Collectief Vraagafhankelijk Vervoer gepresenteerd Presentatie en procedure Eendragtspolder Sinterklaaswedstrijd Hengelvereniging Prijswinnaars fotowedstrijd 'Molens in flootlight' Wachttijden in de zorg? Niet bij ComputerZorg! Gem. Zevenhuizen-Moerkap MOERKAPfcLLt Hart van Holland 4 december 2002 pagina 15 Moerkapelle - Tijdens de vergadering van Commissie I, maandag 2 december, werd een presentatie gehouden over het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CVV) door de heer Ripmeester. In de raadsvergadering van 13 maart 2001 is besloten in te stemmen met het opzetten en deelnemen aan een CVV. Hierbij is gekozen voor de zogenaamde 62-variant, waarbij de reguliere openbaar vervoer reiziger f 3,= per zone betaalt en de WVG-geïndiceerde reiziger f 0,80 per zone. Het verschil wordt dan door de gemeen te uit de WVG-gelden vergoed. Op basis van nader onderzoek en onder invloed van de provincie is in mei 2001 gekozen voor de zogenaamde Rijnstreekvariant met sterhaltes. De bedoeling was dat de 'GroeneHartHopper' per 1 december 'in functie' zou zijn. Dit is niet gehaald, er wordt nu gestreefd naar 1 juli 2003. Medio 2000 hebben alle gemeenten in Midden-Holland in het kader van het project "Ouderen, mensen met een functiebeperking en ver voer" de intentie uitgesproken mee te werken aan een onderzoek naar het opstellen van een gezamenlijk programma van eisen en de finan ciële consequenties van samenwerking op het gebied van Wvg-vervoer en het vervoer van overige doelgroepen. Daarnaast was in de zomermaanden van 2000 onderzoek gedaan naar de wenselijkheid en haalbaarheid van ombouw naar een regionaal Collectief Vraagafhankelijk Vervoersysteem (CW). De conclusie van het haalbaarheidsonderzoek was dat een regionaal CW- systeem vervoerskundig en financieel haalbaar is. Het CW levert een belangrijke bijdrage aan het openbaar vervoer in Midden-Holland en ver groot de reismogelijkheden van genoemde doelgroepen. Het CW gaat (zeer) onrendabele ritten vervangen en biedt binnen de regio vervoer van deur tot deur. Sterhaltes zijn onontbeerlijk voor de aansluiting van het CW op het O.V.. Sferhaltes zijn haltes waar een O.V.-reiziger na te zijn opgehaald op het ver- trekadres kan overstappen en vanwaar hij zijn reis kan voortzetten met regulier O.V., bijvoorbeeld een bus of trein en v.v. (geldt dus niet voor Wvg- ers). Men wordt altijd afgezet bij de dichtstbijzijnde sterhalte in de richting die men wil reizen. De vervoerder moet een aansluitgarantie afgeven dat de O.V.-reiziger niet langer dan 5 minuten hoeft te wachten als men wordt afgezet op een sterhalte, uitgaande van de reguliere dienstregeling. Bij het ophalen bij een sterhalte is een speling van 15 minuten nodig. De Groene HartHopper is openbaar vervoer zoals het bedoeld is. Het CW is een open systeem en dus voor iedereen toegankelijk. Niet alleen voor Wvg-ers of voor ouderen, maar ook voor de overige OV-reizigers. In januari 2003 dienen de raden van de deelnemende gemeenten een defi nitief besluit te nemen over het al dan niet doorgaan van het CW in de regio Midden-Holland. Indien de deelnemende gemeenten in januari 2003 beslui ten verder te gaan met het CW, dan kan het CW op 1 juli 2003 van start gaan. Voorwaarde is wel dat alle dertien Groene Hart gemeenten in moeten stemmen anders gaat het hele plan niet door. De commissie had voor de heer Ripmeester nog enkele vragen. Zo vroegen enkele leden zich af of de gemeente nog af kan haken en of er prijsgaran ties zijn. Afhaken kan niet en ook aanhaken bij een andere regio behoort niet tot de reële mogelijkheden omdat er sprake is van een Europese aan besteding. Mevrouw Spekman (PvdA) stelde dat invoering van het CW tot consequentie kan hebben dat er enkele onrendabele openbaar vervoerslij nen verdwijnen. Bovendien stelde zij dat het voorstel een collegebesluit is en dat de raad nog nooit heeft ingestemd met het hele plan. Wethouder Zij derhand sloot niet uit dat zij daar gelijk in heeft dus moet het hele plan nog voorgelegd worden aan de raad. Moerkapelle - In de commissie werd een presentatie gegeven over de voortgang van de planvorming ten aanzien van-de inrich ting van de Eendragtspolder. Er is een stuurgroep actief mee bezig om invulling te