De Gouwe-dames in finalepoule Uitstekende winst Moerkapelle Winst voor Kwiek Rolling'90 leden halen danstesten Groeneweg raakt achterop winst in streekderby voor Be Fair Flyers dames 1verdiende overwinning Sjoel-uitslagen Koppelklaveijassen w Waddinxveen leder voor zich is toch ook niet alles MOERKAPELLE Hart van Holland 27 november 2002 www. handj ehelpen.nl Waterpolo Voetbal Waddinxveen/Boskoop - Dames 1 van Van Uden-de Gouwe speelde afgelopen zaterdag en zondag uit wedstrijden. De overige bondste- ams speelden thuiswedstrijden. Dames 1 deed zaterdag in Zaan dam onverwacht goede zaken tegen ZWV-Nereus. Zij wonnen daar verrassend met 3-11. Zondag zorgde dames 1 in Bilthoven ervoor dat zij definitief uitkomen in de kampioenspoule door met 7- J gelijk te spelen tegen Branden burg. Heren 1 miste net iets teveel kansen tegen UZSC uit Utrecht en verloor met 6-7. Dames 1 De wedstrijden tegen ZWV-Nereus werd door de dames van Z&PC Van Uden-De Gouwe royaal met 3-11 gewonnen. Reeds in de eerste perio de nam de ploeg een 2-4 voorsprong. Begin derde periode hield keepster Francine Lankhuijzen een viermeter, doch daarna werd, naar later bleek, voor de laatste keer door ZWV- Nereus gescoord; 3-4. Vervolgens waren het Karen Weerd en Wendy van der Neut die de stand halverwe ge op 3-6 brachten. Begin derde peri ode scoorde Brenda Hogenboom 3-7 en hield Francine Lankhuijzen wederom een viermeter. Sandra Berckenkamp en Mirjam Overdam brachten de stand op 3-9. In de vier de periode scoorde Van Uden-De Gouwe uit twee breaks. Eerst was Kirsten Veldman succesvol en ten slotte Natascha Baatje. Eindstand 3- 11. De wedstrijd tegen Brandenburg was van enorm belang. Een gelijk spel tegen Brandenburg was voor de dames van de Gouwe voldoende om zich te plaatsen voor de kampioen spoule. En dat is, zij het met enige moeite, gelukt. Ook kwamen enkele speelster van de Gouwe niet zonder 'kleerscheuren' het bad uit. Bij het maken van de 1-1 raakte Mirjam Overdam zodanig geblesseerd door een inscheuring tussen haar vin gers, dat zij voorlopig niet kan spe len. Zonder Mirjam kon Karen Weerd voor 1-2 zorgen en Petra Meerdink voor 2-3. De periode werd met 3-3 afgesloten. In de tweede periode wist alleen Brandenburg te scoren; 4-3. Begin derde periode hield keep ster Francine Lankhuijzen weer eens een viermeter, waarna Karen Weerd en Sandra Berckenkamp de stand op 4-5 brachten. Na de 5-5 kon Nata scha Baatje 5-6 scoren, doch inmiddels kon ook Wendy van der Neut de kant op met een fikse buil op haar hoofd. In de vierde periode was Brandenburg tweemaal trefze ker (7-6), doch ook de keepster van Brandenburg wist een viermeter te stoppen. Een fraai schot van Petra Meerdink bracht het team van trai ner/coach Jim Van Es toch nog langszij en de 7-7 eindstand was vol doende voor een plaats in de kampi oenspoule! Heren 1 De heren moesten aantreden tegen hekkensluiter UZSC. Het team van trainer/coach Anton Heiden kon niet beschikken over Mark Mommers (blessure), Mare Faber (vakantie) en Jos van den Dool (blessure). Er moest gewonnen worden om niet definitief in de gevarenzone te belan den. De eerste twee perioden waren duidelijk voor UZSC, die halverwege de wedstrijd voor een 3-0 voor sprong zorgden. In de derde periode konden de heren pas iets