nieuws Leden lokale Rabobanken schrijven opnieuw massaal in Cijfers houden beurzen bezig Uw financiële toekomst helder in 30 minuten Het is tijd voor de Hypotheekwinkel Het is tijd voor: De bank waar je lid van wordt Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 27 november 2002 F"_ ■Lt oor iw# door w bank -T AGENDA l$j§111|f|Mff 1 Bezoekadressen: Rabofoon: Openingstijden: Telefoonnummer Algemeen: Rabo orderlijn: Service centrum verzekerinqen: Blokkeren passen/cards: Telefoonnummer Belegainasadvies: Helpdesk Internetbankieren: MNHHHHp Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Rabobank website: Rabobank De afgelopen weken is wederom massaal ingeschreven op Rabobank Ledencertificaten II. Net als bij de eerder uitgegeven ledencertifica ten is ook deze emissie zeer ruim overtekend. Ruim 65.000 leden van de Rabobank en medewerkers van de Rabobank Groep hebben inge schreven. Een aantal van maximaal 10 certifica ten per certificaathouder is toegewe zen tegen een koers van 100. Voor het meerdere aan inschrijvingen heeft voor natuurlijke personen een toewij zing van 85% plaatsgevonden tegen een koers van 106. Uit deze prijsvor ming - de hoogste koers uit de band breedte van 100 - 106 en een kor ting op de toewijzing - blijkt de zeer grote belangstelling om te beleggen in de ledencertificaten. Na inschrijving op Ledencertificaten I heeft de familie Cinjee (zie foto) ook ingeschreven op Ledencertificaten II. Zij hebben hiervoor gekozen omdat ze tevreden zijn over de verhouding tussen rendement en risico op Leden certificaten I en ze verwachten ook een goed rendement te behalen met Ledencertificaten II. Daarnaast gebruiken ze het dividend dat op de certificaten per kwartaal wordt uitgekeerd als aanvulling op hun pensioen. Op de foto krijgt de familie Cinjee symbolisch de aan hen toege kende Ledencertificaten uitgereikt van commercieel manager Financieel Advies, de heer Jappie van der Heide. Rob Beentjesjan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Ook in de afgelopen week kwamen weer veel bedrijven met cijfers. Over het algemeen warén er aardig wat positieve verrassingen. In Ame rika was er een aantal positieve macrocijfers dat de beurzen in beweging zette. In Nederland blonken chipmachinefa brikant ASML en elektronicaconcern Philips uit. ASML profiteerde van posi tieve uitlatingen van het Finse Nokia. De producent van mobiele telefoons en netwerken sprak zich positief uit over de groei van de markt voor mobiele telefoons. Hierop stegen chipproducenten zoals het Franse STMicroelectronics (+11.6%). Hiervan wist ASML, dat chipmachines aan STMicroelectronics levert, weer te pro fiteren. ASML won 12.2% aan waarde. Philips klom 17.7%. Het concern kwam tijdens een analistenbijeenkomst met positieve verwachtingen voor haar divisies Consumentenelektronica, Medische Systemen en Verlichting op de proppen. Financieel dienstverlener ING completeerde met een koerswinst van 11.7% de top-3 van stijgers in de verslagweek. ING presenteerde op donderdag derdekwartaalcijfers die in lijn waren met de verwachtingen. Bij de presentatie maakte de financieel dienstverlener eveneens bekend 1,000 extra arbeidsplaatsen te schrap pen bij de wholesale-divisie. Aan de andere kant van de streep was IT-dienstverlener Getronics te vinden. Het aandeel ging maar liefst 37.3% onderuit na het uitkomen van een rapport van zakenbank CSFB. De zakenbank stelde het koersdoel voor het aandeel op EUR 0, reden voor de IT-dienstverlener om de aandeelhou ders een brief te zenden om de ver trouwenscrisis rond de onderneming de kop in te drukken. Tot slot was er ook nog macronieuws vanuit Amerika dat het sentiment mede bepaalde.Zo steeg de index van het consumentenvertrouwen, zoals dat gemeten wordt volgens de Uni versiteit van Michigan, in november tot 85. Analisten waren uitgegaan van een cijfer van 82. De consumentenprij zen stegen daarnaast in oktober vol gens verwachting met 0.3%. Ligt er bij u thuis ook ergens zo'n stapeltje paperassen 'voor later'? Pensioenpapieren. Een levensver zekering. Een spaarregeling. Een beleggingsrekening, misschien ook wel een koopsompolis. Dankzij dit stapeltje heeft u het gevoel dat u in elk geval iets doet voor later. Maar heeft u ook enig idee wat al uw voorzieningen u straks opleveren? En - ook niet onbelangrijk - of dat bedrag hoog genoeg is voor uw toe komstige levensstijl? Gelukkig kan Interpolis u snel antwoord geven op deze vragen. Dankzij de Interpolis Toe- komstPlanner® weet u binnen 30 minuten precies hoe uw financiële toekomst eruit ziet en heeft u een vrij blijvend advies over aanvullende regelingen die eventueel nodig zijn. De Interpolis ToekomstPlanner® houdt rekening met alle factoren die voor u van belang zijn.Ten eerste met het pensioen dat u via uw werkgever opbouwt. Ten tweede met de AOW van de overheid. En ten derde analy seert dit nieuwe systeem óók alle regelingen die u zelf hebt lopen! Waar of wanneer u ze ook hebt afgesloten. Uw wensen voor de toekomst Voor een goed financieel plan is het belangrijk om uw toekomstwensen helder te krijgen. Misschien wilt u straks wel eerder stoppen