelijk in. Je kan tot donderdag 21 november a.s.je kleurplaat inleveren bij elke winkelier. Bij de inlevering van je kleurplaat ont vang je een winterpeen voor in je schoen. Tijdens de voorstelling op zaterdag 23 november a.s. van Sinter klaas en de pieten in het Dorpshuis Swanla zullen de prijzen worden uit gereikt. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De emissie van Rabobank Leden certificaten II is zeer succesvol ver lopen. De leden hebben massaal ingeschreven. Het aantal geplaatste certificaten bedraagt ruim 16,500,000. De omvang van de transactie bedraagt 1,75 miljard!! Dit overtreft ruimschoots zowel de emissie in 2001 als in 2002 van Rabobank Ledencertificaten I. De toewijzing vindt als volgt plaats: Natuurlijke personen maximaal 10 stukken tegen een prijs van 100,=. Over het meerdere wordt 85% toe gewezen tegen een prijs van 106,= In totaal geldt er een maxi mum van 2,500 stukken per certifi caathouder. Rechtspersonen: maximaal 10 stuk ken tegen een prijs van 100,=. Over het meerdere wordt 70% toegewezen tegen een prijs van 106,=. In totaal geldt er een maxi mum van 2,500 stukken per certifi caathouder. Dit betekent dat klanten die op een lagere prijs dan 106,= hebben inge schreven maximaal 10 stukken tegen een prijs van 100,= krijgen toegewe zen. Vanwege de fiscale structuur is het niet mogelijk om rechtspersonen meer dan 15% van het totaal aantal stukken toe te wijzen. Om deze reden is er een verschil in het toewijzingspercentage tussen natuur lijke personen en rechtspersonen. De eerste handelsdag van Rabobank Ledencertificaten I en II is op woens dag 4 december aanstaande. De orders voor deze handelsdag dienen uiterlijk donderdag 28 november aan staande voor 9.00 uur te zijn ingelegd. Engeland is en blijft een aantrekke lijke handelspartner voor de Neder landse ondernemer. Met de Europe se intergratie wordt het steeds inte ressanter internationaal te opereren. Ondanks het feit dat Engeland nog steeds vasthoudt aan de Pound Ster ling, wordt veel waarde gehecht aan de samenwerking binnen de EU. De stabie le economie, de grote thuismarkt en de Engelse taal zijn slechts enkele voor beelden van waarom zakendoen in Engeland veel interessante mogelijkhe den biedt voor zowel exporteurs als investeerders. Het team Internationale Dienstverle ning van Rabobank regio Zuid-Hol land Zuid organiseert op maandag 9 december en dinsdag 10 december 2002 van 17.00 tot 20.00 uur een bij eenkomst met als titel: "Zakendoen met Engeland'.' Wanneer u plannen hebt zaken te gaan doen in Engeland, daar reeds zaken doet of gevestigd bent, is dit een unieke gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen en vragen voor te leggen aan deskundi gen. Tijdens deze bijeenkomst zal onder meer de manager van Dutch Desk Londen, mevrouw M. de Wit, aan wezig zijn, waardoor een directe link naar de praktijk kan worden gelegd Om zo goed mogelijk aan te sluiten op uw aandachtsgebieden wordt een tweetal seminars georganiseerd. Op 9 december zal de bijeenkomst gericht zijn op bedrijven uit de handel, industrie en dienstverlening, terwijl het seminar op 10 december zal zijn toegespitst op agrarische bedrijven. Wilt u zich aanmelden? Neemt u dan vóór 25 november a.s. contact met ons op via telefoonnummer 0180- 63 73 33. Na aanmelding ontvangt u een bevestiging met nadere details over de bijeenkomst Wij hopen u op 9 of 10 december te mogen ontmoeten T Groene spaarders en beleggers en groene ondernemers kunnen opge lucht ademhalen. De bestaande belastingaftrek