terugdoen. Michel Jongejan, Bobby Huikesho- ven, Mark Hensen en Jaco de Jong zorgden voor een 4-3 voorsprong aan het einde van de derde periode. Aan de inzet mocht en kon het niet liggen, over de werklust bij de Wad- dinxveners was niets op aan te mer ken. Na een 6-4 voorsprong in de vierde periode, door doelpunten van Mark Hensen en Jaco de Jong, ging het kaarsje uit en kon UZSC met enig fortuin langszij komen om in de slotminuten de wedstrijd te winnen met 7-6. Een grote teleurstelling voor de heren van Z&PC Van Uden- De Gouwe, die hiermee zichzelf heb ben genesteld in de onderste regio nen van de le klasse. Zaterdag 30 november speelt alleen dames 1 thuis. Om 18.10 uur spelen zij de laatste competitiewedstrijd in de hoofdklasse A tegen PSV uit Eind hoven. De overige bondsteams spe len uitwedstrijden. Tafeltennis Waddinxveen - Het eerste senioren team van Kwiek heeft opnieuw gewonnen. De thuiswedstrijd tegen TOGB-4 (Berkel en Rodenrijs) werd met 8-2 gewonnen. Enigszins gehol pen door de tegenstander, die met twee spelers kwam opdagen, startte Kwiek met een 3-0 voorsprong. Wim van Wageningen en Ronald Verboon wonnen hun enkelspelen en samen ook het dubbelspel. Kees Vos won één partij. In de eerste klasse van de regionale competitie Holland-West kan Kwiek het kampioenschap nor maal gesproken niet meer ontgaan. Inde laatste wedstrijd, uit tegen het Warmondse Steeds Vooruit-1, moet het voor Kwiek mogelijk zijn om opponent DHC 2 (Delft) voor te blij ven. In de Goudse competitie won Kwiek 3, in de tweede klasse, met 10-0 van het Goudse Vriendenschaar 11. Sjaak Brand, Rob Kappé en Paul van der Hart staan nu op de tweede plaats. In 2-degradatie is Kwiek 4 kampioen geworden.. Met 8-2 werd gewonnen van de nr. 2, het Goudse Flamingo's 2. Leon Bouwman bleef ongeslagen, Ed Slappendel en Jurgen Reichard wonnen beiden twee keer. Ook het dubbel was voor Kwiek. Ook Kwiek 8, 4-promotie, haalde het kampioenschap binnen.. Deze keer werd met 5-5 gelijk gespeeld tegen Reeuwijk 4, maar dat was voldoende om opponent Smash 5 op voldoende achterstand te zetten. Henk Vermeu len speelde sterk en bleef ongesla gen. Piet van Es won twee keor, Wim de Wit kwam niet tot winst. Moerkapelle - Na lang trainen was het tijd voor de eerste danstesten, afgenomen door de NRB (Neder landse Rolschaats Bond) sinds vele jaren. Rolling'90 voegt weer een stukje aan de rolchaatsgeschiedenis van Nederland toe. Tweeëntwintig testen werden er afgenomen en aan het einde van de test bleken er 20 geslaagd te zijn: Test 1: Rona Dijke- tta, Lizzy Quick, Marlotte Vonk, Ingrid Oskam, Claudia Jonker, Emily van 't Wout, Colette Kamp, Elja Kamp, Lindsey en Valerie Krijgsman en het paar Mark Bakker en Iris Dij- kema. Test 2: Rona Dijkema, Lizzy Quick, Emily van 't Wout, Claudia Jonker, Marlotte Vonk, Ingrid Oskam, en Mark Bakker met Iris Dijkema. Met de het behalen van deze testen mogen deze sporters ook op de (internationale wedstrijden uitko men. Waddinxveen - De uitslagen van de Waddinxveense sjoelers zijn als volgt: Klasse A: 1. Andre van Gemeren, 1410 punten; 2. Dick Dros, 1386 pun ten; 3. Kees Kuipers, 1343 punten; 4. Jan Kersbergen, 1340 punten; 5. Frans Bouwmeester, 1336 punten; Klasse B: 1. Pascal van Gils, 1340 punten; 2. Teus Visser, 1320 punten; 3. Peter