DoKi en de filosofie voor het leven m Schakers Moerkapelle uitgeschakeld in bekercompetitie Tijd voor een kerstboom!? Activiteiten-Agenda TZM 4 kampioen pagina 10 Hart an Holland 4 december 2002 ZEVENHUIZEN-MO E OPROEPEN Jacintha (3) kan vrijwel niets met haar handen. Toch wil ze spelen. Wie helpt haar een handje? www.handjehelpen.nl KERKDIENSTEN - 24 november Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur Evang. G.J. v/d Bos; 19.00 uur ds. C. Haas noot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur Ds. W. Radstake. Geref. kerk 9.30 uur dra. E.A. van Halsema. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30uur leesdienst: 5.30 uur ds. E. Hakvoort. Herv. Gem. 9.30 uur ds. G.D. Kamp huis; 18.30 uur ds. Joz. A. de Koeij- er. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Door Karin Heeren Zevenhuizen - DoKi Wijsheden, een bundel van Sjoerd Zoethout en Maija Baumann, werd zaterdag 30 november gesigneerd in Zevenhui zen. De schrijvers waren aanwezig om belangstellenden uitleg te geven over hun boek vol met levenswijsheden. Door hen verza meld en geschreven. Vanuit een filosofie, een diepe overtuiging en de wens die over te dragen. Sjoerd Zoethout: "Zoals zoveel goede dingen komt dit ook voort uit frustratie." Als beoe- fenbaar en kenner van Budosporten raakte hij in de loop van de tijd gefrustreerd dat de achterliggende filosofie van innerlijke kracht en het beheersen van energie hier in het Westen volledig uit beeld is geraakt. In veel sportscholen waar Budo sporten beoefend worden, wordt het gezien als uitsluitend een vecht sport: schoppen en slaan. In de ogen van Sjoerd gaat dat geheel voorbij aan de basis en dat is een gemiste kans. Zo wilde hij juist die filosofie en de daarbij behorende levenswijs heden onder de aandacht brengen. Marja Baumann kwam via werk op het pad van Sjoerd; inmiddels zijn ze bevriend geraakt en hebben een gemeenschappelijke passie. Marja is stresscounceler en is op een geheel andere manier geïnteresseerd geraakt in innerlijke balans en het vinden van ruimte voor jezelf. Tus sen hen is DoKi ontstaan, waarbij Do staat voor weg en Ki voor energie. Moerkapelle - Het bekerviertal van Schaakvereniging Moerkapelle speelde in de tweede ronde van de strijd om de beker van de Rotter damse Schaakbond de uitwedstrijd tegen het sterke Spijkenisse. Het werd een thriller. Door winst van Jan Blok, remises van Andre Nieuwlaat en Boudewijn Weijermars, en de nederlaag van Arno Luinenburg ein digde de match in 2-2. De verplichte vluggertjes leverden opnieuw 2-2 op. Loting bracht Spijkenisse in de volgende ronde. Pech voor Moerka pelle! Ook Moerkapelle 3 schaakte een "verre" uitwedstrijd in Rotterdam- Zuid tegen Charlois/Europoort 4. Een mooie 4,5-3,5 overwinning was het resultaat. Na drie ronden bezet Deze begrippen komen uit het Japans en staan voor de 'weg naar universele levensenergie', door Sjoerd en Marja vertaald in 'De weg naar jezelf'. Marja: "Daarmee wordt overigens niet bedoeld dat het alleen maar goed zou zijn voor men sen die 'de weg kwijt zijn'. Dat wordt Moerkapelle 3 de tweede plaats in klasse 4A met 5 matchpunten. In de onderlinge competitie werd ronde 13 gespeeld. Koploper Gerard van Ommeren speelde de Caro-Kann verdediging tegen Maarten Vroegin- deweij, die zeker niet slechter uit de opening kwam. Gerard wist echter een gunstig toreneindspel te berei ken, dat hij "geruisloos" won. Ben van Geffen, met wit tegen Wim Vroegindeweij, kreeg dezelfde ver dediging voorgeschoteld. Ook hier ontstond een toreneindspel, dat door Ben naar