Wethouders bekijken passage Gedeputeerde Hallensleben bezoekt Waddinxveen Eerste "What's on the Radio?" van D.I.N.S.dag groot succes WADDINXVEEN/BOS IIBH III III II llll I 111 Hart van Holland 27 november 2002 I Medische weekenddienst pagina 11 Dnnr Karin Heeren Waddinxveen -De wethouders ing. H.P. Barth, verantwoordelijk voor het centrum, en mr. W.H.K. Dijk- sterhuis, portefeuillehouder Open- bare Ruimte, zijn woensdag 20 november op de passage geweest. Zij hebben gesproken met de win keliersvereniging over de dreigen de verpaupering van de Passage. De winkeliers en de wethouders hebben een inventarisatie gemaakt van de knelpunten en de mogelijke maatregelen. Voor het kerstreces ral het college aangeven wat gedaan wordt aan de knelpunten. Tijdens de rondgang van de win keliers met de wethouders is de aandacht gevestigd op een aantal situaties die voor onveilig heid zorgt. Losliggende klinkers en ongelijke bestrating leveren klach ten op en het ziet er onaantrekkelijk uit. Het is dan ook een nadrukkelijke wens van de winkeliers om tot egali- sering van de bestrating over te gaan. Daarnaast levert de bestrating een onveilige situatie op. De winke liers hebben ook klachten over de verlichting. Deze is op sommige plaatsen onvoldoende en niet altijd effectief. Dit heeft invloed op de sociale veiligheid. De winkeliers hebben aangegeven dat het centrum beter zichtbaar gemaakt zou moeten worden voor passanten. Ditzelfde geldt voor de parkeerfaciliteiten. Als het aan de winkeliers ligt wordt ook het aantal parkeerplaatsen uitgebreid. De win keliers hebben de wethouders gevraagd om verbetering van de inzameling van het afval van de win kels en het verwijderen van het zwerfvuil. Het college zal bekijken in hoeverre zij aan de wensen van de winkeliers tegemoet kan komen. De winkeliers en de horeca zijn bereid met de gemeente hierover een con- KERKDIENSTEN - 1 december Waddinxveen R.K. kerk St. Victor 9.30 uur Woord Communieviering pastor M. Ameling. RK. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Gezinsviering pastor A. v.d. Helm. Geref. kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds- K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. W.G. v.d. Top; 18.30 uur ds. C. Breg- man. Herv. Gem. 9.30 uur ds. M. van Buijn; 18.30 uur ds. J. Paans-Spoel- stra in GK. Be Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. 'Geref. kerk 9.30 uur dr. E. Hooger- werf; 18.30 uur ds. J. Paans-Spoel- stra. Chr. Geref. kerk 9.30 ds. K. Boer- ®a; 19.00 uur prof.dr. G.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M Golverdingen. Wijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. I. Hasselbach-Jongsma. Bvang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst. Benthuizen, Boskoop en Waddinx- yeen: voor spoedeisende huisart- ^enhulp buiten kantooruren 07.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Jan van Beau- m°ntstraat 4, Gouda, 0182-322488. Bienst Apotheek Midden-Holland UAM), Ronsseweg 138 (tegenover jte Bleuland-locatie van het Groene Waddinxveen - Gebiedsgedepu- teerde van Zuid-Holland, mevrouw E. Hallensleben, heeft op 14 november een bezoek gebracht aan Waddinxveen. In een plezieri ge sfeer hebben de gedeputeerde en het college van burgemeester en wethouders tijdens dit bezoek over een aantal onderwerpen over legd. Daarnaast heeft de gedepu teerde een rondrit gemaakt door Waddinxveen langs een aantal van de besproken onderwerpen. Onderwijs Het college wil graag weten wat de provincie kan betekenen voor het openbaar onderwijs in Waddinxveen gezien het verslechterde belangstel lingspercentage. Het college vraagt ook of de provincie ondersteuning kan bieden bij de spreiding van all ochtone leerlingen door middel van een volkshuisvestingsplan (c.q. woonvisie) en het gemeentelijk onderwijsachterstandenbeleid. De provincie wil dat gemeenten een eigen structuurplan met een woon visie vervaardigen, waarin de alloch tonenproblematiek wordt meegeno men. Daarnaast is de provincie van plan om een kennisnetwerk op te zétten. Het college vraagt om provinciale hulp voor een analyse van de pro blemen in het openbaar onderwijs. Mevrouw Hallensleben merkte op dat de provincie geen directe bemoeienis heeft met deze taakvel den. De gemeente kan te rade gaan bij andere gemeenten die te kampen hebben met dezelfde onderwijspro blematiek. Zij adviseert de gemeen te om te netwerken met bijvoor beeld grotere gemeenten. Wonen, zorg en welzijn Door voortschrijdende vergrijzing heeft Waddinxveen rond 2015 circa 1000 zorgwoningen extra nodig; rond het jaar 2030 zullen dat er 1500 Zijn-,Dat Jegt ee/1, claim op. het tffiort \W>pihf>en dat gebbfiWd irfdet wof- den. Voorts ontstaat er rónd 2015 een tekort van 5000 zorgverleners (handen aan het bed). Daarnaast is ook voor het welzijn van zoveel ouderen (financiële) capaciteit benodigd. Wat kan de provincie doen voor de gemeente in termen van advisering en financiën voor het integrale karakter van de trits wonen, zorg en welzijn. Mevrouw Hallensleben adviseerde de gemeente aansluiting te zoeken bij het Regionaal zorgberaad Midden-Holland. Voorts kan te zijner tijd gebruik worden gemaakt van het op te zetten kennisnetwerk. Ontwerp streekplan/contouren