van Leeuwen, 1312 punten; 4. Adrie Faas, 1292 punten; 5. Henk van Beek, 1277 punten; Klasse C: 1. Bas Koppenaal, 1219 punten; 2. Mien Renesse, 1213 pun ten; 3. Cor van Herk, 1201 punten; 4. C. Endeveld, 1196 punten; 5. Dirk Faas, 1195 punten; Klasse D: 1. Cor van Gils, 1125 pun ten; 2. A.L. Warmelink, 1081 punten; 3. J. Garlich, 1077 punten; 4. Ans Endeveld, 1060 punten; 5. Floor van Abshoven, 1051 punten. HOREN, ZIEN EN HELPEN Moerkapelle - Hoewel uit de tot dus verre acht gespeelde wedstrijden slechts twee nederlagen werden geleden, was het standaardteam van Moerkapelle door vier gelijke spelen toch op de voorlaatste plaats in 4A beland. Een gebrek aan scorend ver mogen in veel duels was hiervan een belangrijke oorzaak. Zaterdag in de uitwedstrijd tegen WSB was hier van weinig te merken, met een ruime 5-2 winst werd teruggekeerd naar Moerkapelle. Nog belangrijker was dat de drie punten het team maar liefst drie plaatsen deed stijgen. Bovendien hebben de mannen van André Ramsteyn op de meeste tegenstanders nog twee wedstrijden tegoed. De overwinning op WSB had trouwens veel ruimer moeten uitvallen, met wat meer precisie hadden zelfs de dubbele cijfers kun nen worden bereikt. Enkele voor- waartsen uitgezonderd, bleek WSB geen al te sterke tegenstander, met name de achterhoede was kwets baar. Aan de andere kant daarente gen was bij de "Blauw-Witten" de wil om te winnen steeds aanwezig. Met Dennis Jager weer in de gelederen werd vanaf het allereerste begin veel druk gezet. Kortom, de ploeg toonde de gehele 90 minuten een prima instelling. Dat resulteerde al in de beginfase tot de openingstreffer. In de 20e minuut bereikte Alexander Hertog, die opnieuw sterk speelde, met een steekbal Rob van Leeuwen, die daarna de keeper eenvoudig uit speelde: 0-2. Door verkeerd opstel len bij een vrije schop van WSB werd het onverwacht 1-2, Moerka pelle verzuimde daarna de voor sprong te vergroten. Pas vlak voor rust verhoogde Rob van Leeuwen de marge toch weer tot twee treffers, na een solo schoot hij prachtig de 1-3 binnen. In de tweede helft waren de bezoekers opnieuw sterker, maar werd verzuimd afstand te nemen. Een zeldzame WSB-aanval leidde halverwege zelfs tot de onverwachte 2-3 aansluiting. Daarna speelde Moerkapelle wat rommelig en onrustig en brak een mindere perio de aan Gelukkig voor de "Blauw- Witten" werd toch snel weer afstand genomen. Een voorzet op links van Lennard Tepper werd door de even jeugdige Robin Reigwein knap tot 2- 4 afgewerkt. Kort daarna werd het zelfs 2-5, de sterk ingevallen Lennard Visser veroverde door goed storen de bal en omspeelde daarna knap de keeper. Een schot op de paal van WSB en enkele verzuimde Moerka pelle kansen deden daarna niet meer ter zake. Zaterdag moet worden ingehaald bij TAW uit Ter Aar, een week daarna volgt opnieuw een uitwedstrijd bij Sportief. Voetbal Zevenhuizen - In een meer spannen de dan goede wedstrijd heeft Groe neweg in en tegen Moordrecht ver diend een punt meegenomen. Veel schoten de Zevenhuizenaren er niet mee op omdat, op Haastrecht na, alle concurrenten met een overwin ning afstand namen. Al binnen 10 minuten keek Groeneweg tegen een achterstand aan toen de Moord- rechtse middenvelder Kasbergen door de Groeneweg defensie slalom de en doelman Gert