winst werd gevoerd. Wouter Vroegindeweij moest de Russische verdediging van Arie Hoogduijn bestrijden. Hij deed dat goed en besliste de partij in zijn voordeel. helaas nog wel eens gedacht. Het is bedoeld voor iedereen die over de eigen grenzen heen wil kijken." Het DoKi-center wil door middel van het 'snuffelen' aan verschillende metho den geïteresseeerden laten kennis maken met hun filosofie. HOREN, ZIEN EN HELPEN Marja woont in Nesselande en de locatie van de cursussen is aan de Wollenfoppenweg. Ernst de Vogel heeft het 'plaatje' van DoKi heel kun stig op papier gezet en heeft daar mee 'het pad' gevisualiseerd met aan het eind 'de berg', een belofte van energie. Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 19.00-20. 00 uur); Mw. J. Snoep 079 593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Hollandj Pamassia, psycho-medisch centrum. IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521 Overige uitslagen: Kees van Vuuren - Maarten Pilgram 1-0; Patrick Stam - Jacques de Lange 1-0; Freek Hof man - Stefan van der Zalm 0-1. De stand bovenaan: 1. Gerard van Ommeren; 2. Ben van Geffen; 3. Hugo van Elteren; 4. Marcel de Haan; 5. Arno Luinenburg. Ook de jeugd speelde de dertiende ronde. Uitslagen: Stefan van der Zalm - Matthias Freeke 0-1; Thijs van der Torren - Dirk-Jan 'van den Berg 1-0; Remco Vollebregt - Jojan- neke Weijermars 0-1; David Bonten bal - Stefan Noorland 1-0; Daniel Vente - Job Noorland 0,5-0,5; Daniel Noorland - Harm de Wild 1-0; Walter van den Berg - Jan van den Hoek 0- 1; Lisa van de Hoven - Rolien van der Torren 0,5-0,5; Gerben Kooij - Bas Schoemaker 1-0; Hielke Hendrik- se - Robin Visser 0,5-0,5; Wietse van Leeuwen - Arjan van den Bergh 0-1. De stand aan kop: 1. Matthias Free ke; 2. Stefan van der Zalm; 3. Pieter Perdijk; 4. Thijs van der Torren; 5. Jojanneke Weijermars. Vrijdag 6 december wordt in Op Moer een begin gemaakt met het Rapidschaak-kampioenschap van Moerkapelle. Aanvang 20.15 uur. Ook niet-leden worden van harte uit genodigd mee te doen. Alle schakers spelen drie partijen in groepen van vier met bedenktijd 25 minuten per speler per partij. Volgend jaar vol gen nog drie Rapidavonden. izen- aan agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in j Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend da mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur.: wereldwinkel op het plein van AH. Zeven Muzen: 8 febr. 2003: 14.00 uur: Swanla: kindermusical "Peter en de Wolf". De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil:geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 11). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: dinsdag van 10.00-1 1.00 uur; donderdag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molen museum en het museum van de Jan. C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het pand Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste dinsdagavond van de oneven maan den van 19.00-21.00 uur en elke laatste zaterdagmiddag van de even maanden van 13.30-16.