Verslag hulptransport 2002. D&MLDWNJ «idihs SvaSSf Garantmarkt Dick Pak BAC M imwüM Bedrijven met hart voor Roemeense kinderen! SPRINGER MATZE Een uitgave van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapelle november 2002 KINDERHULP Van 7 t/m 15 november voerde de SKR haar 13e. hulptransport uit. Ruim 600 gezinnen, 2 kindertehuizen5 basisscholen en 5peuterclubs ontvingen, in amper 2 dagen tijd, ruim 200 ton hulpgoederen! Een verslag van dag tot dag. Donderdag 7 novemberOndanks een kleine reparatie, die tnoest worden uitgevoerd aan een van de luchtslangen van Cor Bakker zijn wagen, reed het konvooi toch rond 16.00 u. weg vanaf het parkeertrerrein van J. Zijderhand aan de Bredeweg. Net als vorig jaar werden we begeleid F nanT' door de Rijkspolitie. Helaas reden we bij Gouda al gelijk in een file. Rond 19.30.U meldde Bertus Oosterman dat hij geen "gas" meer had. Een klein technisch mankement dat snel werd opgelost. Omstreeks 20.15u. hielden we onze eerste stop bij Siegburg. Fred van Noort trakteerde op forse pun ten vlaai, appeltaart, kersentaart enz. Hij is jarig (32 geworden). Een half uur later vertokken we weer. Vrijdag 8 november: De volgende stop, rond 01.00 u., was bij Autohof Geiselwind. Daar hebben de luxe wagens en de camper getankt. Het tra ditionele slaatje werd door de gestaag vallende regen uitgesteld. Piet Wolters en Joep Geilen "onze Limburgers" waren rechtstreeks uit Limburg gekomen en stonden op ons te wachten. Een half uur later reden we rich ting Oostenrijkse grens waar we om 05.30 u. arriveerden. Even wisselen van chauffeur en de vignetten uitcdelen. Op naar de volgende stop: Alland Raststatte waar we om 09.00 u het parkeerterrein op reden. Hier hebben de luxe wagens en een paar vrachtwagens getankt. Vorig jaar waren we hier 3 kwartier vroeger. Een half uur pauze is lang zat, dus rijden weer en op naar de Hongaarse grens. Om 11.00 sloten we aan in een Stau van ruim 300 vrachtwagens, wachtend voor de grens van Hongarije. Wat blijkt: de Hongaarse douane houdt een stiptheidsactie en dat betekent... uren wach- ten! Uiteindelijk na 9.5 uur reden we Hongarije in naar de parking in Bicske (ca 20. km. voor Budapest) om de maaltijd te gaan gebruiken en te slapen tot 04.00 uur. Zaterdag 9 november: Na een snel ontbijtje reden we om 5 uur weg van de parking richting Roemeense grens. Omstreeks 10 uur in de morgen arri veerden we daar.. De afhandeling bij de Hongaarse douane verliep uitein delijk redelijk snel. Aangekomen bij de Roemeense douane leek het erop dat hier ook alles van een leien dakje zou gaan verlopen. We dachten nog wel even aan het aardappelprobleem van vorig jaar, maar dit jaar was alles in orde... dus niet! Alhoewel het te ver gaat om alles uit te leggen toch maar even een paar details: officieel zijn alle documenten in orde, maar volgens de plantendokter ontbreekt er een document waarin staat dat de aardappelen vrij zijn 52 soorten "rest-pesticiden". Dit document moet vanuit Holland worden gefaxt door een laboratorium. Probeer maar eens op zaterdagavond een laboratorium te vinden dat een dergelijk document maakt. Kortom: vanuit Nederland wordt een "officieel dokument" naar de douane in Varsand gefaxt. Nu moeten er nog 2 andere plantendokters w.o. de chef meetekenen. Al met al kan dat dus nog wel even gaan duren. Het is inmiddels 19.30 u. en we besluiten om in elk niet meer te vertrekken, maar direct aan het eten te beginnen en vervolgens gaan slapen! Het be stuur en de konvooi leiding hebben zich afgezonderd voor overleg. Het volgende wordt besloten: vannacht (zondagmorgen) vertrekken