voor groen sparen en beleggen blijft volledig over eind. Onder druk van de hele Twee de Kamer is staatssecretaris Van Eyck van Financiën woensdagnacht door de knieën gegaan. Donderdagmiddag heeft de Tweede Kamer gestemd vóór een amende ment van Tweede Kamerlid Van As, waardoor de belastingaftrek voor groen sparen en beleggen blijft bestaan. De ruim 30 miljoen euro die met het besluit is gemoeid, zal nu worden gevonden door een kleine verhoging van de eco-tax op énergie. Aan het besluit groen beleggen te ontzien is een intensieve lobby vooraf gegaan. De Rabobank en de Triodos- bank traden daarbij op namens alle andere groenfondsen. Luuk Hans, directeur Rabo Groen Bank: "We zijn blij en opgelucht over de brede steun vanuit de politiek. We willen zo gauw mogelijk de draad weer oppakken en onze klanten benaderen voor groene activiteiten. Met het aantrekken van groene middelen beginnen we als het even kan nog voor het einde van de maand." Interactief rekeningafschrift bij Rabo Internetbankieren. Internetbankierende klanten van i de Rabobank kunnen vanaf van daag via een hyperlink in de reke- j ninginformatie (digitaal rekeningaf- i schrift) doorklikken naar aanvullen- de informatie. Via de omschrijving j van de betaling kunnen klanten j doorklikken naar bijvoorbeeld speci- i ficaties van de telefoonrekening of inzicht in het saldo van de klanten- kaart en on-line bestellingen. Zo krij- j gen klanten meer grip op de eigen bankzaken. Het gaat voorlopig om i een proef in samenwerking met KPN, CZ-Zorgverzekeringen, Essent, Wehkamp, Free Record Shop, Kruid vat en ICI Paris XL. Inleveren munt- en papiergeld Nederlandse Gulden Heeft u nog muntgeld of biljetten van de Nederlandse gulden in huis? U kunt ze nog bij ons inleveren toten met 31 december van dit jaar. Daarna kunt u de Nederlandse guldens alleen nog maar inleveren bij De Nederlandsche Bank in Wassenaar. Lot Spaarloon en Premiesparen nog niet helemaal duidelijk Spaarloon wordt in gehalveerde vorm voortgezet tot 1 januari 2004. Dat besluit nam het kabinet vorige week. De maximale jaarlijkse inleg voor Spaarloon wordt in 2003 teruggebracht van 788 naar 470 euro. "Voor klanten wordt het jaar lijkse fiscale voordeel daardoor nog slechts 180 euro" berekent Anne- marie Rijkers, productmanager Spa ren."Dat is nu 300 euro per jaar."De in 1999 en 2000 gespaarde bedra gen op de Spaarloonrekening val len vrij in 2003; de inlegjaren 2001 en 2002 blijven geblokkeerd tot 2004. In de plannen om op 1 janua ri 2003 met Premiesparen te slop pen, is geen verandering gekomen De inlegjaren 1999 tot en met 2001 vallen volgend jaar vrij, maar nog onduidelijk is of het inlegjaar 2002 ook in 2003 vrijvalt, of pas in 2004. Rijkers hoopt dat er over uiterlijk een jaar een alternatief is voor het werknemerssparen."Zoals het er nu naar uitziet, zal dat waarschijnlijk de levensloopregeling worden. Moge lijk kunnen de bestaande Spaar loonregeling en Rabo VerlofSparen in die nieuwe regeling schuiven. Oscar Freire naar Raboploeg Tweevoudig wereldkampioen Oscar Freire heeft zich voor twee jaar verbonden aan de Rabobank Prof- ploeg. De 26-jarige Spanjaard is vol gens teammanager Jan Raas met name aangetrokken om de ploeg in de klassiekers te versterken. Freire was wereldkampioen in 1999 en 2001 en won etappes in de Tour de France en de Ronde van Spanje. 9 en 10 decemberBijeenkomst Zakendoen met Engeland Inleveren munt en papiergeld Nederlandse gulden t/m 31 december Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2