Sport, Party en Kegelcentrum kegelen een zaal huren kinderpartijtje Gemeente NIEUWE VERORDENING GEMEENTELIJKE BASISADMINISTRATIE PERSOONSGEGEVENS(GBA) VASTSTELLING BELASTINGVERORDENINGEN WET MILIEUBEHEER BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENINING Hart van Holland 27 november 2002 pagina 5 f WEEK 48 Zevenhuizen-Moerkapelle De raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft in ie vergadering van 29 oktober 2002 de verordening gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens vastge steld. Deze verordening is ter bescherming van uw privacy en stelt strenge eisen aan organisaties die uw persoonsge gevens verwerken. Met deze verordening krijgt u inzicht in ie wijze waarop de gemeente omgaat met uw persoonsgege vens uit de gemeentelijke basisadministratie(GBA). Aanleiding voor deze verordening is de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp) die sinds 1 september 2001 van kracht is. De verwerking van persoonsgegevens moet vol gens deze wet zorgvuldig en voor een bepaald doel plaats vinden. Onder persoonsgegevens worden gegevens van een natuurlijke, identificeerbare persoon, zoals naam, adres, geboortedatum, foto, geluidsband of video-opname ver staan. Deze gegevens kunnen voor verschillende doelen worden gebruikt. Zo mogen gegevens over iemands gezond heid in principe alleen verwerkt worden door instellingen in de gezondheidszorg. Juist de doelen dienen volgens de wet duidelijk omschreven te zijn. Gegevens kunnen worden verzameld, beheerd, opge slagen, bewaard, vergeleken, gekoppeld, geraadpleegd of verstrekt aan derden. De gemeente heeft in de verordening geregeld met welk doel zij persoonsgegevens verwerkt in de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA). Bezwaar U kunt de gemeente schriftelijk verzoeken om gegevens uit het GBA niet aan bepaalde personen en instanties te ver strekken. Daar gelden echter rechten en verplichtingen voor. Zo kunnen verstrekkingen van persoonsgegevens aan over heidsinstellingen en instanties met een maatschappelijk karakter niet worden tegengegaan. Te denken valt aan gemeenten, belastingsdienst, de rijksdienst voor wegver keer, de sociale verzekeringsbank, politie, pensioenfondsen en instanties met een publiekrechtelijke taak. Wel zijn er verstrekkingen, die door de gemeente alleen op schriftelijk verzoek mogen worden verstrekt aan bijvoor beeld advocaten of financiële instellingen. U kunt in dat geval vooraf verzoeken om een beschikking te ontvangen mocht de gemeente van plan zijn aan deze instellingen te verstrekken. Tegen deze verstrekking kunt u bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Verstrekking van persoonsgegevens aan bijvoorbeeld kerken en verstrekking van gegevens uit de gemeentelijke basisad ministratie (burgerlijke stand: geboorte, huwelijk en overlij den) op de gemeentepagina in Hart van Holland kan u ook tegengaan door een verzoek in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders. Opvragen overzicht Om inzicht te krijgen in de gegevens die het afgelopen jaar van u uit de basisadministratie zijn verstrekt kunt u schrifte lijk bij de gemeente een overzicht aanvragen. Dit wordt kosteloos thuisgestuurd. Daarnaast is het van groot belang dat uw gegevens in de basisadministratie juist en actueel zijn. Bij twijfel kunt u contact opnemen met de sectie Burgerzaken. Ook is hier een folder verkrijgbaar. Meer informatie over de Wet bescherming persoonsgege vens vindt u op www.persoonsgegevens.nl Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken bekend dat de raad in de vergadering van 12 november 2002 de volgende gemeentelijke belasting verordeningen met de daarbij behorende tarieventabellen heeft vastgesteld. Verordening op de heffing en invordering van de onroe- rende-zaakbelastingen 2003; Verordening op de heffing en invordering van de roerende woon- en bedrijfsruimten 2003; Verordening op de heffing en invordering van de afval stoffenheffing 2003; Verordening op de heffing en invordering van de riool rechten 2003; Verordening op de heffing en invordering van de reini gingsrechten 2003; Verordening op de heffing en invordering van de honden belasting 2003; Verordening op de heffing en invordering van de foren senbelasting 2003; Verordening op de heffing en invordering van de precario rechten 2003; De tarieventabel behorende bij de verordening precario rechten 2003; Verordening op de heffing en invordering van de leges 2003; De tarieventabel behorende bij de leges verordening 2003; Verordening op de heffing en invordering van de brand