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: winterkaarten: 13 dec., 20 dec. kerst kaarten; 27 dec. oliebollenkaarten. DeVierkap - Oud Verlaat Iedere woensdag 13.30-15.00 uur: creatieve middag voor de jeugd; Soos: 14.30 uur: 17 dec.; Schakel: 20.00 uur: 17 dec.; Klaverjassen: 20.00 uur: 13 dec.; Marathonkaarten: 25 jan.; Buurtfeest: 21 juni. MOERKAPELLE Dorpshuis Op Moer.Ouderensoos: 12 dec.; 2003:9 jan., 13 febr., 13 mrt., 10 april, 8 mei. Zaterdag 30 nov.: 20.00 uur: Ned. herv. kerk: jubileumconcert Sursum Corda. Zevenhuizen - Eén van de kerst boomverkopers in het versprei dingsgebied van het Hart van Hol land ging enige weken geleden naar Tsjechië en keek daar de ogen uit op kerstboomplantages. Beslo ten werd deze 'lust voor het oog' naar Nederland te halen. Hoe ga je te werk bij het kopen van een kerstboom? Het advies van onze kerstboomverkoper, die verkoopt tegenover La Baraque: "Voordat je op pad gaat voor een kerstboom is het belangrijk te weten wat de afmeting van de boom moet/mag zijn. Controleer of de boom vers is. Dit kun je doen door me de boom te schudden of door je handen over de naalden mee te laten glijden. Er mogen dan wat naalden uitvallen, maar niet te veel. Let ook op of de boom overal vol is." Ook wat verzorging betreft enkele tips: "De meeste mensen willen zo lang mogelijk van hun kerstboom genieten. Bij de blauwe/groene kerst boom uit Tsjechië is er geen uitval; de boom staat bekend als een sterke boom, als je hem goed behandelt. Het advies is om de boom even te laten acclimatiseren voor hem binnen te zetten. Zaag, als je de boom binnen gaat zetten, 3 cm van de stam af, als je hem in een pot wilt zetten. De eerste dag moet hij zo'n 4 liter warm water hebben binnen 4 uur en de daarop volgende dagen circa 1 liter warm water. Zet je hem op een voet, dan is dit niet nodig. Zet de boom niet te dicht bij een hitte- bron.: Wat betreft de kleuren om de boom te versieren, ieder jaar zijn er zo de trends. Dit jaar zijn de trendy kleuren om de boom op te tuigen paars met donkerblauw. Minder trandy maar wel zo leuk (en voordelig): neem gewoon de spullen van vorige jaren om de boom mee te versieren! Bereikbaar: maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Tafeltennis Moerkapelle - Het vierde team van tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle is in de 5e klasse pro motie kampioen geworden. De laat ste wedstrijd was een thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 25. Bij aan vang van de wedstrijd stond het al 3- 0 omdat de tegenstander met twee man kwam in plaats van drie. Harm en Adrie wisten hun enkelwedstrij den te winnen. Walter won een wed strijd. De dubbel werd gewonnen waardoor de eindstand 8-2 werd. TZM 2 speelde een uitwedstrijd tegen Flamingo' s 9 uit Gouda. In een steenkoude gymzaal werd er 5-5 gespeeld. Door deze uitslag is TZM2 tweede geëindigd in de 3e klasse promotie. Coerd begon sterk aan zijn eerste wedstrijd en won in vijf sets, waarbij de laatste set 12-10 werd. Daarna verloor Patrick zijn enkel wedstrijd en won Sebastiaan de zijne. De dubbel werd in vijf sets verloren. Nog warm van de dubbel ging Coerd vrolijk verder en won zijn tweede partij. Patrick kreeg het maar niet warm en verloor zijn twee vol gende partijen. Coerd verloor zijn laatste partij en Sebastiaan wist zijn andére twee enkels in winst om te zetten. TZM1 speelde een uit tegen NS Rot terdam 1Dit team doet nog mee om het kampioenschap, terwijl TZM bi| aanvang van deze wedstrijd al bijna zeker gedegradeerd is in de eerste klasse van de regionale competi'ie Holland-West Er werd met 9-1 verlo ren. Ad wist een partij te winnen. (advertentie) Op donderdag 28 juni 2001 om 23.55 uur werd het woonhuis van Freek en Mary Wijmans aan de Bredeweg met 85 liter gasolie besmeurd en in brand gestoken. De goedwillende Zevenhuizenaren gaan de tweede winter in de schuur tegemoet met hun dikke jack aan en ijsmuts op. Zij wachten met smart op de bouwvergunning van de Gemeente Zevenhuizen. Een mens moet blijven hopen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 10