de 13 wagens die klaar zijn in elk geval richting Hosman. De 2 wagens met aard appelen (Ton Drost en Kees Hoogendoom Cor Bakker en Rien Bregman) blijven aan de grens samen met Ton de Bruijn en Angela, ingeval morgenvroeg om 5 uur de documenten nog niet in orde zijn. Geen leuk bericht maar de enige keus. Angela en Toon Cornelissen blijven bij de plantendokter om direct te kunnen reageren als er actie moet worden ondernomen. Rond 12.00 u. komt Angela aangesneld met een heuglijke tijding: het probleem is opge lost!. Hoe? Ze heeft aan de dienstdoende plantendokter het telefoonnum mer gevraagd van de chef van de plantenziektekundige dienst in Arad. Na inderen staan te wachten met bloemetjes.. het inrichten van onze locatie. Aan het begin van de avond was alles geklaard en tijd voor een drankje en een hapje. Rond 19.30u. zaten we gezellig met z'n allen in de eetzaal en genoten van een heerlijke nasi goreng met saté, gebakken eitje enz. Na de afwas gingen sommigen sla pen, anderen even naar de plaatselijke "pub" en een paar moesten zono dig klaverjassen. Morgen hopen we dat de douane snel komt want dan kunnen we eindelijk beginnen aan ons doel: Goederen afleveren aan ruim 600 gezinnen! Maandag 11 november. Om 8 uur werd er ontbeten Het was schraal weer, een beetje mist, maar de zon deed z'n best om er doorheen te drin gen. Wij waren in afwachting van de douane uit Sibiu. Rond 10.15 u. ar-riveer- de een ambtenaar en na wat formaliteiten konden de loodjes van de wagens worden gehaald. Er moesten nog wat goederen worden overgela den, maar uiteindelijk konden we rond 11.00 u. beginnen aan de distri- DOE Bfï ZELF PK De douane controleert de vrachtwagëns.. veel vijven en zessen kreeg ze het nummer en is hem gaan bellen. De kri tieke situatie aan hem uitgelegd en de man zei: "Haal me maar op in Arad en ik maak het in orde". Angela, Rien Lindhout en Teus Versloot sprongen meteen in de auto van Wim Hoogerdijk en reden naar Arad. Het goede nieuws sloeg natuurlijk in als een bom! Degenen die al naar bed waren hebben we even wakker gemaakt om hen op de hoogte te stellen.Om dit lange verhaal toch enigszins kort te houden: de (chef)-dokter is opgehaald en vond het niet belangrijk om de andere dokter uit Nadlac te laten komen, controleerde vervolgens onze dokumenten en zei: "Alles is gewoon in orde., ik snap niet waarom jullie hier nog staan...!" Hij tekende en alles was geregeld. Nu nog even de man terugbrengen naar Arad. Zondag 10 november. Eerst Trijnie Hoogerdijk gefeliciteerd met haar ver jaardag en nog even met z'n allen "lang zal ze leven" gezongen. Na een razendsnel ontbijtje reden we richting Hosman. In Sibiu eerst nog alle wagens volgetankt (kost bijna 1,5 uur) en daarna door naar Hosman waar rond 15.00 u. aankwamen. Een feestelijke ontvangst! Iedereen was uitge lopen, zwaaiden en wierpen ons bloemetjes toe! Het weer was minder! Met een gure oostenwind die door merg en been ging, begonnen we aan De Locoburgemeester heet ons welkom.. Rabobank Zev./Moerk. model bijgevoegd. ELGERSMA www.tonmatze.nl Mr. E.H. Jansen Notaris 2760 AB Zevenhuizen Moerkapelle WONEN EN SLAPEN Zevenhuizen/Moerkapelle STEUNT OOK DE SKR! Drogisterij Rodenburg Pinksterbloemstraat 8 2751 CH Moerkapelle Wagen 1: Transportcoordinatie y7- vffW ELEKTRO VAKMAN DORPSSTRAAT 30 2751 BA MOERKAPELLE TEL (079) 593 13 57 FAX (079) 593 66 03 Dorpsstraat 100 2761 AH Zevenhuizen Postbus 91 Telefoon 0180-631611 Telefax 0180-633443 Email notaris@emsth.jansen.knb.nl Dorpsstraat 83 Zevenhuizen Dorpsstraat 3 Moerkapelle

Hart van Holland | 2002 | | pagina 16