Haan kansloos liet. Even leek het er op dat Moord recht verder zou uitlopen. Groene weg begon te slap aan de wedstrijd en het had geluk dat in die fase Moordrecht niet de 2-0 scoorde. Na een uitstekende individuele actie van Maurice Eckhardt kwam Groene- wegs gelijkmaker uit de lucht vallen, wat ook direct tot gevolg had dat Moordrecht de greep op de wed strijd verloor en Groeneweg zeker tot de rust bij vlagen beter was. Bart Eindhoven had pech toen zijn inzet na een goed genomen hoekschop tegen de lat belandde. Na de rust weer een zelfde spelbeeld. Moord recht had weer in het eerste kwar tier een overwicht maar wist dit keer niet tot scoren te komen. Na dit kwartier kwam Groeneweg weer beter in de wedstrijd. Het laatste half uur kon het publiek niet genie ten van goed voetbal, maar de span ning vergoedde veel. Het winnende doelpunt had aan beide kanten kun nen vallen. Een hoge voorzet van Menno v.Dam werd door Moord recht keeper de Lange verkeerd beoordeeld en de bal leek via onder kant lat achter de doellijn te vallen. Met meer geluk dan wijsheid kon de Moordrecht defensie het gevaar keren. Ook Groeneweg kroop enkele keren door het oog van de naald en in de laatste minuut moest Peter Zij derhand de bal zelfs nog van de doellijn trappen omdat keeper Haan al gepasseerd was. Na het laatste fluitsignaal van de uitstekend leiden de scheidsrechter kon toch iedereen tevreden zijn met het behaalde punt omdat deze wedstrijd eigenlijk geen winnaar verdiende. Groeneweg blijft in de gevarenzone. In deze moeilijke competitie wordt het niet vaak weg gespeeld maar winnen wordt toch wel noodzaak om van de onderste plaatsen weg te komen. Met uitzon dering van koploper Duivesteijn kan iedereen van iedereen winnen. A.s. Zondag weer een zeer lastige tegen stander. Thuis wordt de inhaalwed strijd tegen Swift Boys gespeeld. Deze ploeg kreeg dit weekend met 5- 2 klop van SMV/Hillegersberg. De mouwen zullen worden opgestroopt en dat zelfde zal Groeneweg vanaf de eerste minuut ook moeten doen. Waddinxveen - Zoals ieder jaar rond de kerst wordt bij voetbalvereniging Waddnxveen een koppelklaverjas- avond gehouden en wel op vrijdag 20 december in de kantine van de vereniging. Aanvang 20.00 uur. Inschrijven kan, op de avond zelf, vanaf 19.00 uur. De inschrijfkosten bedragen 5,- per koppel. Basketbal Volleybal Waddinxveen - In Waddinxveen werd «gelopen zaterdag de streekderby 'egen het reserveteam van Zeven huizen gespeeld. Na een aantal teleurstellende uitwedstrijden was Keukencentrum Be Fair gebrand om heze (pas tweede) thuiswedstrijd de JWnst te pakken. Met een compleet team viel het voor coach De Ridder "iet mee om een basis zes te kiezen, Naar uiteindelijk koos hij voor Yvon ne van Erk, Merel de Best, Angela Ounink, Eva Tuik, Sandra van den °erg en Christa van der Starre. Gemotiveerd begonnen zij aan de eerste set en al snel worp het enthousiasme zijn vruchten af. Met ^eel herrie gaven zij Nesselande geen kans om in het spel te komen en wonnen zij met 25-22 de eerste set. Monique Swets werd in de tweede set gewisseld voor Angela Hunink en ook deze combinatie bleek de juiste. Met gevarieerd spel zorgde spelver- deelster Van Erk dat alle-speelsters konden aanvallen en niet echt in gevaar kwamen en met 25-22 werd de winst in de