vinden voor dit gebied. Er is gekozen voor een blauw/ groene inrichting, dat wil zeggen met water en recreatie. Er wordt haast gemaakt met de planvorming omdat alleen als er een plan klaar ligt voor de polder voor 1 januari 2003 er een forse rijksbijdrage (twintig miljoen euro) binnen gehaald kan worden voor de inrichting van het gebied. Er werd de commissie drie mogelijke inrichtingen voorgelegd waaruit nog een keuze gemaakt moet worden. Dit zijn nog grove schetsen en moeten nog nader ingevuld worden. Op dit moment is het belangrijkste het binnen halen van de bijdrage en dan kan in de loop van 2003 verder gewerkt wor den aan de uitwerking. Als alles soepel verloopt zou een aanvang gemaakt kunnen worden van de realisatie vanaf 2004. De heer Bac (SGP) liet een kritische noot horen. Hij zou het vinden getuigen van behoorlijk bestuur als op zijn minst er overleg gevoerd zou worden met de gebruikers (agrarische bedrijven) van het gebied. Wethouder Van der Stee zei alleen nog maar bezig te zijn met de grove plannen en dat de tijd nog niet rijp is om te overleggen. Er is nog geen zekerheid of en wanneer de Eendragtspolder ingericht zal worden. Zevenhuizen - De Sinterklaaswed strijd van Hengelvereniging Zeven- huizen-Moerkapelle werd dit jaar gehouden in de Leidschevaart bij Rijnsaterwoude. Veertien deelne mers zorgden voor 14.400 gram vis. Eerste werd J. Kok met 6.780 gram vis, tweede werd J. de Zwart met 2.780 gram en de derde plaats was voor A. Metselaar met 1300 gram vis. De Kerstwedstrijd wordt zaterdag 21december gehouden. Vertrek om 8.00 uur vanaf parkeerplaats La Baraque. Voor meer informatie: 0180-632654 of 06-22156429. Zevenhuizen - In Zevenhuizen is de HiuiszorgShop een project gestart onder de naam 'ComputerZorg'. Het doel van dit project is om (begin nende) computergebruikers op een zinvolle manier gebruik te leren maken van de computer en internet door middel van privé computerles nan huis. Vanaf december 2002 is het jn Zevenhuizen voor iedereen moge- njk om de diensten van Computer Zorg in te schakelen om aan huis begeleiding te krijgen op het gebied van de computer en het internet. Ook niet-leden van de Thuiszorg- Shop kunnen gebruik maken van deze diensten. De ThuiszorgShop is de internetwin kel van een groot aantal reguliere Hiuiszorgwinkels in Nederland, bestellingen via deze winkel komen automatisch terecht bij de thuis zorgwinkel in de buurt van de klant. ™et deze dienst laat de Thuiszorg zien dat de computer en internet in het dagelijks leven kunnen worden Sebruikt als handige hulpmiddelen. Kijk voor aanvullende informatie op www.thuiszorgshop.nl. Binnen het ComputerZorg project wordt samen gewerkt met SeniorGids. SeniorGids is een landelijk opererende organisa tie op het gebied van computeredu catie (www.seniorgids.nl). Ter ondersteuning van dit initiatief is tevens een Computer Hulplijn in het leven geroepen waar mensen met al hun computervragen terecht kun nen. Beginnende computergebruikers die thuis onder begeleiding en in eigen tempo goed met de computer, inter net en e-mail om willen leren gaan, kunnen contact opnemen met deheer Waringa via de Computer- Zorg Informatielijn: 0900 - 2345 000 (15 cpm) of door een kaartje te schrijven onder vermelding van naam, telefoonnummer en adres naar ComputerZorg, Antwoordnum mer 60735, 5000 WB Tilburg (een postzegel is niet nodig), Computer- Zorg Informatielijn: 0900 - 2345 000 (15cpm) www.computerzorg.nl Zevenhuizen - In het Molenmuseum zijn dinsdag 26 november de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de fotowedstrijd 'Molens in flootlight'. De voorzitter van de vereniging Molenvrienden, de heer Lamot, maakte de winnaars bekend. De jure ring was in handen van een foto graaf. Op de avonden in september, waarop de molens 'in flootlitgt' te bewonderen waren, kwamen onge veer 80 mensen af. Slechts vijf zon den uiteindelijk foto's in voor de fotowedstrijd. Niettemin sprak de jury van een 'moeilijke keuze'. De heer A.J. Bush uit Berkel en Rodenrijs won met zijn inzendingen zowel de eerste als de tweede prijs, respectievelijk geldprijzen van 100 en 50 euro. De derde prijs, 25 euro, was voor de heer G.J. ten Dam uit Zoetermeer.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15