weerrechten 2003; De tarieventabel behorende bij de verordening brandweer rechten 2003; Verordening op de heffing en invordering van de begrafe nisrechten 2003; De tarieventabel behorende bij de verordening begrafenis rechten 2003; Verordening op de heffing en invordering van de bruggel den 2003. De verordeningen treden in werking met ingang van de acht ste dag na bekendmaking. De verordeningen en de daarbij behorende tarieventabellen zijn opgenomen in de bundel gemeentelijke verordeningen en besluiten welke tijdens kan tooruren voor het publiek kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie liggen. Ook kunt u vanaf 1 januari 2003 de verordeningen en tarie ventabellen 2003 vinden op de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Hieronder worden een aantal tarieven welke voor u van belang kunnen zijn weer gegeven: Onroerende-zaakbelasting (OZB) Voor elke volle 2.268,- van de heffingsmaatstaf bedraagt - de eigenarenbelasting woningen 2,53 - de eigenarenbelasting niet-woning 3,92 - de gebruikersbelasting woning 2,03 - de gebruikersbelasting niet-woning 3,14 Afvalstoffenheffing - éénpersoonshuishouden (alleenstaande) 149,- - meerpersoonshuishouden 249,- Rioolrecht - éénpersoonshuishouden (alleenstaande) 105,- - meerpersoonshuishouden €175,- voor gebouwen/bedrijven waarin gevestigd zijn be drijven/instellingen met: - 0 t/m 4 personeelsleden 175,- - 5 t/m 9 personeelsleden 335,- - 10 t/m 19 personeelsleden 534,- - 20 personeelsleden 689,- Leges - nationaal paspoort 35,50 - nederlandse identiteitskaart 28,70 Voor deze en de overige legestarieven verwijzen wij u naar de tarieventabel van de legesverordening welke op genomen is in de bundel gemeentelijke verordeningen en besluiten en ter inzage ligt bij het gemeentesecretarie. Ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders zijn voornemens de volgende ver- inning te verlenen: Knibbelweg 73 (Zevenhuizen), S. Bax, een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergunning voor een vleeskuiken- en akkerbouwbedrijf. Tegen het ontwerpbesluit kunnen tot en met vrijdag 28 decem ber 2002 schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Wie wil spreken over bet ontwerpbesluit of mondeling bedenkingen wil indienen, kan vóór genoemde datum telefonisch een afspraak maken, telefoon 0180-637731. Wie niet wenst dat persoonlijke gegevens openbaar worden gemaakt, kan tegelijk met de bedenkingen een schriftelijk ver bek tot geheimhouding indienen. Alleen zij die tijdig beden kingen uiten tegen het ontwerpbesluit, kunnen later beroep ostellen tegen het definitieve besluit. Besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle hebben de volgende vergunning verleend: Nijverheidstraat 8 (Moerkapelle), Binair Groep B.V., inzake een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een metaalbewerkingsbedrijf. Tegen het besluit kan tot en met donderdag 9 januari 2003 beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voor ziening worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. De voorschriften, die deel uitmaken van het besluit zijn ten opzichte van het ontwerpbesluit ongewijzigd. Beroep kan worden ingesteld door: degenen, die eerder bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit; belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren bedenkingen in te brengen tegen het ontwerpbesluit. Vanaf donderdag 28 november 2002 tot en met woensdag 28 december 2002 ligt het ontwerpbesluit ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, terwijl het besluit tot en met woensdag 8 januari 2003 kan worden ingezien. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637731. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergunning te verlenen aan: MITAMITO BV Mitamito bv ontheffing op grond van artikel 5.2.3. van de APV voor het houden van een kerstboomverkoop in een loods aan het Nijverheidscentrum 4 in de kern Zevenhuizen van 2 tot en met 21 december 2002; Tegen deze besluiten kan een ieder die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, binnen zes weken na datum van deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij Burgemeester en wethouders, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. OP MOER, Raadhuisstraat 40 Moerkapelle, Tel. 079-5931569 Bel eens om een afspraak te rnakenen pn u te overtuigen van onze vele mogelijkheden! In ons gezellige centrum kunt u: (keuze uit 4 volautomatische kegelbanen) (voor privé, zakelijke of sportieve doeleinden) Ook het adres voor uw ff vji <X'n j i \.J i.Mi- 11

Hart van Holland | 2002 | | pagina 5