oskoop ontwikkelt verder ondanks begrotingstekort Mandarijnenactie Scouting Mr. van Daalgroep Musical in de Tunnel B pagina 13 gratis en vertrouwelijk Poor Frits Bromberg Boskoop - Een sporthal aan 't Zwarte Pad, een nieuwe brand weerkazerne 'dichter bij huis', investeringen van totaal 5 miljoen euro aan wegen, riolering, kade muren en openbaar groen. Daar mee wil Boskoop de komende jaren 2003 tot 2006 zich verder ont wikkelen ondanks een begro tingstekort. De uitgaven in 2003 zijn begroot op 22,3 miljoen euro, de inkomsten op 21,4 miljoen euro. Dit tekort kan worden gedicht uit rijksbijdragen in het kader van de 'artikel-12-status' en verhoging van de OZB met 1 procent. Overige gemeentelijke belastingen en tarie ven zoals hondenbelasting en leges gaan met 3 procent omhoog. De meeropbrengst van de leges is begroot op 12.500 euro, de extra OZB-verhoging op ruim 127.000 euro. De sporthal vergt een investering van 2,7 miljoen euro plus btw. In 2003 moeten alle besprekingen met de betrokkenen zijn afgerond, waar na met de bouw kan worden begon nen. De eerste bal kan rollen in 2004, maar de gemeente stelt, dat de hal ook moet kunnen gebruikt door ver enigingen die niets met sport te maken hebben. Voorwaarde is ook, dat de gymnastiekaccommodaties aan de Sieboldstraat en de Puttelaan worden afgestoten. Dat lot treft ook 't Praathuis. De lasten van de sport hal zullen naar verwachting niet hoger uitvallen dan die van de accommodaties die moeten verdwij nen. Om de veiligheid binnen de gemeen te te vergroten, wordt naar een andere plaats voor de brandweerka zerne gezocht, waardoor meer inwo ners van de gemeente binnen de cir kel van aanrijdtijden komen te lig gen. Het 'zoekgebied'ligt tussen de huidige kazerne en de spoorlijn. Om de sterke positie van de sierteelt in de regio Boskoop te behouden, wordt in 2003 verder gewerkt aan de planologische, financiële en bestuurlijke randvoorwaarden. De onderwerpen op de daartoe opge stelde Agenda worden in 2003 met de partners worden uitgewerkt en omgezet in acties. Ook op het gebied van de ruimtelijke ontwikke ling wordt in 2003 een structuurplan opgesteld, waarin uitgangspunten en voorwaarden worden gesteld voor de toekomstige bestemming plannen. De begroting meldt voorts, dat de nieuwe minister van VRÓM nog geen beslissing heeft genomen over de eerste fase van het bestemmings plan van het PCT-terrein in Hazers- woude, dat uiteindelijk totaal 180 ha moet beslaan voor de' sierteelt zowel onder glas als in volle grond. De tweede en derde fase van dit ter rein wordt door Rijnwoude in proce- Een nu al historische opname van de Boskoopse brandweerkazerne, die binnen afzienbare tijd 'dichter bij de mensenwordt herbouwd. dure gezet. De nieuwe ruimtelijke claim van de sector moet door de provincie worden opgenomen in de integrale herziening streekplan Oost. De provincie doet in 2003 uit spraak, waarna de eenzame kweker op dit gebied uiteindelijk toch nog buren zal krijgen. Hoe het sierteel-scenario financieel moet worden aangepakt, staat de gemeente nog niet helemaal duide lijk voor ogen. Wel is duidelijk dat de gemeente steun nodig heeft van andere overheden en de sector zelf. De gemeente Boskoop stelt voor de hele sierteeltsector onder een gemeentebestuur te laten vallen. "Alleen op die manier kan krachtig worden opgetreden ten bate van de sector. Om dit laatste te bereiken is samenwerking met de sector, buur gemeenten en andere overheden noodzakelijk". De begroting 2003 wordt behandeld op 19 december van dit jaar. KERKDIENSTEN - 8 december Waddinxveen R.K. kerk St. Victor 9.30 uur Eucha ristieviering pastor A v.d. Helm. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Woord Communie viering pastor M. Ameling. Geref. kerk 9.30 uur ds. Th. de Kok. Herv. Kerk 10.00 uur ds. F. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur Ds. C. v.d. Berg. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen in GK. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. T. Rosbergen-van Ingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur ds. Paul; 16.30 uur ds. Paul. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Met 'Waterrijkuit het verleden, bewijst Boskoop ook in de toekomst mooie bestemmingsplannen te kunnen maken. Boskoop - De jeugdleden van scou ting Mr. Van Daalgroep hebben de traditie om ieder jaar op de tweede zaterdag in december de huizen langs te gaan en de bewoners man darijnen te koop aan te bieden. De opbrengst is bestemd om het spel van scouting óók in de toekomst voor alle kinderen aantrekkelijk te maken en te houden. Ban grote groep vrijwilligers zorgt «rvoor dat de kinderen een spelaan- bod wordt geboden die up to date is. Hierbij tracht de scoutingleiding het spel van scouting toegankelijk te houden voor alle kinderen, onge acht hun geloof of cultuur. Dat daar bij ook nog eens de contributie rela tief laag blijft is mede te danken aan acties als deze. In een tijd dat subsi dies en grote giften minder worden of zelfs wegvallen wordt het voor veel verenigingen steeds moeilijker het hoofd boven water te houden. De Mr. Van Daalgroep is een gezonde groep die er steeds weer in slaagt haar jeugdleden een spelaanbod te bieden dat iedereen aanspreekt. De jeugdleden van de Mr. Van Daal groep komen zaterdag 14 december vanaf 9.30 uur langs de deuren. Boskoop - Na de première in Nabij Alphen aan de Rijn voert jeugd theatergroep Mask/Elckeriyc de musical World-dance eenmalig op 'n Boskoop en wel op zaterdag 14 december in de Tunnel aan het Beijerskoop. World-dance is een grappige musical met zang, dans en toneel, gespeeld door kinderen v®n 10 tot 15 jaar. tiHellupü! Ik wil eruit!! Help me toch!!!" Professor Warbol is com pleet in paniek als ze merkt in een grote rokende pot te zitten... bij ne kannibalen! Tot overmaat van ramp wakkeren ze het vuurtje onder he pot lekker aan. Als er dan ook n°g een andere kannibaal met water jtan komt zetten, is het duidelijk: Hebozen in de soep! Dat kan niet ^aarzijn. 1... 2... 3... wegwezen! gaat de pauze in na een spannen de scène van World-dance. het avon tuurlijke en grappige verhaal over de 3 Weetjes. Eigenlijk willen ze alleen maar naar de cowboys om daar een line-dance te leren en natuurlijk het 'cowboy gevoel' te proeven. Professor Warbol en pro fessor Wijdbeens maakten daarvoor een plaats/tijdmachine, maar ondanks de goede hulp van student Wickey verloopt de samenwerking niet optimaal. De 3 Weetjes belan den op de vreemdste plaatsen en in de koudste tijden. En pinken een traantje weg als Terra, een indianen meisje haar lied zingt. Ze zien dra ken dansen en twee collega's de cha- cha-cha oefenen, maar cowboys? Zullen de 3 weetjes ze ooit nog vin den? Deze voorstelling, speciaal voor Mask geschreven door Ivette Dom- burg-Boumans is geschikt voor alle leeftijden en begint om 14.00 uur. Vnnr mppr infnrmatip' 01 79_ri7zl991 bij aangemoedigd door Sinterklaas en zijn zwarte Pieten en de vele aan wezige ouders. Natuurlijk werd er ook gestrooid en aan het eind van de training was er voor alle kinderen een cadeautje. Deze voor de kinderen zeer geslaag de "training" werd door IJsclub Otweg georganiseerd in samenwer king met de schaatstrainingsgroep de "Gouwe Streek" uit Waddinxveen. (foto 's IJsclub Otweg). Boskoop - Sinterklaas heeft afge lopen zaterdagavond met een groot aantal van zijn knechten een bezoek gebracht aan de wekelijkse trainingsavond van de schaatsjeugd van IJsclub Otweg op de pas geo pende ijsbaan in Zoetermeer. Een aantal van de Zwarte Pieten had ook de schaatsen onder gebonden en bleek de schaats sport aardig onder de knie te heb ben. Andere Pieten zonder schaat sen vermaakten de kinderen door met hen te dansen. Tijdens de trai ning werden er allerlei spelletjes in circuitvorm gedaan, die allemaal in het teken stonden van het Sinter klaasfeest. De kinderen werden daar-

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13