Naar de mening van de gemeente is een impuls nodig om de huidige sportaccommodaties te herstructu reren. Een nieuwe buitensportac commodatie, alsmede een volkstuin encomplex, kan op een verantwoor de wijze buiten de gemeentelijke contour worden ingepast in een klein gedeelte van de verbindingszo ne van het Strategisch Groenproject Zoetermeer Zuidpias. Hiermede kan een kwaliteitsslag worden gemaakt, omdat het huidige gebied rommelig aandoet. De gedeputeerde is bereid om deze mogelijkheid te onderzoe ken. De vrijkomende terreinen kun nen vervolgens een nieuwe bestem ming krijgen waarbij wordt gedacht aan stedelijk groen, woningbouw etcetera. Een ander belangrijk punt is de uit plaatsingsmogelijkheden van milieu belastende en verkeershinderlijke bedrijven in binnenstedelijk gebied, met name bedrijventerrein Noord, ten behoeve van woningbouw. Ook de provincie acht het gebruik van beschikbare inbreidingsmogelijkhe- den van groot belang. Gevraagd wordt welke steun de provincie kan bieden om de haalbaarheid van der gelijke plannen te onderzoeken. Mevrouw Hallensleben verwees naar 4e,afdeling Ecpppmisqhe Zaken, van de p/róvincfd Zij'wéésóf> de mógelijkheden tot meerVoudig grondgebruik bij nieuw aan te leg gen buitensportaccommodaties. Hiervoor zou wellicht een pilot kun nen worden gestart, waarin de pro vincie meelift. Wellicht kan hiervoor subsidie worden verstrekt. Verkeer; Westelijke Randweg en Rijn-Gouwelijn Het college vraagt aandacht voor de lang gekoesterde wens om de Weste lijke Randweg op te nemen in de provinciale plannen. Deze weg biedt een oplossing voor de leefbaarheid en verkeersveiligheid van de kernen in Waddinxveen en Boskoop, te meer daar 50% van het noord-zuid verkeer niets te zoeken heeft in Wad dinxveen. De Henegouwerweg (N207), is overvol, terwijl ook de overige provinciale wegen naar Waddinxveen dichtslibben. De bedoeling is dat weggebruikers in de toekomst gedwongen worden gebruik te maken van de Nil Bode graven-Alphen (in aanleg). Dat neemt niet weg dat aanleg van de Westelijke Randweg noodzakelijk blijft om redenen van leefbaarheid en bereikbaarheid in de bestaande woonkernen en ontsluiting Ooster heem, Bentwoud etcetera. De gemeente wil aan het provinciale verzoek tegemoet komen om een bestemmingsplan te maken voor het Bentwoud, als er een tracé voor de weg in het plangebied kan worden opgenomen. Mevrouw Hallensleben is bereid bestuurlijk overleg te voeren om het tracé van de Westelijke Rondweg in het Streekplan op te nemen. RijnGouwelijn De aanleg van de RijnGouweLijn betekent een stimulans voor het openbaar vervoer, mits ook een gro tere frequentie wordt nagestreefd. Probleem is echter dat het rijk geen c.q. onvoldoende financiële midde len ter beschikking wil stellen. Mevrouw Hallensleben stelde dat er Merclaadte wemig geld beschik baar Wordt gesteld, maar 'dat dé proef, die in maart 2003 start, wel Boskoop - Een volle en enthousiaste Rozenburcht was zaterdag 23 november getuige van het eerste van een reeks van drie optredens die de Boskoopse band D.I.N.S.dag dit najaar organiseert. In het program ma "What's on the radio" speelde de band bijna aan één stuk drie en een half uur muziek uit bekende radio programma's. Het publiek genoot niet alleen van de zeer uiteenlopende muziekstijlen welke in een perfecte sfeer werden neergezet, maar ook van de diverse acts die de optredens van D.I.N.S.dag zo kenmerken. Van de komende optredens is zaterdag 30 november uitverkocht, maar voor vrijdag 29 november zijn nog kaarten te verkrij gen bij Cora van den Berg Otweg 20 (0172 213265) en Arjan van der Meer Azalealaan 79 (0172 218970). venant te sluiten. Problemen erva ren de winkeliers ook met de uitstal lingen op straat. Deze mogen niet hinderlijk zijn. De aantekeningen van de wethou ders zullen uitgewerkt worden en de gemeente zal een inventarisatie van de knelpunten maken. Voor de kerst wordt aangegeven wat hieraan gedaan kan worden, ook in financi eel opzicht. Met de verantwoorde lijke winkeliers of eigenaren wordt gesproken over eventuele verbete ringen rondom hun pand. Gemeen schappelijk zullen de wethouders en de winkeliersvereniging bekijken welke prioriteiten gesteld kunnen worden rondom het tegengaan van de verpaupering. moet worden voortgezet, zodat de noodzaak ervan op basis van de proefresultaten kan worden aange toond. Centrumontwikkeling Door het deskundigenrapport van februari 2002, het nieuwe college programma en het nadien uitge voerde onderzoek is komen vast te staan dat het ambitieuze master- plan Centrumontwikkeling Waddinx veen economisch niet uitvoerbaar is in deze vorm. In verband hiermede heeft de raad in zijn vergadering van 30 oktober 2002 besloten om het project van het integrale masterplan Van Petteplas tot Gouwe en de daar aan ten grondslag liggende visie af te sluiten. In de komende tijd zal een nieuw haalbaarheidsonderzoek in gang worden gezet om te komen tot een (aangepaste) centrumvisie voor de gemeente. De gemeente kan dan ook geen beroep meer doen op het gereserveerde provinciale investe ringsbudget van 404.681,19 (ƒ891.800,00) in het kader van het Investeringsbudget stedelijke ver-

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11