met wer ken.Of regelmatig verre reizen maken. Of misschien hebt u andere plannen waarvoor een aanvulling op uw pensi oen nodig is. Wat uw wensen ook zijn, de ToekomstPlanner neemt- ze allemaal mee in de 30-minuten-analy- se. Na afloop ziet u in een helder en eenvoudig plaatje of uw bestaande regelingen toereikend zijn. En als dat niet het geval is: hoeveel u nog zou moeten aanvullen om uw toe komstwensen te realiseren. Een adviseur voor altijd. Stel uw financiële toekomst is hele maal op orde middels de Toekomst- Planner. Nu blijkt over een paar jaar ineens dat u nóg eerder wilt stoppen met werken.Of - ook niet ondenkbaar - dat de regelgeving van de overheid verandert. Op zo'n moment is uw financiële plan niet meer up-to-date. Gelukkig is het met de ToekomstPlan ner heel eenvoudig om uw situatie elk. jaar opnieuw te analyseren. En dat gebeurt dus ook. Elk jaar gaat u weer even om de tafel met uw adviseur van de Rabobank en bekijkt u samen of uw plan nog aansluit bij uw wensen. Daardoor houdt u altijd zicht op uw financiële toekomst. En kunt u, mocht dat nodig zijn, uw financiële plan bij sturen. Maak kennis met de Interpolis ToekomstPlanner® Via uw adviseur van de Rabobank kunt u kennismaken met de Interpolis ToekomstPlanner®. Het kost u maar een half uurtje en het gesprek is van zelfsprekend volledig vrijblijvend. Neemt u voor meer informatie over dit onderwerp of het maken van een afspraak contact met ons op.Telefoon- nummer 0180 - 63 73 56. Sinds deze week is de voormalige Reiswinkel van Rabobank Zeven- huizen-Moerkapelle ingericht als Hypotheekwinkel. In een geheel nieuw ingerichte winkel kunt u zich laten voorlichten over alles wat met hypotheken te maken heeft. Zo kunt u informatie van onze gecerti ficeerde hypotheekadviseurs krijgen over de verschillende hypotheekvor- men die de Rabobank aanbiedt of u laten voorrekenen wat u met uw inko men maximaal zou kunnen lenen om een woning te kopen. Daarnaast vindt u in de Hypotheekwinkel verschillende brochures waarin alle financiële zaken die betrekking hebben op het kopen van een woning overzichtelijk uiteen gezet worden. Deze brochures kunt u in de winkel ophalen, zodat u ze thuis op uw gemak kunt doornemen. Bij deze nodigen wij u dan ook uit om een kijkje te komen nemen in onze nieuwe winkel. Als u voor het einde van het jaar in onze Hypotheekwinkel langskomt, voor een brochure of een oriënterend gesprek, dan hebben wij een speciale verrassing voor u! Rabobank blijft grootste Europese on line bank De Rabobank was vorige maand opnieuw de best bezochte inter- netbank van Europa met 1,3 mil joen bezoekers. Dat blijkt uit recent onderzoek van Nielsen/NetRatings. De Rabobank heeft al sinds april 2002 de koppositie in het maande lijkse overzicht van Nielsen/NetRa tings. Daarvoor stond de bank enige tijd op de tweede plaats. Nu staat het Britse egg.com op twee en het eveneens Britse Lloyds TSB op drie. Wat bereik van de actieve internetpopulatie betreft, is het Zweedse foreningssparbanken.se koploper met 26,18%. Daarna volgt rabobank.nl met 21,59%. In Neder land bezoeken in totaal 2,3 miljoen mensen de website van een finan ciële organisatie. De Rabobank heeft een flinke voorsprong op de Postbank en ABN Amro, die respec tievelijk bijna 620.000 en ruim 500.00 bezoekers trekken. Volgens j de onderzoekers is het percentage bezoekers dat ook daadwerkelijk internetbankiert bij de Rabobank 80,2%. Spaarbeleg is hier koploper met ruim 90%. Rabobank wint Sponsor Ring 2002 met Floriade De Rabobank heeft de Sponsor Ring gewonnen voor haar rol als first founder van de Floriade 2002. Vol gens de jury heeft de bank dit publieksevenement 'op voortreffe- S lijke wijze in haar totale marketing- communicatiebeleid verweven'. De Sponsor Ring is een jaarlijkse prijs voor de beste sponsorprojecten, op initiatief van het Genootschap Voor Reclame en de Vereniging van com municatie-adviseurs. De jury vond de verwevenheid van de marke tingcommunicatie blijken uit onder meer de presentatie van de Rabo bank Wielerploeg op de Floriade, het planten van de Michael Boo- gerd Tulp en congressen en semi nars in de Rabobank Conference Hall.Ook het Rabobankkantoor'van de toekomst' in de Groene Stad en de vele jaarvergaderingen van lokale Rabobanken op het Floriad- eterrein speelden een rol bij de beoordeling. Saldo-informatie via SMS met Rabo Alerts Vanaf 1 december kunnen klanten van de Rabobank via een SMS- bericht op hun mobieltje saldo informatie ontvangen. Deze nieuwe dienstverlening zal als Rabo Alerts door het leven gaan. Je bent aan het winkelen en je wilt j snel even weten wat het saldo van je rekening is. Je belt het nummer van Rabo Alerts en hangt op. Kort daarop verschijnt een SMS-bericht met het actuele saldo van je reke ning. Alleen klanten die internet- bankieren kunnen gebruik maken van deze Rabo Alerts service. Het gebruik van Rabo Alerts kost 2,- per kwartaal en 0,15 per SMS- bericht. 9 en 10 december Bijeenkomst Zakendoen met t/m 31 december Engeland Inleveren munt en papiergeld Nederlandse gulden j g u f .\jr r 3 v 0 -

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2