tweede set een feit. Door zeer sterk serveren aan de kant van Be Fair maakte Nesselande in de derde set geen enkele kans en werd met 25-10 aan de kant gezet. Coach de Ridder wisselde in de vier de set Jacqueline van der Ruit en Jolanda Claassen in het veld op de middenkant en de volle puntenwinst werd niet meer uit handen gegeven. Bij een 20-22 achterstand kwam de vechtersaard van Be Fair boven en werd er met gedecideerd spel een einde gemaakt aan het sprankje hoop van Nesselande. Met 25-22 werden 5 volle punten binnenge haald en is Be Fair- wellicht op weg' naar betere tijden. Waddinxveen - Flyers Dames 1 had slechts één periode moeite met New Stars uit Nieuwegein. Verlies was er voor Heren 3, Jongens Aspi ranten 1 en Jongens Mini's 2. Flyers Dames 1 begon tegen New Stars moeizaam aan de wed strijd. In de eerste periode werd door beide teams slordig gespeeld. Veel balverlies en de slechte uit komst van het schot bracht een 8-6 stand op het scorebord. In de twee de periode vond Flyers het ritme en toen werd duidelijk dat New Stars niet echt tegenspel kon bieden. Met 24-9 namen de Flyers dames afstand. De pauze had de teams geen goed gedaan, de vaart was uit de wed strijd en er kwam een moeizame score van 10-7 tot stand. De vierde periode was echter van goede kwa liteit. Flyers liet bij de verdediging de touwtjes iets vieren en gooide alles op de aanval. Dit resulteerde in een periode waar veel in werd gescoord en dat leuk was om naar te kijken. Via 30-19 kwam er dan ook een ruime overwinning voor Flyers uit de bus. Eindstand 72-41. Tops coorder: Anita van Unen met 24 pun ten. Heren 3 deed het meer dan voortref felijk tegen koploper Punch. Vooral in de eerste twee periodes was Fly ers op dreef en werd het voor de gasten erg moeilijk gemaakt. Via 12- llen 17-16 kon men met een zeer kleine voorsprong gaan rusten. De derde en vierde periode waren voor Punch. De koploper had zich her vonden en maakte in deze periodes duidelijk, dat zij niet voor niets nog ongeslagen zijn. Ondanks fel verzet van de thuisploeg, dat in de vierde periode het moede hoofd boog, werd er toch nog ruim gewonnen. Uitslag 51-74. Topscoorder: Hans Peters met 22 punten. Jongens Aspiranten 1 speelde tegen Lokomotief een goede wedstrijd. Wel waren de gasten iets beter, maar met veel inzet konden de Waddinx veense jongens aardig bijblijven. Jammer was het dat het scoren in de tweede periode moeizaam verliep en in deze periode nam Lokomotief een grote voorsprong (11-26) die, gezien het verloop van de gehele wedstrijd, te flatteus was. Uitslag 62- 87. Topscoorder: Marco Lindhout met 17 punten. Spannend, maar ook bizar, was de wedstrijd tussen Jongens Mini's 1 en Jumpers. De Waddinxveense jon gens begonnen met winst in de eer ste periode (10-0), maar verloren de vierde periode (0-10). De tweede en derde periode waren voor Jumpers, 4-6 en 4-5, zodat de eindstand 18-21 werd, maar de spanning in de vierde periode, toen Jumpers aan de inhaalrace begon, vergoedde veel. Topscoorder: Patrick Tam er us. en Yorick Goddijn, beide met 6 punten. Vrijdagavond 29 november om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 1 tegen Dunckers. Zaterdagavond 30 november om 19.00 uur Heren 2 tegen DAS.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 25